HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Może nie odnosi się to do konkretnej książki, ale osobiście radziłbym wszystkim zajrzeć czasami do pobliskiej biblioteki. Zawsze byłem przekonany, że w osiedlowych bibliotekach można znaleźć co najwyżej jakieś starocie albo zupełnie nieznane (i jednocześnie słabe) tytuły. Dwa lata temu przełamałem się i się zapisałem. No i cóż mogę powiedzieć - teraz odwiedzam bibliotekę co najmniej raz w tygodniu i praktycznie "połykam" kolejne książki. Najbardziej cieszy mnie, że dział z fantastyką i książkami historycznymi nie jest zaniedbywany i dość często znajduję tam jakąś nowość ;]

A więc marsz się zapisać!;)

Żeby nie było kompletnego off topu: kiedy ukaże się najnowsza książka Pratchetta? Cały rok byłem zajęty maturą, więc jestem trochę do tyłu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 17:47, Dark Templar napisał:

Może nie odnosi się to do konkretnej książki, ale osobiście radziłbym wszystkim zajrzeć
czasami do pobliskiej biblioteki. Zawsze byłem przekonany, że w osiedlowych bibliotekach
można znaleźć co najwyżej jakieś starocie albo zupełnie nieznane (i jednocześnie słabe)
tytuły. Dwa lata temu przełamałem się i się zapisałem. No i cóż mogę powiedzieć - teraz
odwiedzam bibliotekę co najmniej raz w tygodniu i praktycznie "połykam" kolejne książki.
Najbardziej cieszy mnie, że dział z fantastyką i książkami historycznymi nie jest zaniedbywany
i dość często znajduję tam jakąś nowość ;]

A więc marsz się zapisać!;)

Żeby nie było kompletnego off topu: kiedy ukaże się najnowsza książka Pratchetta? Cały
rok byłem zajęty maturą, więc jestem trochę do tyłu ;]


Ja zawsze wypożyczam książki w bibliotece. Mimo że u mnie w bibliotece są słabe książki to wypożyczam bo do księgarni mam dość daleko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w bibliotece rumskiej chciałam wypożyczyć Sagę o Ludziach Lodu, ale żem sie na 5tym tomie zatrzymała, bo 6 ktoś przetrzymuje od kilku miechów. Trza będzie poszukać gdzie indziej.

W tej chwili sie wzięłam za czytanie Smoków Zimowej Nocy. Smoki Jesiennego Zmierzchu czytałam już jakiś czas temu potem była przerwa w czytaniu Kronik (wpadło mi w ręce coś innego). A teraz braki i białe plamy ;P Nie pamiętam szczegółów. Ale książka bardzo klimatyczna, ploecam DragonLance''a wszystkim RPGowcom. Takie epic i heroic, szybko, przyjemnie się czyta. Mistrzowie być może znalezlbym tam pomysły na sesje, bo też książka jest na bazie sesji RPG napisana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem może specem w tej dziedzinie, ale myślę, że każdą książkę Pratchetta da się przeczytać bez znajomości poprzednich części*. Ciężko mi wybrać jedną, bo IMO wszystkie są naprawdę świetne, ale zacząłbym od którejkolwiek z kapitanem Vimesem w roli głównej (Zbrojni, Na Glinianych Nogach)

*Ciężko tu mówić o częściach, bo są one ze sobą raczej luźno powiązane (głównie bohaterami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 20:13, squeglee napisał:

Jestem po "Ubiku", poleci ktoś coś z Dicka zbliżonego poziomem?

"Blade Runner"- moim zdaniem najlepsza powieść Dicka (niektórzy wolą Ubika właśnie ale co oni tam wiedzą ;), film (niby kanon kina s-f) nie dorasta do pięt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytane? Powtórka z rozrywki - drugi raz przeczytałem całą sagę o Mordemirze, autorstwa Jacka Piekary. Książka bardzo dobra, opowiadająca o losach Inkwizytora. 4 tomy, w wydaniu 5, Czarna Śmierć oraz niby-prolog Rzeźnik z Nazaretu.

W tej chwili po raz enty czytam Operacja Dzień Wskrzeszenia Andrzeja Pilipiuka. Bardzo dobra książka.

Co polecam? Całą Fabrykę Słów. Kłamce, obie części, a teraz trzecia bodajże wychodzić będzie.
Polecam także Czerwoną Gorączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 00:12, Dark Templar napisał:

*Ciężko tu mówić o częściach, bo są one ze sobą raczej luźno powiązane (głównie bohaterami).


Nie zgadzam się. Czytanie bez ładu i składu to moim zdaniem błąd. W każdej książce są odwołania do postaci czy zdarzeń z poprzednich części. Najlepiej zacząc od początku. Te książki są krótkie, wiec "dobicie" do aktualnych wydawnictw nie powinno zajac dużo czasu. Aczkolwiek wyposażenie się w nie moze pochłonać spory budżet. W końcu to już kilkadziesiat ksiazek o ile dobrze pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 23:23, Abomek42 napisał:

Chciałbym zacząc czytac Pratchetta - ktos moglby mi polecic od ktorej ksiazki zaczac
go czytac?


Radze tobie zacząć czytać Pracheta od pierwszej książki ze Świata Dysku pt." Kolor Magii". Czytając od środka serii straciłbyś sporo "smaczków"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 23:23, Abomek42 napisał:

Chciałbym zacząc czytac Pratchetta - ktos moglby mi polecic od ktorej ksiazki zaczac
go czytac?


Jak radzą koledzy wyżej. :) A mi osobiście podobał się Wiedźmikołaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady. Szukam książek o przygodach żołnierzy lub oddziałów wojskowych, wiecie o co chodzi. Chciałbym żeby czasy w książce nie były odległe, może być od Wietnamu aż po XXIw. Myślałem nad Clancym albo Ludlumem ale oni mają raczej takie szpiegowsko-sensacyjne. A chciałem typowe opisy działań żołnierzy itd. Znacie coś takiego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to "Po prostu żołnierz" ( Just another soldier ) - Jasona Christophera Hartley''a ( wojna w Iraku ) lub "Cienka Czerwona Linia" - Jamesa Jonesa - ( choć tej niestety jeszcze nie zacząłem :/ ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KŁEJK wymienił kilka przykładowych, ale jeśli nie czytałeś, przeczytaj też "Paragraf 22", bo klasyka ;) (choć w Twych kryteriach się nie mieści, to na pewno warto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przejrzałem domowe zasoby i przypomniałem sobie o "Królu Szczurów" pióra Jamesa Clavela bodaj ... co prawda tej książki też jeszcze nie ruszyłem ale wiele osób twierdzi że jest warta zapoznania się z nią ;). Nie jest to chyba dokładnie to czego szukasz ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem po raz kolejny Trylogię Husycką Spakowskiego, w tym dopiero po raz drugi Lux Perpetuę.

SPOILERY


Kurde, jak ja nienawidzę przygnębiających książek! jak dla mnie autor pod koniec sie połapał ,, aaaa, jest za mało tragicznie!''''. I ubił Samsona, co jest absurdalne, ponieważ przez tyle lata mijał się ze śmiercią, a zszedł AKURAT WTEDY gdy obiecał, że wraca do Markety i rzuca przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 20:24, KŁEJK napisał:

Trochę przejrzałem domowe zasoby i przypomniałem sobie o "Królu Szczurów" pióra Jamesa Clavela bodaj

"Król Szczurów" to zdecydowanie nie jest to o co chodziło Galadinowi. Jest to literatura obozowa i trudno tu mówić o przygodach oddziałów wojskowych (niemniej jednak zgadzam się z Tobą, że rzecz warto przeczytać - jak wszystko Clavella :)

===> Galadin, gdybyś chciał sięgnąć aż do II wojny światowej, to zdecydowanie polecam "Młode lwy" Irwina Shawa. Będziesz miał przygody żołnierzy zarówno po stronie niemieckiej jak i amerykańskiej a ponadto jest to klasyka gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za pomoc. Oczywiście zainteresowałem się podanymi tytułami i już robię listę z którą wybiorę się do biblioteki. Ale najbardziej zależy mi na bardzo współczesnych historiach, oczywiście jestem świadomy że dopiero za kilka-kilkanaście lat mogą się pojawić książki opisujące dzisiejsze wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się