Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2010 o 00:06, PawelR1 napisał:

Czy jest sens kupowac 2 czesc jezeli nie gralem w 1?


Fabula pierwszej czesci jest streszczona podczas instalacji drugiej. Jesli lubisz RTsy i dobra rozrywke to jak najbardziej jest sens grac w StarCraft II, nawet jesli nie gralo sie w czesc pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło. Ci co kupili keya w necie pewnie mają przed sobą zarwaną nockę, a ci co zamówili preordery muszą cierpliwie czekać do dzisiejszego poranka/popołudnia. A ja niestety przez kilka najbliższych dni na pewno w grę nie zagram. Na pocieszenie pozostaje mi tylko śledzić filmiki na YT, których na pewno z dnia na dzień będzie coraz to więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, gdzie się podziała możliwość wyboru języka? Grając w betę mogłem sobie wybrać dźwięki anglojęzyczne, a napisy polskie, a teraz w ogóle nie widzę takiej możliwości. Niech mnie ktoś oświeci gdzie to znaleźć bo nie wierzę w to, że usunęli taka świetną możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z kampanii bardzo pozytywne, jedyny minus to ogromny spadek wydajności przy próbie wymuszenia AA :/ ale z tego co słyszałem ma to zostać pokryte w którymś patchu ;)

Na core i7 920@4GHz, 6 gb ram i G285 w sli gierka chodzi na ultra z AAx2 płynnie (1920x1200). Z AAx4 już zaczyna marudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy z płytki z grą można zainstalować grę również w języku angielskim, czy dalej mam preloadować klienta en_GB?

Grę kupuję jutro w polskim sklepie (może nawet w Empiku), więc wolę wiedzieć, co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 00:53, Arqadius napisał:

Hmmmm, gdzie się podziała możliwość wyboru języka? Grając w betę mogłem sobie wybrać
dźwięki anglojęzyczne, a napisy polskie, a teraz w ogóle nie widzę takiej możliwości.
Niech mnie ktoś oświeci gdzie to znaleźć bo nie wierzę w to, że usunęli taka świetną
możliwość.


Nie ma takiej możliwości. Pojawi się dopiero jak Blizz wyda language packi.

Aczkolwiek z testów z bety, wiem że dało się to obejść. Trzeba było przenieść odpowiednie pliki językowe z angielskiej do polskiej wersji gry (lub odwrotnie) i gra je powinna wyłapać. Pozostaje jeszcze kwestia przełączenia języka (bo nie ma odpowiedniej opcji w menu). Można to zrobić edytując plik variables.txt w Documents\Starcraft II

Tylko zaznaczam - to że to działało w becie, nie znaczy że będzie działać w pełnej wersji. Blizz oficjalnie nie wydał jeszcze language packów, więc tego typu operacje robisz wyłącznie na własne ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 01:16, Michal256 napisał:

Nie ma takiej możliwości. Pojawi się dopiero jak Blizz wyda language packi.

Paczki językowe już niby są (widziałem linki do ściągnięcia), ale nie ma polskiej wersji.
Z tą podmianą plików to wiem, sam tak robiłem, ale sądziłem, że będzie to już w finalnym produkcie. Cóż, polski klient w trakcie ściągania, trzeba będzie się pobawić trochę w podmiankę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalator działa ;)
Można oficjalnie instalować StarCrafta ;)

edit: o dziwo fabuła opowiadana w instalatorze nie wspomina ani słowem o Brood War :| Z tego co pamiętam na polskiej stronie były także tylko filmiki z podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak? dostał ktoś e-mail od gram, że gra została wysłana? Bo ja nie. Zaczynać się martwić, wszak konsul powiedział, że do końca dnia potwierdzenia powiny został wysłane, czy coś w ten deseń ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 01:28, Ciasteczkowany napisał:

I jak? dostał ktoś e-mail od gram, że gra została wysłana? Bo ja nie. Zaczynać się martwić,
wszak konsul powiedział, że do końca dnia potwierdzenia powiny został wysłane, czy coś
w ten deseń ;/


A opłaciłeś na czas zamówienie? Z nieoficjalnych źródeł (ja nie jestem pracownikiem gramu) słyszałem, że nie było żadnych problemów i wszystkie paczki zostały wysłane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 01:16, Michal256 napisał:

Nie ma takiej możliwości. Pojawi się dopiero jak Blizz wyda language packi.

Paczek nie ma, ale pełna gra do ściągnięcia w dowolnie wybranym języku jest możliwa niezależnie od tego jaką wersję pudełkowo się kupiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 01:43, Arcling napisał:

Paczek nie ma, ale pełna gra do ściągnięcia w dowolnie wybranym języku jest możliwa niezależnie
od tego jaką wersję pudełkowo się kupiło?

No paczki niby są, ale nie widziałem polskiej wersji. Kupiłem wersję anglojęzyczną, a teraz pobieram wersję polską, jak ściągnę, zainstaluje i zagram w polską wersję na kluczu z angielskiej to dam znać :) Z tego co wcześniej wyczytałem to można dowolnie kombinować z wersjami, zgadzać się musi jedynie region.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 00:06, PawelR1 napisał:

Czy jest sens kupowac 2 czesc jezeli nie gralem w 1?


Jak wspomniał Wojman podczas instalacji jest fabuła pierwszej części opowiedziana, jednak bez dodatku. Z tego co było widać w becie wydarzenia z dodatku Brood War będą mieć znaczenie dlatego warto poczytać http://eu.battle.net/sc2/pl/game/lore/story-so-far/1
W grze prawdopodobnie wystąpią także mniej znane postaci jak Tom Kazansky http://starcraft.wikia.com/wiki/Tom_Kazansky , który występował w dodatkowej kampanii, lecz te postaci raczej nie będą pełnić znaczącej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 01:28, Ciasteczkowany napisał:

I jak? dostał ktoś e-mail od gram, że gra została wysłana? Bo ja nie. Zaczynać się martwić,
wszak konsul powiedział, że do końca dnia potwierdzenia powiny został wysłane, czy coś
w ten deseń ;/


Nie ma sie czym martwic. Do mnie potwierdzenie przyszlo np. po 3 w nocy. Z tego co mi wiadomo, zamowienia na StarCraft II wczoraj wyjechaly do klientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji. Nie miałem pojęcia, że już są "robocze" tytuły dla dodatków, które to jak możemy przeczytać tutaj -> http://www.cdaction.pl/news-13884/blizzard-obiecuje-kolejne-czesci-starcrafta-ii-ukaza-sie-szybciej.html będą wychodzić "szybciej", ciekawe tylko co właśnie znaczy to "szybciej" w przypadku Blizza? Ktoś tu wspominał, że niby miałyby to być odstępy półtoraroczne. No ciekawy jestem co Blizz wykombinuje w tej sprawie i jak te dodatki będą wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 08:14, Damianuss1 napisał:

I przy okazji. Nie miałem pojęcia, że już są "robocze" tytuły dla dodatków, które to
jak możemy przeczytać tutaj


O tym jakie beda tytuly kolejnych dodatkow do StarCraft II wiadomo juz od dawna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wersję elektroniczną i mam małą zagwozdkę. Gra się zainstalowała, kluczyk podałem, wszystko pięknie. Ale przy próbie odpalenia wyskakuje mi komunikat, że gra wymaga patchowania i czy chcę to zrobić. Po kliknięciu OK, po pewnej chwili pojawia się ten sam komunikat i tak w kółko. Połączenie z netem mam ok, odpalałem też BlizzardDownloader oraz BlizzardUpdater z katalogu z grą i wypisuje mi, że mam aktualna wersję gry i nie ma nic do pobrania. Czyżby to wina przeciążenia serwerów Blizza? Ktoś miał podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować