Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Chciałbym w sumei poruszyć kwestje piracttwa. Sam mam konsole oryginalną i kupuję tylko oryginały. Ale czasem tak się zastanawiam po co ja to robię? Zostałem oszukany przez M$ - nie ma naszego Live. A oryginalne gry są praktycznie potrzebne tylko do tego by sobie pograć przez sieć. Ile mam jeszcze czekać by móc w pełni wykorzystać produkt za, który płacę pełną cenę? Nie naklaniam do piractwa, ale przecież grając w domu samemu to pozostaje mi tylko satysfakcja, ze nie kradne. Jednak ta satysfakcja to czasem za mało. Kto wie ile jeszcze przyjdzie czekac nam na naszą wersje Live? Rok, dwa, czy do następnej generacji? Niemajac Liva wiele tracimy, a jak już się pojawi to nie pogramy w obecnie dobre i popularne gry, bo po prostu cały świat będzie zagrywał się w to co będzie wtedy na topie. Gdzie tu sens i sprawiedliwość? Chcę legalnie tworzyć część naszej polskiej społczności, nie angielskiej poloni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój X-box 360 się zepsuł(3 czerwone światełka), więc zadzwoniłem do microsoftu, a tam powiedzieli mi, że mam sprawdzić, czy padła konsola, czy zasilacz, ale nie bardzo wiem, jak mam to zrobić. Powiedzieli też, że jak padł zasilacz, to mogą mi przysłać nowy, a jak konsola, to ją zabiorą i naprawią, ale jak się okarze, że konsola jest dobra, a ją zabrali, to obciążą mnie kosztami. Więc powie mi ktoś, jak sprawdzić, czy padła konsola, czy zasilacz?
Z góry thx :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 23:45, capral napisał:

Mój X-box 360 się zepsuł(3 czerwone światełka), więc zadzwoniłem do microsoftu, a tam
powiedzieli mi, że mam sprawdzić, czy padła konsola, czy zasilacz, ale nie bardzo wiem,
jak mam to zrobić. Powiedzieli też, że jak padł zasilacz, to mogą mi przysłać nowy, a
jak konsola, to ją zabiorą i naprawią, ale jak się okarze, że konsola jest dobra, a ją
zabrali, to obciążą mnie kosztami. Więc powie mi ktoś, jak sprawdzić, czy padła konsola,
czy zasilacz?
Z góry thx :-)

http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/347/14/64/347146423 jeżeli chodzi o takie coś to wiadomo że pożyczeniem zasilacza,jak nie masz to często udaje się na "dobrą minę " w sklepie lub za drobną opłatą.
Lecz nie mam konsoli i podejrzewam że to coś wewnątrz pewnie się przegrzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 22:33, Ceteris Paribus napisał:

Sam mam konsole oryginalną i kupuję tylko oryginały. Ale czasem tak się zastanawiam
po co ja to robię? Zostałem oszukany przez M$ - nie ma naszego Live.

sprzedajac ci x360 nikt nie gwarantowal ci (np adnotacja na pudelku) polskiego live. zupelnie jakbys narzekal ze kupujac ipoda "spodziewales sie" polskiego itunes store a wiec skoro go brak to jestes usprawiedliwiony ze sciagania mp3.

Dnia 26.04.2008 o 22:33, Ceteris Paribus napisał:

A oryginalne gry są praktycznie potrzebne tylko do tego by obie pograć przez sieć. (...)
Nie naklaniam do piractwa, ale przecież grając w domu samemu to pozostaje mi tylko
satysfakcja, ze nie kradne. Jednak ta satysfakcja to czasem za mało.

rece mi opadaja jak slysze takie argumenty.... czyli co, jak gra nie ma multiplayera to przed kradzieza ratuje cie odrobina satysfakcji? faktycznie zle sie dzieje z naszym krajem, jesli dla ludzi powodem do zakupu legalnej kopii jest mozliwosc grania po sieci. strach sie bac co by bylo gdyby ms tepil na live piratow...

Dnia 26.04.2008 o 22:33, Ceteris Paribus napisał:

Ile mam jeszcze czekać by móc w pełni wykorzystać produkt za, który płacę pełną cenę?

moze i 100 lat... pogodz sie z tym albo sprzedaj konsole. sprzedajac produkt nikt nie gwarantowal ci polskiego live. i za zadnego live nie placiles bo jest to usluga platna oddzielnie. jesli tak bardzo zalezy ci na live to czemu nie kupisz sobie zdrapki na allegro? zapewniam ze zalozenie konta z brytyjskim adresem to nieporownywalnie mniejsze wykroczenie niz granie na piratach.

Dnia 26.04.2008 o 22:33, Ceteris Paribus napisał:

Chcę legalnie tworzyć część naszej polskiej społczności, nie angielskiej poloni.

zabawne ze to jest dla ciebie wiekszym problemem niz piractwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 23:45, capral napisał:

Więc powie mi ktoś, jak sprawdzić, czy padła konsola, czy zasilacz?


Najlepiej zadzwonic jeszcze raz i spytac ;)
W razie czego zapakowac wszystko razem (zasilacz + konsola), wyslac na ich koszt (tu trzeba wczesniej zwykle z nimi o tym pogadac zeby przyjeli paczke) dodajac na kartce informacje "Nie dziala". A dlaczego i co dokladnie (zasilka czy konsola) to juz nie powinno cie obchodzic ;)

(wada takiego rozwiazania jest to ze bedzie to trwalo dluzej niz jakby mieli przyslac nowy zasilacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to oni przysyła nowe zasilacze od tak sobie? Bez żadnej gwarancji że stary nie działa? Taki zasilacz do x360 kusztuje kilkaset złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, najmniej awaryjną jest bodajże Elite. No ale trzeba najwięcej za nią zapłacić, a i tak nie masz gwarancji, że Ci się nie popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:20, Łeber napisał:

Z tego co wiem, najmniej awaryjną jest bodajże Elite. No ale trzeba najwięcej za nią
zapłacić, a i tak nie masz gwarancji, że Ci się nie popsuje.

Najmniej awaryjne są WSZYSTKIE wersje z HDMI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:32, Szperacz Robson napisał:


Najmniej awaryjne z konsol to są PS3 :P joke...
A ja miałem wczoraj polewkę widząc w media markt x360 na wystawie z niesławnym "Ring of Doom" :D Fajnie to wygląda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:52, Szperacz Robson napisał:

Ale nie, Wii jest jeszcze mniej awaryjne :P

Ale Wii to nie konsola tylko takie nie wiadomo co :] Jakoś mi się nie podoba to machanie :D Ale gdzieś wyczytałem że Ci zboczeńce Japończyki chcą robić na Wii gry erotyczne... domyślam się jak to będzie wyglądało :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2008 o 11:51, Rumcajs52 napisał:

A ja miałem wczoraj polewkę widząc w media markt x360 na wystawie z niesławnym "Ring
of Doom"


Nie "Ring Of Doom" tylko "Ring of Death" to tak dla uscislenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie jest to z awaryjnością. Posiadam model konsoli, który według teorii spiskowych zalicza się do tych najbardziej awaryjnych - a ani RoD, ani zwieszek, ani przegrzania ani Bóg wie czego po prostu nie było i nie ma. Czary?
Aktualnie sprawa wygląda tak:
Ogółem są jakby 3 rodzaje konsol (bez zagłębiania się w płyty główne i te de)
90 nM bez HDMI
90 nM z HDMI
65 nM

90nM bez HDMI są to te pierwsze konsole (zaliczają się do nich modele wyprodukowane bodajże do początku 2007) i to one niby są najbardziej awaryjne.
90nM z HDMI - oprócz złącza HDMI, takiego samego jak w Elite, zamontowano w tych konsolkach nowe chłodzenie.
65 nM - konsolka teoretycznie najmniej awaryjna. Najlepsze chłodzenie, mniejszy pobór prądu, mniejsze wydzielanie ciepła.
W przypadku modelu 90nM bez HDMI nie masz co się martwić, gdy zepsuje Ci się konsolka - w ciągu 2 tygodni powinieneś cieszyć się naprawioną konsolką... z nowym chłodzeniem, które ma zapobiec dalszym awariom.
Jak poznać, że konsolka została wykonana w technologii 65 nM ? Na pudełku powinna być informacja o poborze prądu przez urządzenie. W przypadku napisu głoszącego '203 W' szukamy innej konsoli - informacja ta mówi nam, że ten Keksboks został wykonany w 90 nM. Gdy znajdziemy już liczbę '173 W' - Bingo! Mamy nasze 65 nM :)
Z tego co mi wiadomo aktualnie wszystkie modele konsoli Arcade są w 65 nM - co do Premium, sprzedawcy w marketach lubią wciskać stare 90 nM z magazynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 12:06, WorldWar3PL napisał:


Masz rację, ogólnie z tą awaryjnością to mit jest, wiadomo że się może sprzęt popsuć :P
Więc jeśli ktoś chce kupić x360, a mu odradzają z powodu awarii to się ich nie słuchać i brać sprzęciora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 12:00, Rumcajs52 napisał:

:D Ale gdzieś wyczytałem że Ci zboczeńce Japończyki chcą robić na Wii gry erotyczne...
domyślam się jak to będzie wyglądało :PP


Wbrew pozorom takie gry właśnie u nich są dość popularne i nie stanowią żadnych wyjątków ;)

Swoją drogą to Wii jest chyba najrzadziej kupowaną konsolą w Polsce. O ile w innych krajach ta konsola
bije wszelkie rekordy popularności, tak w Polsce jest biednie. Może to ze względu, że Nintendo nie dba o polską scenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się