HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Wy tutaj o Pratchettcie to ja się pochwalę (O ile jest czym :-P) że właśnie przyszły mi do łapek Mort i Kosiarz. Co prawda dawno temu je już przeczytałem, ale teraz zabieram się zbieranie Discworldowej kolekcji, na razie skromna. Mam oprócz wyżej wymienionych tylko "Złodzieja Czasu", "Nocną Straż" i "Ostatni Kontynent". Z czystej ciekawości po ile w normalnych księgarniach schodzą Mort i Kosiarz ?? Bo na Merlinie kupiłem obie 17 zł per sztuka, jak dla mnie to niezgorsza okazja. Nocną Straż w księgarni po 30 parę, a na Merlinie też była po 17 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:25, Hubi Koshi napisał:

Z czystej ciekawości po
ile w normalnych księgarniach schodzą Mort i Kosiarz ?? Bo na Merlinie kupiłem obie 17
zł per sztuka, jak dla mnie to niezgorsza okazja. Nocną Straż w księgarni po 30 parę,
a na Merlinie też była po 17 zł.

29,9 zł. Na Merlinie jest promocja z okazji Polconu, toteż radziłbym korzystać - trwa do 8 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno skończyłem ''''Miecz Przeznaczenia''''. Teraz wziąłem się za ''''Krew Elfów'''' i jakoś nie mogę jej doczytać... muszę się za to wziąć. Swoją drogą... Bardzo fajne książki. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam coś od siebie na temat Kinga :)
Chyba zapomnieliście o jednej z jego najgrubszych książek czyli o Bastionie . Książka jest świetna ma taki post apokaliptyczny klimat. (chociaż choroba zniszczyła ludzi a nie jakaś bomba). Bastion to ok 800 stron a ja będąc młodszy o wiele przeczytałem ją w 2 dni . Nie dało się oderwać ani na chwilę. POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 13:06, Blantman napisał:

No to ja dodam coś od siebie na temat Kinga :)
Chyba zapomnieliście o jednej z jego najgrubszych książek czyli o Bastionie . Książka
jest świetna ma taki post apokaliptyczny klimat. (chociaż choroba zniszczyła ludzi a
nie jakaś bomba). Bastion to ok 800 stron a ja będąc młodszy o wiele przeczytałem ją
w 2 dni . Nie dało się oderwać ani na chwilę. POLECAM!

A widzisz, mądrego miło posłuchać. Bastion (nie wiem jaką wersję czytałeś, ale wersja rozszerzona to circa about 1200 stron) jest książką słabszą od takiego samego objętościowo "To", co nie znaczy że jest słaba. Ja miałem wrażenie że po wybuchu epidemii i wędrówkach ludzi po kraju King nie miał pomysłu jak dalej pociągnąć wątek, a ten o złych i dobrych jest IMO trochę naciągany. Ale to tylko narzekanie wybrednego fana Kinga. Wciągnąć się można ostro, aż zapomina się o oddychaniu. Tyż polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu zdaje się polecał "451 Stopni Fahrenheita" Raya Brandbury. No i byłem w Mpiku i leżał sobię ostatni egzemplarz, popatrzyłem, opis mi się spodobał i stwierdziłem, że to grzech nie kupić ;)
Aha i zauważyłem też ciekawie wyglądającą książkę o tytule zdaje się "Pamiętnik Pana B" tylko nie pamiętam autora ... ładna okładka itp, obejrzałem sobię pierwszą stronę i zdaje się, że książka jest pisana w formie pamiętnika czy tam ktoś się zwraca do czytelnika już sam nie wiem. Czytał to ktoś, może mi coś o tym powiedzieć ? Czy poleca, fajne tototo ?
Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie.

Richard Matheson oprócz "Jestem legendą" napisał "Hell House" , "Shock II; The Shrinking Man", "A Stir of Echoes".
Czy któraś z tych książek została wydana w języku polskim?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:58, Outlander-pro napisał:

Co do powyższego mojego posta:
tytuł to "Historia Pana B", autor Clive Barker. Więc, może mi ktoś powiedzieć cosik o
tym, czy dobre to? :)


recenzje w sieci

http://katedra.nast.pl/artykul/3409/Barker-Clive-Historia-pana-B/

http://www.arenahorror.pl/ARENA_HORROR/ksiazki/ksiazki_historia_pana_b.HTML

Ps. Znasz może odpowiedż na moje zapytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2008 o 22:11, kerkas napisał:

Ps. Znasz może odpowiedż na moje zapytanie?


Dzięki za linki, zobaczę, ale zależy mi też na opinii jakiegoś forumowicza :)
A Twoje pytanie ... nie znam odpowiedzi, ale po przejrzeniu szybko netu i paru stron znalazłem tylko "Jestem Legendą" po polsku. Może ktoś inny Ci pomoże, ale zdaje się, że tylko ta książka jest po polsku :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:47, kerkas napisał:

Richard Matheson oprócz "Jestem legendą" napisał "Hell House" , "Shock II; The Shrinking Man", "A Stir of Echoes". Czy któraś z tych książek została wydana w języku polskim?.

W Polsce wydana została jeszcze jego powieść fantasy "Gdzieś w czasie" (Somewhere in Time), zresztą sfilmowana swego czasu.
Niestety, zdaje się, nie jest to żadna z wyżej wymienionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 19:04, kitek0101 napisał:

Chciałby kupić na prezent książkę "Eryk" T. Prachetta. Warto? A może polecicie mi jakąś
inną pozycję ze sklepu gram.pl?


Danse Macabre - obowiązkowa pozycja dla każdego kto choć trochę interesuje się horrorem , ponadto książka
opatrzona jest spisem 100 książek i 100 filmów które poleca King.

Wielki Marsz - piekło jakie jeden człowiek jest w stanie zgotować drugiemu.

Christine - horror

Piknik na skraju drogi - klasyka sf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 20:44, kerkas napisał:

> Chciałby kupić na prezent książkę "Eryk" T. Prachetta. Warto? A może polecicie mi
jakąś
> inną pozycję ze sklepu gram.pl?

Danse Macabre - obowiązkowa pozycja dla każdego kto choć trochę interesuje się horrorem
, ponadto książka
opatrzona jest spisem 100 książek i 100 filmów które poleca King.

Wielki Marsz - piekło jakie jeden człowiek jest w stanie zgotować drugiemu.

Christine - horror

Piknik na skraju drogi - klasyka sf

No tak, tylko, że z tych książek, w sklepie gram.pl jest tylko "Piknik na skraju drogi". Btw, na okładce tego wydania jest cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2008 o 21:12, kitek0101 napisał:

No tak, tylko, że z tych książek, w sklepie gram.pl jest tylko "Piknik na skraju drogi".
Btw, na okładce tego wydania jest cena?


Jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie coś o Wędrowyczu ;) Np. Wieszać każdy może, Andrzeja Pilipiuka, lub Kroniki Jakuba Wędrowycza. Świetne, tanie, śmieszne, i lekkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:38, Baluk25 napisał:

Przeczytaj sobie coś o Wędrowyczu ;) Np. Wieszać każdy może, Andrzeja Pilipiuka, lub
Kroniki Jakuba Wędrowycza. Świetne, tanie, śmieszne, i lekkie ;)


Ostatnio Wędrowycz towarzyszył mi w 2,5-godzinnej podróży na trasie Poznań-Wrocław, gdy z powodu "tradycyjnego" przeciążenia wakacyjnego zmuszony byłem odstać cały odcinek w korytarzu ;] O dziwo, pochłonięty lekturą niezwykłych przygód egzorcysty-amatora, nawet nie zauważyłem, kiedy dojechałem do miejsca przeznaczenia :) Warto się skusić - już sama koncepcja świata według Pilipiuka robi mocne wrażenie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:29, Flesh00er napisał:

Ostatnio szukam jakiejś lekkiej i zabawnej pozycji, co myślicie o "Nekromeronie"? Czytał
to ktoś?
http://www.empik.com/nekromeron-ksiazka,prod2200135,p


Oj Pilipiukowy Wędrowycz na każdą okazję. polecam jeszcze Davida Webera trylogię o Bahzellu Bahnaksonie. Mniej nakierowane na śmiech, ale genialnie się czyta. Z tym, że to dla ZAGORZAŁYCH raczej, uprzedzam. [Po definicję ZAGORZAŁEGO odsyłam do Sapka: http://sapkowski.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=205 ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się