FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2009 o 15:32, Robak 007 napisał:

Uważam, ze to jest najodpowiedniejszy temat do zadania tego pytania. Poszukuję dobrego
edytora do gier. Chodzi mi np. o taki, który jest udostępniony przez twórców Gears Of
War, czy Neverwinter Nights. Najbardziej zależało by mi na edytorach do RPG''ów i FPS''ów.


Taki edytor jest w grze SpellForce mieszanka RPG/ RTS, ale niestety panowie/ panie z CDP postanowili zrobić własny patch i dać do w grze przed trafieniem do tłoczni bodajże gdy wchodziła ona do XKN przez co ten edytor nie działa, chyba żeby zdobyć egzemplarz za granicą (tak mi się wydaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:05, Lukiwwo napisał:

Jak mogę "obliczyć" ilość klatek na sekundę podczas gry ?
I jaka powinna być optymalna ich ilość?



Zazwyczaj jest to komenda w konsoli włączaniej klawiszem "tylda"- ~. Ale co wpisać do zależy od gry, napisz w odpowiednim temacie gry to tam ci pewnie powiedzą, bo to nie ten temat. A powinno być ich jak najwięcej ale przy 24 da sie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 14:28, Gumiś2 napisał:

Ja bym brał Diablo 2. Gatunek to h''n''s, czyli dużo mniej nudne niż zwykłe RPG. Czasami
trzeba poszukać wrogów (w pierwszym akcie), później jest sieczka, gra na pewno się nie
nudzi. W Battle.Net grają tysiące osób, więc na pewno nie będzie Ci nudno :) Najlepiej
kupić z dodatkiem Lord of Destruction. Jeżeli chcesz więcej informacji, to pisz ;]

h''n''s jest mniej nudne niż RPG? Co Ty mówisz...jak długo można tylko chodzić i Siekać i Rąbać potwory? Nie słuchać go :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:03, Robak 007 napisał:

To samo pytanie kieruję do KoLoS''a.


Cóż, jeśli chodzi o UnrealEd to masz multum modów (sam stworzyłem raptem 2 badziewne mapki multiplayer :P), jeśli chodzi o kampanie to polecam stronę www.unrealsp.org - tam też znajdziesz poradniki mówiące o tworzeniu mapek single-player.
Co do Scapex - sam stworzyłem w tym edytorze kampanię, w której zawarłem zadania poboczne, troszkę nieliniową fabułę, a nawet odkrywanie secret place''ów :) Jak chcesz, mogę podesłać screeny, żebyś mógł zobaczyć możliwości edytora, albo wejdź na mojego GSa - znajdziesz tam odpowiedniego linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:03, Robak 007 napisał:

> GECK do Fallouta 3 jest świetny, tak samo podobny do niego Construction Set z Obliviona.

> Na necie modów są całe setki :D
A czy w tych edytorach które wymieniłeś, mozna tworzyć własne kampanie/zadania/misje?
To samo pytanie kieruję do KoLoS''a.


Tak, możesz tu tworzyć całe lokacje z gotowych części, importować własne np. tekstury, projektować questy, NPC''ów, dialogi; przy "odrobinie" wysiłku mógłbyś stworzyć całą grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka szukam FPS nie za drogiego ale miodnego z dobrym Multi do postrzelania z kolegami z biura po godzinach - kompy mamy mocne :) nie jesteśmy zainteresowani CS :P


Co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt się nie zdziwi jeśli polecę ci tylko jeden tytuł - Call of Duty 4 :P. Tylko i wyłącznie. Genialny singleplayer [ co prawda krótki ale za to intensywny ] i przefantastyczny multi. Niech rekomendacją będzie to że ja - od dawien dawna zadeklarowany singleplayer przerzuciłem się na multi dla CoD 4 właśnie ;D. Polecam, na pewno się nie zawiedziesz, mnóstwo luda w to gra. A sądzę że te 60-70 zł to cena ... no może nie jakaś bardzo niska ale na pewno opłacalna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 07:08, piecia997 napisał:

Tak, możesz tu tworzyć całe lokacje z gotowych części, importować własne np. tekstury,
projektować questy, NPC''ów, dialogi; przy "odrobinie" wysiłku mógłbyś stworzyć całą
grę :D

No to bardzo fajnie, o taki edytor mi chodzi ^^ Dzięki, napewno sprawdzę ;) Tym niemniej, jeżeli ktoś jeszcze mógł by to prosiłbym go o tytuły podobnych edytorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CoD 2 lub CoD 4 ;] Oba mają genialne multi, ale w CoD 4 jest o tyle bardziej wciągające, że musisz odblokowywać nowe bronie, nowe ulepszenia do broni etc. etc. Ewentualnie jeśli te ok 70zł. to za dużo to może Far Cry lub Call of Juarez ? W obie gry nieźle się gra na multi i obie są tanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 13:05, Anim napisał:

Hejka szukam FPS nie za drogiego ale miodnego z dobrym Multi do postrzelania z kolegami
z biura po godzinach - kompy mamy mocne :) nie jesteśmy zainteresowani CS :P



Hmm a może Battlefield 2 albo 2142 oba sa super grafika tez nie jest zbytnio straszna.
Albo jeszcze np. Day of Defeat Source ^^ Tylko te gry mi do głowy przychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 13:05, Anim napisał:

Hejka szukam FPS nie za drogiego ale miodnego z dobrym Multi do postrzelania z kolegami
z biura po godzinach - kompy mamy mocne :) nie jesteśmy zainteresowani CS :P


Co polecacie


Skoro macie mocne kompy to nie ma nic lepszego niż Call of Duty 4. Co prawda gra kosztuje chyba 89.90 zł, ale jest warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 14:39, Kraju92 napisał:

Skoro macie mocne kompy to nie ma nic lepszego niż Call of Duty 4. Co prawda gra kosztuje
chyba 89.90 zł, ale jest warta swojej ceny.


Tak tylko mamy 2:3 w głosowaniu - sam mam na niej z 7 profili od 55 lvl zaczynając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 14:59, Gothic 12 napisał:

FEAR! Oczywista oczywistość że FEAR ;-) A kosztuje mniej niż wspomniany COD4


No tak to w sumie prawda myślałem też o nieco droższym STALKERZE mam chyba 2 egzemplarze podstawki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 14:58, Anim napisał:

Tak tylko mamy 2:3 w głosowaniu - sam mam na niej z 7 profili od 55 lvl zaczynając


To nie wiem, spróbuj namówić do tej gry innych. Bo to rzeczywiście najlepsza gra do rozgrywek sieciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się