Zaloguj się, aby obserwować  
solki

Warhammer Online: Age of Reckoning

2590 postów w tym temacie

Dla zainteresowanych, typy serverow:

The first one we''re calling just Open RvR. In that ruleset, other than killing newbies, if you can see an enemy, you can kill an enemy. It is not consentual. They do not have to flag themselves. They do not have to do anything other than sit there and be a target for you. You can go out and happily slaughter Stunties wherever you can find them. Disembowel Dark Elfs, and do other nasty things to Greenskins. So that''s number one.

Number 2. Right now called the Core Ruleset. That one is the rule-set where similar to the open ruleset, you cannot kill newbies, cause that''s just wrong. Then within the PvE protected zones, or areas, or chapters, we''re going to use different things to describe them. The moment an enemy enters into them, that enemy is flagged for RvR. You cannot unflag yourself. The moment you cross into the PvE zone you become a target for anything that is attuned to that realm. If you want to engage in PvP you can with other players, but there it does have to be consentual. Within the RvR areas you cannot unflag yourself, you are always flagged. Within the neutral area, we''re talking about that. Will it be safe, will it not be safe. That''s one the things we''ve got to look at. The thing is when you are PvEing in a protected zone, it is always consentual. A neutral area for example might be when you have to cross to a PvE area but both sides use it. It''s not for hunting, maybe it''s a bridge, maybe it''s a road. But that''s what we''re looking at. it might be consentual it might not. The takeaway is, safe PvE, consentual PvP, and no flagging in RvR areas.

The third one we''re going to do, is an RP server. We had them in Camelot and we''ll have them here. This will be a standard ruleset for now. However during the during beta we will be doing more polls, more posting and take the temperature of the players and if there is a lot of support for an Open RvR RP rule-set or there isn''t as much support for core rule-set RP server, we''ll make the appropriate changes. We want to give the players what they want, not what they all want. There are some players as you know who want an FFA server. Right now that''s not in our plans. But maybe a year down the road, if players really wanted it, if there was support there and we could make ruleset adjustments to make it work, we would consider it.

Now I just have to point out that during the games development there has been be a change from a single server ruleset way of thinking, to the current varied server ruleset plan. So I asked about what brought the change about.

When we looked at the ruleset and we look at the core rule-set and we looked at the feedback from the beta players, we had a choice. We want open field RvR, we want people to feel that they can PvE in this game, but we also did not want to remove the immersiveness. We didn''t want people who play Greenskins to walk into High Elf areas, or fart around the opposing realm and have situations where nothing could be done about that. So we look at the way areas are designed and we looked at the ruleset and said, boy, how can we do this. This is not going to be as much fun for me, this is not what I wanted to see, we looked and looked and said this is the best thing we can do and that''s what we did.


So we''re looking at these different server types at the moment:

Core
- Enemy factions can only attack each other if both players are flagged for PvP
- Players are automatically flagged for PvP upon entering RvR areas or enemy PvE areas
- Players can choose to turn their flag on at anytime

Open RvR
- All players are constantly flagged for PvP, even in areas that are normally for PvE

Core RP
- Just like the Core server, only players are expected to roleplay their characters

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 01:17, Dann napisał:

PS. Porównań do WoWa używam celowo, bo widzę po adnotacji, żeś jest stary czarodziej
veteran. ;-)


Hehe w tym trochę prawdy jest, z WoWem "jestem" od 3 lat bodajże, więc grę znam jak własną kieszeń. Różnimy się pod tym względem, iż ja gram zarówno PvP jak i PvE, z kolei Ty samo PvE. Jeżeli chodzi o Warhammera prezentuje się naprawdę ciekawie, na razie zacznę śledzić informacje o tej grze oraz liczne na pojawienie się jakieś w miarę porządnej recenzji. Co do gankowania to tutaj masz rację, rzeczywiście zamiana w kurczaka czy coś w tym stylu może to jak najbardziej ograniczyć. Maksymalny lvl w grze to 40, tak ? Czy może się mylę ? Jestem także ciekaw ile taki lvl się nabija. A i czy w WAR są jakieś mounty itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 10:55, oOreVenOo napisał:

Hehe w tym trochę prawdy jest, z WoWem "jestem" od 3 lat bodajże, więc grę znam jak własną
kieszeń. Różnimy się pod tym względem, iż ja gram zarówno PvP jak i PvE, z kolei Ty samo
PvE.


No tak. Mając do wyboru spec pod PvP i PvE, wolałem jednak zostać z PvE. Tym bardziej, że jako healer zawsze lubiłem leczyć na instancjach / raidach. ;-)

Dnia 29.08.2008 o 10:55, oOreVenOo napisał:

Co do gankowania to tutaj masz rację, rzeczywiście zamiana w kurczaka czy coś w tym stylu
może to jak najbardziej ograniczyć.


Na to w każdym razie liczą twórcy. IMO patent wcale nie taki głupi. ;-) W WoWie np. jest po prostu podział, że lvl 60 nie dołączy do BG z lvlami -nastymi. Tutaj jak widać również, tyle że ma to skalę globalną. ;-)
A jak to się sprawdzi w praktyce, przekonamy się za ok 2,5 tygodnia. ;-)

Dnia 29.08.2008 o 10:55, oOreVenOo napisał:

Maksymalny lvl w grze to 40, tak ? Czy może się mylę
? Jestem także ciekaw ile taki lvl się nabija. A i czy w WAR są jakieś mounty itp ?


Tak, max lvl to 40, a wierzchowce zapewne też jakieś się znajdą. Aczkolwiek detale są mi póki co jeszcze nieznane. :-/
Wiem tylko, że podobno lvle można "nabijać" tak w PvE jak i PvP. A jak długo, to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 01:43, Terrorite napisał:

Core RP
- Just like the Core server, only players are expected to roleplay their characters


No, podoba mi się ich podejście. Core nie wygląda głupio, daje szansę uniknięcia konfliktu na swoich ziemiach, ale jeśli się samemu pójdzie do wroga to nie ma przebacz. I super.
Mam tylko nadzieję, że to RP będzie faktycznie przestrzegane, bo np. w WoW to śmiech na sali. Jedyna zasada - imię musi być klimatyczne. Tutaj wolałbym, by serwerow Rp było mało, ale żeby rzeczywiście dbano jakoś o poziom na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm do pvp muszą być 2 osoby oflagowane czyli na core 40 level może wejść do pierwszego obszaru np. ludzi będąc chaosem i stać se tam aż nie przyjdzie jakiś inny 40 level i go nie zabije. Trochę głupio będzie to wyglądało dlatego nigdy w MMO nie gram na serverach pve. Raz grałem w wow i śmieszyło mnie to jak orkowie pomagali ludziom (rasie, nie graczom) robić questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh?? Jestes pewien ze Chaos moze tak sobie wejsc do PvE Orderu?

Players are automatically flagged for PvP upon entering RvR areas or enemy PvE areas. Moim zdaniem flagowanie ma dzialac tylko na wlasnych terenach PvE i raczej ma zapobiec gankowaniu a nie wojnom pomiedzy chaosem a orderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a co mamy z drugiej strony? Mozesz wejsc na nizszy Tier na Open, tyle ze po co skoro Ci obetnie level. A na swoim poziomie zawsze znajdziesz chetnych do PvP. W sumie to gracz decyduje czy chce mu sie akurat lac z innym czy woli zrobic Q w spokoju. Ja mysle ze to moze byc calkiem niezle rozwiazanie do RP. W sumie to kazde z tych rozwiazan ma swoje dobre i zle strony ale nikt jeszcze nie znalazl zlotego srodka ktory zadowolilby wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obetnie level a nie zmieni w kurczaka ? :P Troche to dziwne, bo nagle bach masz z czterdziestego trzydziesty i tracisz umiejętności czy co tam się da. No ale jak tak się da to nawet fajnie, bo można walczyć o terytoria tier 1 np. które mają wpływ na wyższe tiery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:06, Wielki Bubba napisał:

Obetnie level a nie zmieni w kurczaka ? :P Troche to dziwne, bo nagle bach masz z czterdziestego
trzydziesty i tracisz umiejętności czy co tam się da. No ale jak tak się da to nawet
fajnie, bo można walczyć o terytoria tier 1 np. które mają wpływ na wyższe tiery ;)


