HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2010 o 16:44, kartin napisał:

Moglibyście polecić fajne książki fantasty lub historyczne. Czekam na odpowiedź


fantasty "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" , "Władca pierścieni" , "Hobbitt" ,

historyczne "Bogowie i generałowie" , Książki Wiktora Suworowa "Specanz" , "Akwarium" itd.

Cornelius Ryan "Najdłuższy dzień" , "O jeden most za daleko" , "Ostatnia bitwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 23:03, kerkas napisał:

> Moglibyście polecić fajne książki fantasty lub historyczne. Czekam na odpowiedź


fantasty "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" , "Władca pierścieni" , "Hobbitt" ,

historyczne "Bogowie i generałowie" , Książki Wiktora Suworowa "Specanz" , "Akwarium"
itd.

Cornelius Ryan "Najdłuższy dzień" , "O jeden most za daleko" , "Ostatnia bitwa"

Mogłbyś opisać ten tytuł trochę "Poniedziałek zaczyna się w sobotę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 19:00, kartin napisał:

Mogłbyś opisać ten tytuł trochę "Poniedziałek zaczyna się w sobotę"


O geez... nie da się. Jest tak zakręcony, że się po prostu nie da. Ale polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o fantasy to zdecydowanie Władca Pierscieni albo Saga o Wiedzminie, imo moim zdaniem lepiej czyta sie wiedzmina bo tolkien troche przesadza z opisami i moze troche meczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 19:00, kartin napisał:

Mogłbyś opisać ten tytuł trochę "Poniedziałek zaczyna się w sobotę"

dość zgrabnie książka jest przedstawiona w oficjalnym opisie -> http://merlin.pl/Poniedzialek-zaczyna-sie-w-sobote_Arkadij-Srugacki-Borys-Strugacki/browse/product/1,685026.html oraz jakiś czas temu na swoim GS coś na jej temat napisałem -> http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=117059&n=452

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 16:44, kartin napisał:

Moglibyście polecić fajne książki fantasty lub historyczne. Czekam na odpowiedź

Cykl Belgariada, posiada podobny schemat co Władca Pierścieni (jest bohater, musi coś skądś, gdzieś przynieść, uratować świat, takie tam(, ale nie jest tak rozwlekły i nudny, masa ciętego humoru, sarkazmu i ogólnej świetnej zabawy
http://www.literatura.gildia.pl/serie/belgariada
Belgariada to te pierwsze pięć książek u góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 04.01.2010 o 15:44, Nagaroth napisał:

Conan
Solomon Kane
oba Roberta E. Howarda


Dorwałem w wersji pl , dwa tomy opowiadań (oryginalnych bo z tego co się zdążyłem zorientować było wielu kontynuatorów przygód tej postaci) i muszę powiedzieć iż przeczytałem je jednym tchem.
Na marginesie nie ma żadnej książki po polsku o Robercie E. Howardzie , szczerze mówiąc to nie rozumiem dlaczego przecież saga o Conanie jest u nas popularna wystarczy popatrzeć na aukcje na allegro.
Widocznie długo jeszcze Polska będzie traktowana jako trzeci świat w dziedzinie kultury.

Ps. w układaczu stron dodaj zakładkę prywatne wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2010 o 22:46, kerkas napisał:

Dorwałem w wersji pl , dwa tomy opowiadań (oryginalnych bo z tego co się zdążyłem zorientować
było wielu kontynuatorów przygód tej postaci) i muszę powiedzieć iż przeczytałem je jednym
tchem.


Ja posiadam wydania "Savage Tales of Solomon Kane" i "The Complete Chronicles Of Conan", oba zawierają wszystkie teksty Howarda (i tylko jego). Co się tyczy kontynuatorów - jeśli się polubiło Conana to warto przeczytać ich książki aczkolwiek, co oczywiste zresztą, są gorsze od REHa, niektóre wręcz są totalną słabizną. Generalnie to Lin Carter pisał najlepsze opowiadania o Conanie spośród wszystkich kontynuatorów Howarda ale to w końcu pisarz z tamtej epoki.

Dnia 24.01.2010 o 22:46, kerkas napisał:

Na marginesie nie ma żadnej książki po polsku o Robercie E. Howardzie , szczerze mówiąc
to nie rozumiem dlaczego przecież saga o Conanie jest u nas popularna wystarczy popatrzeć
na aukcje na allegro.


Ano właśnie też mnie to dziwi, taki Lovecraft zdaje się być mniej popularny od Howarda (przynajmniej tak mi się wydaje), a wydano jego biografie. A o REHu nic. Ostatnio coś mi się o uszy obijało że jakieś wydawnictwo chce wznowić u nas Conana ale nie wiem ile w tym jest prawdy.

Dnia 24.01.2010 o 22:46, kerkas napisał:

Widocznie długo jeszcze Polska będzie traktowana jako trzeci świat w dziedzinie kultury.


Smutna prawda, wielu klasyków pulpu do nas nie dotarło jak Lin Carter czy Clark Ashton Smith, a ich teksty są naprawdę świetne.

Dnia 24.01.2010 o 22:46, kerkas napisał:

Ps. w układaczu stron dodaj zakładkę prywatne wiadomości.


Jakim układaczu stron? Nie bardzo wiem o co chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.01.2010 o 22:59, Nagaroth napisał:

Ja posiadam wydania "Savage Tales of Solomon Kane" i "The Complete Chronicles Of Conan",
oba zawierają wszystkie teksty Howarda (i tylko jego). Co się tyczy kontynuatorów - jeśli
się polubiło Conana to warto przeczytać ich książki aczkolwiek, co oczywiste zresztą,

/.../


E... nie przeczytałem do tej pory ani jednej książki o Conanie autorstwa Roberta E. Howarda ale w końcu
muszę spróbować zwłaszcza iż w biblioteczce ma parę książek o Conanie.

Dnia 24.01.2010 o 22:59, Nagaroth napisał:

Ano właśnie też mnie to dziwi, taki Lovecraft zdaje się być mniej popularny od Howarda
(przynajmniej tak mi się wydaje), a wydano jego biografie. A o REHu nic. Ostatnio coś
mi się o uszy obijało że jakieś wydawnictwo chce wznowić u nas Conana ale nie wiem ile
w tym jest prawdy.


W 2011 ma się odbyć premiera nowej wersji Conana , patrząc na iż dziś gdy na ekranach króluje S.Holmes właśnie ukazała się się "autobiografia" i wysyp oryginalnych książek i opowiadań A.C.Doyle-a o w.w. detektywie.
Tego samego można się spodziewać jeśli chodzi o książki o Conanie.

Dnia 24.01.2010 o 22:59, Nagaroth napisał:

Smutna prawda, wielu klasyków pulpu do nas nie dotarło jak Lin Carter czy Clark Ashton
Smith, a ich teksty są naprawdę świetne.


Jim Thompson , Caroll John Daly , Robert Lesslie Bellem , MacKinlay Kantor , Mickey Spillane , W.R.Burnett ,
James M.Cain , David Goodis i dużo więcej pisarzy pulpowych nas ominęło.

Dnia 24.01.2010 o 22:59, Nagaroth napisał:


> Ps. w układaczu stron dodaj zakładkę prywatne wiadomości.

Jakim układaczu stron? Nie bardzo wiem o co chodzi :P


Na głównej stronie gs-a masz zakładkę WYGLĄD I UKŁAD wchodzisz w nią i masz zakładkę UKŁADACZ STRON.

Ps. I. W tym roku na ekrany ma wejść Solomon Kane

Ps. II. http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=134

Ps. III. http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo już coś na temat wydania wszystkich tomów w zestawie Mrocznej Wieży, Stephena Kinga przez wydawnictwo Albatros? Jakieś pół roku temu jak w księgarni przeglądałem jedną część to natrafiłem na reklamę, że już niedługo jest takie wydanie planowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 10:32, Danio237 napisał:

Czy wiadomo już coś na temat wydania wszystkich tomów w zestawie Mrocznej Wieży, Stephena
Kinga przez wydawnictwo Albatros? Jakieś pół roku temu jak w księgarni przeglądałem jedną
część to natrafiłem na reklamę, że już niedługo jest takie wydanie planowane.

Na tą chwilę wiadomo, że nic nie wiadomo. Albatros nie planuje wznowienia a jeśli planuje to trzyma gębę na kłódkę. Ostatnie wydanie jest z 2008 roku i nie trąci starością więc pewnie poczekamy jeszcze parę lat. Mi się osobiście marzy wydanie w twardej oprawie jak ze Świata Książki było ale cóż, nie w tym zakichanym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze wam wszystkim polecic hiszpanski bestseller z 2009 roku, "Wladca Barcelony". Na poczatku ksiazka wydaje sie dosc nudnawa, ale im dalej, tym lepiej. Wczoraj z bolem serca odkladalem ja na polke, kiedy w koncu musialem polozyc sie spac, zeby jako tako moc wstac do szkoly. Genialna ksiazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2010 o 01:01, kerkas napisał:

E... nie przeczytałem do tej pory ani jednej książki o Conanie autorstwa Roberta E. Howarda
ale w końcu
muszę spróbować zwłaszcza iż w biblioteczce ma parę książek o Conanie.


