Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2008 o 21:59, necron1501 napisał:

Mam dwa pytania.Pierwsze to takie że w zadaniu pobocznym z warownia na rozstajach,nie
wiem co zrobic żeby miec większą liczbę chłopów.W zamku mam wszystkie budynki prócz wieży
i klasztoru i nie wiem ja zwiększyc liczbę tych głupich chłopów.A i kupców też.


O ilości chłopów na ziemiach Warowni decyduje poziom bezpieczeństwa okolicznych ziem. Im większe (sprawdza się je w raporcie podawanym przez Kanę), tym więcej jest chłopów. Poza tym, na ich ilość ma też wpływ podatek - im niższy, tym większe zadowolenie chłopów i tym więcej będzie się ich osiedlać.
Analogicznie ma się sprawa przy kupcach. Im niższy podatek i im wyższe bezpieczeństwo na trakcie, tym więcej i chętniej będą się oni po nim poruszać.
Bezpieczeństwo zarówno ziem jak i dróg można zwiększyć wysyłając na nie patrole szarych płaszczy i rozbudowując Warownię/drogi i ich fortyfikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i nie wiem ja zwiększyc liczbę tych głupich chłopów.A i kupców też.

Rób tak , jak napisał Zelgadis.Dodam jeszcze , że z tego co zauważyłem , najlepiej jest wysyłać patrole na zmianę do patrolowania ziem , a potem traktów.W ten sposób szybciej wzrasta poziom bezpieczeństwa wybranych terenów , niż w przypadku , gdy bierzesz się za wszystko jednocześnie.
W rozmowie z kapitanem Warowni będziesz dostawał dodatkowe zlecenia odpędzenia bandytów , ogrów , czy coś tam jeszcze.Jeżeli nie masz ulepszonych zbroi i uzbrojenia swoich Szarych Mieczy , to nie rozmawiaj z nią zbyt często , bo zlecenia są przydzielane po jakiejś określonej liczbie rozmów.Gdy już Twoje wojsko będzie dobrze wyposażone , wykonasz wszystkie zadania bez strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za pomoc. To pomoglo, jednak znow mam problem, i to ten sam tylko z lokacja Port Llast jak wybieram sie na poszukiwania swojej niewinnosci... Probowalam nawet tej samej sztuczki, ale tym razem nic to nie daje, bo zawsze mam przy sobie shandre i sada... i juz jest u mnei umarl w butach... Znow need help:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra możliwe , że kupie.
A teraz takie pytania: Są jakieś środki transportu w tej grze??? (konie ,itp) I czy jak kupie sam dodatek Maskę Zdrajcy to muszę kupić podstawówkę czy już jest w Dodatku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 19:57, Don Zorro napisał:

Pytanie kolegi:
Jak wojownika lącze z mistrzem broni to najlepiej żeby poziomy były po równo czy warto
postaić na jedną z klas?


Weapon Master chyba nie dostaje zadnych specjalnych przywilejow od 7 poziomu, wiec te 3 poziomy do 10 to bylaby w sumie strata i chyba lepiej po prostu wczesniej sie przerzucic na inna klase prestizowa, np Frenzied Berserker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 19:59, SoundWave napisał:

> Pytanie kolegi:
> Jak wojownika lącze z mistrzem broni to najlepiej żeby poziomy były po równo czy
warto
> postaić na jedną z klas?

Weapon Master chyba nie dostaje zadnych specjalnych przywilejow od 7 poziomu, wiec te
3 poziomy do 10 to bylaby w sumie strata i chyba lepiej po prostu wczesniej sie przerzucic
na inna klase prestizowa, np Frenzied Berserker.


Wybieram mistrza broni + wojownik - czy 7 poziomów mistza broni i 13 wojownika do dobry plan?
Stracę jakieś doświadczenie czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 20:35, Don Zorro napisał:

> > Pytanie kolegi:
> > Jak wojownika lącze z mistrzem broni to najlepiej żeby poziomy były po równo
czy
> warto
> > postaić na jedną z klas?
>
> Weapon Master chyba nie dostaje zadnych specjalnych przywilejow od 7 poziomu, wiec
te
> 3 poziomy do 10 to bylaby w sumie strata i chyba lepiej po prostu wczesniej sie
przerzucic
> na inna klase prestizowa, np Frenzied Berserker.