Jak to obetnie level ?
A co wtedy ze sprzętem, który w danym momencie nosisz ? Czy on też się jakoś dostosuje do Twojego "nowego" poziomu ? ;-)
Raczej chodziło o to, że właśnie obetnie level poprzez zamianę w kurę na lvl 1. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dwie recenzje bety mnie odrzuciły skutecznie od zamiaru kupna. A dokładnie mowa o walce, która w WAR''rze jest podobno tragiczna i skupia się do stania i wciskania klawiszy nic poza tym. Ogólnie gra podobno bardzo średnia, a wszyscy którzy grają w WoWa nie znajdą w tej grze nic co mogło by ich przyciągnąć (czyt. klimat, PvE, PvE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 19:55, oOreVenOo napisał:

Niestety dwie recenzje bety mnie odrzuciły skutecznie od zamiaru kupna. A dokładnie mowa
o walce, która w WAR''rze jest podobno tragiczna i skupia się do stania i wciskania klawiszy
nic poza tym.


Ja sam również jedynie czytałem recenzje i oglądałem filmiki. I jakoś tego co piszesz nie zauważyłem. W PvE walka wygląda na zbliżoną do tej z WoWa, czyli de facto rzeczywiście stoisz i wciskasz klawisze :-) ... czasami zmienisz miejsce postoju, bo jakies AoE sie pojawiło albo mob / boss zmienił cel / wyszedł poza range / itd.
Ale ogólne założenie pozostaje takie samo ... a nawet lepiej , bo wszyscy pamiętamy hunterów na autoshocie ;-D ... tam ludzie w zasadzie tylko stali. ;-P
Natomiast w PvP również wygląda to jak w WoWie, czyli skaczmy do góry jak kangury ... dookoła siebie oczywiście. Tam na pewno nikt nie stoi w miejscu (w WARze znaczy się). Przynajmniej filmiki na to nie wskazują.
Raczej dużo biegania celem uzyskania taktycznej i psychologicznej przewagi nad wrogim graczem. No i oczywiście odpowiedni dobór skilli / spelli / postawy / taktyki / itd. Czyli wypisz wymaluj WoW.
A na walkę w WoWie chyba nie narzekasz, skoro siedzisz w tym już 3 lata.

Dnia 29.08.2008 o 19:55, oOreVenOo napisał:

Ogólnie gra podobno bardzo średnia,


Co to w ogóle za stwierdzenie ?

Dnia 29.08.2008 o 19:55, oOreVenOo napisał:

a wszyscy którzy grają w WoWa nie znajdą
w tej grze nic co mogło by ich przyciągnąć (czyt. klimat, PvE, PvE).


Klimat jest jaki jest. Tak jak nie każdemu może przypaść do gustu klimat WoWa, bo za cukierkowa grafika itd. Także tutaj to kwestia gustu, jak wcześniej już kiedyś pisałem. Ale nie pisz, że WAR w ogóle go nie posiada, bo przestanę z Tobą rozmawiać. ;-)
Natomiast co do PvE, to wbrew pozorom jest tego tutaj dość sporo. Przecież nawet szturmując wrogą stolicę nie walczysz tylko z innymi graczami, a także z NPCami. Ponadto jest masa questów i instancji PvE (raidy zapewne też się jakieś znajdą, aczkolwiek tutaj brak mi detali ;-)) na czele z tzw. public quests (czego nie ma nawet w WoWie), tudzież questami mającymi na celu odkrywanie historii świata gry. Są serwery z wydzielonymi strefami PvE itd. W WARze po prostu PvE bardziej niż w WoWie miesza się z PvP i dlatego powstał taki, a nie inny stereotyp tej gry, że niby tam tylko PvP (pisząc to również opieram się na tym, co zobaczyłem w wypowiedziach betatesterów, wręcz momentami przytaczam ich sentencje ;-)).
Ja tam osobiście mam nadzieję choćby sprawdzić takie podejście, bo w WoWie ludzie nastawieni na PvE zwykle w PvP już nie grali w ogóle (np. ja), bo i nie było zbytnio jak. Pójście na jakiekolwiek BG w PvE gear = przypięciu sobie do pleców karteczki z napisem: "kick me". ;-) A World PvP lub szturmowanie stolic ...takie rzeczy w WoWie w zasadzie nie istnieją i dobrze o tym wiesz ... "nobody wants, nobody needs". Generalnie niby Horda vs Przymierze, ale TBH jakoś tej wojny nie widać ani nie czuć w powietrzu. ;-)
Ja osobiście liczę na coś nieco innego niż WoW. A jeśli PvE faktycznie będzie tam marginalne, to wtedy zapewne wrócę do WoWa i wyrażę o tym swoją własną opinię. Póki co jednak, kierując się opiniami innych, jestem dobrej myśli.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:08, Dann napisał:

Ja sam również jedynie czytałem recenzje i oglądałem filmiki.


Zależy od tego kto co ogląda i na ile dane źródła są wiarygodne.

Dnia 29.08.2008 o 21:08, Dann napisał:

Co to w ogóle za stwierdzenie ?


Dotyczyło ono ogółu gry, jej całokształtu, chyba nie muszę Ci tłumaczyć o co chodzi ? :)

Dnia 29.08.2008 o 21:08, Dann napisał:

Klimat jest jaki jest.


Oczywiście to kwestia gustu i nie podlega to dyskusji. Hmm to prawda, iż PvP w WoWie było i może jest podobne. Skaczesz jak małpa i wciskasz co popadnie. Interesuje mnie również kwestia broni w WAR''rze. Np młoty, topory itp. Patrząc na skriny bronie te wyglądają bardzo podobnie, nie różnią się od siebie znacząco. Ciekawy jestem czy są jakieś bajery np jak w WoWie Mongoose na 2h sworda dodający niezły boost + fajniusią aurę. Najgorsze jest to, że o grze nie wiemy wielu istotnych informacji przynajmniej ważnych jak dla mnie. Czekam na recenzje jednak na razie takowej nie widać na horyzoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka filmików ode mnie:

Mounty w Warhammer Online:

http://www.youtube.com/watch?v=Sa6zafw0x8c

Ciekawy gameplay:

http://www.youtube.com/watch?v=tljXpPsMgeU&feature=related
http://www. youtube.com/watch?v=hNzLGfiZoIc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=rvj8 9U6LjRg&feature=related

Przedstawienie ras, klas i mountow:

http://www.youtube.com/watch?v=nIyj6UAyO5c&feature=related

PvP w Warhammer:

http://www.youtube.com/watch?v=oKyysCEugr8
http://www.youtube.com/wat ch?v=PKUSd_wwgIA&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem lekko zdegustowany.. zrobilem pre-ordera chwile po tym jak sie okazala wersja normalna w sklepie gram.pl, bylo tam info o zbiorze opowiesci kogostam... dzisiaj po paru dniach nieobecnosci wchodze sobie na konto i mysle, a sprawdze jak tam moje zamowienie.. wchodze i NIC, kompletna pustka, zero sladu ze kiedykolwiek cos zamawialem ;/ jestem na prawde zdziwiony, o co kaman? czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego sie tak zmienilo? i zamiast wartosciowej ksiazki dostane jakies bzdetne itemy w grze?


co do WAR oczywiscie serwer open przez pierwsze pare dni, jesli bedzie tak jak w AoC czyli gank itp. to server rp-core... do zobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:33, oOreVenOo napisał:

Zależy od tego kto co ogląda i na ile dane źródła są wiarygodne.


No właśnie. ;-)
Dlatego wolę poczekać do premiery (a to naprawdę już niedługo) i osobiście przekonać się, co w trawie piszczy.
Jakby co, to zdam Ci szczegółową relację i poinformuję, czy gra faktycznie warta jest świeczki (aczkolwiek wątpię, abym 3-letniego weterana odciągnął od WoWa jakimkolwiek tekstem ... ba, pewnie nawet czołgiem nie dam rady ;-P).

Dnia 29.08.2008 o 21:33, oOreVenOo napisał:

Dotyczyło ono ogółu gry, jej całokształtu, chyba nie muszę Ci tłumaczyć o co chodzi ?
:)


I lepiej nie tłumacz, bo i tak bym pewnie nie zrozumiał. ;-)

Dnia 29.08.2008 o 21:33, oOreVenOo napisał:

Oczywiście to kwestia gustu i nie podlega to dyskusji. Hmm to prawda, iż PvP w WoWie
było i może jest podobne. Skaczesz jak małpa i wciskasz co popadnie.


Mam tylko nadzieję, że w WARze nie będzie resto druidów. ;-P

Dnia 29.08.2008 o 21:33, oOreVenOo napisał:

Interesuje mnie
również kwestia broni w WAR''rze. Np młoty, topory itp. Patrząc na skriny bronie te wyglądają
bardzo podobnie, nie różnią się od siebie znacząco. Ciekawy jestem czy są jakieś bajery
np jak w WoWie Mongoose na 2h sworda dodający niezły boost + fajniusią aurę.


A tego niestety Ci nie powiem, bo sam nie wiem. Trochę szkoda, że trzeba jednak grę zakupić, aby móc ją sprawdzić. Ale przecież żyje się raz. ;-) Innych gier kupować już w najbliższym czasie nie planuję (na czele z takimi tworami jak Oblivion: Fallout od Bethesdy, fuj ;-)), także wiele nie stracę, a jakby co zawsze można wrócić do WoWa. ;-)

Dnia 29.08.2008 o 21:33, oOreVenOo napisał:

Najgorsze
jest to, że o grze nie wiemy wielu istotnych informacji przynajmniej ważnych jak dla
mnie. Czekam na recenzje jednak na razie takowej nie widać na horyzoncie.


Ano niestety j.w. Też czuję się w taki sposób. Ale w sumie nowych MMO nie kupuje się codziennie. Z recenzjami też raczej nie za szybko, aczkolwiek (jak wcześniej wspomniałem) jak trochę pogram (a grę planuję kupić tak w ciągu tygodnia od premiery), to postaram się rozwiać nieco wątpliwości i kto wie ... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 22:33, Dann napisał:

Jakby co, to zdam Ci szczegółową relację i poinformuję, czy gra faktycznie warta jest
świeczki (aczkolwiek wątpię, abym 3-letniego weterana odciągnął od WoWa jakimkolwiek
tekstem ... ba, pewnie nawet czołgiem nie dam rady ;-P).


Ostatnio kobieta wyciągnęła mnie w góry na kilkudniową wycieczkę więc pewnie i Ty dał byś radę z odpowiednimi argumentami. :P A tak na serio. Jeżeli chodzi o raidy to mam już dosyć. Praktycznie wszystko widziałem oprócz Sunwella, więc wiele mnie nie ominęło. ZA/Kara/SSC/TK/MH/trochę BT znam już na pamięć więc osobiście raidy mnie już nudzą, a co gorsza nie mam już na to czasu jak kiedyś i właśnie dlatego przerzuciłem się na tryb PvP. Gram kiedy chce i ile chce, więc Warhammer jako gra bardziej nastawiona na PvP była by dla mnie bardzo dobrym rozwiązaniem więc właśnie dlatego zastanawiam się nad kupnem. Chociaż jest gra na którą mam znacznie większą ochotę, a mowa o Aion The Tower of Ethernity. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:33, oOreVenOo napisał:

Ciekawy jestem czy są jakieś bajery
np jak w WoWie Mongoose na 2h sworda dodający niezły boost + fajniusią aurę.


Ja właśnie mam nadzieję, że nie będzie to następna gra w której wszystko czym mocniejsze będzie się świeciło jak za przeproszeniem psu jajca. Dość już wowa czy lineage2. Lubię w grach trochę realizmu i taki wojownik chaosu poważniej będzie wyglądał jak będzie miał wielkie i nieświecące bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

L2 to przesada, natomiast enchanty "WoWowskie" są jak najbardziej ciekawe i ładnie wyglądające, więc nie miał bym nic przeciwko gdyby i takowe wystąpiły w WAR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować