SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Przymierzam się do zakupu porządnej latarki do rowera, do jazdy przy zerowym oświetleniu zewnętrznym (tj bez latarni itd), moją uwagę zwróciła ta oferowana tutaj: http://allegro.pl/latarka-cree-q5-500-lm-zoom-2-lad-akum-kpl-rower-i1810730246.html . Posiada ktoś coś podobnego, albo zna się na tym na tyle, aby doradzić czy byłby to dobry zakup? Moje kryteria na pewno spełnia (poręczna, ładny design, teorytycznie duże światło i ładowarka), ale wolę jeszcze popytać innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowy napęd do roweru i mam zamiar wymienić między innymi korbe. Niestety mam problem z jej odkręceniem. Od strony mechanizmu odkręciłem już jakąś osłonke z ramienia korby i zdjąłem śrube ściągaczem do korb. Niestety na drugiego ramienia korby nie potrafie odkręcić, jest podobna osłonka jednak jest w niej jakiś mały nieregularny otwór, jakby pęknięcie. Powinienem rozerwać tą osłonke?
Co powinienem dalej zrobić? Zaznaczam, że wymieniać będe także suport. Aha, i mój rower to Merida Kalahari sprzed ok 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 18:35, Azvar napisał:

Przymierzam się do zakupu porządnej latarki do rowera, do jazdy przy zerowym oświetleniu
zewnętrznym (tj bez latarni itd), moją uwagę zwróciła ta oferowana tutaj: http://allegro.pl/latarka-cree-q5-500-lm-zoom-2-lad-akum-kpl-rower-i1810730246.html
. Posiada ktoś coś podobnego, albo zna się na tym na tyle, aby doradzić czy byłby to
dobry zakup? Moje kryteria na pewno spełnia (poręczna, ładny design, teorytycznie duże
światło i ładowarka), ale wolę jeszcze popytać innych :)


jeżeli ta lampa działa tak jak wygląda na papierze to może być naprawdę niezły zakup. Swoją drogą widziałem coś podobnego na żywo i byłem pod wrażeniem http://allegro.pl/lampka-rowerowa-moon-x-power-300-przod-przednia-i1834981247.html
Tyle że zastosowana w niej dioda to sprawdzone i uznane rozwiązanie w elektronice... może warto poszperać w googlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 18:35, Azvar napisał:

Przymierzam się do zakupu porządnej latarki do rowera, do jazdy przy zerowym oświetleniu
zewnętrznym (tj bez latarni itd), moją uwagę zwróciła ta oferowana tutaj: http://allegro.pl/latarka-cree-q5-500-lm-zoom-2-lad-akum-kpl-rower-i1810730246.html
. Posiada ktoś coś podobnego, albo zna się na tym na tyle, aby doradzić czy byłby to
dobry zakup? Moje kryteria na pewno spełnia (poręczna, ładny design, teorytycznie duże
światło i ładowarka), ale wolę jeszcze popytać innych :)


PS poszukałem trochę o zastosowanej w tej latarce diodzie ...nie ma diody xr-e o takiej jasności...więc opis aukcji to tylko marketingowy bełkot ... ale jeśli w latarce jest dioda marki cree to i tak pewnie warto

Ta aukcja którą podałem ma w rzeczywistości diodę o jasności około 140lm ta którą ty podałeś około 80lm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latarkę już kupiłem, nie mogłem czekać :P Nie wiem czy była warta 130 zł, ale na pewno jest bardzo dobra i całkowicie deklasuje to, z czym mamy do czynienia w sklepach i marketach (mowa o tanich lampkach, co nawet w ciasnym pomieszczeniu daje nijakie światło). Sprawia wrażenie wykonanej solidnie, daje bardzo ładne światło z bliska, a przy użyciu opcji zoom oświetla na prawdę bardzo oddalone obiekty :) Małe wątpliwości budzi tylko dziwnie przetłumaczony opis/instrukcja latarki, widać że Chińczycy jeszcze się uczą angielskiego (bo to made in China):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 09:49, Azvar napisał:

Latarkę już kupiłem, nie mogłem czekać :P Nie wiem czy była warta 130 zł, ale na pewno
jest bardzo dobra i całkowicie deklasuje to, z czym mamy do czynienia w sklepach i marketach
(mowa o tanich lampkach, co nawet w ciasnym pomieszczeniu daje nijakie światło).

przecież są różne lampki i nie wszystkie muszą tak intensywnie świecić aby oświetlać drogę w ciemnościach. zresztą takich lampek zwyczajnie ze świecą szukać w makretach czy sklepach sportowych typu Go sport czy Decathlon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz tobie powiem, że od kiedy używam owej latarki, ani myślę się przesiadać na gorszą... Przy takim świetle jakie daje można wreszcie bezpiecznie jeździć nocą, bez zastanawiania się "co jest przede mną, bo nie widzę dokładnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację :) mi osobiście takie latarki nie są potrzebne bo prawie nie jeżdżę w nocy czy po ciemnych ścieżkach więc mam takie które tylko widać z daleka. natomiast "dziwni" są ludzie którzy używają właśnie takich latarek o których piszesz do jazdy po oświetlonych ścieżkach, oślepiając nadjeżdżających z przeciwka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 20:51, Gregario napisał:

pewnie masz rację :) mi osobiście takie latarki nie są potrzebne bo prawie nie jeżdżę
w nocy czy po ciemnych ścieżkach więc mam takie które tylko widać z daleka. natomiast
"dziwni" są ludzie którzy używają właśnie takich latarek o których piszesz do jazdy po
oświetlonych ścieżkach, oślepiając nadjeżdżających z przeciwka.


O oślepianiu nie może być mowy, samochody jeżdżą przecież cały dzień na światłach i to o wiele mocniejszych. Po za tym owa latarka ma funkcję Zoom, z której to korzystam przy jeździe rowerem, a polega ona na tym że daje tylko światło na najbliższe otoczenie (dalej światło się rozprasza), ma też tryb oszczędnościowy, w którym latarka świeci dwa razy słabiej. Dobrze mieć dobre oświetlenie na rowerze, powie ci to każdy kto jeździ również autem, w tym i ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 21:01, Azvar napisał:

O oślepianiu nie może być mowy, samochody jeżdżą przecież cały dzień na światłach i to
o wiele mocniejszych.

no chyba wiem jak nic nie widzę bo światło z takiego jupitera zamiast w drogę celuje na wprost :D poza tym może nie wiesz ale w samochodzie masz kilka rodzajów świateł i niektórymi możesz spokojnie oślepić kierowców jadących z naprzeciwka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wystarczy systematycznie odkładać ;] prawda jest taka że żadnego krossa nie można porównywać z tymi rowerami bo nie ma to zwyczajnie sensu. tak jak nie ma sensu porównywanie samochodu za kilka tys. zł z nowym ferrari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim odloze bede juz w lepszym swiecie ;) Z reszta znajac swoje szczescie po 5 latach i tak nic by z niego nie zostalo ;D Krossa mniej szkoda, mozna go regulowac mlotkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po twoich wypowiedzach widać, że taki rower zwyczajnie nie jest dla ciebie więc nie musisz sobie nawet zawracać głowy kredytami czy oszczędzaniem. po co kupować sobie rzecz na którą po pierwsze cię nie stać a po drugie rzecz której możliwości nawet w połowie nie wykorzystasz, prawda? ;]

jeśli nie masz już nic mądrego do powiedzenia co pasowałoby do tego tematu zamiast nabijać sobie posty to proponuję na tym zakończyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhm, spróbuj tym zjechać z górskiego zjazdu, pełnego korzeni, kamieni, nie mówiąc już oczywiście o piachu i zakrętach. :> Obecnie przymierzam się wymienić mojego wysłużonego Treka 4900 Alpha na coś do enduro ridingu, a może w porywach skuszę się na coś do DH, o ile będę miał czas jeździć na najbliższy zjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, to ewidentnie rower nie na moja kieszen i nie powinienem go z tego powodu komentowac, zwlaszcza jesli ma swojego adwokata na forum gram.pl ;) Nie badz taki napinator, serio spodziewales sie merytorycznej rozmowy na temat roweru za cene przyzwoitego auta, tutaj? Jesli tak to sorry, ze sie wtracilem i przerwalem te goraca debate na jego temat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generalnie jest taka zasada która mówi, że jak nie ma się nic ciekawego czy choćby wnoszącego do tematu do powiedzienia (a w tym przypadku do napisania) to się nic nie mówi. to tak na przyszłość ;] może liczyłem na jakąś wymianę zdań w końcu pojawiały się w tym temacie osoby znające się bardzo dobrze na rowerach a może liczyłem na przynajmniej jakiś poziom komentarzy. jednak póki co ani jednego ani drugiego tu nie zobaczyłem. tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się