Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2006 o 08:59, KrzysztofMarek napisał:

Już ściągnąłem wszystko, chociaż trwało to całą noc. Dzisiaj zacznę grę w Diccurica. Dziękuję
;D

Nie ma za co.Pełnoprawnym dodatkiem do Gothica nie można go nazwać , ale troszkę zabawy w ulubionym klimacie nam oferuje.
Na stronce , którą podawałem , jest również poradnik i wyjaśnienia do pewnych problemów , które mogą wystąpić przy instalacji(zresztą na naszym forum też o tym pisano).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 17:02, verbum napisał:

Pograłem trochę w tego Diccurica, no cóż... nie bez powodu nie lubię modów, nawet takich, które
tworzą nową grę...Tym nie mniej nie chcę nikogo zniechęcać, pobierzcie sami i się przekonajcie,
ja już chyba za stary się robię, na takie zabawy...

A może pamiętasz , od którego momentu mamy dostęp do nauczycieli siły i zręczności?Jak na razie zdobyłem tylko 3 pkt. siły za walkę na arenie i możliwość nauki broni 1recznych i łuków za pomoc udzieloną myśliwym.Mam w tym momencie 60 punktów nauki do wykorzystania , ale brakuje możliwości na ich wydanie.Jestem jeszcze na etapie questów , które pozwolą na wejście do twierdzy i jak na razie wszyscy , łącznie z handlarzami , równiutko mnie olewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 12:20, KrzychW napisał:

A może pamiętasz , od którego momentu mamy dostęp do nauczycieli siły i zręczności?(...)


Niestety raczej Ci nie pomogę - grałem w Diccurica już chyba ze 3, 4 miesiące temu, do tego dobrnąłem prawdopodobnie do połowy...nauczyciel od siły, był chyba w tym dużym mieście w pomieszczeniu blisko murów (można tam było gdzieś blisko wejść do podziemii).
Zajrzyj na: http://www.gothic.phx.pl/gothic/ - tam powinieneś znaleźć jakieś solucje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 10:01, KrzychW napisał:

> /.../> Na stronce , którą podawałem , jest również poradnik i wyjaśnienia do pewnych problemów , które
mogą wystąpić przy instalacji(zresztą na naszym forum też o tym pisano).

Jakoś sobie radzę, ale kiepskawo. Olewają mnie, widocznie za mało mam towarów, z gotówką też nie za bardzo, nawet Alwina spotkałem, ale wcale mnie nie chce wziąść na łowienie roślin... Ale jakoś połażę, w końcu na pewno coś znajdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 15:27, verbum napisał:

Zajrzyj na: http://www.gothic.phx.pl/gothic/ - tam powinieneś znaleźć jakieś solucje.

Sama solucja z tej stronki nie jest zbyt wyczerpująca ,więc chyba będę musiał przeszukać tamtejsze forum , które , jak zauważyłem , zawiera całkiem sporo informacji o Gothicowych modach.Na razie z powodu cienizny fizycznej mojego bohatera przemykam chyłkiem , albo pod wpływem mixu szybkości i jakoś to idzie.Jeszcze trochę i wilki może mnie polubią , bo wogóle ich nie zaczepiam.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 18:35, KrzychW napisał:

> Raczej nie ma takiej mapy trzeba się zdać na własną orientację
A o solucji może coś wiesz?Grać wolę bez podpowiedzi , ale z kolei nie chciałbym opuścić zbyt
wielu zadań , a w tej chwili mam taką sytuację , że większość NPCów w ogóle ze mną nie gada
i zastanawiam się , co też takiego mam zrobić , żeby zmienić tą sytuację.Krainą częściowo już
odkryłem , ale co kogoś spotkam , to nie ma opcji rozmowy z tą osobą i pałętam się trochę bez
sensu.


Jeśli ściągałeś z gothic phx to razem z grą ściągnąłeś też poradnik on musi tam być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 16:17, KrzysztofMarek napisał:

Jakoś sobie radzę, ale kiepskawo. Olewają mnie, widocznie za mało mam towarów, z gotówką też
nie za bardzo, nawet Alwina spotkałem, ale wcale mnie nie chce wziąść na łowienie roślin...
Ale jakoś połażę, w końcu na pewno coś znajdę...

Ja też mam problemy , bo Diccuric zacząłem tylko trochę wcześniej i jak na razie też musze znosić olewanie.Jak zauważyłem , trzeba najwyraźniej wykonywać questy w odpowiedniej kolejności i wtedy pojawiają się nastepne możliwości.Jak dostałem zadanie ze stalą z kopalni , to dopiero wtedy Alwin zabrał mnie na poszukiwanie rośliny.Z kolei po dostarczeniu stali , dostałem zadanie z rampą itp.
Ogólnie dość ciężko nabrać z akcją rozpędu , ale te kilka dni do G3 planuję na ten mod poświęcić.Aha , na tej samej stronie jest forum i można tam znaleźć informacje dodatkowe i jakieś ciekawostki , które ułatwiają życie.Na razie dopiero zacząłem to czytać .Może po dokładnym przejrzeniu forum będzie dalej tylko łatwo i przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 16:37, KrzychW napisał:

> /.../> Ja też mam problemy , bo Diccuric zacząłem tylko trochę wcześniej i jak na razie też musze
znosić olewanie.Jak zauważyłem , trzeba najwyraźniej wykonywać questy w odpowiedniej kolejności
i wtedy pojawiają się nastepne możliwości.

No tak, ale właściwie wykonałem jedno zadanie (oddałem róg) i nic dalej. Może bym i przyniósł wiadro z wodą jakiemuś najemnikowi, ale moja postać już odpowiedziała mu dość opryskliwie, żeby się odczepił. Ja sam nic mu nie mówiłem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 12:20, KrzychW napisał:

> Pograłem trochę w tego Diccurica, no cóż... nie bez powodu nie lubię modów, nawet takich,
które
> tworzą nową grę...Tym nie mniej nie chcę nikogo zniechęcać, pobierzcie sami i się przekonajcie,

> ja już chyba za stary się robię, na takie zabawy...
>
A może pamiętasz , od którego momentu mamy dostęp do nauczycieli siły i zręczności?Jak na razie
zdobyłem tylko 3 pkt. siły za walkę na arenie i możliwość nauki broni 1recznych i łuków za
pomoc udzieloną myśliwym.Mam w tym momencie 60 punktów nauki do wykorzystania , ale brakuje
możliwości na ich wydanie.Jestem jeszcze na etapie questów , które pozwolą na wejście do twierdzy
i jak na razie wszyscy , łącznie z handlarzami , równiutko mnie olewają.


Handlarzy możesz przekonać posiadając towary, których potrzebują np. Od Homera możesz kupować od początku, kupujesz od niego wilczą skórę i sprzedajesz ją Fiskowi i on już wtedy chce z tobą handlować od Fiska kupujesz jajo pełzacza idziesz do tego gościa w szacie maga wody i tak później ze skórą błotnego wężą do tego w zbroi guru i na koniec z księgą acanum golum (jakoś tak) idziesz do gościa w szacie maga ognia i on ci da za nią nagrodę albo miecz, akrobatykę i jeszcze coś nie pamiętam, a co do siły nauczy cię ten gość w zbroi strażnika świątynnego, on w pewnym momencie dnia jest w swojej kuźni niedaleko wyjścia z miasta on cię nauczy tam ale tylko tam i jest jeszcze jeden w twierdzy najemników w górach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 16:42, KrzysztofMarek napisał:

No tak, ale właściwie wykonałem jedno zadanie (oddałem róg) i nic dalej. Może bym i przyniósł
wiadro z wodą jakiemuś najemnikowi, ale moja postać już odpowiedziała mu dość opryskliwie,
żeby się odczepił. Ja sam nic mu nie mówiłem ;D

Z wiadrem wody miałem dokładnie to samo.Teraz chyba powinieneś iść do kowala po zadanie dotyczące stali z kopalni i przy wyjściu z miasta spotkać Alwina , który zaproponuje poszukiwanie rośliny.Gdyby nie było go przy wyjściu , to podobno trzeba trochę się rozejrzeć.
Trochę doświadczenia , +3 do siły i jakiś mieczyk , można zdobyć na arenie.Trzech pierwszych przeciwników nie powinno sprawić trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do siły nauczy cię ten gość w zbroi strażnika świątynnego,

Dnia 23.10.2006 o 16:45, Błoniak napisał:

on w pewnym momencie dnia jest w swojej kuźni niedaleko wyjścia z miasta on cię nauczy tam
ale tylko tam i jest jeszcze jeden w twierdzy najemników w górach.

1.Z handlarzami częściowo już rozwiązałem problem tzn. u trzech już mogę kupować.
2.Co do tego kowala w gorach , to raz tam byłem i nie chciał ze mną gadać.
3.Gdzie jest ta kuźnia niedaleko miasta ,bo jakoś nie kojarzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 16:52, KrzychW napisał:

2.Co do tego kowala w gorach , to raz tam byłem i nie chciał ze mną gadać.


Bo musisz wykonać questa na farmie tj. zanieść im jedzenie

Dnia 23.10.2006 o 16:52, KrzychW napisał:

3.Gdzie jest ta kuźnia niedaleko miasta ,bo jakoś nie kojarzę?


Ona jest w mieście tylko niedaleko wejścia do miasta przecież napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 16:48, KrzychW napisał:

> /.../
Trochę doświadczenia , +3 do siły i jakiś mieczyk , można zdobyć na arenie.Trzech pierwszych
przeciwników nie powinno sprawić trudności.

Ja już jestem panisko, mam szatę Arcymaga Ognia i amulet. W spadku po arcymagu, który nadział się na trolla ;D a ja mam świetny miecz po najemniku, któremu dowaliłem za miastem. Na drugi dzień powiedział, żebyśmy zapomnieli o "małym nieporozumieniu". Do trolla się podkradłem, ciach ciach, i nowy poziom ;D.Tylko z zadaniami kiepsko, ale parę zrobiłem, tylko chyba nie we właściwej kolejności. Robię dużo sejwów - bo do jednego teleportu wszedłem w szacie Arcymaga i wyszedłem na bagnach ale tom, gdzie mnie wyniosło nie mogę wejś i ginę. Przyjdzie wędrować po bagnach, tylko nie wiem w którą stronę ;). Jutro będę dalej wojował, dobrze jest, jak nie bardzo wiadomo co, gdzie i jak ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

******************************SPOILER******************************

Na bagnach pod jednym drzewem jest amulet który musisz założyć by przejść ponownie przez portal ja znalazłem go dosłownie cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 19:48, KrzysztofMarek napisał:

Ja już jestem panisko, mam szatę Arcymaga Ognia i amulet. W spadku po arcymagu, który nadział
się na trolla ;D a ja mam świetny miecz po najemniku, któremu dowaliłem za miastem.

U mnie też znacznie się poprawiło , ponieważ w końcu znalazłem nauczyciela od siły i zręczności.Jak zamieniłem 60 zaległych punktów na współczynniki , to od razu zrobiło się inaczej i nawet orka na arenie pokonałem bez problemów.Teraz wykonuję questy , a potem trzeba będzie pozwiedzać , bo trolla na razie nie widziałem żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 17:09, Błoniak napisał:

Ona jest w mieście tylko niedaleko wejścia do miasta przecież napisałem

Mam w końcu tego specjalistę od siły.Wielkie dzięki , a przy okazji jeszcze jedno pytanko.Jak w Gothicu 1 można kupować lub sprzedawać po jednym przedmiocie , a nie całymi dziesiątkami? W G1 grałem 3 razy i o ile przy pierwszym podejściu próbowałem coś wykombinować , to potem sobie odpuściłem.Niestety na początku kupowanie całych 10tek jest dość poważnym obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ustawione controle WSAD ( A i D to obracanie się, a Q i E to chodzenie na boki ) To przytrzymujesz przycisk akcji i naciskasz w tym przypadku A ( obrót w lewo ). A nie przytrzymujesz tylko "tapujesz". I gotowe, sprzedany 1 przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 20:40, KrzychW napisał:

w Gothicu 1 można kupować lub sprzedawać po jednym przedmiocie , a nie całymi dziesiątkami?


U mnie tak się nie działo ale powiem ci jak ja robię: kiedy już mam okno ekwipunku naciskam Ctrl na przedmiocie, który chcę sprzedać i strzałka w lewo u mnie tak zawsze brało po jednym jeśli u ciebie jest inaczej to ci nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 20:31, Błoniak napisał:

/.../> ja znalazłem go dosłownie cudem.

Domyślałem się czegoś takiego, bo są różne znaki na tych amuletach i tych drugich ;). Ale nie miałem pojęcia, gdzie szukać, dziękuję! Teraz od razu sporo mi się rozjaśniło, jeszcze raz dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 20:42, WorldWar3PL napisał:

) To przytrzymujesz przycisk akcji i naciskasz w tym przypadku A ( obrót w lewo ). A nie przytrzymujesz
tylko "tapujesz". I gotowe, sprzedany 1 przedmiot.

Zawsze korzystam tylko z przesunięcia w bok , a obracam się za pomocą myszki , więc dlatego nic z handlu nie wychodziło.Teraz ustawiłem przyciski również na obracanie się i jest ok.Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować