HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2012 o 23:54, Outlander-pro napisał:

Czytam teraz siódmy tom - cóż, filozofii to tutaj nie ma
- tylko cholernie zaburzona chronologia wydarzeń, co trochę średnio mi się podoba. Murgen
jako kronikarz nie jest zbyt dobry ... Już Skrzynka był lepszy.


Niby tak, ale Konował czy Pani pisali wprost - tego, a tego tłuczemy. Zapomniałem o Skrzynce który, podobnie jak Murgen, wtrąca dużo od siebie. Pewnie, daleko temu to rozkmin wołu z MKP czy już normalnej/poważnej filozofii, ale czuć odmianę. I Murgen wcale nie jest najgorszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 18:01, Asthariel napisał:

Cykl Igrzyska śmierci Suzanne Collins.


Duzo slyszalem o tej trylogii (choc wiecej o The Hunger Games trilogy, w Polsce troche mniej popularne jest chyba), ogolnie dobre slowa, ale szukam jakiegos dobre sci-fi, a czasu na czytanie mam malo - warto? Mam podobne watpliwosci co Mohair ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak dla mnie styl Konowała i Pani są najlepszymi, Skrzynka jest taki sobie, choć Srebrny Grot to autentycznie najsłabsza część cyklu, tylu bzdur i głupot to ja dawno nie wyczytałem. A Murgen ze swoim stylem "Hej tam! Gdzie byłeś?! Widzisz tą pokrakę, tego karła? To Jednooki! Psia jego mać! Głowa niżej! Hoho!" średnio mi podchodzi, a zaburzona chronologia może być spoko, ale tu mam wrażenie, że Cooka pomysł przerósł. Jak na razie zatem Ponure lata są na drugiej pozycji najsłabszych części jak na razie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie masz jakiejś książki w wersji elektronicznej aby sobie to samemu sprawdzić? :) ja mogę podać poglądowo statystyki wzięte z worda dla książki Larssona - "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

czcionka times new roman, rozmiar 10, + wyjustowanie
strony: 570 (A5) lub 277 (A4)
wyrazy: 139 707
znaki (bez spacji): 825 878
znaki (ze spacjami): 964 479
akapity: 5 248
wiersze: 18 262 (A5) lub 12 211 (A4)

teraz patrzę, że książka w tym samym tłumaczeniu, w miękkiej okładce (z Craig''em :P) ma 640 stron. to chyba daje jakiś pogląd a przynajmniej mam taką nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 00:24, kuba9876543210 napisał:

Duzo slyszalem o tej trylogii [...]


Szczerze, to ja chyba zwariowałem, ale jeśli nikt do jutrzejszego popołudnia nie napisze o tej książce nic negatywnego, to zrobię sobie wycieczkę do Empiku i ją kupię.

W zasadzie nie wiem, czego się spodziewać, ale praktycznie wszystkie recenzje, jakie wchłonąłem tego wieczoru są pozytywne, co zdarza się dość rzadko. Problem w tym, że zupełnie nie mam pojęcia, czy odbierać to jako pozytywne zjawisko, czy wręcz przeciwnie...
Normalnie omijam taką literaturę łukiem, ale ostatnio jestem tak pochłonięty przygotowaniami do matury z biologii, że nie mam umysłu do czytania "ambitniejszych" rzeczy.

To głównie z tego powodu "Unbearable Lightness of Being" Kundery leży na półce i czeka na lepsze czasy (czyt. pomajowe), bo takiej książki zwyczajnie nie da się czytać w przerwie między nauką o cyklu rozwojowym zarodźca malarii, a czekaniem na tramwaj.
Próbowałem - skończyło się na tym, że - pogrążony w rozmyślaniach po skończonym rozdziale - przegapiłem parę przystanków i w rezultacie spóźniłem się na autobus ;)

Mam nadzieję, że "The Hunger Games" spełnią moje oczekiwania, tzn. będą na tyle lekkie, żeby stanowić swoisty ''reset'' od nauki dla mojego mózgu, a przy okazji będą na tyle ''przyzwoite'', żebym podczas lektury tego mózgu nie stracił.

