HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Lubię czytać, nawet bardziej niż choćby telewizję czy gry komputerowe, byle było to coś ciekawego np. Ojciec Chrzestny którego ubóstawiam i przeczytałem z pięć razy od deski do deski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 06:05, zbysheck napisał:

Osobiście nie czytałem "Wilczego Gniazda", nie lubię zbytnio takich "polskich klimatów", ale kiedyś natrafiłem na opowiadanie "Tak daleko do nieba" w Nowej Fantastyce i mnie zachwyciło. /.../


Dlatego być może niesprawiedliwie go oceniam, bo na podstawie jednej powieści - ale to zaznaczyłem.
Jak mi wspomniane przez Ciebie prace wpadną w łapki, to poczytam.
Nadal jednak uważam, że Kumuda startu do Sienkiewiecza w powieści historycznej nie ma ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) Z okazji urodzin kupiłem sobie dwie nowe tomy Cobena - "One false move" i "The Woods" - mam nadzieję, że lekturka będzie przednia, szczególnie na wyjazd do Bułgarii ;)
Chociaż cieszę się, że "The Woods" wyszło teraz w Polsce to i tak jest to dość marny termin w porównaniu do premiery światowej, no ale... Gdybym miał dostęp, to bym wolał już w oryginale czytać, po angielsku, niż tyle czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 13:42, walgierz napisał:

Nadal jednak uważam, że Kumuda startu do Sienkiewiecza w powieści historycznej nie ma ;P

No, jeśli TY uważasz, że Sienkiewicz pisał powieści historyczne, to ja na pewno nie zamierzam z tym polemizować ;-)
Poza tym, mimo że nie czytałem nic Komudy, to bezczelnie pokuszę się o stwierdzenie, że kudy Kumudzie do Sienkiewicza ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 13:58, Mr.M napisał:

:) Z okazji urodzin kupiłem sobie dwie nowe tomy Cobena - "One false move" i "The Woods"
- mam nadzieję, że lekturka będzie przednia, szczególnie na wyjazd do Bułgarii ;)
Chociaż cieszę się, że "The Woods" wyszło teraz w Polsce to i tak jest to dość
marny termin w porównaniu do premiery światowej, no ale... Gdybym miał dostęp, to bym
wolał już w oryginale czytać, po angielsku, niż tyle czekać :)

Jakiś czas temu przeczytałem "Błękitną krew" Cobena, też w Bułgarii- warunki sprzyjające czytaniu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 16:27, kitek0101 napisał:

Jakiś czas temu przeczytałem "Błękitną krew" Cobena, też w Bułgarii- warunki sprzyjające
czytaniu ;).


"Back Spin" też jest b. dobry, szkoda tylko, że tak mało Wina było, ale to dało się przełknąć, moim zdaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:32, Mr.M napisał:

"Back Spin" też jest b. dobry, szkoda tylko, że tak mało Wina było, ale to dało się
przełknąć, moim zdaniem ;)

Czytałem tylko 2 książki Cobena, ale mam w domu chyba 7 (rodzice za nim przepadają). I z tego co do tej pory przeczytałem wnioskuję, że Win to "zabawny" typek ;). Śmieszna jest Cindy :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:38, A-cis napisał:

No, jeśli TY uważasz, że Sienkiewicz pisał powieści historyczne, to ja na pewno nie zamierzam z tym polemizować ;-)


Jeden z moich akademickich nauczycieli mawiał, że życzyłby sobie, żeby jego studenci mieli taką wiedzę historyczną jak Sienkiewicz ^^
Sam Sienkiewicz poważnie przygotowywał się do napisania Trylogii. Owszem, popełnił sporo błędów, ale pamiętać należy, że ówczesna wiedza historyczna była bardzo niepełna.
Jeśli ktoś ma chęć, to polecam porównać opis obrony Jasnej Góry przed Szwedami i "Nową Gigantomachię" - przypisywaną o. Kordeckiemu. Z wyjątkiem wątku kolubryny są niemal identyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:12, walgierz napisał:

Sam Sienkiewicz poważnie przygotowywał się do napisania Trylogii. Owszem, popełnił sporo
błędów, ale pamiętać należy, że ówczesna wiedza historyczna była bardzo niepełna.

W dodatku nie ma chyba gwarancji, że to były faktycznie błędy, a nie celowe przeinaczenia i uproszczenia.
Przecież on nie zakładał, że pisze powieść stricte historyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:20, A-cis napisał:

W dodatku nie ma chyba gwarancji, że to były faktycznie błędy, a nie celowe przeinaczenia i uproszczenia.
Przecież on nie zakładał, że pisze powieść stricte historyczną.


Wiesz, są błędy w datach na przykład, one są zapewne niecelowe.
A powieść historyczna, to dla mnie powieść umiejscowiona na tle historycznym, bez nadprzyrodzonych elementów (no, może cuda przejdą^^). Te warunki Trylogia spełnia.
Poza tym to kapitalna opowieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czają się na pewną książkę i znalazłem niezłą ofertę na stronie http://www.krainaksiazek.pl/
Ale strasznie nie ufam wszystkim sklepom internetowym więc chciałbym się zapytać czy ktoś tam coś kupował kiedyś? Czy zawsze dochodziło i czy przesyka szybka? =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytałem "Gringo wśród dzikich plemion" Cejrowskiego. Świetna książka,pouczająca i zabawna.

Za to teraz odkrywam twórczość Stephena Kinga - czytam zbiór opowiadań pt.: "Szkieletowa załoga". Zaczyna się od "Mgły". Do 3 w nocy czytałem, tak mnie wciągnęło. Muszę zdobyć więcej jego książek, już mam na oku "Lśnienie" i "Zieloną milę" - oglądałem oba filmy i rzuciły mnie na kolana ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę. Może mi ktoś wyjaśnić do czego mam zacząć swoją przygodę z conanem ?? podobne jest tego bardzo dużo... ale po dłuższych poszukiwaniach kompletnie nie wiem od czego mam zacząć :)
proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam dla fanów i osób mających bzika na punkcie samochodów :)

Rob De La Rive Box - Encyklopedia samochodów sportowych. Modele zabytkowe ( Bellona )
Jiri Fiala - Encyklopedia samochodów terenowych ( Bellona )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem poczatkujacym czytelnikiem fantazy. Przeczytalem juz pare ksiazek i zawsze najbardziej lubialem krasnoludy :). Jest to rasa awanturnikow, pijakow i zarazem wielkich wojownikow. Poszukuje teraz jakiejs dobrej ksiazki w ktorej glownym bohaterem bylby wlasnie taki krasnolud, niestety narazie nieodnalazlem takowej.
Z gory dziekuje za pomoc w poszukiwaniach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie może powiecie że jestem dziwny ale ja uważam że nie ma książek lepszych i bardziej wciągających niż książki Sienkiewicza jak przeczytałem trylogie, krzyżaków i quo vadis i jak odstawiłem bo przeczytałem to aż mi się łezka w oku zakręciła żeby było jeszcze śmieszniej dodam że uczęszczam do II klasy gimnazjum ostatnio przeczytałem dwie ciekawe książki Macieja Maja pt. ,,Z koziołkiem na plastronie" i ,,Dadi przerwany wyścig" książki godne polecenia na prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 07:18, Młody miro napisał:

wiecie może powiecie że jestem dziwny ale ja uważam że nie ma książek lepszych i bardziej wciągających niż książki Sienkiewicza

Ja również uważam, że nie ma książek lepszych niż powieści Sienkiewicza i wcale nie sądzę, żebym był z tego powodu dziwny.
A jeżeli ktoś jednak tak uważa, to trudno. To jego problem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się