Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2007 o 21:16, ArnoldAnhilator napisał:

Czy ktoś zna może jakieś przepisy (o ile są w grze) na dodanie broni obrażeń od żywiołów? Mam
zamiar stworzyć broń tego typu, jednakże jeszcze nie natknąłem się na tego typu przepis.


Mówisz - masz:

Mroźna Broń: +1k6 obrażeń od zimna
Wymagania: Poziom czarującego 10, atut: Rzemiosło: Magiczna broń i pancerze
- Dowolna broń
- Wątła esencja wody
- Gwiezdny szafir
Rzuć zaklęcie Lodowa Nawałnica na warsztat maga zawierający powyższe składniki.

Płonąca Broń: +1k6 obrażeń od ognia
Wymagania: Poziom czarującego 10, atut: Rzemiosło: Magiczna broń i pancerze
- Dowolna broń
- Wątła esencja ognia
- Rubin
Rzuć zaklęcie Ognista Kula lub Uderzenie Płomieni na warsztat maga zawierający powyższe składniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 19:54, GanD napisał:

Podczas awansowania, dokładniej w momencie wyboru klasy, zaznacz sobie boskiego czempiona i
spisz wymagania jakie musisz spełnić dla tej klasy, później podczas awansowania tak wybieraj
umiejętności/atuty, by spełnić owe wymagania. Gdy już to zrobisz, to przy kolejnym awansie
będziesz mógł wybrać tę nową klasę. Oczywiście niektórych wymagań nie możesz spełnić inaczej
jak tylko przez awans na odpowiednio wysoki lv, bo od tego jest uzależniona np. podstawowa
premia do ataku (nie ważne ile daje Ci noszona broń i cechy).


Wymagania Boskiego Czempiona to o ile pamiętam:

- Premia do ataku +7
- Ulubiona broń

Jak mam osiągnąć tę premię do ataku? Wystarczy zdobyć 7 poziom??
A co do ulubionej broni to paladyn posiada już ulubioną broń ( broń obuchowa ) czy to znaczy, że muszę dodać jeszcze jedną, np. miecze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już taki atut, to nie musisz. Natomiast to, kiedy osiągniesz wymaganą premię do ataku daną klasą, możesz sprawdzić w tabelach na końcu instrukcji dołączonej do gry. Są tam odpowiednie wykresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie...


Czy CDP kiedykolwiek poprawi swoje błedy w tłumaczeniu, miedzy innymi "ZAAWANSOWANE OPCJE GRAFICZNE" podczas wybierania szkoły magi bedac czarodziejem, czy tez błedne nazwy stworow przy wybieraniu rodzaju polimorfi przy czarze PRZEMIANA SIEBIE z 9 poziomu czarów? Nie mowiac juz o głosach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 14:47, kuko7 napisał:

Ja również mam pytanie...
Do czego służą, bądź będą slużyć przedmioty niezidentyfikowane? :)


Zidentyfikuj sobie w sklepie lub czarem, lub zaklęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 14:51, heyboy napisał:

Zidentyfikuj sobie w sklepie lub czarem, lub zaklęciem.

O! Nie wiedziałem, że jest taka możliwość, a nazbierało się już trochę tych przedmiotów. ;)
Można identyfokować u kupców, tak? Ile to kosztuje, jakbyś pamiętał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oplaca sie dawac te przedmioty postaciom o wysokiej Wiedzy, wtedy byc moze je zidentyfikuja! A Wiedze mozesz podniesc tymczasowo jakims napojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 14:55, kuko7 napisał:

> Zidentyfikuj sobie w sklepie lub czarem, lub zaklęciem.
O! Nie wiedziałem, że jest taka możliwość, a nazbierało się już trochę tych przedmiotów. ;)
Można identyfokować u kupców, tak? Ile to kosztuje, jakbyś pamiętał?


Identyfikacja kosztuje 100 monet, lecz sprobuj przekazac przedmioty bardowi lub czarodziejowi z druzyny, moze zidentyfikuje ci je za darmo... ewentualnie czarem maga z 1 poziomu identyfikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 14:57, Night Elf napisał:

Identyfikacja kosztuje 100 monet, lecz sprobuj przekazac przedmioty bardowi lub czarodziejowi
z druzyny, moze zidentyfikuje ci je za darmo... ewentualnie czarem maga z 1 poziomu identyfikacja.

Problem w tym, że narazie nie mam żadnego maga w drużynie. ;)
Dzięki Wam za odpowiedź, jakoś sobie poradze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaczalem grac w NWN2 i mam pewnien problem, odrazu powiem ze gram z najnowszym patchem 1.06

po wygraniu na samym poczatku wszystkich czterech zabaw na festynie ide oddac łek do Daeghuna a jego nie ma w tym domu, co mam robic ? moze zmienil miejsce swojego przebywania, moze to jakis blad ??


wiem ze kiedys o tym czytalem na tym forum, ale szukac teraz przez te 200 stron to troche za duzo czasu zajmie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Otóż, jako paladyn mam 7 lvli a jako boski czempion 1. Co więc stanie się, gdy awansuje? Oba lvle się podniosą czy będę musiał dokonać wyboru? A jeśli tak, to na co powinienem się zdecydować? Na paladyna czy boskiego czempiona?

P.S.

Wiem, że niektóre pytania mogą zabrzmieć głupio, ale to moja pierwsza gra oparta na D&D więc jeszcze nie orintuję się dobrze w mechanice tego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 09:34, xDeuSx napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie.

Otóż, jako paladyn mam 7 lvli a jako boski czempion 1. Co więc stanie się, gdy awansuje? Oba
lvle się podniosą czy będę musiał dokonać wyboru? A jeśli tak, to na co powinienem się zdecydować?
Na paladyna czy boskiego czempiona?

P.S.

Wiem, że niektóre pytania mogą zabrzmieć głupio, ale to moja pierwsza gra oparta na D&D więc
jeszcze nie orintuję się dobrze w mechanice tego świata.


Awansujesz tylko w jednej klasie, niestety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 09:34, xDeuSx napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie.

Otóż, jako paladyn mam 7 lvli a jako boski czempion 1. Co więc stanie się, gdy awansuje? Oba
lvle się podniosą czy będę musiał dokonać wyboru? A jeśli tak, to na co powinienem się zdecydować?
Na paladyna czy boskiego czempiona?

P.S.

Wiem, że niektóre pytania mogą zabrzmieć głupio, ale to moja pierwsza gra oparta na D&D więc
jeszcze nie orintuję się dobrze w mechanice tego świata.

Awansujesz w jednej klasie jednak jak masz klase prestiżową to pakuj w nią na maxa(czyli 10 lvl) a potem w starą klasę. Tak się składa, że będziesz miał 10 paladyn i 10 boski czempion jednak ataki itp tak jakbys miał 20, więc nie masz sie co przejmować. Szkoda, jednak, ze wybrałeś paladyna ja lubie też ta klasę ale w NVN2 nie jest ona zbyt ciekawa(tak samo boski czempion), oprócz leczenia to nie ma ciekawych premii do ataku/obrony a specjalne zdolnosci są słabe, zadaja skromne obrazenia, tylko prestiż klasy pozostaje no i leczenie i błogosławieństwo możesz sobie rzucić. Powinni poprawić tą klasę bo jest ona nudna bo słabsza od wojownika a ze specjalnymi zdolnosciami leży(a i jeszcze jedno jak chcesz mieć dobre leczenie musisz miec dużo charyzmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:06, PolishWerewolf napisał:

"Twoj ojciec" powinien stac w miejscu zawodow luczniczych.



dzieki wielkie za pomoc :) faktycznie tam stal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Podczas ściągania niezbędnych do grana na polskim serverze plików wyskakuje mi taki błąd:

"Unable to read beyond the end of the stream" - Co mam z tym zrobić? Wszystko robię poprawnie tak jak opisano tutaj: http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?p=40436 , a mimo to, pojawia się ten błąd.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, gdyż bardzo chciałbym zagrać na polskim serverze.

20070714154557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Driada, która pomogła w przemianie Lorna, wymaga ode mnie klejnotu, który jest w pieczarze. Byłem w jaskini, zabiłem dwa gnomy, które przemieniły się w wilkołaki, znalazłem też zwłoki jakiegoś gościa, ale po klejnocie ani śladu. Gdzie mam go szukać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować