SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2011 o 17:28, Belegdil napisał:

Ładnie pocisnął na siódmym etapie Bart De Clercq :) brawo

jakby kreska była metr dalej to Scarponi pewnie by wygrał :) ale fakt ładne zwycięstwo De Clercqa w swoim pierwszym starcie w Giro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 18:45, Gregario napisał:

> Ładnie pocisnął na siódmym etapie Bart De Clercq :) brawo
jakby kreska była metr dalej to Scarponi pewnie by wygrał :) ale fakt ładne zwycięstwo
De Clercqa w swoim pierwszym starcie w Giro.

W zwolnionym tempie ciekawa było porównywanie sobie miny Bart''a i Scarponiego. Pierwszy jakby nieświadomy niebezpieczeństwa, uśmiechnięty, drugi z zaciśniętymi zębami, maksymalny wysiłek i zdenerwowanie po przekroczeniu mety ;D Wystarczyło, że wystartowaliby z pogonią sekundę wcześniej, no ale cóż, Bart tak długo uciekał, że należało mu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

De Clercq pewnie nawet nie wiedział że inni są tak blisko chociaż i tak by to niewiele zmieniło. jechał ile miał sił w nogach więc nawet by nie przyspieszył. z tym długim uciekaniem to bym tak nie przesadzał ;) w końcu pozwolili mu odjechać kilka km przed metą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapraszam wszystkich jutro do oglądania 8. etapu Giro d''Italia podczas którego kolarze będą dwukrotnie podjeżdżać pod Etnę. transmisja na kanale Eurosport do 15:50 do 17:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem ostatnio dopisać że zaczął się wyścig w Kalifornii Tour of California, transmisje z którego będą z uwagi na strefy czasowe odbywały się w nocy. od godz. 23:30 na kanale Eurosport. wczorajszy (pierwszy) etap został odwołany z powodu opadów śniegu :) poniżej zdjęcie z zaśnieżonej trasy i zdjęcie treningów przed startem wyścigu :)

co do etapu Giro z podjazdem pod Etnę to był świetny. sporo się działo i jeszcze można było się dokładnie przyjrzeć jak wygląda sama okolica wulkanu.

20110516182631

20110516182646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety podczas relacji na żywo w niedzielę, nie mogłem zobaczyć ostatnich ~5-ciu kilometrów, ale nadrobiłem straty przed dzisiejszym etapem. A jeśli o niego chodzi, to Cavendish pokazał sprinterską klasę, poza tym płaski etap, więc czegóż się spodziewać.
Dzisiaj przymierzam się jeszcze do obejrzenia ''nocnej'' relacji z Kalifornii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kibicowałem Ale-Jetowi :P jeśli chodzi o ToC to póki co pogoda raczej jest średnia (śnieg, deszcz) i pomyśleć że cały wyścig został przeniesiony z lutego na maj właśnie dlatego aby była lepsza pogoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj były takie etapy giro w których też pogoda była nieciekawa. zresztą już dziś peleton goniła czarna chmura :) nie wiem jak tobie ale mi Kalifornia kojarzy się ze słońcem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, wiadomo, że pogoda i na Giro bywała różna, ale sam stereotyp: ''słoneczna Italia'' ;)
A skojarzenie z Kalifornią mam podobne - słońce, chillout, ''dream of californication''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to i lepiej, że Monte Crostis usunęli z wyścigu, przynajmniej nikt się nie połamał.

Dzisiejszy etap pełen emocji. Długa, męcząca ucieczka Garzellego i Nieve, świetny pokaz zjazdów w wykonaniu Nibalego, no i Contador, który prawie dogonił uciekającego Garzellego, a zaraz za nim Scarponi. Było na co popatrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś patent, jak przywiązać torbę do roweru na czas jazdy? U mnie nie da rady, żeby nie obcierała o opony lub blokowała hamulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś długodystansowe doświadczenia z amortyzatorem przednim sprężynowym SR Suntour Raidon RLD Coil? Jak się sprawuje jeśli wolno spytać? Nigdzie nie znalazłem miarodajnych opinii więc spróbuje tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 13:50, DiegoPOL napisał:

Macie jakiś patent, jak przywiązać torbę do roweru na czas jazdy? U mnie nie da rady,
żeby nie obcierała o opony lub blokowała hamulce.

Bez montowania bagażnika, albo koszyka nie da rady jeśli jest to taka torba jak myślę. Jak masz np. rogi zamontowane, to zawsze można skrócić pasek i przewiesić po jednej stronie kierownicy, ale to oznacza, że prowadzisz jedną ręką i masz środek ciężkości po stronie torby co może mieć przykre konsekwencje ;)
Najprościej więc na plecy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 13:38, Belegdil napisał:

Bez montowania bagażnika, albo koszyka nie da rady jeśli jest to taka torba jak myślę.
Jak masz np. rogi zamontowane, to zawsze można skrócić pasek i przewiesić po jednej stronie
kierownicy, ale to oznacza, że prowadzisz jedną ręką i masz środek ciężkości po stronie
torby co może mieć przykre konsekwencje ;)
Najprościej więc na plecy ;]

Hmm, rozważałem montowanie bagażnika, ale nie wiem czy da radę.
W każdym razie, dzięki za pomysł :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,
moja mama kupiła sobie niedawno damkę. Normalny rower oprócz jednej rzeczy, a mianowicie sprzedawca poinformował ją że nie należy smarować suportu. Piasty w przednim i tylnym kole należy natomiast tutaj nie można. Czy jest to w ogóle możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są różne systemy suportów może ten nie potrzebuje smarowania. proponuję też abyś ze swoją wiedzą nawet za smarowanie tych piast się nie brał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 12:03, Los_Emilos napisał:

Witam serdecznie,
moja mama kupiła sobie niedawno damkę. Normalny rower oprócz jednej rzeczy, a mianowicie
sprzedawca poinformował ją że nie należy smarować suportu. Piasty w przednim i tylnym
kole należy natomiast tutaj nie można. Czy jest to w ogóle możliwe?

Ja tam smaruję - zawsze wydaje mi się, że pedałuje się trochę lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się