SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2009 o 15:12, Budo napisał:

/.../

To poleciłbym Ci jakiegoś lekkiego fulla z widelcem jednopółkowym, albo sztywniaka...
ale nie rower do ciężkiego freeride''u, czy downhillu.

widelec jednopolkowy, czyli ze amortyzator tylko z przodu? tak? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 17:02, Budo napisał:


pismo obrazkowe do mnie nie przemawia ;d czym sie roznia?
a i te rowery to nadal mtb? czy to juz jakies inne zastosowania? mozna na nich ''poszalec''?
http://www.allegro.pl/item646165881_kona_shred_2_4_2009_kurier_gratis_street_dual_wawa.html
http://www.allegro.pl/item647845809_rower_northtec_blade_26_zlozony.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 17:17, kaczoor napisał:

pismo obrazkowe do mnie nie przemawia ;d czym sie roznia?


Kpisz czy o drogę pytasz? No stary, prościej nie umiem. Dwupółkowe- duże, ciężkie, do ostrej jazdy, zjazdów, dh, fr, mają dwie półki. Jednopółkowe odwrotnie.

Dnia 31.05.2009 o 17:17, kaczoor napisał:


Poszaleć by można, ale oba są dość kiepskie. Kona ma beznadziejny osprzęt, nie wierzę zbytnio w wagę 15kg, kiepskie hamulce. To takie bardziej trialowe bajki, czyli do skakania po murkach, sądząc po geometrii. Ale ogólnie lipny wybór oba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Krossa A4. :P Kupiłem go sobie pod koniec sierpnia w zeszłym roku i jak na razie nie mam żadnych powodów do narzekań. :) Najczęściej jeżdżę na rowerze po lasach i A4 jak najbardziej się do tego nadaje. W tym roku wziąłem też udział w maratonie rowerowym w Chodzieży i nie było żadnych usterek. Jak dla mnie jest dobry rower za rozsądną cenę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1400 w salonie Krossa w Poznaniu. To właśnie wyprzedaż była z okazji końcówki sezonu. Pamiętam, że widziałem wtedy na Allegro ten model po jakieś 1300, ale do tego dochodziły oczywiście koszty transportu. Poza tym wolałem kupić osobiście rower - tak zawsze jest pewniej. :)
Jeśli aktualnie masz jakiś kiepski rower (albo nie masz żadnego), a zamierzasz jeździć w ciągu najbliższych kilku miesięcy, to radzę Ci tego Krossa kupić już teraz. Ja się przesiadłem na ten rower po prawię 10 latach "ujeżdżania" komunijnego i teraz za nic w świecie bym go nie oddał. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 21:48, matiz123 napisał:

/.../

>

To cena nawet w porządku :) Ja teraz też jeżdżę na komunijnym rowerze (siudmy rok...) i powoli zaczyna się rozlatywać, więc rozglądam się za czymś. I chyba zdecyduję się na tego Krossa. Jeszcze jedno pytanie - występuje on w jakichś różnych wersjach, czy w jednej? Chodzi tu o części, nie rozmiar, a ja się nie orientuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest jedna wersja. Choć pewien nie jestem. :P
No ale jeśli tyle lat męczyłeś swój rower komunijny, to zdecydowanie warto go zamienić na coś porządniejszego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 14:03, mikim napisał:

Sry, źle się wyraziłem. Chodziło mi o coś w stylu uchwytu do roweru raczej. Jest coś
takiego wartego polecenia?

na pewno jest tylko musisz poszukać w sklepach z akcesoriami do telefonów, niektóre nawigacje np Garmin Edge 605 ma taki uchwyt w zestawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 18:59, matiz123 napisał:

Wydaje mi się, że jest jedna wersja. Choć pewien nie jestem. :P
No ale jeśli tyle lat męczyłeś swój rower komunijny, to zdecydowanie warto go zamienić
na coś porządniejszego. :)


Na internetowej stronie krossa te rowery są po 1999zł teraz :/ Na allegro tak 1300-1500. Tyle że ja wolałbym kupić w sklepie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak kupujesz z dobrego źródła to nie ma ryzyka, tylko musisz być pewny rozmiaru. Jeśli rozmiar jest ok, to reszta też będzie ok, ja akurat kupiłem z netu i zaoszczędziłem prawie 1000zł, czyli masakryczna obniżka. Tylko sprawdzasz paczkę przy odbiorze, czy wszystk jest w porządku i koniec pieśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to na bank masz u siebie sklepy, które wystawiają się też na allegro, albo mają sklepy internetowe i niższe ceny. Poszukaj trochę. Jeśli nie, to pamiętaj- ważne, żebyś dobrał odpowiedni rozmiar, jak się nie znasz na tym, to skontaktuj się ze sklepem, przeważnie pomagają dobrać rozmiar ramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, szukalem i znalazlem takie rowery (w cenie okolo 1000 zl dla kobiety) Surprise Giant lub Unibike Travers. Ten Giant kosztuje w jakims sklepie 1800, znalazlem go w hurtowni za 1200. Ktory z tych rowerow wybrac? Moze cos innego? Co o nich sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się