Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2009 o 21:48, bartog123 napisał:

Ja mówię, że w dwa dni mam przeczytać, no w trzy jeśli dobrze licze. Podobno całkiem
niezłe jest ta Zbrodnia i kara. A co do Ferdydurke, czytałem kilka fragmentów, nie wyglądało
najgorzej. Ale teraz pochłonęła mnie Lalka B. Pruca. Przednie :ASDF

No ja obaliłem cały Potop w 4 dni i to był jeden z większych hardkorów w życiu. Zbrodnia i Kara faktycznie- zdatna do czytania, Lalka to samo. A Ferdydurke to musiałeś trafić na te lepsze fragmenty. Bo jest opis życia uczniowskiego i to jest nawet fajne ("Dlaczego uwielbiamy Słowackiego?? Bo Słowacki wielkim poetą był!!!"), ale potem przychodzą spostrzeżenia filozoficzne i tutaj nawet zaprawieni w bojach wymiękają. Ale nie chcę straszyć, bo ze złym podejściem podejdziecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 20:38, kurczak-AFC napisał:

A ja Ci powiem, że wolałbym czytać literaturę angielską, która moim zdaniem jest dużo
ciekawsza od polskich lektur... Potop to przegięcie -.-''


Hehe, a przeczytałbyś ;-) Jak na ,,Potopie" jedziesz na streszczeniu. Przecież jak komuś brakuje lektur do czytania po angielsku to może je zawsze przeczytać we własnym zakresie.

Np. przeczytanie ,, Romeo i Julii" w orginale byłoby (chyba) połaczeniem przyjemnego z pożytecznym ?

A co do lektur, ich wykazy szybko się zmieniają, ale przeczytanie streszczenia tak Cię nie ominie.

Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom a ja dziś nie idę do szkoły :P Ponieważ nie za dobrze się czuję... A tak się składa że dziś mam 5 lekcji, ale od 11:00 do 15:30 więc musiałbym znowu siedzieć prawie cały dzień ;/

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis jestem zwolniony z 4 leckji łał ;d z polaka histy i 2-wf fajnie bo ide do lekarza:))) Do sQ ide na 9,40 zaraz;d ale mi sie nie chce spozniam sie xDD pani mnie z lekcji wywala no to ide gdzies tam;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie masz..Też bym trochę chorego poudawał, kilka dni przed feriami, aby sobie wolne przedłużyć :)

Btw: Ja idę na 10.45 i kończę o 16.55, to jest świetny dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 09:24, Baluk25 napisał:

Fajnie masz..Też bym trochę chorego poudawał, kilka dni przed feriami, aby sobie wolne
przedłużyć :)


Hehe przed feriami też się zrobi ze dwa dni wolnego :P

Dnia 03.02.2009 o 09:24, Baluk25 napisał:

Btw: Ja idę na 10.45 i kończę o 16.55, to jest świetny dzień...


Ojj to współczuję ;(( A do jakiej szkoły chodzisz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gimnazjum, zwykłe...Kiedyś chodziłem go gimnazjum przy liceum, ale jakoś tak oceny słabe, uczyć się w ogóle tam nie mogłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 09:31, Baluk25 napisał:

Gimnazjum, zwykłe...Kiedyś chodziłem go gimnazjum przy liceum, ale jakoś tak oceny słabe,
uczyć się w ogóle tam nie mogłem...


Aha ja też chodzę do gimnazjum ale już tyle lat jestem w jednej szkole że już też odechciewa się nauki... Ale to ostatni rok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 21:57, Erton napisał:

A Ferdydurke to musiałeś trafić
na te lepsze fragmenty. Bo jest opis życia uczniowskiego i to jest nawet fajne ("Dlaczego
uwielbiamy Słowackiego?? Bo Słowacki wielkim poetą był!!!"), ale potem przychodzą spostrzeżenia
filozoficzne i tutaj nawet zaprawieni w bojach wymiękają.

No ja akurat chciałam to przeczytać, bo te uczniowskie fragmenty mi się spodobały. Ale potem... nie zdzierżyłam. Wymiękłam, choć generalnie czytać lubię i zdzierżyłam "Dziady", "Kordiana", co udało się niewielu osobom w mojej klasie... to było straszne to "Ferdydurke". A teraz mam "Pana Tadeusza". Na razie streszczenie, żeby się orientować, ale obiecuję, że jak tylko skończę "Ojca Chrzestnego" to "Pan Tadeusz" pójdzie w ruch ;]

Dnia 02.02.2009 o 21:57, Erton napisał:

Ale nie chcę straszyć, bo ze złym podejściem podejdziecie :)

Za późno. Większość osób i tak myśli, że lektura szkolna = zło. A wcale tak nie jest. Jest wiele utworów, które warto przeczytać ot tak dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 08:24, Ryan Kam napisał:

Np. przeczytanie ,, Romeo i Julii" w orginale byłoby (chyba) połaczeniem przyjemnego
z pożytecznym ?


Tego nie byłbym pewien. "Romeo i Julia" prawdopodobnie jest pisany językiem usianym archaizmami. Jak byś się popatrzył na anglika mówiącego do ciebie łamaną staropolszczyzną ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie prze... Mój kolega czasami rysuje moją karykature, co mnie wkurza, więc ja narysowałem jega. A on - fiuu do pani ;p Nauczycielka mi wzięła i powiedziała że da to wychowawczyni.. Ciekawe czy wych. wezwie moich starych ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:06, krzysiek96-88 napisał:

Chyba będzie prze... Mój kolega czasami rysuje moją karykature, co mnie wkurza, więc
ja narysowałem jega. A on - fiuu do pani ;p Nauczycielka mi wzięła i powiedziała że da
to wychowawczyni.. Ciekawe czy wych. wezwie moich starych ;p


Nie przejmuj się. :)
Ja mam już jedynkę z zachowania od wychowawcy, około 30 ucieczek i nie mam problemów z tego powodu. :)
Najważniejsze, to się nie przejmować. A temu kumplowi, to na Twoim miejscu bym klepnął. :D
Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz wezwanie rodziców za karykaturę? Moi w podstawówce i w gimnazjum by ze szkoły nie wychodzili bo zeszytów zarysowanych takimi rysunkami mieliśmy więcej niż zwykłych do nauki.

Aha gdyby wezwała to na miejscu twoich rodziców bym się mało nie przekręcił ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chciałem się zapytać, z czego mogę uczyć się do Mega olimpiady geograficznej na poziomie gimnazjalnym? Bo zostałem zgłoszony,a ma być z.......ze wszystkiego :( Polecacie jakieś książki albo materiały, poza podręcznikami i atlasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:17, Xlol1 napisał:

Witam!
Chciałem się zapytać, z czego mogę uczyć się do Mega olimpiady geograficznej na poziomie
gimnazjalnym? Bo zostałem zgłoszony,a ma być z.......ze wszystkiego :( Polecacie jakieś
książki albo materiały, poza podręcznikami i atlasem?


Najlepiej będzie, jak przejrzysz podręczniki z programem do gimnazjum.
Możesz również spróbować poczytać podręczniki do szkoły ponadgimnazjalnej, jeżeli masz taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:18, krzysiek96-88 napisał:

To dzięki za wspracie :P Macie racje - Srać na niego xd


Nie tyle srać - bo za to już na pewno wezwą Twoich rodziców. :D
Przeprowadź z Nim męską rozmowę i będzie git. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytanie ;P, uczęszczam jeszcze do gimnazjum i nie ogarniam dokładnie tych spraw ;P. Czy matura w Technikum, różni się czymś od matury zdanej w LO ? Cały czas mnie to ciekawi ;P, a nie mam od kogo się dowiedzieć ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:22, Yanek12 napisał:

Mam takie nietypowe pytanie ;P, uczęszczam jeszcze do gimnazjum i nie ogarniam dokładnie
tych spraw ;P. Czy matura w Technikum, różni się czymś od matury zdanej w LO ? Cały czas
mnie to ciekawi ;P, a nie mam od kogo się dowiedzieć ^^.


O ile mi dobrze wiadomo, to się nie różni. Wiadomo oczywiście, że osoby z tego samego rocznika znajdujące się w LO i technikum piszą różne matury, ponieważ licealiści przystępują do w/w po 3 latach edukacji, a "technicy" po 4. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować