Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Mnicha i Barbarzyńcy niestety nie spotkasz. Tego pierwszego możesz jednak stworzyć poprzez wybranie alternatywnej ścieżki dla wojownika którego spotykasz najwcześniej (Nie Bevil ;). Co prawda ja przechodząc grę dwa razy, poszedłem za każdym razem inną ścieżką, to moim zdaniem ta przemiana jest niezbyt opłacalna. Cały charakter postaci pryska :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Gram czarownikiem i planowałem przekształcić go w ucznia czerwonego smoka. Niestety, okazało się, że uczeń czerwonego smoka nie może rzucać zaklęć! Ciągle byłem przekonany, że będzie mógł. I teraz się waham: pozostać przy czarowniku, czy przekształcić go w ucznia czerwonego smoka? Pomóżcie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozwijałeś swojego maga czysto w kierunku zaklęć ofensywnych, to porzuć Czerwonego Smoka. Jeśli rozwijałeś swojego maga w kierunku zaklęć wspomagających, to Czerwony Smok jest kuszącą ofertą. Jeśli rozwijałeś swojego maga na drogę wojownika, to Czerwony Smok jest idealną opcją. Nie ma może najwyższej premii do ataku, ale bonus do współczynników i najwyższa kostka wytrzymałości rekompensują straty. Ogólnie jednak nie jest dobrą klasą bonusową dla postaci które mogą mieć max 20lvl w podstawce.

Czarownik ukazuje swą największą siłę przy ograniczeniu do 20lvla jak jest czysty, czyli bez subklas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może rzucać, ale tylko te które poznał do tej pory, więcej już ich nie zdobędzie. Moim zdaniem dopóki ograniczenie lv wynosi 20lv to nie warto bawić się w Ucznia Czerwonego Smoka. Zrób sobie taką postać w NWN1 na np. 30lv i połącz czerwonego smoka z mistrzem broni i klasą czarującą, wtedy to jest coś, a tak to moim zdaniem mocno średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 18:21, GanD napisał:

Może rzucać, ale tylko te które poznał do tej pory, więcej już ich nie zdobędzie. Moim zdaniem
dopóki ograniczenie lv wynosi 20lv to nie warto bawić się w Ucznia Czerwonego Smoka. Zrób sobie
taką postać w NWN1 na np. 30lv i połącz czerwonego smoka z mistrzem broni i klasą czarującą,
wtedy to jest coś, a tak to moim zdaniem mocno średnio.


Dzięki. Też obstawałem za tym, żeby pozostać przy czarowniku. A do NWN1 chyba na razie nie wrócę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z obecnych w tym temacie forumowiczów wie może, czy dam rade pograć w NWN2 "na" Windows Vista? Chciałbym ową gre zakupić ale nie wiem czy jest sens, jeśli ma ona nie chodzić. Miałem już pewne trudności z uruchomieniem niektórych gier ale zostały one rozwiązane i teraz wszystko "śmiga".
Mam nadzieje, że ktoś grał już w NWN2 na Viście i bedzie mi mógł pordzić co mam zrobić. Nie chce tym zdaniem urazić tych, którzy nie są użytkownikami owego systemu operacyjnego a grają w tę gre, lecz z doświadczenia wiem już że zdanie, które można zinterpretować w ten sposób; "wszystko co zostało wydane pod Windows XP powinno chodzić na Windows Vista", nie do końca jest prawdą (sam sie o tym przekonałem).
Prosze o odpowiedź i z góry za nią dziękuje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 18:39, Dark Assasin napisał:

Czy któryś z obecnych w tym temacie forumowiczów wie może, czy dam rade pograć w NWN2 "na"
Windows Vista? Chciałbym ową gre zakupić ale nie wiem czy jest sens, jeśli ma ona nie chodzić.
Miałem już pewne trudności z uruchomieniem niektórych gier ale zostały one rozwiązane i teraz
wszystko "śmiga".
Mam nadzieje, że ktoś grał już w NWN2 na Viście i bedzie mi mógł pordzić co mam zrobić. Nie
chce tym zdaniem urazić tych, którzy nie są użytkownikami owego systemu operacyjnego a grają
w tę gre, lecz z doświadczenia wiem już że zdanie, które można zinterpretować w ten sposób;
"wszystko co zostało wydane pod Windows XP powinno chodzić na Windows Vista", nie do końca
jest prawdą (sam sie o tym przekonałem).
Prosze o odpowiedź i z góry za nią dziękuje.

Pozdrawiam


U mnie na Viście Business x64 zainstalowało się bez problemu, spatchowało w zasadzie też (jeśli pracujesz na na co dzień na koncie zwykłego użytkownika, a nie admina, to updater wymaga odpalenia z prawami admina, ale to jedyna niedogodność). Sama gra działa ok, z ustawionymi niskimi cieniami dostaję średnio 35-40 fpsów :) Większ problemy były na początku, kiedy stery Nvidii jeszcze kulały. Aha, NWN2 na pewno będzie wymagało zaktualizowania bibliotek DirectX, żeby nie przywitał Cię komunikat o braku pliku d3d_XX.dll (XX odpowiada za numerki, nie pamiętam teraz jakie :)), jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 10:30, Wasil12 napisał:

a Nerverwinter Nights 2 jest fajne??
bo ja znam miejsce gdzie można kupić 1 i 2 drugą część razem za 50zł :)


Gdzie można kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój PC to: Athlon 2700+, 512 MB RAM, GeForce FX 5200. I jedno pytanie - próbował ktoś grać na takiej konfiguracji, już mniejsza o superefekty itd, ale jest możliwość gry w miarę płynnie na niskich detalach w NWN2? Zastanawiam się czy kupić, ale upgrade PC się nie szykuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący komputer: P4 2,66 MHz, 1GB RAM, GF 6600 LE 128 MB. Czy warto zagrać w NWN 2 na takiej konfiguracji (detale średnio-niskie, bo więcej chyba się nie da)? Proszę o komentarze, zwłaszcza osób dysponujących porównywalnym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrób upgrade sprzętu. Twoja karta graficzna (nawet nie wiem, czy jest obsługiwana) jak i ilość ram pozostawia wiele do życzenia, więc raczej byś sobie nie pograł, nawet na tych najniższych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt lepszy niż dRaisera, ale tylko niskie detale jeśli myślisz o jako takiej płynności gry. W zasadzie można grać, ale bez żadnych fajerwerków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 17:08, heyboy napisał:

Co z modem Wyspa Piratów dla posiadających edycje premierowe NWN2? Miał być dostępny.

Posiadacze premierowej edycji zarejestrowanej na gram otrzymają informację, skąd pobrać mod, w przyszłym tygodniu. Przepraszamy za opóźnienie.

Każdy, kto ma zarejestrowaną polską edycję premierową NWN2, może pobrać pierwszą część modu stąd: http://www.gram.pl/!platyna_bonus_pliki.asp?g=1292
Jest to dokładnie to samo, co znaleźć można na płycie bonusowej dołączonej do wydania NWN2 w Platynowej Kolekcji. Kolejne części modu udostępnimy wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 11:03, akne napisał:

Posiadacze premierowej edycji zarejestrowanej na gram otrzymają informację, skąd pobrać mod,
w przyszłym tygodniu. Przepraszamy za opóźnienie.

Każdy, kto ma zarejestrowaną polską edycję premierową NWN2, może pobrać pierwszą część modu
stąd: http://www.gram.pl/!platyna_bonus_pliki.asp?g=1292
Jest to dokładnie to samo, co znaleźć można na płycie bonusowej dołączonej do wydania NWN2
w Platynowej Kolekcji. Kolejne części modu udostępnimy wkrótce.


Uzupełniając, to co napisałam wyżej:
Mod Wyspa Piratów jest przeznaczony dla graczy dorosłych, powyżej 18 roku życia.
Uprzedzając pytania: ograniczenie wynika z "kwiecistego" języka używanego przez piratów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzacie w ogole czy ktos ma 18? ;] Zreszta, i tak obstawiam ze przez ta wzmianke na mod rzuca sie glownie osoby ktorym daleko brakuje do 18-stu.

I cos wiesz o poprawieniu polskiej wersji NWNa? Bo jakby nie patrzec mija ponad pol roku od premiery, a polska wersja jeszcze znacznie odbiega od zagranicznych odpowiednikow pod wzgledem sprawosci dzialania. Przewyzsza natomiast jedna rzecza. Iloscia bledow... Cos zamierzacie w koncu z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować