Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2006 o 17:58, marusios napisał:

kto zna strone gdzie znajde forum tej gry??????????

...

Tak jakbyś z tego nie mógł skorzystać...

O ile pamiętam,oficjalnego forum jedynki nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 18:56, Kajetan1234 napisał:

Ja mam takie pytanie bo na screenach widzialem Bezimiennego w szacie mrocznych sztuk takiej
samej jak ma ją Xardas gdzie można ją zdobyć?


Jeśli jestes magiem i osiągniesz maksymalny krąg u Xardasa, to nekromanta sam wręczy Ci taką szatę. Jeśli nie jesteś magiem, to pozostają tylko kody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 18:58, Bumber napisał:

> Ja mam takie pytanie bo na screenach widzialem Bezimiennego w szacie mrocznych sztuk takiej

> samej jak ma ją Xardas gdzie można ją zdobyć?

Jeśli jestes magiem i osiągniesz maksymalny krąg u Xardasa, to nekromanta sam wręczy Ci taką
szatę. Jeśli nie jesteś magiem, to pozostają tylko kody...


Oprócz wręczenia szaty dostaje się jeszcze gildie nekromanty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:42, Master Zoom napisał:

> A jak otworzyć bramę w mieście orków


Po pierwsze musisz telekinezom ściągnąć ten posążek śniącego. Uważaj, zacznie się walka

Ale jest też sposób z zaklęciem telepotracyjnym tylko jak go użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że nie brałem udziału w tym temacie.
Przyznaje się, nie grałem w rzadną część Gothica. Ale proszę mi powiedzieć: co ta gra ma w sobie że takie rzesze graczy wciąż w nią grają? Świat? Klimat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 22:25, Galadin napisał:

co ta gra ma w sobie że takie rzesze graczy wciąż w nią grają? Świat? Klimat?


świat, przede wszystkim klimat, fabuła która może jakaś wybitna nie jest, ale jest na tyle fajna, że potrafi wciagnąć wielu ludzi na długie godziny, świetna muzyka (w G1, bo w G2 to już średniawka jest pod tym względem), najistotniejsza rzecz po klimacie to znakomity system walki, który co prawda z początku może zniechęcać, ale jak się dłuzej pogra i się przyzwyczai do niego to już prawie napewno przypadnie do gustu i doceni się jego zalety :) którą między innymi jest to, że nie polega on na bezmyślnym klikaniu gdyż dużo zależy od zręczności i wprawy osoby grającej i bardzo dobre jego opanowanie daje bardzo dużo satysfakcji i frajdy z walki a bezmyślne klikanie przycisków na niewiele się zdaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 22:25, Galadin napisał:

Witam jako że nie brałem udziału w tym temacie.
Przyznaje się, nie grałem w rzadną część Gothica. Ale proszę mi powiedzieć: co ta gra ma w
sobie że takie rzesze graczy wciąż w nią grają? Świat? Klimat?

Przede wszystkim niepowtarzalny klimat. Zwłaszcza atmosfera w lasach na początku, albo w ważnych dungeonach w późniejszej fazie gry. Niektórych potworów nie będziesz się bał dlatego, że będą silne, tylko dlatego, że będą w świecie gry legendarne ;)
Do tego gra potrafi zaskakiwać.

Podoba mi się też system walki i klasy (kasty). Fajnie to wygląda z awansami i z miejscem w kolonii karnej.

Niestety muszę zamilknąć bo za dużo Ci powiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 22:25, Galadin napisał:

Witam jako że nie brałem udziału w tym temacie.
Przyznaje się, nie grałem w rzadną część Gothica. Ale proszę mi powiedzieć: co ta gra ma w
sobie że takie rzesze graczy wciąż w nią grają? Świat? Klimat?

A ja powiem jeszcze troche o klimacie. Tworzy go wiele czynników, a to kilka z nich:
Walka - o czym mówił cinus''
Żyjący świat - tu ludzie mają swoje problemy, żyją własnym życiem, poza tymi nie traktują Cię jak świętej krowy, jak coś im zrobisz - nie "popuszczą"
Rozmowy - rozmawiając z kimś czujesz się jak w kinie - kamera pokazuje raz Ciebie, raz rozmówce i to daje fajny efekt
Przyroda - w lesie nocą jest tak, jak powinno być - ciemno i straszno, idąc nocą potrzebujesz pochodni, bo się zgubisz, ale nawet jeśli ją masz wiel światła ona nie daje
Pewne zależności - na przykład jeśli chcesz walczyć, a masz pochodnie, musisz ją wyrzucić i walczyć w gorszym świetle albo uciekać
Ogólnie pojęte życie - a mówiąc prościej - możesz usmażyć sobie jedzenie, wykuć miecz, palić zioło ( :P )
Muzyka - jest świetna i świetnie spełnia swoją rolę - budowę klimatu

A te nocne ucieczki przez las, a te walki na śmierć i życie dla ratowania kolonii, a te powroty do domu po wędrówce i wyczerpującej walce, gdy naszym jedynym marzeniem jest położyć się w łóżku i odpocząć...

Czas kończyć, bo chyba zaczynam przynudzać. Dla mnie Gothic to gra fascynująca - świeny pomysł na grę, niezłe wykonanie (pierwsza część to był debiut studia, wcześniej nie zrobili ŻADNEJ gry), cudna muzyka. IMHO Gothic to arcydzieło.

PS
Ah, zapomniałbym - fajne jest też to, że na początku gry wcale nie mamy za zadanie uratować świata. Naszym celem jest przekazanie jakiejś wiadomości (nie chce psuć zabawy, więc nie pisze nic więcej) i nic nie zapowiada późniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 19:25, jedirulez napisał:

> > A jak otworzyć bramę w mieście orków
>
>
> Po pierwsze musisz telekinezom ściągnąć ten posążek śniącego. Uważaj, zacznie się walka

Ale jest też sposób z zaklęciem telepotracyjnym tylko jak go użyć



Wydaje mi się że musisz mieć zaklęcie teleportacyjne orków a następnie stanąć przed bramą (na maxa!) i go użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 15:27, Master Zoom napisał:

Wydaje mi się że musisz mieć zaklęcie teleportacyjne orków a następnie stanąć przed bramą (na
maxa!) i go użyć



Z tego, co pamiętam, trzeba było w obozie orków zejść na dół. Jest to miejsce pod kratą niedaleko wejścia do świątyni (w jakiejś jaskini jest zejście). Tam, stojąc pod ww. kratą, w wodzie dokładniej (lub innej cieczy :P) trzeba użyć zwoju i... oto jesteśmy u Śniącego w domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic naprawdę potrafi zaskoczyć :)

Gram w tę grę już któryś raz z kolei od nowa i dopiero teraz zauważyłem ciekawą rzecz. Mianowicie, jeśli spojrzeć bezchmurną nocą w niebo to można zobaczyć napis ułożony z gwiazd. A konkretnie trzy litery: KSO (jeśli mnie wzrok nie myli :) Czy to jakiś easter egg? albo inicjały któregos z autorów? Kto wie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 00:07, Marqsek napisał:

Gram w tę grę już któryś raz z kolei od nowa i dopiero teraz zauważyłem ciekawą rzecz. Mianowicie,
jeśli spojrzeć bezchmurną nocą w niebo to można zobaczyć napis ułożony z gwiazd. A konkretnie
trzy litery: KSO (jeśli mnie wzrok nie myli :) Czy to jakiś easter egg? albo inicjały któregos
z autorów? Kto wie ? :)

To chyba jakaś osoba, albo firma związana z tworzeniem mózyki do Gothic... nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 00:07, Marqsek napisał:

KSO (jeśli mnie wzrok nie myli :) Czy to jakiś easter egg? albo inicjały któregos
z autorów? Kto wie ? :)

Przeleciałem się po creditsach w instrukcji (XKN) i nie ma nikogo o takich inicjałach. Może to być, tak jak napisał Monastor, jakaś firma albo skrót jakiegoś terminu, ale nie chce mi się lookać w słownik. Jak znajde czas i ochotę polatam po niemieckojęzycznych forach i coś wygrzebie. Ale będe potrzebowal do tego dużej motywacji - cięzki to język w nauce i użyciu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 20:59, Monastor napisał:

To chyba jakaś osoba, albo firma związana z tworzeniem mózyki do Gothic... nie jestem pewien


Kompozytor muzyki do Gothiców nazywa się, o ile wiem, Kai Rosenkranz, a to nie za bardzo pasuje do tych inicjałów. Chociaż może to dobry trop. Ma ktoś z was inne pomysły? Zaciekawiły mnie te trzy literki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 21:52, windows00 napisał:

Jak znajde czas i ochotę polatam po niemieckojęzycznych forach i coś
wygrzebie. Ale będe potrzebowal do tego dużej motywacji - cięzki to język w nauce i użyciu
:/


Dzięki, ja też może poszukam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 21:52, Marqsek napisał:

Kompozytor muzyki do Gothiców nazywa się, o ile wiem, Kai Rosenkranz, a to nie za bardzo pasuje
do tych inicjałów. Chociaż może to dobry trop. Ma ktoś z was inne pomysły? Zaciekawiły mnie
te trzy literki :)

Znam KaiRo i korespondowałem z nim trochę na forum oficjalnym Gothic 3 (choć on mnie pewnie nie pamięta :) Nie udzielam się tam prawie wcale). Myślałem, że to może ktoś jeszcze, ale teraz spojrzałem jeszcze raz na kilka stronek i dochodzę do wniosku, że raczej się myliłem.

Próbowałem szukać w google, ale niewiele to daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 00:07, Marqsek napisał:

/ciach/

Mam odpowiedź :D
Moje półgodzinne poszukiwania pozwoliły rozwiązać tą zagadkę :P
Na początku dam źródła, a odpowiedź dam na samym końcu (jeśli ktoś chciałby się pobawić w detektywa ;]
Źródła te pokazują też moją drogę do rozwiązania.
Pierwsze źródło:
http://www.google.pl/search?q=gothic%2Bkso&hl=pl&lr=&start=10&sa=N
4 strona od góry
Drugie źródło:
http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?t=136235
Trzecie źródło:
http://www.gram.pl/forum_dodaj.asp?tid=104&pid=3214


A tu wielkie rozwiązanie :D
KSO to nazwa klanu, w którym gra Kai Rosenkratz. Klan ten gra w Counter-Strike. A gwiezdny napis to pozdrowienia dla tego klanu od KaiRo.
Jeszcze stronka klanu: http://www.kso-clan.de/

Dziękuje za uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować