SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2012 o 21:51, Maurycy_69 napisał:

nie bardzo rozumiem

Gdyby okulary nie były przezroczyste, to by znaczyło, że NIC przez nie nie widać, a to raczej nie jest zbyt bezpieczna sytuacja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 21:56, matiz123 napisał:

> nie bardzo rozumiem
Gdyby okulary nie były przezroczyste, to by znaczyło, że NIC przez nie nie widać, a to
raczej nie jest zbyt bezpieczna sytuacja. :)

rozumiem.. lubimy łapać za słówka co? :P patrzyłem na fotochromy ale to są ceny 150zł w górę.. ja tylko chce żeby mi muszki nie wpadały do oczu :P
a dlaczego na rower nie stosować czarnych szkieł? w sklepie shimano większość okularów na rower ma czarne szkła. pomijając ceny w granicach 300zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 22:01, Maurycy_69 napisał:

rozumiem.. lubimy łapać za słówka co? :P

A to nie ja, ja tylko wyjaśniłem o co chodziło "łapaczowi słówek". ;P

Ogólnie to mi by też się przydały nowe okulary, bo mi się poprzednie dosłownie rozpadły na pół pewnego dnia gdy je zdejmowałem, ale to pewnie przez to, że kiedyś mi one spadły, może się wtedy uszkodziły. :P Niedawno mój brat kupił na Amazonie całkiem fajne okulary za 12,5 funta (przecenione z 50, aczkolwiek ta cena wydaje mi się przesadzona :P). To były jedne z tych: http://www.amazon.co.uk/Rayzor-Professional-Lightweight-Sunglasses-Anti-Glare/dp/B002I9MP5Y/ref=pd_sim_sg_1 - tam jest ich mnóstwo rodzajów. Może też sobie jakieś sprawię kiedyś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 22:01, Maurycy_69 napisał:

ja tylko chce żeby mi muszki nie wpadały do oczu :P


Ja za pierwszym razem poszedłem po prostu do sklepu i kupiłem te w których dobrze wyglądałem ;P To jakieś Accenty za 60zł. W porządku były. Długo z nich korzystałem na rowerze i na co dzień. Za niecałe 100zł możesz kupić okulary Accenta z wymiennymi szkłami. W zestawie będą pewnie żółte/białe, czerwone/pomarańczowe i czarne. Będziesz więc miał na różne warunki. Pewnie nadal bym w nich jeździł gdybym nie przejechał się twarzą po glebie, co skończyło się połamaniem oprawek.

Dnia 02.08.2012 o 22:01, Maurycy_69 napisał:

a dlaczego na rower nie stosować czarnych szkieł? w sklepie shimano większość okularów
na rower ma czarne szkła. pomijając ceny w granicach 300zł..


Czarne są niezbyt uniwersalne. Te co widziałeś, pewnie miały szkła wymienne. Odpowiednie zabarwienie szkła potrafi tak kontrast zmienić, że widzisz wszystko wyraźniej. Czarne po prostu przyciemniają ci świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem w okulary Crivit z Kauflandu: za 16 zł lekkie i wygodne okulary, szkiełka plastikowe wymienne (w zestawie kolory pomarańczowy, granatowy, oraz bezbarwne), etui i ściereczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 09:43, kodi24 napisał:

Zainwestowałem w okulary Crivit z Kauflandu: za 16 zł lekkie i wygodne okulary, szkiełka
plastikowe wymienne (w zestawie kolory pomarańczowy, granatowy, oraz bezbarwne), etui
i ściereczka ;)

no to nie licz że jest tam jakikolwiek filtr uv. a skoro tak, to są mega szkodliwe dla oczu. źrenice masz rozszerzone bo masz przyciemniane szkła i dociera jeszcze więcej uv niż byłbyś bez okularów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 22:45, matiz123 napisał:

> rozumiem.. lubimy łapać za słówka co? :P
A to nie ja, ja tylko wyjaśniłem o co chodziło "łapaczowi słówek". ;P

a no fakt :P

a te okulary na stronie producenta rzeczywiście za 50funtów są więc to nie ściema ;) 75% zniżki.. jeszcze sie zastanowię ale chyba się skuszę.. tylko teraz które?? ;D
te GunMetal Grey są chyba najciemniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 10:54, kodi24 napisał:

Nie liczę, skoro mam to napisane na pudełku, to nie pozostaje mi nic innego jak w to
uwierzyć ;)

haha na okularach na rynku za 10zł też naklejki zapewniają, że jest filtr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:05, kodi24 napisał:

No tak, dlatego wierzę ;p Mam jej już dwa lata i na razie nic się z oczami nie dzieje;

hehe ja piję od 10 lat i na razie nic się nie dzieje :D niestety wszystko wychodzi na starość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 22:01, Maurycy_69 napisał:

> > nie bardzo rozumiem
> Gdyby okulary nie były przezroczyste, to by znaczyło, że NIC przez nie nie widać,
a to
> raczej nie jest zbyt bezpieczna sytuacja. :)
rozumiem.. lubimy łapać za słówka co? :P patrzyłem na fotochromy ale to są ceny 150zł
w górę.. ja tylko chce żeby mi muszki nie wpadały do oczu :P
a dlaczego na rower nie stosować czarnych szkieł? w sklepie shimano większość okularów
na rower ma czarne szkła. pomijając ceny w granicach 300zł..


Czarne soczewki nadają się tylko na pełne słońce i śnieg... a w sklepie shimano większość jest z zestawami soczewek wymiennych(przydymiane, wysoko-kontrastowe, na zdjęciach są czarne bo lepiej wyglądają:P) pozostałe są z soczewkami fotochromatycznymi (samo przyciemniające się w pełnym słońcu) i akurat stosunek jakość/cena mają bardzo dobry osobiście podobają się mi okulary marki Endura(też rozsądne ceny), natomiast takie marki szkieł jak Oakley, Rudy Project czy Specialized tylko dla sprzętowych fetyszystów onanistów z bardzo grubym portfelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić mi jakiś sklep lub stronkę, która pozwoli mi się mniej więcej zorientować jaki rower kupić? Z mojego już chyba żadnego pożytku nie będzie, z marketowymi to ponoć ryzyko, a ja mam bardzo ograniczony budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!
Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w wybraniu roweru górskiego. Temat mam już rozpoznany, ale waham się pomiędzy kilkoma modelami różnych firm (m.in. Author, Leader Fox, Kross).

1) Zacznę od środków, które chcę przeznaczyć na rower - jest to kwota rzędu 2000, góra (ale to już maksimum maksimum 2500zł).
2) Do czego potrzebuję i jak jeżdżę? Robię spore dystanse w górach - najczęściej po drogach i leśnych ścieżkach (zaznaczam, że nie uprawiam ekstremalnej jazdy np. w postaci downhill''u i nie potrzebuję super mocnej i lekkiej ramy).
3) Czego oczekuję i co dla mnie jest ważne? Na pewno w terenach górskich podstawowym kryterium są hamulce - w mojej maszynie chciałbym mieć tarcze i to najlepiej hydrauliczne. Drugą sprawą są amortyzatory - na pewno z przodu i to dobrej klasy, a tył nie wchodzi w ogóle w grę.
4) A teraz modele, które mnie interesują (oczywiście proszę o ocenę podzespołów i samego roweru):
- Author Dexter 29 (w zależności od późniejszych przymiarek może to być Author Dexter, ale standardowy - 26")
- Leader Fox Maxx
- Kross Level A3 i A4 oraz Hexagon X9 - wiem, polska marka, ale według mnie to co rower ma "na sobie" w stosunku do ceny to warto zwrócić na niego uwagę

Podczas ewentualnych ocen prosiłbym o szczególne zwrócenie uwagi na hamulce - czy w danym modelu są dobre i bezawaryjne oraz podanie innych typów dwóch kółek mieszczących się w podanej na początku kwocie równie dobrych firm (np. Cube). Z góry dziękuję za wszelkie pomocne wskazówki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Leader Fox wypada tu calkiem niezle, jesli chodzi o osprzet, z kolei Kross ma bardziej sportowa rame (choc jest az o 2kg ciezszy). Leader wygrywa wyposazeniem, rama typowa w tej klasie (plus za niska mase zestawu, nawet jesli jest o kilo przykiszona). Imo najlepszy wybor z wymienionych. Chyba ze wycyganisz dobry rabat na Krossa Level A7 z 2011, za 2500 moze bys kupil. A nawet gdyby sobie jeszcze zazyczyli stowke czy dwie wiecej to bedzie sie oplacalo bo kupisz rower o podobnej masie, ale z o niebo lepszym osprzetem- jak na roznice w cenie przeskok bedzie znaczny. Gdybys to rozwazyl, to sluze opinia o rowerku ;)
Generalnie nie trzeba przebierac w modelach 2012, mozna poszukac wyzszych modeli z 2011 albo 2010 roku po przecenach;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Skusiłbym się na Krossa gdyby nie fakt, że rowery z 2011 (i poprzednie) mają podobno słaby lakier - możesz to potwierdzić?. Druga sprawa jest taka, że A7 jest już rowerem bardziej wyścigowym - A6 to jeszcze, bo nawet na samej ramie Krossa jest napisane do czego rower został skonstruowany. A co powiesz na A6? I poczekałbym już teraz na przeskok rocznika i może po fajnej cenie (albo po sezonie) bym coś kupił z aktualnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, lakiery Krossa sa raczej slabe, nie trzeba wiele by zarysowac rame. Wystarczy, ze rower osunie sie przy metalowej barierce a byle pukniecie zdziera powloke (jesli jest to kant, to masz odprysk). Co ciekawe nie porysowalem jej po kilku upadkach (w tym jednym 40km/h +), ale to zasluga twardego siodla i kiery). Wystarczy miec nozke, bo jej brak spowodowal u mnie najwiecej zadrapan ;) A7 to jeszcze nie rowerek wyscigowy (powiedzmy modele od A9 w gore), choc w odczuciu sprawia takie wrazenie. A6 to rownierz swietna maszyna, kilka stron wczesniej w tym temacie masz jego przepiekne zdjecia wykonane przez kolege z forum, model 2011 o ile pamietam. Dobry zawodnik w tej klasie cenowej, swego czasu sam planowalem jego zakup, ale dostalem niezly upust na A7 i to w zasadzie zadecydowalo o wyborze. Warto sie upominac o rabaty, ceny Krossow w hurcie sa smieszne w porownaniu do cen katalogowych, duze sklepy moga sobie pozwolic na takie ruchy, byle by tylko sprzedawac, robic miejsce w magazynie i brac kolejne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzję już co do firmy to chyba podjąłem... Będzie to mimo wszystko Kross, bo jednak stosunek ceny do podzespołów zamontowanych na ramie jest bardzo korzystny. Skoro mówisz, że ceny są atrakcyjne w hurcie to trochę mnie podbudowałeś. Zrobiłem sobie tabelkę porównawczą (A6, A5, A4, X9) i powiem szczerze - ogromnych różnic pomiędzy wyposażeniami każdego z typów nie zanotowałem. Zgadza się, że za cenę wyższą masz lepsze podzespoły, ale czy skok z A5 na A6 faktycznie wynosi te 400zł? Najbardziej optymalnym wyborem wydaje mi się Level A5, ale jednak kusi mnie bardzo mocno A6 i to są przede wszystkim obydwa rywale w moim przypadku. Chyba, że dostałbym super rabat tak jak Ty na A7 to wtedy też bym się nie zastanawiał. I mam jeszcze pytanie: czy często korzysta się ze zdalnej blokady amortyzatora? Oraz czy w ogóle nie zwracać uwagi na rowery z kołami 29", bo np. przez jego powiększone gabaryty będzie jakiś problem z częściami (chociaż przecież większe być nie powinny)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się