Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Do wykuwania broni i pancerzy potrzebujesz warsztatu kowalskiego (nie pamiętam czy dokładnie tak się nazywa, w każdym razie pierwszy taki znajdziesz w Forcie Locke a następny na tyłach w Zatopionym Dzbanie), młotka (możesz sobie taki wziąć za darmo w Forcie Locke, jeśli go przegapiłeś to czasami można też go kupić za grosze u handlarzy) oraz formy i pasujących do niej "składników" (drewna, skór lub metali). Aby wykuć dany przedmiot musisz najpierw kupić lub znaleźć odpowiednią formę (np. jeśli chcesz wykuć długi miecz potrzebujesz formy długiego miecza, jeśli chcesz wykuć zbroję płytową musisz mieć formę zbroi płytowej itp.), przeczytaj w opisie formy ilu wymaga składników (np. zbroja płytowa potrzebuje 3 sztabek metalu) po czym umieść ją w warsztacie alchemicznym a następnie dodaj wymagane sztabki metalu czy innego składnika (uwaga - muszą być one jednego rodzaju, tzn nie możesz dać 2 sztabek adamantyny i jednej sztabki żelaza, musisz włożyć albo 3 sztabki adamantyny albo 3 sztabki żelaza). Na koniec kliknij na młotek w twoim ekwipunku i użyj go na warsztacie kowalskim - jeśli twoja umiejętność w "rzemiośle: broń" lub "rzemiośle: pancerze" jest odpowiednio wysoka to wykujesz nowy przedmiot, im bardziej zaawansowany jest rodzaj przedmiotu który chcesz stworzyć (zbroja płytowa jest bardziej skomplikowana od napierśnika) i im egzotyczniejszych materiałów będziesz używać tym większą umiejętnością w odpowiednim rzemiośle musi wykazać się wykuwająca postać.
Wiem że moje wyjaśnienia są trochę mętne, dlatego jeśli znasz język angielski polecam Ci lekturę tego poradnika dotyczącego wytwarzania i umagiczniania przedmiotów:
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/922154/45560
Co do postaci to zależy to całkowicie od Ciebie i Twoich upodobań. Każdą postacią da się ukończyć grę, każda będzie miała swoje plusy i minusy, jej wybór jest więc uzależniony jedynie od tego jaką postać Ty chcesz prowadzić i przy jakiej będziesz się najlepiej bawił.

->Aragloin
Lorda Nashera, Deekina i pewnie jeszcze kogoś. Dawno nie grałem w jedynkę więc niestety trudno mi powiedzieć coś więcej. O ile się jednak orientuję to nawet kiedy spotykamy kogoś ze starych znajomych to jego rola w dwójce jest czysto drugoplanowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 13:32, Aragloin napisał:

Spotkamy kogoś znajomego z jedynki w dwójce?


Tak jak napisał Karharot.Rola tych postaci faktycznie jest marginalna.Jedynie Deekin jest troszkę bardziej widoczny w NWN2.Chyba nie zdradzę zbyt wiele , jeżeli dodam , że można z nim pohandlować , sporo jest dialogów i jakiś niewielki queścik do wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół-drow, kobieta, Neutralna Dobra (od samego początku aż do teraz), Barbarzyńca 21 poziomu, Mistrz Broni 7 poziomu.
Nie podam gdzie obecnie jestem bo byłoby to spoilerowanie na temat Maski Zdrajcy.
Co do mojej postaci to swoistą ciekawostką jest to że niezbyt ją lubię (do moich ulubieńców należą klasy spellcasterów, zwłaszcza czarodzieje i czarownicy). Stworzyłem ją ot tak, pod wpływem chwili, i jakoś tak się złożyło że przeszedłem nią całą oficjalną kampanię a następnie przerzuciłem ją do MZ i kontynuowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 09:45, Don Zorro napisał:

ok. A inni - jakie macie postaci?


"Czysty" Bard...Hymn Requiem na 21 poziomie po prostu zabija;) Do tego po jednym rapierze w każdej dłoni i jest cudnie;) MZ skończyłem już jakiś czas temu - więc dobiłem do 30 poziomu. Podsumowując, barda polecam choć początki mogą być trudne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam elfa leśnego - wojownika 11 albo 12lv + mistrz broni 2lv, neutralny zły
Tylko trochę głupio jak jakiś karłowaty elf jest traktowany słowami "tak jest, panie" przez człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem podstawkę i szykuję się do Maski Zdrajcy Lesnym elfem czarownikiem 8lvl / NIesamowitym Rycerzem 10 lvl / Uczniem Czerwonego Smoka 2lvl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łączysz dwie klasy prestiżowe w jednej postaci? ucznia i niesamowitego rycerza na raz?? hm... imo taka postać nie jest dobrym pomysłem. na jakim grasz poziomie trudności i jak sobie radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 15:27, pizmak666 napisał:

łączysz dwie klasy prestiżowe w jednej postaci? ucznia i niesamowitego rycerza na raz??
hm... imo taka postać nie jest dobrym pomysłem. na jakim grasz poziomie trudności i jak
sobie radzisz?

NA najwyższym, jestem dopiero co po kurhanie, na razie zrobiłem sobie przerwę ,igram w Baldura. Niby dlaczego nie łączyć? Nie ma sensu już ładować w czarownika wiecej nież 2 poziomy, bo wiecej czarów i tak nie bedzie. Przedtem grałem podobną postacią , tylko zamiast
UCS był Mędrzec z Candfelkeep, i problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najwyższy powiadasz... imo wydaje mi się takie połączenie dość śmiałym i wydaje mi się, że ciężko było by sobie poradzić taką postacią na najwyższym p.t.
ale cóż, może spróbuję... gram już wyczekiwanym druidem, jak skończę to może sprawdzę Twój patent... ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam kolejne pytanie nooba w NN2 ;)
jak samemu nabic broni te enchanty tzn +1 +2 albo inne ciekawe efekty jak obrazenia od roznych rzeczy np ognia?
a co do klas to co sadzicie o luczniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do umagiczniania i tworzenia magicznych przedmiotów będziesz potrzebował maga lub kapłana posiadającego odpowiedni atut ("Rzemiosło: Magiczna broń i pancerze" do umagiczniania broni i zbroi oraz "Rzemiosło: Cudowne przedmioty" do tworzenia magicznych pierścieni, amuletów, płaszczy i tym podobnych). Do nałożenia umagicznienia lub stworzenia magicznego przedmiotu wykonująca go postać będzie musiała również znać odpowiedni czar (czary do podstawowych ulepszeń są znane tak magom jak i kapłanom jednak niektóre bardziej zaawansowane umagicznienia wymagają zaklęć które są znane tylko jednym albo drugim). Poza tym zarówno stworzenie lub umagicznienie przedmiotu wymaga aby postać rzucająca zaklęcie miała odpowiedni poziom, im potężniejsze umagicznienie tym wyższy poziom będzie potrzebny aby je nałożyć.
Na każdy przedmiot możesz nałożycz maksymalnie 3 efekty (4 w Masce Zdrajcy), dopóki tego nie zrobisz możesz zastępować słabsze efekty lepszymi (np. nakładając na broń umagicznienie +3 zastąpisz istniejące umagicznienie +1).
Jeśli dobrze sobie radzisz z angielskim to tutaj możesz sprawdzić wszystkie przepisy a także przeczytać garść porad dotyczących wytwarzania i umagiczniania przedmiotów:
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/922154/45560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 15:58, Karharot napisał:

Do umagiczniania i tworzenia magicznych przedmiotów będziesz potrzebował maga lub kapłana
posiadającego odpowiedni atut ("Rzemiosło: Magiczna broń i pancerze" do umagiczniania
broni i zbroi oraz "Rzemiosło: Cudowne przedmioty" do tworzenia magicznych pierścieni,
amuletów, płaszczy i tym podobnych). Do nałożenia umagicznienia lub stworzenia magicznego
przedmiotu wykonująca go postać będzie musiała również znać odpowiedni czar (czary do
podstawowych ulepszeń są znane tak magom jak i kapłanom jednak niektóre bardziej zaawansowane
umagicznienia wymagają zaklęć które są znane tylko jednym albo drugim). Poza tym zarówno
stworzenie lub umagicznienie przedmiotu wymaga aby postać rzucająca zaklęcie miała odpowiedni
poziom, im potężniejsze umagicznienie tym wyższy poziom będzie potrzebny aby je nałożyć.
Na każdy przedmiot możesz nałożycz maksymalnie 3 efekty (4 w Masce Zdrajcy), dopóki
tego nie zrobisz możesz zastępować słabsze efekty lepszymi (np. nakładając na broń umagicznienie
+3 zastąpisz istniejące umagicznienie +1).
Jeśli dobrze sobie radzisz z angielskim to tutaj możesz sprawdzić wszystkie przepisy
a także przeczytać garść porad dotyczących wytwarzania i umagiczniania przedmiotów:
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/922154/45560



Albo tu: http://gameexe.pl/Przepisy-a235.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :)
mam kolejne pytanie ;):
próbowalem zrobic full plate armor z bodajze cold iron ( czy jakos tak) wiec wkladam 3 sztabki tak jak w jest podane wkladam molda dzialam mlotkiem na stol i pisze mi ze jest to niezgodne z "recipe" niewiem jak to przetlumaczyc , bo recepta na pancerz brzmi jakos dziwnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zimnego żelaza i alchemicznego srebra można wykuwać tylko i wyłącznie bronie, materiały te nie oferowałyby żadnych bonusów do pancerza więc nawet nie można ich użyć do ich wytwarzania. Pancerze metalowe możesz wytwarzać z żelaza, mrocznej stali, mithrilu (najbardziej opłacalne) i adamantyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem po siedzibie jerro i koleś mi mwi ze fort locke padł...a ja nie zaprosiłem kolesia od broni w warowni

No i musiałem iśc do Biedronki...

Czy bez tego kowala da sie coś zrobić?
Bo szare płaszcze będą bez dobrej broni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 20:12, Don Zorro napisał:

Aktualnie jestem po siedzibie jerro i koleś mi mwi ze fort locke padł...a ja nie zaprosiłem
kolesia od broni w warowni

No i musiałem iśc do Biedronki...

Czy bez tego kowala da sie coś zrobić?
Bo szare płaszcze będą bez dobrej broni

MOżesz go teraz znaleźć w Port Llast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeśli nie zatrudniłeś go w II Akcie to w III Jacoby pojawia się w Porcie Llast. Spróbuj go tam poszukać.
Jeśli go nie znajdziesz to napisz ponownie, można ten problem obejść nieco okrężną drogą choć nie będzie to aż tak przyjemne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować