FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2011 o 22:32, SongoX napisał:

Raczej MW2 nie przypadnie Ci do gustu, jeśli lubisz współpracę w grach. W Modern Warfare
2 (i większości CoD''ach) gra jest dynamiczna i jest nastawione na samotną destrukcje.
W MW2 nie ma prawie szans na jakąkolwiek współpracę z większością zespołu, no chyba że
grasz z samymi znajomymi, ale mapy też nie pozwalają, na jakieś większe przemyślane działania,
bo nie są tak ogromne jak w BC2.

A, no to wszystko jasne :) Dzięki.

PS. Ehhh, nie mogę z Mozilli wejść na gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 22:28, Nikodem95 napisał:

Czy jeśli Battlefield : Bad Company 2 na prawdę mi się podobało, a nie gustuje za bardzo
w FPSach, to Call of Duty Modern Warfare 2 mi się spodoba? Bardzo lubię jak w takich
grach chodzi się drużyną ( tak, jak np. w BC2 ).

to zależy, czy chodzi ci o single, czy multi

skoro nie gustujesz w FPSach, to MW2 powinno ci się spodobać, bo jest skrajnie casualowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totoro, szukam gry, konkretnie jakiejś staro szkolnej platformówki. Bardziej interesuje mnie grafika 2D, znaczy taka od boku, czy jak to tam wytłumaczyć (Mario Bros jak tak coś). Z tego co przeglądałem Braid, jest dość ciekawą pozycją. Gra może być (nie ważne czy na komputer czy na XBoxa) na xbox''a, z usługi Xlive, pokaźną bibliotekę gier tam mają, ale trochę się gubię co jest warte zagrania a co nie. Przepraszam za trochę chaotyczny post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 23:22, PrimitiveHuman napisał:

Totoro, szukam gry, konkretnie jakiejś staro szkolnej platformówki. Bardziej interesuje
mnie grafika 2D, znaczy taka od boku, czy jak to tam wytłumaczyć (Mario Bros jak tak
coś). Z tego co przeglądałem Braid, jest dość ciekawą pozycją. Gra może być (nie ważne
czy na komputer czy na XBoxa) na xbox''a, z usługi Xlive, pokaźną bibliotekę gier tam
mają, ale trochę się gubię co jest warte zagrania a co nie. Przepraszam za trochę chaotyczny
post.


Może nie jest w 2d, ale Trine wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak moi poprzednicy - jeśli jesteś "każualem" w FPSach, to MW2 jest w sam raz. Aczkolwiek na drużynową grę nie ma co liczyć, CoD to 100% arcade w którym liczy się czyste, nieskrępowane strzelanie. Jeśli już chcesz drużynowo - to tylko z kumplami i tylko w odpowiednich trybach gry (Znajdź i Zniszcz, ewentualnie Wysadzanie) lub po prostu wróć do BC2. :P
A, single w MW2 jest spoko, gdyby nie to, że gdzieś tak do końca gry większość graczy nie wiedziała o co chodzi w fabule (która jest idiotyczna). xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałbym - bolączką singla w MW2 są niezdrowe ilości mięsa armatniego wysypujące się z ekranu. Innymi słowy, przez większość gry walczysz z bandą idiotów o przytłaczającej przewadze liczebnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako iż nie stać mnie póki co na Red Dead Redemption postanowiłem, że nabędę GTA IV i stąd moje pytanie... Czy multi jest wciąż żywe (xbox 360), gra w to jeszcze ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2011 o 23:18, Graszcz napisał:



@Graszcz, Firefly94
Najbardziej chodzi o single. Do tej pory online grałem tylko San Andreas, a BC coś nie mogę aktualizacji ściągnąć ( słaby net - próbowałem przez noc ściągnąć ręcznie, zobaczę co i jak ). Sam już nie wiem, czy nie gustuję. Przecież po jednym świetnym BC2 nie mogę się wypowiedzieć. po prostu FPSy, TPSy mnie nie ciągnęły, a że lubię realistyczne gry ( tj. nie ma tam potworów ( chyba, że to jakiś RPG ala Gothic )), i nie mam w co innego grać, to spróbowałem Battlefielda.
A w MW2 da się jakoś grać na dwóch, np. ja - klawiatura i myszka, kolega - pad? Jest takie cos możliwe w ogóle ? :)
Fabuła to też w sumie ważna rzecz. Nawet jak do (prawie ) końca nie będę wiedział o co chodzi, a na końcu się wszystko wyjaśni, to też może być :)
O matko, jeśli cały czas mi mają wyskakiwać na ekranie setki wrogów co krok, to ja chyba podziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 09:05, Nikodem95 napisał:

A w MW2 da się jakoś grać na dwóch, np. ja - klawiatura i myszka, kolega - pad? Jest
takie cos możliwe w ogóle ? :)

Są tzw. "Operacje Specjalne" - krótkie misje specjalne pod co-op. Ale jako takiej gry na jednym kompie nie ma. :P

Dnia 28.07.2011 o 09:05, Nikodem95 napisał:

Fabuła to też w sumie ważna rzecz. Nawet jak do (prawie ) końca nie będę wiedział o co
chodzi, a na końcu się wszystko wyjaśni, to też może być :)

Tu nie chodzi o to, że się wyjaśnia, tylko o to, że fabuła w MW2 jest przekombinowana na maksa i pełna absurdów z logicznego punktu widzenia. Ale na nudę narzekać w kampanii nie można, trzeba przyznać. IMHO single w MW2 jest lepszy niż w BC2 - bo w owym BFie mnie po prostu znudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trine. Polecam. Grafika 3d ale kamera jest jak w mario. Braid też świetne. Jak Ci nie przeszkadza poziom trudności to polecam Super Meat Boy. No i na steamie jeszcze widziałem grę VVVVVVVVVV(nie wiem ile ich jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 23:22, PrimitiveHuman napisał:

Totoro, szukam gry, konkretnie jakiejś staro szkolnej platformówki. Bardziej interesuje
mnie grafika 2D, znaczy taka od boku, czy jak to tam wytłumaczyć (Mario Bros jak tak
coś). Z tego co przeglądałem Braid, jest dość ciekawą pozycją. Gra może być (nie ważne
czy na komputer czy na XBoxa) na xbox''a, z usługi Xlive, pokaźną bibliotekę gier tam
mają, ale trochę się gubię co jest warte zagrania a co nie. Przepraszam za trochę chaotyczny
post.


Moze Shank jest demo to możesz potestować zanim zakupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 00:51, kamil_E1 napisał:

Jako iż nie stać mnie póki co na Red Dead Redemption postanowiłem, że nabędę GTA IV i
stąd moje pytanie... Czy multi jest wciąż żywe (xbox 360), gra w to jeszcze ktoś?


Ostatnio grałem chyba w maju. Nie było problemu ze znalezieniem graczy, nawet do free roam. Wątpię żeby coś się zmieniło od tego czasu. Teraz nie sprawdzę bo nie mam Golda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 23:22, PrimitiveHuman napisał:

Totoro, szukam gry, konkretnie jakiejś staro szkolnej platformówki. Bardziej interesuje
mnie grafika 2D, znaczy taka od boku, czy jak to tam wytłumaczyć (Mario Bros jak tak
coś). Z tego co przeglądałem Braid, jest dość ciekawą pozycją. Gra może być (nie ważne
czy na komputer czy na XBoxa) na xbox''a, z usługi Xlive, pokaźną bibliotekę gier tam
mają, ale trochę się gubię co jest warte zagrania a co nie. Przepraszam za trochę chaotyczny
post.

Polecam grę Shank. Jest ona za 40zł na Steam i kampania solo starcza na ok 3h, ale do gry często się wraca, bo jest świetna (ściągnij sobie demo). Zawsze jak na coś czekam ok 30min to sobie włączam tą grę. Czas szybciej leci. Do tego dochodzi kampania co-op ma jednym kompie. Fabuła jest ponoć inna.
Edit: W Humble Indie Bundle masz też 2 ciekawe platformówki. Przed chwilą grałem w And Yet It Moves i jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda okazale produkcja owa o nazwie Trine, z tego co udało mi się przeczytać to właśnie nawiązuję do korzeni platformówek itp. Dzięki, trafia na moją półkę niedługo

@Harrolfo
Próbowałem ugryźć Bionica kilka razy, skończyło się na wyłamaniu siekaczy. Nie potrafię określić samego siebie, ale ta gra mi nigdy nie pod pasowała.

@Gromo
Była, a raczej wciąż jest taka gra, co stworzeniem kreowanym na człowieka, pokonywało się różne poziomy, skacząc po ścianach, unikając bomb, laserów, by dotrzeć do drzwi/portalu. Meat Boy, przypomina mi tą grę, nie wiem czy traktować to jako zaletę czy też nie, nie przepadałem za tamtą grą.

@Karfein
Tak, poszukiwałem tej produkcji, umknęła mi gdzieś w umyśle, ale wiedziałem, że takie coś istnieje. Dzięki, na pewno zaopatrzę się w to.

@Growin
Shank już niestety ukończony, miałem to niedawno po premierze. Trudno by było nie stwierdzić faktu, że Shank nie nudzi się w czasie krótkim.


Limbo, Trine i Braid, zależnie od pozostałych oszczędności Super Meat Boy. Dzięki wam forumowicze.
Wracając do gier, czy grał może ktoś w Alice Madness Returns? Oglądałem gameplay''e, wydawała się sympatyczną formą platformówki w stylu Raymana, plus niespotykany klimat jak na gry. Czy warte to uwagi, czy raczej gra jest bardzo prosta, z gatunku samych się przechodzących?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się