FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2010 o 14:41, xadras95 napisał:

Witam. No więc mam kilka pytań. Mam zamiar wydać trochę kasy na gry, bo nie mam w co
grać. No i tu się zaczynają schodki... Co lepiej kupić: Dragon Age: Przebudzenie, Batman:
AA, Fallout 3(nie grałem żadną część, a Morrowind mi się nie podobał - zbyt otwarty świat,
słyszałem też, że Fallout jest do niego podobny), Left 4 Dead 2(chyba, że w 1 gra więcej
osób). Możecie też polecić coś od siebie w przedziale do 100zł, z gatunku cRPG/FPS/Akcja,
ME2 i Battlefield: BC2 mi nie pójdzie więc odpada, MW2 - zapewne będzie ciąć więc też
odpada :/.

Najlepiej Gothice, Risena, albo tak jak już tu wielu mówiło Assassin`s Creed i Wiedźmina. Również polecam podobnie jak kolega Growin Dark Messiah of Might & Magic, doskonała fizyka gry (w końcu na silniku Half-Life`a 2 !), różne sposoby wykańczania wrogów, i świetna grafika i dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 16:35, Adidas66 napisał:

> Dragon Age: Przebudzenie

Ta gra jest wielka po prostu, jak zwykle przy tego typu produkcji nie kończy się na 1
przejściu, ani na 3 czy 5, można się bawić i bawić. Dodając do tego dość aktywną społeczność,
tworzącą najróżniejsze mody, Dragon Age to gra na długie miesiące.


Chodzi mi o sam dodatek, podstawkę już mam.

Widzę, że polecacie głównie Batmana, więc człowiek nietoperz czy DODATEK Dragon Age: Przebudzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz fajnej gry akcji lub RPG? No to jedziemy;)
1. Gears of war - jeśli oczywiście jeszcze nie masz - może i gra na 10 godzin, ale multi wydłuży tak o 20.
2. Wiedźmin - nie wież, w to, co Growin mówi - Wiedźmin ma trzy zakończenia, i inne wątki, do tego misje, które mają bardzo fajną (mini, ale jednak) fabułę. Ogólnie to gra na długo.
3. Może i z pierwszej osoby ale - świetne, dopracowane, i grywalne - Left 4 Dead. Dla mnie jedna z najlepszych gier ever.
4. Assassyna "Dwa" kończę - nie zawiedziesz się, a dodatkowe misje i bonusy, to + kilkanaście godzin do grania.
5. Batman - również posiadam - fabuła to ok. 10 godzin, ale zagadki i chęć dowiedzenia się, kto jest duchem Arkham, daje motywację.
Kraju:
Z tym się zgodzę. Te bluzgi, ta pogoda, która jest cały czas w jednym, "szarym" stylu, krwawość walk, i inne bardzo klimatyczne rzeczy, to to, co również napędza do grania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 18:02, Ezio napisał:

Z tym się zgodzę. Te bluzgi, ta pogoda, która jest cały czas w jednym, "szarym" stylu,
krwawość walk, i inne bardzo klimatyczne rzeczy, to to, co również napędza do grania;)


To buduje klimat, ale nic nie równa się z dorosłością fabuły. Tam przedstawione są wszystkie współczesne problemy świata, przerobione na takie aby pasowało do kanonu fantasy. I właśnie dzięki temu Wiedźmin jest taki mroczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin mroczny i ciezki? ;-) Wg mnie ta gra jest raczej luzna niz "ciezka". Mroczniejszy jest Dragon Age, Mass Effect, Morrowind czy Stalker, ale nie Wiedzmin, ktory jest tylko troche "ciezszy" od ksiazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect ma ciężki, przytłaczający klimat ale tworzy to raczej grafika niż fabuła. A w Wiedźminie głównie scenariusz tworzy mroczny klimat. Dragon Age ma ciężki klimat? Teraz to się uśmiałem. W porównaniu do Wiedźmina to nie ma żadnych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin jest według mnie bardziej ponury niż mroczny. Chodzenie po bagnach miało klimat bardzo ponury, ale to są tylko moje odczucia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 18:21, kuba9876543210 napisał:

Wiedzmin mroczny i ciezki? ;-) Wg mnie ta gra jest raczej luzna niz "ciezka". Mroczniejszy
jest Dragon Age, Mass Effect, Morrowind czy Stalker, ale nie Wiedzmin, ktory jest tylko
troche "ciezszy" od ksiazki.



Dragon Age mroczny? No, tego to ja jeszcze nie słyszałem. Stalker - Tak, jest mroczny, ale czy bardziej od Wiedźmina, może i tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Ja dalej się nie mogę zdecydować: Metro 2033, czy Stalker. Mógłby ktoś, kto grał w obie gry (przeszedł) ocenić je i powiedzieć, która lepsza? Zależy mi na grze mniej strasznej (bo wiem, że są takie momenty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 17:10, Bithda napisał:

Przecież, że nietoperek. DA:P jest na granicy gry przeciętnej więc nie widzę tutaj konkurencji.


Przekonaliście mnie... Biorę Batmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 18:44, kuba9876543210 napisał:

W porownianiu z lajtowym Wiedzminem jest wyraznie mroczniejszy,


Właśnie DA nie jest praktycznie mroczny ani ciężki klimatycznie. Twórcy nazywali go przed premierą dark fantasy, natomiast to wyraźne heroic fantasy, bo z dark nie ma praktycznie nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 18:44, kuba9876543210 napisał:

i @Kraju

> Dragon Age mroczny?

W porownianiu z lajtowym Wiedzminem jest wyraznie mroczniejszy,


A zadam ci jedno pytanie. Grałeś chociaż w Wiedźmina? Z twoich wypowiedzi wynika, że raczej nie.
Jak dla mnie, w Dragon Age nie ma nic mrocznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 18:49, Rastic napisał:

Jak dla mnie, w Dragon Age nie ma nic mrocznego.


Nieprawda bo jest coś! A dokładniej w nazwie "mroczne pomioty" występuje słowo "mroczny". Więc jednak coś się znajdzie. xD
Po prostu musiałem to napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się