HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Witam mam pytanie RACZEJ do Erton odnośnie zakończenia "Cmentarzu Zwieżą"

Spoiler

Otóż Gdy Louis zabija Gage[który wcześniej zabij Reachel] i podpala dom Jud''a zabiera ciało Reachel na Cmentarz Zwieżąt,i tam najprawdopodobniej zakopuje ją co doprowadza do ożycia jej i w epilogu jesteśmy świadkami sceny w której Reach przychodzi do Luisa[ale King pisze że ejst zimna] czyli znaczy że też została opętana,jak sądzisz?

:)Ostrzegam przed hiper!!! spoilerami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O stary, żebym ja teraz pamiętał

Spoiler

Tam chyba chodziło o to, że im szybciej po śmierci osoba zostanie pogrzebana na Cmętarzu Zwieżąt, tym bardziej "normalna" stanie się po zmartwychwstaniu?? Przynajmniej tak wynikało z obserwacji tego sąsiada Louisa. Cóż, to właśnie jest w tym zakończeniu najlepsze, że nie wiemy co się stało dalej. Może Louisowi się udało i faktycznie Rachel wróci normalna. Moim skromnym zdaniem Louis zdawał sobie sprawę, że Rachel wróci "inna" ale tak bardzo chciał odpokutować sprowadzenie na niej śmierci poprzez sprawę ze zmartwychwstaniem Gage''a, że nie mógł się powstrzymać. Myślę, że Rachel tak czy siak będzie już "nie od odratowania" i być może się tam pomordują nawzajem :) Tak czy siak się nie dowiemy i myślę, że w sumie dobrze. Wyjaśnienie mogło by zniszczyć cały klimat książki. Bo jak pisał kiedyś sam King "lepiej straszyć zamkniętymi drzwiami i dochodzącymi zza nich odgłosami niż te drzwi otworzyć i ukazać, co się za nimi kryje". To była parafraza, a nie dokładny cytat :) Także możemy tylko zgadywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten epilog jest niesamowity.

Spoiler

Siedzi sobie Louis w kuchni i nagle Rachel kładzie mu zimną dłoń na ramieniu i ziemistym głosem wymawia: "kochanie". Myślę, że to ostatnie słowo świadczy o tym, że reinkarnacja Rachel się powiodła. Ach.. znów pomyślałem o momencie gdy Creed z Gagem puszczają sępa. Wspaniale opisane miłość ojca do syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Erton&Duddits-:) dzieki za odp.wg.

Spoiler

mnie Rachel[o ile mogę ją porównać do...] "zmartwychwstała"w sposób podobno do Spota[psa Jud''a] wiec tak nie do końca,ale nie sądze aby Reachel był normalne-mało tego,możliwe że Louis sam ja by zabił-ale mozę to maja nadinterpretacja-z drugiej jednak strony szkoda mi Lousia[jego rodziny,synka,Jud''a] szkda że ta historia dobrze sie nie ukończyła...:(


Taki offtop-z okazji Dnia Dziecka dostałem "tzypak" książek Kinga-są tam: Lśnienie,Christine i Misery-którą wg. was powinienem jako pierwszą zacząć czytać?Inaczej.kóra z nich jest dla was "najlepsza"??


Duddits--
Spoiler

hmm...z drugiej strony słowo "Kochanie" nie oznacza że sie powiodło-przecież Gage też powiedział do Reach "mamo" a potem dźgnął ją kilkanaście razy?

Jak sądzisz?:)-pytanie w gruncie rzeczy skierowane też do Ertona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 19:42, NecroVisioneR napisał:

Taki offtop-z okazji Dnia Dziecka dostałem "tzypak" książek Kinga-są tam: Lśnienie,Christine
i Misery-którą wg. was powinienem jako pierwszą zacząć czytać?Inaczej.kóra z nich jest
dla was "najlepsza"??


Misery 10/10, Lśnienie 10/10, Christine 9+/10. Wszystkie są bardzo dobre. Przeczytaj je w takiej kolejności jak napisałem. Christine ze względy na grubość na sam koniec choć i tak szybko się ją czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 19:42, NecroVisioneR napisał:

Taki offtop-z okazji Dnia Dziecka dostałem "tzypak" książek Kinga-są tam: Lśnienie,Christine
i Misery-którą wg. was powinienem jako pierwszą zacząć czytać?Inaczej.kóra z nich jest
dla was "najlepsza"??

"Misery" nie czytałem, więc tu zdaj się na przedmówcę. "Lśnienia" nigdy nie mogłem docenić, bo jak pisałem już wcześniej najpierw obejrzałem film telewizyjny a dopiero potem książkę przeczytałem. Ale "Christine" polecam. Pomysł fabularny beznadziejny, ale King świetnie to opisuje. Można się niesamowicie wkręcić w akcję

Dnia 01.06.2009 o 19:42, NecroVisioneR napisał:

Duddits--

Spoiler

hmm...z drugiej strony słowo "Kochanie" nie oznacza że sie powiodło-przecież
Gage też powiedział do Reach "mamo" a potem dźgnął ją kilkanaście razy?

Jak sądzisz?:)-pytanie
w gruncie rzeczy skierowane też do Ertona :)

Spoiler

Też jestem zdania, że zakończyłoby się to raczej rzezią niż zwrotem "żyli długo i szczęśliwie". I myślę, że takie zakończenie pasowałoby mi bardziej, byłoby też kapitalne z punktu widzenia wszystkich ambitnych rozważań w stylu "chciał uratować syna a sprowadził nieszczęście na swoją rodzinę i swoje otoczenie". Ale jak już pisałem- cieszę się, że ta historia nie ma zakończenia, bo dzięki temu wstrząsa jeszcze bardziej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 19:42, NecroVisioneR napisał:

Duddits--

Spoiler

hmm...z drugiej strony słowo "Kochanie" nie oznacza że sie powiodło-przecież
Gage też powiedział do Reach "mamo" a potem dźgnął ją kilkanaście razy?

Jak sądzisz?:)-pytanie
w gruncie rzeczy skierowane też do Ertona :)


Wiesz. Dalszy ciąg historii, która już dostała zakończenie można interpretować na wiele sposobów i akurat w przypadku "Cmętarza Zwieżąt" każda by w miarę pasowała.

Spoiler

Mi najbardziej przypada do gustu ta wersja ze Spotem. Rachel wraca zmieniona ale nie zła. Gage był zły ponieważ przeleżał w grobie kilka dnia. Inny wskrzeszony chłopak (ten poległy na wojnie) też był długo po ziemią i też nie był aniołkiem choć w sumie nikogo nie zabił. King insynuował też, że śmierć Gagea nie była przypadkowa. Cmentarzysko do tego doprowadziło co w pewnym sensie przepowiedział duch chłopaka przejechanego przez samochód. Według mnie Rachel wraca do Louisa. Zachowuje się jak mieszanka Spota z Churchem. Śmierdzi ziemią, jest niezdarna ale potrafi się komunikować z Louisem, który stara je się odizolowac od reszty społeczeństwa. Z biegiem czasu zaczyna ją nienawidzić ale opiekuje się nią i tkwi przy niej. Bo on ja kupił. To co kupisz jest Twoje. "Ziemia serca mężczyzny jest kamienista. Mężczyzna hoduje na niej to co zdoła... i opiekuje się tym. Louis Creed sam na siebie sprowadził nieszczęście grzebiąc tam kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2009 o 22:09, Ziggy napisał:

No i może polecicie jakieś dobre kryminałki?


Pewnie jestem monotematyczny ale:

Raymond Chandler - wszytko co wpadnie w ręce najlepiej zacząć od powieści chronologicznie znaczy się od najmłodszych do najstarszych.

Mickey Spillane "Gangster" , "Śmiertelny pocałunek"

Cornell Woolrich "Okno na podwórze i inne opowiadania"

Dashiell Hammett "Sokół Maltański" , "Wielki skok"

Ross MacDonald "Ruchomy cel" i inne powieści o detektywie Lew Archer

Arthur Conan Doyle

Jim Thompson "Ucieczka gangstera"

James Hadley Chase

James M. Cain "Listonosz zawsze dzwoni dwa razy"

"KRWAWA SETKA 100 NAJWAŻNIEJSZYCH POWIEŚCI KRYMINALNYCH"


UWAGA AUTORZY ZDRADZAJĄ ZAKOŃCZENIA I FABUŁĘ TRAKTOWAĆ TYLKO JAKO SPIS KRYMINAŁÓW

DO PRZECZYTANIA


"ARCYDZIEŁA CZARNEGO KRYMINAŁU" - wybór opowiadań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 22:12, Davw napisał:

Możecie mi podać/polecić jakąś stronkę poświęconą w pełni książką? Tak ogólnie. Chciał
bym od czasu do czasu poczytać o jakichś nowościach, zobaczyć jakąś krótką recenzję i
znaleźć interesujący mnie tytuł bądź informacje o autorze czy książce danej.


Całkiem niezły serwis internetowy

kulturaonline.pl

fantastykaonline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałam książkę Yanna Martela - "Życie Pi". Wypożyczyłam ją z biblioteki i jestem bardzo zadowolona z wyboru. W książce śledzimy losy chłopca z Indii - tytułowego Pi. Książka podzielona jest na trzy części - w pierwszej z nich poznajemy dzieciństwo chłopca, jego religijność oraz zainteresowanie zwierzętami (ojciec prowadzi zoo). W drugiej części chłopiec wraz z rodziną wyruszają w podróż drogą morską do Kanady. Niestety dochodzi do wypadku i statek tonie. Chłopiec przeżywa, ale zostaje sam na morzu w małej łodzi. Nie licząc oczywiście tygrysa, małpy, hieny i zebry. Jak potoczą się dalsze losy zwierząt i chłopca? To już musicie sami przeczytać;)
Niektórych mogą zrazić duże ilości opisów gatunków zwierząt, chociaż są one podane w ciekawej formie i mnie czytało się je z przyjemnością.
Książka skojarzyła mi się lekko z "Robinsonem Crusoe", " Zagubionymi" i "Starym człowiekiem i morze". Jest ciekawa, czyta się ją jednym tchem. Śledzimy losy 16 letniego chłopca który walczy z własnymi słabościami, stara się przetrwać na oceanie...Według mnie "Życie Pi" zasłużenie dostało w 2002 roku nagrodę Bookera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu powinno ukazać (według Albatrosa II kwartał 2009 roku czyli czerwiec) się wznowienie powieści Kinga "To". Powieść zostanie podzielona na dwa tomy (496 i 688 stron) i będzie poprawione tłumaczenie. W III kwartale wznowiony zostanie "Bastion". Też dwa tomy, poprawione tłumaczenie, ilość stron nie wiadoma. Ponadto zostaną wydane "Uciekinier" (II kwartał; 336 stron) oraz pierwszy z serii czterech komiksów sagi "Mroczna Wieża": "Mroczna Wieża: Narodziny Rewolwerowca" (IV kwartał; 240 stron). Tak więc wielka gratka. Trzeba odkładać pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 13:19, Duddits napisał:

Zapomniałem dodać okładki :D Okładki jeszcze nie są ostateczne...


Nowe książki King''a?:) Coś dla mnie ale najpierw musze przeczytać jeszcze 13 innych jego tytułów:D Rewelacyjny pisarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszą część komiksu o Rolandzie. Pierwsze 7 zeszytów sprowadzanych z Ameryki, czyli "Gunsliger Born". Ale powiem, że używany tam język jest dla mnie dosyć niezrozumiały, więc na pewno sobie sprawię wydanie polskie. Resztę książek już mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 13:19, Duddits napisał:

Zapomniałem dodać okładki :D Okładki jeszcze nie są ostateczne...

Gah, wczoraj oglądałam ekranizację "Mgły" (świetna komedia z tego wyszła, śmiech na sali :P) i ta ostatnia to była na początku filmu pokazana na sztaludze w domu Draytonów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 13:35, NecroVisioneR napisał:

> Zapomniałem dodać okładki :D Okładki jeszcze nie są ostateczne...

Nowe książki King''a?:) Coś dla mnie ale najpierw musze przeczytać jeszcze 13 innych
jego tytułów:D Rewelacyjny pisarz


To nie są nowe książki, to są jedynie wznowienia :) 2 pierwsze to nieoficjalnie najlepsze jego książki, a Uciekinier... kapkę gorszy, podobno ;) Czekam z niecierpliwością na To i Bastion :) Ale okładka Bastionu dobija....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. poza tym ze saga Zmierzch, jest mega hitem zeszlego, obecnego, i przyszlego roku, to w rece wpadly mi jeszcze ksiazki Ken''a Follet''a: Filary Ziemi, Świat Bez Końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 21:25, Zimek1990 napisał:

Ale okładka Bastionu dobija....


Nie za ładna. Porównując ze starym projektem Kocurka do Bastionu to się chowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę czytać ''Stowarzyszenie umarłych poetów'', książka na podstawie filmu. Jak dla bardzo fajna, ciekawy jestem jeszcze filmu, który postaram się obejrzeć. A, i pewnie nie sięgnąłbym po tą książkę, gdyby nie była moją dodatkową lekturą. Ale nie żałuję.

Dzisiaj wypożyczyłem też ''Opowieści z Narni (...)'', widziałem już film, teraz chętnie przeczytam książkę.

Co do słynnej sagi, może niedługo się zainteresuję, wszystko zależy od tego jak mnie do siebie przekona filmem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się