Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2008 o 16:38, HunterO7 napisał:

Śmiać mi się chce jak czytam posty gimnazjalistów, jak to im ciężko albo jak są wniebowzięci
bo dostali 5. Nie martw się kiedyś też tak myslałem, ale jak to się mawia : "Byłem młody
i głupi" xD

Aaa... i moja rada na koniec, ciesz się, ze masz tyle czasu wolnego :)


Dokładnie - Ja rok temu, w 3 klasie gimnazjum miałem mnóstwo wolnego czasu. Mogłem grać na kompie, oglądać 10-15 odcinków anime dziennie, wychodzić na dwór itp. Na koniec roku miałem średnią 3,92 i ani jednej dwójki. Egzamin napisałem na 69pkt. Jednym słowem - żyć, nie umierać. Aktualnie chodzę do I klasy LO, mam kilka zagrożeń i kilkukrotnie mniej wolnego czasu... Wstaję około 6.00 (w gim mogłem budzić się o 7.30 i nie było nawet takiej opcji, żebym się spóźnił) Teraz muszę jechać zapchanym autobsem około 20-25min. Lekcje kończę przeważnie o 14.30 albo 15.20 + dojazd do domu. Wracam o wiele bardziej zmęczony, mam zadane masę lekcji i siedzę przy kompie 30min-1h lub mam taki zapieprz z lekcjami, że w ogóle go nie włączam. Teraz bardzo miło wspominam gimnazjum, które miałem kilka kroków od domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO to jedna matura już z głowy jeszcze tylko jutro angielski i w piątek matematyka najbardziej boję się jutrzejszej ale pocieszam się tym że to tylko próbna chociaż i tak nie chciałbym być najgorszy z klasy więc teraz sobie coś przypomnę :) powodzianie wszystkim maturzystą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj wywiadówka była w szkole, jako że jestem na mat-infie to problemów z matmą mieć nie powinienem, ale...oceny nie są kolorowe, a prezentują się o tak:3, 4+, 4+, 4, 3-, 2. Słabo jak dla mnie, chciałbym mieć na koniec roku pięć a tu mi trója wychodzi. Co ciekawe z polskiego całkiem nieźle mi idzie...chyba z powołaniem się minąłem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 18:20, Łeber napisał:

U mnie dzisiaj wywiadówka była w szkole, jako że jestem na mat-infie to problemów z matmą
mieć nie powinienem, ale...oceny nie są kolorowe, a prezentują się o tak:3, 4+, 4+, 4,
3-, 2. Słabo jak dla mnie, chciałbym mieć na koniec roku pięć a tu mi trója wychodzi.
Co ciekawe z polskiego całkiem nieźle mi idzie...chyba z powołaniem się minąłem. :D

Ło ja, Ja mam pięć trójek i jedną dwójkę, przy czym naprawdę uczymy się dosyć mało i zakres materiału jest ubogi. Za to z Historii i Polskiego mamy zawieruchę, czasami trzeba zapisać po 6-7 stron notatek. Masakra. Co więcej, nie mam żadnej oceny z historii, chociaż to mój przedmiot wiodący :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem, podobnie jak inni, próbna maturę z polaka (Operon) oczywiście na poziomie rozszerzonym. Tekst czytania ze zrozumieniem mega trudny. W większości trzeba było wysunąć własne wnioski z czytanego tekstu. W części pisemnej miałem do wybory: zanalizować i zinterpretować wiersz Herberta albo porówna kreacje władcy na podstawie fragmentów z Faraona Prusa i Szewców Witkiewicza. Szewców jeszcze nie omawiałem, ale mimo to pokusiłem się o temat nr 2. Głównie z tego powody, że bałem się poślizgu na metaforach zawartych w wierszu Herberta. Normę słów jakoś udało mi się wyrobić, pytanie tylko czy trafiłem w klucz. Jeśli nie, biada mi. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 18:22, Mac Cry napisał:

Właśnie, po co szłeś do liceum. W sumie dziwne, że Cię przyjęli...


Wiesz liceum nie oznacza zaraz wyższego poziomu, wręcz często zdarza się, że ma go jeszcze niższego od technikum. Mógłby mieć 50 punktów i poszedłby do LO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 17:14, Carl92 napisał:

A czemu liceum? Technikum już nie istnieje? Z tego co powiem dawniej do techników chodzili
najlepsi nawet lepsi od tych co chodzili do liceów. Ja chodzę do technikum i? I jest
ciężko jak nie wiem + zawodowe przedmioty które są ciężkie. Liceum bo przedmioty rozszerzone,
ale w technikum jest więcej tego bajzlu :)


Nie powiedziałem, że do Technikum, chodzą gorsi ludzie :P

Powiem, że tu i tu nauki jest mnówstwo . Z resztą moi kumple podostawali się do techników i wiem,że jak ktoś chce tam coś osiągnąć, to musi naparwdę dużo się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem, że technikum jest gorsze (tzn. niższy poziom) niż w LO? Nie, więc głupot mi tu nie pisz. Mógł iśc do zawodówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zaraz ludzie wszystko na licea stawiają :P Tak samo z prestiżem im lepsze tym lepiej a potem narzekają że ciężko a zresztą tego nie rozumiem obojętnie do jakiego liceum byle by zdać maturę. Liceum to liceum nicyzm się nie różni w nauce.
Może się tak zdarzyć nie zda matury i co wtedy ? Technikum jeszcze może cie uratować bo pracę znajdziesz:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień całkiem miałem dzisiaj fajny, ale z matmą gorzej. Jestem w II klasie gimnazjum o profilu matematyczno-informatycznym. Dzisiaj mieliśmy równanie liniowe z parametrem. Znowu będę musiał iść na korki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, ja podstawowych funkcji nie rozumiem... :P
Dzisiaj moja klasa miała z nich kartkówkę - na szczęście jestem chory i byłem nieobecny w szkole. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 20:10, Mac Cry napisał:

Taa, tylko najpierw obroń tytuł technika :P Ale fakt, łatwiej znaleźc pracę kolesiowi
po technikum niż LO.


Ewentualnie jeśli nie zdasz ani technika ani matury to i tak masz skończone technikum i jakieś wykształcenie tak jakby po zawodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 20:10, Mac Cry napisał:

Taa, tylko najpierw obroń tytuł technika :P

A co to za problem ;-D ?

Test:

- 1 część - min. 30 %

- 2 część - min. 50 %

Razem nie mniej niż 75 %. Banał :-D

Przynajmniej ja tak miałem. I zdałem, i jeszcze matura była. I też się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test zawodowy to nie matura ;] Wszystko zależy jaki kierunek masz. Każdy ma inny % zdawalności, więc nie zawsze jest tak różowo.

Tak na marginesie, jakie technikum ukończyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś 2 dzień próbnych matur.Wyjątkowo miałem na 11 40 lekcje. Na początku dwie matmy, potem chemia i geografia. Strasznie szybko to zleciało. I był nuuudno. Na korytarzach cisza, mało ludzi w szkole, nauczyciele ocen nie wystawiali. Nic się nie działo. Było się tylko po to by nie mieć nieobecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doobry tydzień. Dwie szóstki (a będzie trzecia) za opowiadania i reportaż na konkursy, 5 z klasówki z fizyki (jako jedyny!), 5 z geografii z odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 17:13, Asthariel napisał:

Doobry tydzień. Dwie szóstki (a będzie trzecia) za opowiadania i reportaż na konkursy,
5 z klasówki z fizyki (jako jedyny!), 5 z geografii z odpowiedzi.


Jak Liceum - Moje Gratulacje !!!
Jak Gimnazjum - <głośne ziewnięcie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować