SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2010 o 18:14, Psych0 napisał:

A drugie pytanie - czy opłaca się zamieniać hamulce szczękowe na tarczowe i dlaczego?:)

wszystko zależy jakie v-brake i jakie tarczówki ;] zresztą jakbyś wpisał w google ( http://tinyurl.com/2cd335e ) to znalazłbyś pełno stron i tematów na różnego rodzaju forach w których ludzie porównują oba interesujące cię rodzaje hamulców. poza tym lepiej pisz v-brake niż szczękowe bo ta nazwa jest bardziej popularna i akurat mi szczękowe kojarzą się od razu z hamulcami jakie są w rowerach szosowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:37, Budo napisał:

> No właśnie kwestia ramy mnie zastanawia między innymi. Marka Go Sport.. no niby
nie jest
> to firma specjalizująca się w rowerach.

Podejrzewam, że ktoś im te ramy robi, tylko kto. Możesz pogrzebać w necie skąd mają ramy.


Ramy do tego rowerka robi Kross. Scrapper ar1 zresztą bardzo przypomina Kross Level a2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 11:58, HumanGhost napisał:

Temat: czyszczenie łańcucha. Jak sobie z tym radzicie? Macie jakieś sprawdzone sposoby
na pozbywanie się błota/piachu/innego paskudztwa z łańcucha?


Szczoteczka do zębów, rozcieńczony ludwik i kręcisz korbą. Potem spłukać, odczekać aż wyschnie i nasmarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o wiele lepsze od sposobu który podaje Budo jest umycie łańcucha w benzynie ekstrakcyjnej. wkładasz łańcuch do np. słoiczka zalewasz go całego benzyną i odstawiasz na jakiś czas, ewentualnie od czasu do czasu mieszając. cała filozofia :) łańcuch po takiej kąpieli jest czyściutki (cały jest srebrny a nie czarny) więc wystarczy go wysuszyć, nasmarować i w drogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 14:41, Gregario napisał:

o wiele lepsze od sposobu który podaje Budo jest umycie łańcucha w benzynie ekstrakcyjnej.


Hmm tego nie znałem. Ciekawy sposób, czysty jeśli można tak powiedzieć. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 15:19, HumanGhost napisał:

Hmm tego nie znałem. Ciekawy sposób, czysty jeśli można tak powiedzieć. ;]

tylko trzeba łańcuch rozkuć :) dla lepszego efektu proponuję zrobić takie czyszczenie zrobić przynajmniej dwa razy. po pierwszej kąpieli (wstępnej) benzyna z przezroczystej szybko robi się czarna od syfu z łańcucha więc lepiej wyjąć łańcuch i wykąpać go drugi raz w czystej benzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 11:58, HumanGhost napisał:

Temat: czyszczenie łańcucha. Jak sobie z tym radzicie? Macie jakieś sprawdzone sposoby
na pozbywanie się błota/piachu/innego paskudztwa z łańcucha?

Rozkuwany własnoręcznie łańcuch traci wytrzymałość i w końcu pęknie. poza tym co to za mycie skoro zębatek tak nie wyczyścisz?
Ja biorę szmatkę albo gąbkę i myję wodą z płynem do skutku. bardzo ładnie schodzi syf, może dlatego, że dość często myję rower. Teraz też by się przydało:) No i później wycieram go suchą szmatą i jest jak nowy. Następnie smar+wd40 i śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To też jest spoko, ale co jakiś czas tylko, za dużo pieprzenia, żeby po każdej jeździe się z tym bawić jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to gratuluję skoro tak bardzo dbasz o napęd swojego roweru i stosujesz wd-40 ;] co do rozkuwania łańcucha to nie przesadzaj zresztą są specjalne zapinki dzięki którym można bez problemu zdejmować łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Ostatnio jechałem ze znajomym na rowerze, on pocinał na jakimś kilkuletnim makrokeszu i nie wiem dokładnie jak ale ułamał prawą korbę. Postanowiliśmy wstawić tam któreś korby ze starych rowerów (też makrokesze) niestety nie mogliśmy ich odkręcić. Tam przy korbie wykręciliśmy śrubę ale dalej nie szło wyjąć. Smarem daliśmy pukaliśmy młotkiem ani drgnie. Nie jest to do wykręcenia tylko raczej do wyjęcia. Ma ktoś może pomysł jak wyjąć te korby ze starych rowerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiary tylnych osi są stałe dla każdego roweru? Ostatnio złamałem i chętna naprawiłbym sam, lecz nie wiem, czy w sklepie nie wcisną mi za szerokiej lub co gorsza za wąskiej. Poza tym podczas próby wyjmowania tejże osi powypadało mi parę łożysk i też musiałbym mieć nowe i też nie wiem, jaki rozmiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy przygotowuje się do kupna roweru, jednak jako iż często na nim jeżdżę, a rzadko odwiedzam sklepy rowerowe, nie mam żadnego pojęcia w kwestii co kupić, ani nawet jakiej firmy. Interesują mnie rowery typu "full suspension", w cenach około 3000-4000 zł. Czy moglibyście pomóc mi wybrać coś rozsądnego jak na tę cenę, oraz powiedzieć na co zwracać uwagę przy kupnie roweru?
Oto kilka rowerów, które znalazłem w Internecie. Który z nich Waszym zdaniem byłby najbardziej odpowiedni? Jeśli macie własne propozycje/sugestie - piszcie.

http://www.bikeman.pl/rower-gorski-giant-yukon-fx-2-p-1229.html
http://ekross.pl/kross-crime-2-2010-o_2592.html
http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/2180/Merida.Trans-Mission.TFS.300-D/
http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/771/Poison.Arsen.AM.N/

Szukając rowerów patrzyłem głównie na ceny, a poza tym wydaje mi się, że na początek nie jest mi potrzebny rower za ogromne pieniądze. Dodam jeszcze, że jazdę po trudnym terenie rozpocząłem około roku temu, ale mój obecny rower tego nie przeżył. Niestety jeszcze nie zarabiam i ciężko jest mi wygenerować coś ponad 3 tys zł. Jeśli znacie jakieś warte polecenia sklepy rowerowe na terenie Trójmiasta

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie znam się specjalnie na fullach, ale patrząc na osprzęt, to giant odstaje od reszty na minus i to mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy mógłby ktos mi doradzić w sprawie kupna roweru do 1100zł. Ważę 70kg i mam 181cm. wzrostu.
Jeżdżę najczęściej po mieście i dróżkach leśnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 20:18, likop2 napisał:

Mam krzywe koło. Da to się wyprostować, czy pędzić po nowe?

Zależy od tego, co spowodowało skrzywienie koła. Jeśli masz luźne szprychy to zwyczajnie daj koło do centrowania, zapłacisz 15 złotych. Jednak jeśli masz pokrzywioną felgę to nie kombinuj i kup nową. Cena zależy od marki i od tego, czy kupisz czystą felgę czy feglę + szprychy + piastę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stałe są chyba. A z wymianą wianuszka możesz mieć problemy, zależy jak piasta jest skonstruowana. Ja u siebie wianuszków nie wymienię sam, bo nie mam klucza, ale gdy zgubiłem kulkę bez problemu ją uzupełniłem samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 23:55, RamiroPL napisał:

Stałe są chyba. A z wymianą wianuszka możesz mieć problemy, zależy jak piasta jest skonstruowana.
Ja u siebie wianuszków nie wymienię sam, bo nie mam klucza, ale gdy zgubiłem kulkę bez
problemu ją uzupełniłem samemu.


Już naprawiłem w serwisie, ale wczoraj, kiedy stałem na światłach i po ruszeniu coś się stało, ale nie wiem co. Cała tylna felga zeszła na lewo (zahaczała o "widły"). Na szybko przesunąłem felgę jedną stroną w prawo i pojechałem, lecz po paru km stało się to samo (w jeździe), więc znów przekręciłem kółko i pojechałem do domu. Po przyjeździe zorientowałem się, że koło ma jakieś luzy, kiedy nim ruszam na lewo i prawo. Dosłownie 5mm. Wszystko jest dobrze dokręcone, czy to może być felga łożysk? Felga jest cała nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:29, Levland napisał:

Mam pytanie, czy mógłby ktos mi doradzić w sprawie kupna roweru do 1100zł. Ważę 70kg
i mam 181cm. wzrostu.
Jeżdżę najczęściej po mieście i dróżkach leśnych.



Przypakuj trochę, bo chudo ;]
http://www.allegro.pl/item1095870993_schwinn_mesa_lt_rama_alu_sram_x_7_rst_gila_sl.html

musiałbyś wziąć 19, albo nawet 21 jak znajdziesz na allegro. Ja mam 172cm i mam takiego 19, kupowałem rok temu, widzę, że w tym roku staniał jeszcze kilkaset złotych. Jest dość ciężki niestety, ale generalnie spoko bike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się