Ou, to nie zrozumiałem ;P
Przyznam szczerze, z ręką na sercu, nie wiedziałem że byli kontynuatorzy opowiadań o Kanie, muszę natychmiast odrobić zaległości ;)

Dnia 25.01.2010 o 01:01, kerkas napisał:

W 2011 ma się odbyć premiera nowej wersji Conana , patrząc na iż dziś gdy na ekranach
króluje S.Holmes właśnie ukazała się się "autobiografia" i wysyp oryginalnych książek
i opowiadań A.C.Doyle-a o w.w. detektywie.
Tego samego można się spodziewać jeśli chodzi o książki o Conanie.


Tak, słyszałem a i Rodriguez robi Czerwoną Sonję (co prawda komiksową a nie REHowską ale to też w końcu Era Hyboryjska), mam nadzieje jednak że pojawią się jakieś polskie wznowienia Solomona Kane w ładnych okładkach z okazji premiery tegorocznego filmu o nim (zresztą pierwszego z trylogii).

No i zapowiedziany jest też film o Branie Mak Mornie i nowa wersja Kulla Zdobywcy, fani REHa na przestrzeni paru lat będą mieć ucztę w kinach :)

Dnia 25.01.2010 o 01:01, kerkas napisał:

Jim Thompson , Caroll John Daly , Robert Lesslie Bellem , MacKinlay Kantor , Mickey Spillane
, W.R.Burnett ,
James M.Cain , David Goodis i dużo więcej pisarzy pulpowych nas ominęło.


Właściwie to większość. Przez co w ogóle pulp jest u nas mało co kojarzony, kiedy ludzie myślą o starej fantastyce to są w stanie sięgnąć umysłami tylko do Lema i radzieckiej fantastyki. Straciliśmy bardzo, bardzo fajny rozdział w historii fantastyki.

Dnia 25.01.2010 o 01:01, kerkas napisał:

> > Ps. w układaczu stron dodaj zakładkę prywatne wiadomości.
>
> Jakim układaczu stron? Nie bardzo wiem o co chodzi :P

Na głównej stronie gs-a masz zakładkę WYGLĄD I UKŁAD wchodzisz w nią i masz zakładkę
UKŁADACZ STRON.


Dzięki, ustawiłem ;)

Dnia 25.01.2010 o 01:01, kerkas napisał:

Ps. I. W tym roku na ekrany ma wejść Solomon Kane


Tak, wiem, czekam niecierpliwie. Do tego istnieje fajny fanowski film na podstawie wiersza Roberta Howarda "Solomon Kane and sir Richard of Grenville", krótkometrażówka ma taki sam tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 20:35, Nagaroth napisał:

> W 2011 ma się odbyć premiera nowej wersji Conana , patrząc na iż dziś gdy na ekranach

> króluje S.Holmes właśnie ukazała się się "autobiografia" i wysyp oryginalnych książek

> i opowiadań A.C.Doyle-a o w.w. detektywie.
> Tego samego można się spodziewać jeśli chodzi o książki o Conanie.

Tak, słyszałem a i Rodriguez robi Czerwoną Sonję (co prawda komiksową a nie REHowską
ale to też w końcu Era Hyboryjska), mam nadzieje jednak że pojawią się jakieś polskie
wznowienia Solomona Kane w ładnych okładkach z okazji premiery tegorocznego filmu o nim
(zresztą pierwszego z trylogii).


Sadzę że można na to liczyć , na pewno wspomni o tym Esencja.

Dnia 26.01.2010 o 20:35, Nagaroth napisał:

No i zapowiedziany jest też film o Branie Mak Mornie i nowa wersja Kulla Zdobywcy, fani
REHa na przestrzeni paru lat będą mieć ucztę w kinach :)


A o tym nie wiedziałem , dzięki.

Dnia 26.01.2010 o 20:35, Nagaroth napisał:

> Jim Thompson , Caroll John Daly , Robert Lesslie Bellem , MacKinlay Kantor , Mickey
Spillane
> , W.R.Burnett ,
> James M.Cain , David Goodis i dużo więcej pisarzy pulpowych nas ominęło.

Dnia 26.01.2010 o 20:35, Nagaroth napisał:

Właściwie to większość. Przez co w ogóle pulp jest u nas mało co kojarzony, kiedy ludzie
myślą o starej fantastyce to są w stanie sięgnąć umysłami tylko do Lema i radzieckiej
fantastyki. Straciliśmy bardzo, bardzo fajny rozdział w historii fantastyki.


I tak i nie , Czytałeś "Arcydzieła Czarnego Kryminału" ?
Ponadto zostaje jeszcze "Wydawnictwo C&T" "ostatnio" wydali "Asfaltową dżunglę" W. R. Burnett-a tyle tylko że:
Napisałem w sprawie Wydawnictwa C&T do Newsweek Polska i oto odpowiedź:

"...problem pana ... czyli właściciela C&T polega na tym ze on ma
gdzieś jakakolwiek promocje swoich książek

wydaje je w min nakładach nikt o nich nie wie itp.

kilka miesięcy temu wydal np świetny zbiór raya bradburyego, debiutanckie
opowiadanie chandlera itp.
ja zupełnie przestałem pytać co on wydaje a pisze sobie o tym co zobaczę
jego w księgarniach
co do my gun is quick - nawalił tłumacz i prawa przepadły wydawca wściekły jest to tyle co mogę powiedzieć
no i jeszcze jedno C&T miało prawa do mojego ukochanego Jima Thompsona ale niestety go nie wydali - dlaczego nie wiem..."

Dnia 26.01.2010 o 20:35, Nagaroth napisał:

> Ps. I. W tym roku na ekrany ma wejść Solomon Kane

Tak, wiem, czekam niecierpliwie. Do tego istnieje fajny fanowski film na podstawie wiersza
Roberta Howarda "Solomon Kane and sir Richard of Grenville", krótkometrażówka ma taki
sam tytuł.


Też dzięki obejrzę.
Wracając do prozy Howarda po przeczytaniu opowiadań o Solomonie Kane-ie "zakochałem" się w stylu pisania Howarda (szkoda że umarł tak młodo , tyle jeszcze mógł napisać) pora poznać pozostałych bohaterów stworzonych przez Howarda.
W każdym bądź razie jeszcze raz dzięki za "odkrycie" jego prozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANEKS DO MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA DO CIEBIE.

Dnia 26.01.2010 o 20:35, Nagaroth napisał:

Przyznam szczerze, z ręką na sercu, nie wiedziałem że byli kontynuatorzy opowiadań o
Kanie, muszę natychmiast odrobić zaległości ;)


Daj znać jak przeczytasz , czy jest to coś warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie bardzo "Żmija" podoba.
Nie dziwię się, ze krytycy chwalą, a fani ASa burzą.
Sapkowski stworzył wręcz swego rodzaju film, pełny absurdów za które tak przecież uwielbia się prozę ASa. Fani również psiocza na małą ilość fantasy, a sama powieść bardziej zakrawa pod... Jakby to opisać... No po prostu dzień z życia "job twoja mać" żołnierza.

Bo powiedzcie mi, jak scena, w której Lewart wyrywa dwie zawleczki z granatów(co jak wiemy, jest nie do zrobienia)i rzuca je w pole, noż cudowna scena ;]! Za to uwielbiam właśnie tę proze, z drugiej strony mamy realistyczne opisy, naprawdę smakowicie napisane. Sam pierwszy akapit:

Świt nad Hindukuszem jest jak eksplozja jasności. Nieprzebita czerń nocy blednie tylko na sekundy, potem od razu jasność podpala chmury, zapalają się i płoną oślepiającym ogniem śniegi na szczytach. Nagle ma się wrażenie, jakby gdzieś tam, daleko, za grzbietem górskim(...), rozpostarł ogniste skrzydła Żar Ptak, zrywający się do lotu w przestworza.

Juz mnie wiągnął, a cały obraz układał mi się przed oczyma. Cieżarówki, krew, flaki, wszystko opisane tak, że aż czuć to co czytamy. Bardzo zadowolony jestem z tej powieści, bo po trylogii husyckiej mam trochę nieprzyjemne wspomnienia(choć Narrnturm był super czy wykreowane postaci. Sam nie wiem dlaczego zostaje w człowieku taka niechęć do tej trylogii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obywatele!
Mam swoistego klina ;D
Jako, że wielkimi krokami zbliżają się walentynki, postanowiłem zakupić jakąś książkę mojej wybrance.
Tylko co autor miał na myśli?
Coś wciągającego, raczej ciekawego, może być o uzależnieniach, albo niespełnionej/spełnionej miłości.
Help?

Jeżeli chodzi o mnię:
Zawiesiłem czytanie Łiczera i Trylogii na rzecz książki o House''ie, której i tak nie czytam.
Mimo wszystko polecam "Co Dr House wie o medycynie?" Książka bardziej zaciekawi kogoś, kogo interesuje medycyna współczesna i wręcz archaiczna, niż fanów serialu. Nie tego się spodziewałem, pozytywnie mnie to zaszkoczyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się