Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2010 o 20:09, Eye-Maze napisał:

Właśnie zabrałem się za wypełnianie dokumentów do szkoły po gimnazjum i zastanawia mnie
jedno. W regulaminie pisze, że można wybrać maksymalnie 3 szkoły, ale czy jest to równoznaczne,
że mogę wybrać tylko 3 kierunki? Czy np. mogę złożyć podanie do technikum i 2 liceów
i wybrać sobie dwa zawody w technikum i kilka profili w liceum?



3 szkoły. A ile kierunków w każdej z nich wybierzesz to nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i proszę o odpowiedź kogoś, kto jest pewny tego co mówi, na necie same sprzeczne opinie. Czy religia liczy się do średniej? Jeśli tak, to moja średnia sporo spadnie... niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 16:02, Fucio napisał:

Mam pytanie i proszę o odpowiedź kogoś, kto jest pewny tego co mówi, na necie same sprzeczne
opinie. Czy religia liczy się do średniej? Jeśli tak, to moja średnia sporo spadnie...
niedobrze...


Tak, od roku religia wlicza się do ogólnej średniej... Mi niestety też wychodzi 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A nie jest tak, że tylko kto zechce to będzie się liczyć do średniej? Ja od zawsze mam kreskę miast oceny i jakoś nie miałem z tym problemu.

Btw, koniec szkoły i matur! WIN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 16:14, MaccCry napisał:


A nie jest tak, że tylko kto zechce to będzie się liczyć do średniej? Ja od zawsze mam
kreskę miast oceny i jakoś nie miałem z tym problemu.

Do średniej wliczają się przedmioty, na które chodzisz. Nie chodzisz na religię - kreska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mialem dzisiaj stracha... mialem egzamin wstepny do klasy dwujezycznej w LO na godz. 15:00. Wychodze wczesnie z domu, zeby miec zapas czasu, jade sobie tramwajem, a tu nagle po 10 min. kierowca/konduktor/maszynista/? kaze wysiadac, wypadek jest... Bieglem przez pol godziny przez miasto i ledwo zdazylem na ten egzamin. ^-^ Gdybym nie przyszedl, to bym mogl zapomniec o tej szkole. ;] Dobrze, ze nie byl zadnym wyzwaniem, teraz tylko jeszcze musze isc w poniedzialek na ustny (teraz mialem pisemny).

@up

Religia wlicza sie, wiec jak ktos z Was na te lekcje uczeszczal...
ja przekonalem rodzicow, zeby mi napisali zwolnienie z religii, co bym sie nie musial z pewnym fanatykiem uzerac :>
na 1-szy semestr bylo 3, na drugi - gdybym dalej chodzil - byloby pewnie 1-2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak to jest, że składam podanie do mojej szkoły, tj. gimazjum, żeby zostało zweryfikowane itd.
Ale teraz załóżmy, że się nigdzie z mojej listy nie dostanę, więc co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli Twoja szkola jest w "systemie" (jesli jest publiczna, to na bank jest), to powinni Ci wszystko wytlumaczyc ;)
Jesli nie, to musisz wejsc na stron x.edu.com.pl, gdzie x tam nazwa Twojego miasta/regionu/wojewodztwa, u mnie jest to lodzkie. Wypelniasz swoje dane, drukujesz, dajesz do szkoly, ktora jest u Ciebie na pierwszym miejscu, w terminie jaki jest w Twoim wojewodztwie/regionie, potem (w innym terminie) skladasz swiadectwo i wyniki egzaminu gimn., a na koncu sa w szkolach i na stronie co podalem wyzej oglaszane listy osob przyjetych do szkoly.
Jesli sie do zadnej z (maksymalnie) trzech szkol nie zalapiesz, to bedziesz mogl wybierac z posrod tych, gdzie zostaly jeszcze wolne miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 15:34, Sericulum napisał:

Witam. Czy ktoś wie kiedy będą wyniki z testów gimnazjalnych ?


Zależy od regionu, ale w Wa-wie do 18 czerwca mają być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, nie wiem czy to dobry temat ale zapytam się. Jaką pracę można dostać po kierunku fizycznym. Mam problem z wyborem pomiędzy informatyką a fizyką, nie wiem jak potem z pracą więc spytam ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Ja np. złożyłem papiery do elektronika, gdzie jest sporo fizyki. Po tym mam zawody takie jak elektryk i będę mógł naprawiać różne sprzęty elektroniczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo z wyróżnieniem, czyli po prostu czerwony pasek jest od średniej 4,75 prawda? Tylko czy mając równo 4,75 załapię się jeszcze na pasek, czy może muszę mieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 16:59, Rumcajsev napisał:

Świadectwo z wyróżnieniem, czyli po prostu czerwony pasek jest od średniej 4,75 prawda?
Tylko czy mając równo 4,75 załapię się jeszcze na pasek, czy może muszę mieć więcej?


Załapiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze co do paska - jak to w końcu jest z oceną dostateczną? Średnia mi wychodzi jak raz, z tym, że mam trójkę z francuskiego. Mi się wydaje, że ważna jest jedynie średnia, ale słyszałem różne głosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować