FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Jak dla mnie subiektywna lista od najlepszych:

Supreme Commander
Act of War + dodatek
Earth Universe
Joint Task Force
Rise of Nations
The Guild

Coż poradzić, gustuję bardziej w technice niż rycerzach i innych fantasy bzdetach :-). Act of War (zwłaszcza podstawka) to świetna i niedoceniana gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Legacy of Kain grałem i jakoś mi nie podeszła ;/

Sorki że odrzucam każdą waszą propozycje ale tak to jest jak się przetrzepało większość takich gierek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 19:50, Zatha napisał:

Którą wybrać?
Act of War + dodatek
Earth Universe
Join Task Force
Rise of Nations: Rise of Legends
Sumpreme Commander
The guild 2

I poprosiłbym o liste od "must have" do " na potem" :)


Supreme Commander (z dodatkiem :P)
Rise of Nations
Act of War
Join Task Force
The Guild 2
Earth Universe

Tylko od razu uprzedzam - Supreme Commander jest trudny. Moim zdaniem to jedna z najtrudniejszych strategii na PC, a grałem w sporo RTS-ów w swoim życiu. Cóż, nawet w CD-Action recenzent pisał, że w dodatku nie mógł przejść pierwszej misji kampanii :) To jeden z tytułów, gdzie rzeczywiście mózg paruje ze zmęczenia w multi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze starszych może jeszcze klimatyczny Shadowman, niezłe Expandable, Dungeon Siege Legends of Aranna.

ziptofaf Trudny do SUprema jest dodatek, podstawka nie tak bardzo, praktycznie wystarczy tylko zbudować dobrą linię obrony z osłonami, doglądać jej czasem i podreperowywać i męczyć wroga okazjonalnymi rush-ami. Ja używałem do tego głównie Gunshipów. Naprodukuje się taki z 50, na wroga z nieba morze ognia spadnie, wszytskie owszem zniszczy ale operację wystarczy powtarzać do skutku :-).
Trzeba tylko uważać na jednostki eksperymentalne i bronie dalekiego zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:02, igor8472 napisał:

ziptofaf Trudny do SUprema jest dodatek, podstawka nie tak bardzo, praktycznie
wystarczy tylko zbudować dobrą linię obrony z osłonami, doglądać jej czasem i podreperowywać
i męczyć wroga okazjonalnymi rush-ami. Ja używałem do tego głównie Gunshipów. Naprodukuje
się taki z 50, na wroga z nieba morze ognia spadnie, wszytskie owszem zniszczy ale operację
wystarczy powtarzać do skutku :-).
Trzeba tylko uważać na jednostki eksperymentalne i bronie dalekiego zasięgu.


Podstawkę to ja przechodziłem na zasadzie budowania artylerii. Gwarantuję, że w ostatniej misji 2 porządne armaty (Tech 3 :)) skutecznie wypełniają 3/4 misji. Tym niemniej, dodatek to już inna sprawa, jak nagle kilka eksperymentali postanowi odwiedzić tereny twojej bazy. A już gra z botami na najwyższym poziomie trudności, które mają nieskończoność surowców i wysyłają niekończącą się falę jednostek to po prostu jatka :) Cóż, nikt nie mówił, że max. poziom trudności nie ma być wyzwaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 19:36, BoloMaster napisał:

w Rybniku,

:( myślałem, że w całym kraju.
Co do ocen ja zawsze podchodzę z dystansem bo każdy inaczej widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:45, Jan3d napisał:

może być fps rpg rts obojętne mi to jedynie bijatyki nie chce ;]


Z FPSów to ja aktualnie gram w Painkillera. Prosta strzelaninka z mrocznym klimatem i fajnym multi. Poza tym kosztuje tylko 20zł w extra klasyce.
Z rpg to Fable jest moją ulubioną grą i też kosztuje ok. 20zł. Możesz tam być dobry lub zły i wogóle robisz co chcesz. Tylko główne misje masz liniowe.
Z RTS to Dawn of War jest super ciekawą strategią i nieskomplikowaną. Super rozwalanka ;) Aha, i też 20zł

Każda z tych gier da Ci zajęcie na wiele dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 22:10, Jan3d napisał:

wszystkie mam ale nie grałem z powodu braku czasu ale czekam na dalsze propozycje

To jak tych gier nie przeszedłeś to po co nowe?Ja sam rozumiem jak mi się gra nie spodoba,to odinstaolwywuję,ale jeśli nie odinstalowałeś to po co tu w ogóle wchodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 22:14, Ezio napisał:

> wszystkie mam ale nie grałem z powodu braku czasu ale czekam na dalsze propozycje

To jak tych gier nie przeszedłeś to po co nowe?Ja sam rozumiem jak mi się gra nie spodoba,to
odinstaolwywuję,ale jeśli nie odinstalowałeś to po co tu w ogóle wchodzisz?


Właśnie. Zagraj sobie w coś co masz. Poza tym skąd my mamy wiedzieć jakie gry masz a jakich nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:45, Jan3d napisał:

może być fps rpg rts obojętne mi to jedynie bijatyki nie chce ;]


Z FPS-ów nie wiem.(jakbyś podał parametry swojego kompa to może bym coś wynalazł)
RPG- Gothic,Gothic II+Noc Kruka,Gothic III(o ile ci ruszy)

Rts-Medieval II Total War+Kingdoms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 22:10, Jan3d napisał:

wszystkie mam ale nie grałem z powodu braku czasu ale czekam na dalsze propozycje


Painkillera zdecydowanie odradzam, bo ta gra jest nudna jak flaki z olejem, cały czas tylko wypuszczają na gracza hordę wrogów po czym za nami pojawia się nie wiadomo skąd jakaś ściana abyśmy nie mogli się wycofać i tak od początku do końca gry. Warto też dodać że al wroga w tej grze po prostu nie istnieje, przeciwnicy pchają się pod lufę karabinu jak barany na rzeź. Lepiej więc dołożyć 10zł i kupić sobie Gears of War czy Unreal Tournament III - gry pod każdym względem lepsze od Painkillera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 09:17, dave03 napisał:

> wszystkie mam ale nie grałem z powodu braku czasu ale czekam na dalsze propozycje


Painkillera zdecydowanie odradzam, bo ta gra jest nudna jak flaki z olejem, cały czas
tylko wypuszczają na gracza hordę wrogów po czym za nami pojawia się nie wiadomo skąd
jakaś ściana abyśmy nie mogli się wycofać i tak od początku do końca gry. Warto też dodać
że al wroga w tej grze po prostu nie istnieje, przeciwnicy pchają się pod lufę karabinu
jak barany na rzeź. Lepiej więc dołożyć 10zł i kupić sobie Gears of War czy Unreal Tournament
III - gry pod każdym względem lepsze od Painkillera.


Po raz kolejny powtarzam - nasz najlepszy FPS, a obok Serious Sama, najwybitniejszy przedstawiciel podgatunku Run''n''Gun. Widzę, że nierozumiesz genezy i sensu tego podgatunku... Dlatego też nie odradzaj, bo jeżeli Tobie się nie spodobało nie oznacza to, że innym także.
Kontynuując, UT3 pokonuje PK jedynie w oprawie wizualnej - do klimatu, oprawy dźwiękowej i nawet fabuły, Painkillerowi nie dorasta do pięt.
Gears of War? Wygrywa oprawą dźwiękową i fabułą. Klimat porównywalny, oprawa dźwiękowa lepsza w Painkillerze. Zależy, czy ktoś woli FPS-y, czy TPS-y ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i to jest nasz najlepszy FPS, ale to raczej zasługa marnej konkurencji a nie wybitności Painkillera. Co do odradzania to ten temat na to jest żeby każdy napisał co mu się podoba a co nie, Jan3d (w tym przypadku) sam zdecyduje czyje argumenty go bardziej przekonają i wtedy zdecyduje czym się lepiej zainteresować.

>Kontynuując, UT3 pokonuje PK jedynie w oprawie wizualnej

Chyba zapomniałeś tutaj o tak istotnej sprawie jak liczba serwerów, a tutaj Painkiller nie ma szans z UTIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 10:05, dave03 napisał:

Może i to jest nasz najlepszy FPS, ale to raczej zasługa marnej konkurencji a nie wybitności
Painkillera. Co do odradzania to ten temat na to jest żeby każdy napisał co mu się podoba
a co nie, Jan3d (w tym przypadku) sam zdecyduje czyje argumenty go bardziej przekonają
i wtedy zdecyduje czym się lepiej zainteresować.
Chyba zapomniałeś tutaj o tak istotnej sprawie jak liczba serwerów, a tutaj Painkiller
nie ma szans z UTIII.


Painkiller to gra przeznaczona do singla przede wszystkim - UT3 to gra sieciowa ;)).
Marnej konkurencji powiadasz? Call of Juarez, Call of Juarez: Więzy Krwi, NecroVisioN, Chrome - każda wysoko oceniana, jednak nie aż tak popularana w wymiarze światowym, jak Painkiller...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o mirrors edge.Co myślicie?Warta swej ceny czy może poczekać na promocję albo aż stanieje,albo w innym wypadku - w ogóle nie kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się