Cóż, zobaczymy, póki co nadal czekam na dodatkowe opinie któregoś z forumowiczów na temat tego "cuda" - jeśli ich nie będzie, to pewnie Pani Collins zarobi na mnie dodatkowe pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 00:28, Outlander-pro napisał:

Cóż jak dla mnie styl Konowała i Pani są najlepszymi, Skrzynka jest taki sobie, choć
Srebrny Grot to autentycznie najsłabsza część cyklu, tylu bzdur i głupot to ja dawno
nie wyczytałem.


Gotowanie w kotle

Spoiler

Kulawca

rulez :D

Dnia 03.04.2012 o 00:28, Outlander-pro napisał:

A Murgen ze swoim stylem "Hej tam! Gdzie byłeś?! Widzisz tą pokrakę,
tego karła? To Jednooki! Psia jego mać! Głowa niżej! Hoho!" średnio mi podchodzi, a zaburzona
chronologia może być spoko, ale tu mam wrażenie, że Cooka pomysł przerósł. Jak na razie
zatem Ponure lata są na drugiej pozycji najsłabszych części jak na razie ...


Ponure Lata nie wnoszą praktycznie nic, jest to tak naprawdę rozbudowany wstęp do następngo tomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 23:26, Mohair napisał:


> Cykl Igrzyska śmierci Suzanne Collins.

To nadaje się do czytania? Tzn, nie powoduje porażenia mózgu ani nic w tym stylu, jak
"Zmierzch"? Przez ekranizację mam mam na temat tego cyklu trochę negatywne wrażenie...
;)

Czytałem całą trylogię, i jak dla mnie, zaskakująco dobre. Oczywiście nie poziom topowych fantasy / SF, ale mistrzostwo w porównaniu do Zmierzchu. Dużo akcji, reliastyczna bohaterka, która ma większe problemy na głowie niż wwzdychanie za chłopakami, narracja pierwszosobowa. Bohaterowie są niejednowymiarowi, a fabuła jest zaskakująco realistyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dane. Nie mam żadnych ebooków, wiec nie sprawdzę innych.
Hehe chodzi mi po prostu o takie tam porównanie. Zastanawia mnie ile stron książki może zajmować dana ilosć stron w Wordzie. Ale wiem, że tak dokładnie to sie nie da przeliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Od jakiegoś czasu poszukuję książki "Upadek Hyperiona" (allegro odpada, ale jakaś renomowana księgarnia internetowa czemu nie) aż tu nagle w empiku zmienił się status i można składać zamówienia, ale że w cuda nie wierze to pytam się czy to rzeczywiście wznowienie czy po prostu mają bałagan (o którym akurat słyszałem)? Może ktoś ma informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:29, revolt505 napisał:

/cut/


Złóż zamówienie to się przekonasz, chyba najlepsze wyjście :). Jakoś w zeszłym roku musieli zrobić dodruk bo u mnie w mieście przez długi czas można było kupić "Upadek Hyperiona" bez problemu m.in. w Empiku, sam go wtedy dołączyłem do kolekcji. Nie wiem jak teraz jest w księgarniach, ale tutaj np. książka jest dostępna http://selkar.pl/upadek_hyperiona_simmons_dan_p_84501.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście ocenili polskie tłumaczenie Gry o tron? Ostatnio mam straszną ochotę na książki Martina, ale nie mogę się zdecydować czy kupować polskie wydania czy ściągać oryginały z Amazona. Dzięki za pomoc.

EDIT: Jakieś opinie o wydaniu filmowym w twardej oprawie też chętnie bym przeczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 20:55, Lex napisał:

Jakbyście ocenili polskie tłumaczenie Gry o tron? Ostatnio mam straszną ochotę
na książki Martina, ale nie mogę się zdecydować czy kupować polskie wydania czy ściągać
oryginały z Amazona. Dzięki za pomoc.


Najlepsze tłumaczenie nie odda w pełni oryginału. Ale IMO tłumaczenie jest bardzo przyzwoite, może razić w oczy misz masz w tumaczeniu nazw własnych - z jednej strony Bliźniaki, a z drugiej Riverrun. Mam I wydanie polskie, ale wątpię by coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>
Z tymi nazwami jest o tyle dobrego ,że przetłumaczone zostało to co ma jakikolwiek sens w języku polskim reszta została chyba bez zmian i nie głupich nazw miast czy innych miasteczek,rzek itp.
Nazwiska zostały w oryginalnej formie dotyczy to w szczególności bękartów jak Snow,Sand i inni.
Tłumaczenie polskie jest w dobre ,ale jeśli masz możliwość czytania w oryginale to chyba lepiej zabrać się za czytanie w oryginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 18:29, revolt505 napisał:

Takie pytanie. Od jakiegoś czasu poszukuję książki "Upadek Hyperiona" (allegro odpada,
ale jakaś renomowana księgarnia internetowa czemu nie) aż tu nagle w empiku zmienił się
status i można składać zamówienia, ale że w cuda nie wierze to pytam się czy to rzeczywiście
wznowienie czy po prostu mają bałagan (o którym akurat słyszałem)? Może ktoś ma informacje?


Byłem wczoraj w selkarze i widziałem tę książkę, więc śmiało zamawiaj u nich.
http://selkar.pl/upadek_hyperiona_simmons_dan_p_84501.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 20:55, Lex napisał:

/.../

W Empikach mają oryginalne, angielskie wydania "Pieśni...", ale nie polecam - to starsze, bardzo niewygodne formaty. Jeżeli zdecydujesz się na czytanie w oryginale to tylko edycje wydrukowane po 2011 (często opisane jako format B). Jest jeszcze filmowe wydanie, ale zdaje się, że kolejne części będą drukowane z początkiem każdego kolejnego sezonu serialu więc albo będziesz musiał dokupywać kolejne części w innym wydaniu, albo przygotuj się na czytanie jednej części rocznie.

http://www.waterstones.com
Polecam ten sklep. Zawsze kupuję na ich stronie, mimo że mam około pięciu sklepów tej sieci w mieście, bo można zaoszczędzić nawet połowę ceny książki. Akurat "Pieśń Lodu i Ognia" jest objęta podobną promocją na wszystkie części poza najnowszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do czytelników książek w języku angielskim: Macie jakieś doświadczenie z wydawnictwem Scholastic ?

Pytam, ponieważ jak pisałem wcześniej, zdecydowałem się na kupno "The Hunger Games", tyle tylko, że... Tej książki nigdzie nie ma, bo się wyprzedała ;)
Z tego oczywistego powodu nie mogłem jej dostać "fizycznie" i pozostało mi zamówienie jej on-line. Jednak nauczony doświadczeniem po przygodzie z książkami Martina wolę zapytać, jaka jest jakość tego wydawnictwa, żeby nie wpaść w kolejną pułapkę.

A tak swoją drogą, to nie wiecie, czy posiadając Kindle''a w wersji International można zamawiać książki z brytyjskiego Amazona?
Chyba tylko ta niewiedza powstrzymuje mnie przed złożeniem zamówienia, bo jednak kupowanie książek angielskich w Polsce to droga wysiana męką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 18:48, Mohair napisał:

A tak swoją drogą, to nie wiecie, czy posiadając Kindle''a w wersji International można
zamawiać książki z brytyjskiego Amazona?

Nie mozesz. Jesli chodzi o Amazona, ksiazki mozesz kupic TYLKO na stronie US. Swoja droga sie spozniles bo chyba wczoraj bil Kindle Daily Deal w ktorym wszystkie czesci Hunger Games byly po 5Dol (wszystkie razem, a nie piatak za czesc).

Co nie zmienia faktu, ze obecnie coraz wiecej wydawnictw oferuje e-booki za niezla cene, bez DRMow w otwartych formatach, a coraz wiecej jest tez edycji w formacie .mobi (czyli domyslnym formacie Kindle''a).

Update - hmm... cos mi sie chyba porypalo z tym ze wszystkie czesci za 5Dol ;/. Ale Hunger Games czesc 1 nadal za 5Dol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2012 o 19:37, Piotrek_K napisał:

Nie mozesz. Jesli chodzi o Amazona, ksiazki mozesz kupic TYLKO na stronie US.


Czyli pozostaje mi nic innego, jak poczekać te parę miesięcy i Kindle''a kupić już w UK. Trudno, będe musiał pocierpieć jeszcze jakiś czas ;)
Wielkie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się