Wybieram mistrza broni + wojownik - czy 7 poziomów mistza broni i 13 wojownika do dobry
plan?
Stracę jakieś doświadczenie czy coś?

Doswiadczenia nie stracisz ale wybranie innych klas prestizowych da ci bonusy, ktorych nie dostaniesz jesli bedziesz tylko woj/mb, np. dla frenzied berserkera- Szal i ulepszony power attack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze znow mi pomoc. Mam problem z lokacja Port LLast wywala mi gra gdy chce sie tam udac. Nie wiem co robic. Jest to drugi tego typu problem który u mnie wystapil, ale z tym juz tak latwo chyb anie przejdzie. Pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest cos innego, poprostu wyskakuje mi blad a aplikacja. I napewno nie chodzi o kompa i grafike, bo to dziala bez zarzutu. WIedzmin ma chyba wieksze wymagania :P (chociaz tego nie pamietam)... ALe mimo to spróbuje moze cosik to da. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 22:28, Helka18 napisał:

To jest cos innego, poprostu wyskakuje mi blad a aplikacja. I napewno nie chodzi o kompa
i grafike, bo to dziala bez zarzutu. WIedzmin ma chyba wieksze wymagania :P (chociaz
tego nie pamietam)...

Być może to wina gry? Brakuje jakiegoś elementu... Napisz do pomocy, bo nawet jeżeli chcę pomóc to niewiele tutaj zdziałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę więcej na forum BioWare i znalazłem potwierdzenie że wiedzą iż taki bug istnieje i że zamierzają coś z nim zrobić w następnym patchu. Póki co gracze znaleźli sposoby na częściowe obejście tego problemu - przy odrobinie szczęścia zadziałają też u Ciebie:
Czy Sand przyzywa swojego chowańca? Jeśli tak to wybierz Sanda, otwórz jego okno postaci i przejdź do zakładki "Zachowanie" a następnie ustaw aby "Używanie umiejętności" było wyłączone (zrób tak ze wszystkimi postaciami które przywołują chowańce lub zwierzęcych towarzyszy - wliczając w to jeśli trzeba twoją główną postać). Jeśli Sand i/lub jeszcze ktoś zdążył już przywołać jakiegoś stworka to wybierz tą postać która to zrobiła a następnie kliknij PPM na jego chowańcu/zwierzęcym towarzyszu i nakaż jego odesłanie.
Oprócz tego gdy zamierzasz zmienić obszar wybieraj tylko swoją główną postać i tylko jej nakazuj podejście do miejsca odpowiedzialnego za przywołanie mapy świata (inni towarzysze mogą za tobą podążać jednak ważne jest abyś ich nie kontrolował).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Po raz drugi gram sobie w NN2. No i bez problemu bronię Zachodni Port, odzyskuję kawałek miecza i wracam do wsi. Jednak, kiedy chcę wyruszyć do Gospody pod Wierzbami, robi się zwiecha. Po prostu obraz wracam na mapę Zachodniego Portu i nie mogę się ruszać (myszka nie działa. A właściwie to nie działa samo klikanianie). Wyłączam grę, uruchamiam ponownie... to samo. I znów, i znów.
Co mogę zrobić? Czy przyczyną może być to, że tym razem postanowiłem "poprawić" sobie nieco postać cheatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mało masz miejsca na dysku systemwym.Jeśli nie możesz zrobić więcej mijesca to przenieś folder temp i Moje dokumentu na dysk gdzie masz więcej miejsca.Nie pamiętam jak ale w tematach o NWN2 jest napewno njak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chaotyczny neutralny - choć taki charakter zazwyczaj występuje u osób nie do końca stabilnych umysłowo. Ewentualnie możesz wybrać charakter prawdziwie neutralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dużo piszę odnośnie różnych klas, ale:

1.Jak prosisz o nagrodę, np. "Mam nadzieję, że jest za to jakaś nagroda" to dostajesz punkty do zła czy chaotyczności?
2. Ile mniej więcej trzeba punktów by z neutralny przejść do chaotyczny?

Bo nawet w grze to jakoś zabijać nie mogę, a gram od nowa neutralny zły elf wojownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować