FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2011 o 23:41, sliski_wojtas napisał:

Siemanko, opłaca się kupić grę Yakuza 4 ? podobna jest trochę do gta IV ?


Widzę, kolejna ofiara dziwnego mitu, że Yakuza to japońskie GTA. Widziałem, jak narzeczona gra i za wiele wspólnego z GTA to nie ma. Tak jak poprzednie części (btw, radzę grać po kolei, od ''jedynki'' - tak możesz się ostro pogubić we wszystkim, więc odradzam granie wyrwane z kontekstu).
W grze jest dużo gadanej fabuły, ciekawych zwrotów akcji, bijatyki wręcz, nie ma kradzenia aut, wybijania ludzi z rakietnic, jeżdżenia czymkolwiek (chyba że taksówką z jednej części dzielnicy do drugiej - taki teleport). Warto zagrać, ale po ograniu poprzednich części. I nie radzę oczekiwać GTA. Tę ostatnią to już prędzej Getaway czy Driver przypominają, jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 17:56, matis9988 napisał:

Co wybrać: GRID, Dirt 2 czy Fuel?


Na Twoim miejscu kupiłbym Racing Megapack za ok. 25 zł, który zawiera Grida, Dirta i Fuel. Miałbyś 3 tytuły, nad którymi się zastanawiasz w śmiesznej cenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 19:52, Jave napisał:

Krótko: trzecia część Hirołsów czy Twierdza: Krzyżowiec? Nie grałem w żadną Twierdzę,
z Hirosłów tylko część 4 i strasznie się na niej zawiodłem.

Zagraj sobie w demo jakiejkolwiek czesci Twierdzy i sprawdz czy Ci najpierw pasuje bo to sa specyficzne gry. Jak podpasi to bierz cala kolekcje Twierdzy (obie czesci z dodatkami).Aha, Krzyzowiec to dobra czesc Twierdzy, lepsza niz jedynka imho, ale jest b.trudna. Heroes III jezeli nie grales to obowiazkowo, wspaniala gra , ale pochlonie Ci mnostwo czasu jak sie wciagniesz (na pewno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem pierwszą Twierdzę i szczerze powiedziawszy, szału dostaję. Nie rozumiem za nic w świecie modelu ekonomii w tej grze. Znaczy, rozumiem, ale chyba błędnie, bo gram kompletnie nie wydajnie. Mam 86 ludzi w czwartej misji kampanii ekonomicznej. Z tych 86 zaledwie ok. 6 to drwale, 8 obsługuje kamieniołomy, 4 to coś, co daje żelazo i 4 zajmuje się wytwarzaniem broni i pancerzy. Łącznie ok. 22 + 5 łuczników. 27 ludzi. Reszta, czyli 59, pracuje w żywności, której cały czas mi ubywa, a gdy tylko będzie jej więcej, pojawiają się złodzieje i ją kradną. Bardzo często plagi koszą całe moje zboże przed żniwami, co chwilę atakują wilki i bandyci, a wszystko to w obliczu limitu czasu wydaje się być po prostu śmieszne. Nie pamiętam gry, która tak mało wybacza.

edit. No tak, zapomniałem o ogniu, który natychmiast powala moje wszystkie sady, skupione - z uwagi na brak miejsca - jeden obok drugiego. Nawet wtedy, gdy wokół mam pobudowane studnie >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:01, DambialkoX napisał:

Hmm.. planowałem kupić teraz jakiś starszy tytuł na swojego pieca. Planowałem za dwie
dyszki kupić Mount&Blade czy opłaca się tą grę zakupić ?


Tej pierwszej części już nie za bardzo lepiej Mount & Blade Warband wszystkie jest więcej i grafika też trochę lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:23, Jave napisał:

Wziąłem pierwszą Twierdzę i szczerze powiedziawszy, szału dostaję. Nie rozumiem za nic
w świecie modelu ekonomii w tej grze. Znaczy, rozumiem, ale chyba błędnie, bo gram kompletnie
nie wydajnie. Mam 86 ludzi w czwartej misji kampanii ekonomicznej. Z tych 86 zaledwie
ok. 6 to drwale, 8 obsługuje kamieniołomy, 4 to coś, co daje żelazo i 4 zajmuje się wytwarzaniem
broni i pancerzy. Łącznie ok. 22 + 5 łuczników. 27 ludzi. Reszta, czyli 59, pracuje w
żywności, której cały czas mi ubywa, a gdy tylko będzie jej więcej, pojawiają się złodzieje
i ją kradną. Bardzo często plagi koszą całe moje zboże przed żniwami, co chwilę atakują
wilki i bandyci, a wszystko to w obliczu limitu czasu wydaje się być po prostu śmieszne.
Nie pamiętam gry, która tak mało wybacza.

Tak, poczatki gry w Twierdze sa trudne. Krzyzowiec wybacza jeszcze mniej :) Na pocieszenie powiem, ze mi tez jakos super nie szlo i nie ukonczylem, a potem zaczalem grac w dwojke, gdzie szlo mi lepiej, za to szybko sie znudzilo. Polecam poszukac jakis poradników do gry na sieci, ewentualnie popytać w odpowiednim wątku na tym forum, ktoś na pewno Ci poradzi. Ja ostatnio grałem w Twierdzę pewnie z 2 lata temu, wiec słabo pamiętam co i jak budować, żeby przetrwać. Ogolnie bardzo duzo zalezy od mapy i trzeba tak budowac zeby optymalizowac odleglosci, plus zapewnic ochrone murami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 21:31, Qbasmok napisał:

Dobry horror na ps3. Znajdzie się coś?

Siren: Blood Curse powinien się spodobać. Można kupić w pudełku lub w PSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 22:21, Fatal-X napisał:

Siren: Blood Curse powinien się spodobać. Można kupić w pudełku lub w PSS.


Słyszałem o tym. A jak tam z klimatem? Monotonny? Coś jeszcze by się znalazło? Condemned 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2011 o 09:50, Qbasmok napisał:

Słyszałem o tym. A jak tam z klimatem? Monotonny?


Tak się składa, że Siren kupiłem wczoraj w MM za 99zł;) .Pograłem trochę i muszę przyznać, że klimat jest, i to naprawdę dobry, choć sterowanie jest...więcej niż skopane, mi żeby je opanować zajęło dość dużo czasu choć później jest już tylko lepiej. A najważniejsze to, że jednak klimat nie jest dla każdego, nie ma tu głównego bohatera tylko jesteśmy przerzucani z jednej persony w drugą i te denerwujące "zapowiedzi" następnych wydarzeń są przynajmniej dla mnie denerwujące i zabijają naprawdę dobry klimat zaszczucia i próby przeżycia na tej porąbanej wyspie. Mimo to polecam, a nóż gra Ci się spodoba;)

A z pozostałych to cóż...pozostaje czekać na wydanie Silent Hill HD Collection :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 16:24, kindziukxxx napisał:

Hej hej, poszukuję gry:
statki, piraci, abordaże i te sprawy, :) nie musi być najnowsza, może być trudna i mało
przystępna byleby miała i oddawała klimat :)

Sea Dogs, Piraci z karaibów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 16:51, deif33 napisał:

> Hej hej, poszukuję gry:
> statki, piraci, abordaże i te sprawy, :) nie musi być najnowsza, może być trudna
i mało
> przystępna byleby miała i oddawała klimat :)
Sea Dogs, Piraci z karaibów?

no właśnie coś w ten deseń pasuje idealnie, tylko czy są jeszcze jakieś gry? bo obie znam już aż za dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się