Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2009 o 20:55, kacper78 napisał:

Super! A ja mam na ferie przeczytać "Kamienie na Szaniec" i jakoś nie chce i niemam ochoty
się zabrać za tą lekturę. Ale może jakos się zmobilizuje i będzie dobrze, bo j.polskiego
nie cierpie!!



Kamienie na Szaniec to imo świetna książka, więc już dziś zabrałbym się do lektury :) Mi ferie zaczynają się od 16 jeszcze ciężko zniosę te 2 tyg. No niestety:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 21:19, Rogalq napisał:

Kamienie na Szaniec to imo świetna książka, więc już dziś zabrałbym się do lektury :)
Mi ferie zaczynają się od 16 jeszcze ciężko zniosę te 2 tyg. No niestety:/


Zniesiesz, a potem będziesz śmiał się z innych, którzy już ferii mieć nie będą :)

A mi 1 tydzień ferii zleciał. Dałem soobie spokój z nauką, ale w drugim tygodniu muszę niestety się uczyć. Material nie jest trudny, ale w ostatni dzień ferii o godzinie 23 się tego nie nauczę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 20:55, kacper78 napisał:

Super! A ja mam na ferie przeczytać "Kamienie na Szaniec" i jakoś nie chce i niemam ochoty
się zabrać za tą lekturę. Ale może jakos się zmobilizuje i będzie dobrze, bo j.polskiego
nie cierpie!!

Ja Cię zmobilizuję :). Masz czytać, bo potem będziesz taki matoł jak ja i jak będziesz miał Lalkę do przeczytania (grubo ponad 900 stron) będziesz mówił, że nie chce Ci się etc, etc. Ja się przymuszam i już na 190 stronie jestem xDDDDDD.... a Kamienie na Szaniec to całkiem ciekawa lektura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziex. może poskutkuje albo kolega mi przegra audiobook-a na MP4 i będę słuchał jak lektor mi czyta. podobno słuchanie lepeij wychodzi i zapamiętuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 21:56, kacper78 napisał:

Dziex. może poskutkuje albo kolega mi przegra audiobook-a na MP4 i będę słuchał jak lektor
mi czyta. podobno słuchanie lepeij wychodzi i zapamiętuje.


Zależy przy czym łatwiej Ci się skupić imo... Ja tam wolę poczytać, łatwiej koncentruję się podczas czytania. :) A z tego co pamiętam, to "Kamienie..." były całkiem ciekawe. :] No i w tamtym roku na ich podstawie trzeba było napisać pracę na testach gimnazjalnych. :)
Jedyną książką, jakiej w gim nie przeczytałem, były "Syzyfowe prace" - po dwudziestu stronach dałem sobie spokój. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 01:04, Miluś napisał:

od poniedziałku znowu do mordowni...byle do czerwca!

a ja odliczam dni do rozpoczęcia długo oczekiwanych ferii. a później przed wakacjami mam (na szczęście) jeszcze ferie wiosenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 03:15, Xlol1 napisał:

Mam pytanie, co to jest i co oznacza oraz jakie niesie ze sobą skutki nagana wychowawcy
i nagana dyrektora?

Na 100% to co wiem to ,że nagana dyrektora jest najpoważniejszym upomnieniem w szkole. To coś złego ;] jeżeli dostaniesz takie dwie nagany możesz sobie szukac nowej szkoły bo zostaniesz wywalony z obecnej.
A nagana wychowawcy to chyba niesie za sobą wezwanie rodziców do szkoły i upomnienie ucznia. No i może być obniżona ocena z zachowania. Z naganą wychowawcy pewności nie mam ale dyrektorska to działa tak jak napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zachowanie to bardzo się starałem i od razu widac poprawę. W zeszłym roku szkolnym miałem kilkanaście uwag na minus i zachowanie miałem poprawne, teraz w tym półroczu miałem tylko dwie uwagi i zachowanie dobre. A więc postarałem się i dam dobrą rade, zachowanie też się liczy w szczególności gdy idziecie do liceum, ponieważ za zachowanie dostaje się podobno 4pkt. A do wymarzonego liceum może czasami zabraknąć(bez zachowania) 1pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od liceum, ale z tego co wiem to chyba większość bierze pod uwagę zachowanie.
Szkoda tylko, że wzorowe jest punktowane i to tylko 5pkt, ale zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 18:38, kurczak-AFC napisał:

Jeżeli większość to jeszcze dziwniejsza jest ta sytuacja bo moje liceum jest jednym z
lepszych w moim regionie.

To zależy też w jakim mieście mieszkasz, i w jakim mieście licea przyjmują i jaką mają określoną rekrutajce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Startowe jest 200 pkt, brane pod uwagę. 100 to test, a drugie 100 to oceny, zachowanie, świadectwo z paskiem, konkursy itp. Za samo wzorowe można dostać 5pkt, a za bdb, 3. Ja osobiście mam poprawne, poprawić się muszę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:06, Baluk25 napisał:

Startowe jest 200 pkt, brane pod uwagę. 100 to test, a drugie 100 to oceny, zachowanie,
świadectwo z paskiem, konkursy itp. Za samo wzorowe można dostać 5pkt, a za bdb, 3. Ja
osobiście mam poprawne, poprawić się muszę :P.


A co z testem z języka obcego? Nie będzie on brany pod uwagę? Myślałem, że teraźniejsi trzecioklasiści muszą zdobyć 250 pkt.
Jak dobrze, że mam to za sobą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to będzie za około 2 - 3 lata, my jesteśmy szczurami doświadczalnymi, tj. mamy pokazać, na jakim poziomie jesteśmy z angola. ;)

Btw; Jakby było liczone, to byłbym bardziej szczęśliwy, bo miałem 44 pkt ; D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:20, kowboj3 napisał:

A co z testem z języka obcego? Nie będzie on brany pod uwagę? Myślałem, że teraźniejsi
trzecioklasiści muszą zdobyć 250 pkt.

Masz za sobą egzamin gimnazjalny? Ja też. Cóż... to były czasy :D A co do tego egzaminu z j. obcego... wyobraź sobie, że uczysz się angola od gimnazjum. A ktoś od pierwszej podstawówki. I co, dlaczego on ma mieć większe szanse na dobry wynik, tylko dlatego, że dłużej się języka uczy (sam wiesz, że takie przypadki nie zdarzają się np. z j. polskim, czy matematyką)? Podejrzewam, że teraz jest tylko sprawdzanie. Tak samo jak obowiązkowa matematyka na maturze. Jestem pierwszym rocznikiem i niedawno pisaliśmy egzamin. Coś jak matura. Najwyższy wynik w humanie: 56% (tak słyszałam). Na mat infie poszło dużo lepiej. Mojej klasie jeszcze nie oddali.

Nie wiem po co język obcy na egzaminie gimnazjalnym, skoro i tak nie jest brany do punktów, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować