FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2008 o 15:45, Ranthar napisał:

Chcę zagrać w grę RPG z naciskiem na magię. W każdym razie przechodzenie jej magiem powinno
być najlepsze. Mam juz dość tego, że w kazdym erpeegu barbarzyńca może sobie ciupać toporem
na prawo i lewo ile chce, a mag musi po każdym fireballu szukać łóżka, żeby się przespać,
albo dźwigać tony miksturek.

Tak w ogóle to co za dekiel wymyślał manę? Czemu wojownik może uderzać mieczem ile chce,
a mag musi odnawiać energię? Może istenieje przynajmniej jedna gra RPG, gdzie mana nie
istnieje, a magia jest potężna.


Zdaje się, że Dawn of Magic będzie dla ciebie dobre. Tam jest sama magia :P
http://www.miastogier.pl/news,pc,4526.html
http://dom.deepsilver.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić gothica 3 - wprawdzie nie jest ze szczególnym naciskiem na magię, ale jeśli odpowiednio się rozdzieli umiejętności wtedy można dość szybko mieć regenerację many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 13:53, sindrek1 napisał:

właściwie to już kupiłem Juiced 2 ale czy Carbon jest lepszy?

JA kupiłem Carbona i nie żałuje. Dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 15:55, Arisovo 14 napisał:

Lubię gry RPG/RTS, mogą być też z elementami ekonomii, polecicie jakąś?

Hmm... Tutaj świetny byłby The Guild 2. Chyba, że już go masz to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 15:55, Arisovo 14 napisał:

Lubię gry RPG/RTS, mogą być też z elementami ekonomii, polecicie jakąś?


Seria Age of Emipres i seria Anno, to takie w które grąłem i mi się podobały. Z RTS jeszcze możes spróbowac Warhammera i C&C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 15:55, Arisovo 14 napisał:

Lubię gry RPG/RTS, mogą być też z elementami ekonomii, polecicie jakąś?

Grą mającą wszystkie te elementy jest Spellforce - zarówno pierwsza jak i druga część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 15:08, Kamil950 napisał:

A którą część Guild Warsa najlepiej kupić?

Pierwszą czyli Guild Wars (nazywaną też Prophecies). Przy okazji najnowszy dodatek czyli Eye of North (Oko Północy) dzieje się na tej samej mapie i jest do pewnego stopnia kontynuacją pierwszej gry z tej serii.
Ewentualnie Nightfall. Nie kupuj Factions na początek bo jest dość trudna i mało przyjemna tuż po opuszczeniu pierwszej wyspy z klasztorem. F jest dobra jako druga lub trzecia kampania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:29, deif33 napisał:

> Lubię gry RPG/RTS, mogą być też z elementami ekonomii, polecicie jakąś?
Hmm... Tutaj świetny byłby The Guild 2. Chyba, że już go masz to nie wiem.

Właśnie tą grę kupuję w tym tygodniu, ale bardziej bym się nastawiał na rpg/rts, tutaj bym też patrzył na spellforca 2...Czy gra jest warta uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W "dwójkę" nie grałem, ale jedynka była świetna! Idealne połączenie RPGa i RTSa była to jedna z lepszych gier w jakie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynke przeszedłem;) Była świetna, ale jak to mówią "Nie zawsze wspaniała gra, ma godną kontynuację", więc chce się upewnić;) Spellforce jest w extra klasyce hit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 20:29, Arisovo 14 napisał:

Spellforce jest w extra klasyce hit?


Chyba już niestety nie, ale może uda Ci sie kupić ją z XKN. Z tego co mi wiadomo niektóre sklepy nie pozbyły sie jeszcze wszystkich gier z tej serii i nadal można na nie trafić, zawsze też masz możliwość kupić ten tytuł w internecie (np. w Wirtusie na dzień dzisiejszy jest na stanie). Oprócz samej podstawki w pudełku znajdują sie jeszcze dwa oficjalne dodatki - Oddech Zimy i Cień Feniksa. Jeśli ich nie masz to na pewno warto sie rozejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 20:51, dave03 napisał:

> Spellforce jest w extra klasyce hit?

Chyba już niestety nie, ale może uda Ci sie kupić ją z XKN. Z tego co mi wiadomo niektóre
sklepy nie pozbyły sie jeszcze wszystkich gier z tej serii i nadal można na nie trafić,
zawsze też masz możliwość kupić ten tytuł w internecie (np. w Wirtusie na dzień dzisiejszy
jest na stanie). Oprócz samej podstawki w pudełku znajdują sie jeszcze dwa oficjalne
dodatki - Oddech Zimy i Cień Feniksa. Jeśli ich nie masz to na pewno warto sie rozejrzeć.

Przeprszam za pomyłkę;) poprawka-chodziło mi nie o spellforce, a spellforce 2, 1 przeszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego FPS''a przez neta. Zastanawiam się nad Battlefield 2142 i Enemy Territory: Quake Wars. Grałem w BF 2 i bardzo mi sie podobała, ale grałem też w demo ET:QW i też mi się bardzo podobał :P Mam dylemat. Która gra wg. was jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się