Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Właśnie dziś stałem się właścicielem oryginalnego nn2 czy moge się czuć dumny i szczęśliwy jako posiadacz tej gry?
jak radzicie zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:02, beziko napisał:

Właśnie dziś stałem się właścicielem oryginalnego nn2 czy moge się czuć dumny i szczęśliwy
jako posiadacz tej gry?
jak radzicie zacząć?

Mozesz, najpierw graj wojownkiem lub łotrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:02, beziko napisał:

jak radzicie zacząć?


Wszystko zależy od tego , jakie masz doświadczenie w tego typu grach.Jeżeli NWN to dla Ciebie nowość , to polecałbym jakąś postać zbrojną.Duża ilość punktów życia , plus zadawane spore obrażenia pozwolą w miarę bezproblemowo przeżyć.Poza tym nie będziesz musiał poświęcać zbyt wiele uwagi na wspomaganie postaci różnymi zaklęciami. Jeżeli już grałeś w podobne RPGi , to każda klasa jest dobra , tak samo jak wieloklasowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpakowuj tych pathchy.
Przenieś je w spakowanej postaci do głównego katalogu gry a następnie uruchom program startowy i kliknij na przycisku Aktualizacja. Otworzy się nowe okno w którym ponownie kliknij na przycisku Aktualizacja.
Bardziej szczegółową instrukcję możesz znaleźć tutaj:
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1566

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko wedle instrukcji tylko że po włączeniu aktualizera wyskakuje mi takie coś.
Twoja wersja gry: 1.04.870 Polish
(tu łączy, sprawdza wersje itd.)

Nie można otworzyć pliku z patch''em: /nwn2_pc_polish_optional_content.txt
Skonczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmpf. Pamiętam że przy dawniejszych podejściach do gry miałem ten problem i odpuściłem sobie zainstalowanie tych patchy. Potem jednak odinstalowałem grę i po jakimś czasie gdy zainstalowałem ją ponownie wszystko poszło gładko.
Być może (to tylko moje zgadywanie) taki problem pojawia się jeśli zamiast od razu zapodać grze polskie patche pierwsze aktualizacje przeprowadzi się automatycznie (bez umieszczenia odpowiednich polskich patchy w folderze gry).
Możesz albo przeinstalować grę i spróbować od nowa spatchować ją ściągniętymi łatkami, albo możesz też poczekać aż odpowie ktoś kto będzie wiedział lepiej ode mnie co jest grane (nie powinno to zająć wiele czasu:).
Możesz też poszukać odpowiedzi w jednym z tych tematów:
Oficjalny temat pomocy technicznej NWN2:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15891&u=1888
Temat o patchach do NWN2:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15770&u=2963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was ogromną prośbę. Prosiłbym kogoś żeby mi przesłał save''a z momentu przed rozmową z Hlamem przed rytuałem oczyszczenia do walki o potwierdzenie moich racji po rozprawie. To jest bardzo ważne dla mnie bo u mnie nie pojawai sie cut scenka i chce zobaczyć czy to wina mojego nośnika który przy instalacji coć zchrzanił czy też to wina dysku twardego. Mój e-mail to kyle11@wp.pl To jest dla mnie bardzo ważne bo zastanwaiam się czy kupić tylko dodatek na allegro czy odrazu złotą kolekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Czy da się awansować tylko 10 leveli w jednej klasie a jak tak do jak magowie zdobywają czary z wyższych poziomów?? Bo zastanawiam się czy moim czarownkiem zrobić kilka klas łotrzyka bo chciałbym zrobic mistycznego oczysta. Jak myślicie czy tak kombinacja jest ensowna czy bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój bohater może w oryginalnej kampanii awansować do 20 poziomu a w Masce Zdrajcy do 30. Z tych 20/30 poziomów dowolną ilość możesz przeznaczyć na klasę podstawową (możesz mieć np. czarodzieja 17 lub nawet 30 poziomu) jednak zawsze pamiętaj o tym że ogranicza Cię całkowity limit - jeśli zdobędziesz klasę Mistycznego Oszusta i rozwiniesz ją do 10 poziomu to te 10 poziomów zostanie odjęte od ogólnego limitu, czyli w oryginalnej kampanii twoja klasa bądź klasy podstawowe będą mogły łącznie zdobyć do 10 poziomów (+10 poziomów Mistycznego Oszusta) a w MZ dostaniesz do rozdysponowania dodatkowe 10.
Ograniczenie poziomów dotyczy natomiast wszystkich klas prestiżowych, zazwyczaj mogą one zdobyć maksymalnie 10 poziomów, w niektórych wypadkach (jak członek Dziewiątki z Neverwinter) ten limit jest jeszcze niższy i wynosi 5 poziomów.
Dla magów (jeśli się zdecydują na inwestowanie w jakąś klasę prestiżową) najlepszym rozwiązaniem jest wybranie sobie takiej która będzie kontynuowała rozwijanie ich zdolności magicznych (udostępniając nowe poziomy czarów i zwiększając liczbę czarów które można rzucać na dzień tak jakby awansowali w swojej podstawowej klasie). Dobrym przykładem takiej klasy jest właśnie Mistyczny Oszust a także Czerwony Czarodziej oraz Mistyczny Mędrzec z Candlekeep. Najlepiej dokładnie przeczytaj opis cech klasy prestiżowej którą zamierzasz wybrać - tam jest wszystko opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zakonczeniem sciagania aktualizacji, wyskakuje mi cos ze musze sciagnac critical rebuild czy cos w tym stylu. To jednak nie jest, moim glownym problemem jest to ze gdy chce przejsc do lokacji Studni Starej Sowy to mi wywala blad i gra sie konczy, nie wiem co sie dzieje. Na poczatku myslalam ze to wina nie zgrania Dodatku Maski z glowna gra, ale przeinstalowalam kilka razy gre i nic. Pozniej zainstalowalam gre glowna, sciagnelam update bez dodatku i poszlo troche i spotkalam gnoma (Knieja) ale wychodzac i wybierajac Studnie znowu zdechlo, juz nie wiem co mam robic. Gra jest oczywiscie oryginalna i patche mam wszystkie i z plyty i z gram.pl i nic zawsze to samo i w tym samym miejscu. POMOCYYY!!
P.S.
Wiem, ze to jest juz 3 forum na ktore wrzucam mojego posta ale naprawde panicznie potrzebuje pomocy.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę banalne ale ponieważ najciemniej zawsze pod latarnią to jednak napiszę:
Sprawdź ile masz miejsca ny dysku, zwłaszcza na dysku C. Tam właśnie gra umieszcza swoje sejwy a ponieważ pojedynczy sejw w przypadku tej gry może ważyć nawet sporo powyżej 50 MB to łatwo jest sobie zamulić dysk przy częstym sejwowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o sprzet, dysk to jest OK. Mam zrobione przekierowanie, zreszta obecnie moje savy zajmuja 106 mb a wolnego miejsca na C mam 20 GB wiec to odpada. Problem polega na tym, ze sypie sie gra w jednym i tym samym miejscu tak jakby dana lokacja byla uszkodzona, bo podrodze jeszcze odkrylam jedna przypadkiem i nic sie nie dzialo. Ale plyta tez nie jest uszkodzona poniewaz kopiowalam wszystkie pliki z tej plyty na dysk i nic, jest OK. Wiec nie wiem co jeszcze mozna zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tą lokację na którą trafiasz "przypadkiem" wchodzi się zawsze podczas pierwszej podróży do Studni Starej Sowy - tak musi być więc błąd nie powinien wynikać z tego.
OK. Znalazłem odpowiedź (mam nadzieję) na forum BioWare. Jeden z użytkowników opisał tam jak gra sypała mu się za każdym razem kiedy usiłował dojść do Studni Starej Sowy. Rozwiązanie które zadziałało dla niego jest następujące:
Zamiast podróżować z całą swoją drużyną odbądź podróż tylko swoją postacią. Aby odłączyć swoich towarzyszy a następnie z powrotem ich przyłączyć gdy już jesteś na miejscu użyj następującej metody:
Wciśnij ` aby przywołać konsolę.
Wpisz DebugMode 1 aby uaktywnić tryb testowy.
Wpisz rs kr_roster_edit aby przywołać okno umożliwiające Ci zmianę składu drużyny w polu.
Po zakończeniu wszystkich zmian wpisz DebugMode 0
Oprócz tego jeśli twoja postać ma jakiegokolwiek chowańca lub zwierzęcego towarzysza również go odwołaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania.Pierwsze to takie że w zadaniu pobocznym z warownia na rozstajach,nie wiem co zrobic żeby miec większą liczbę chłopów.W zamku mam wszystkie budynki prócz wieży i klasztoru i nie wiem ja zwiększyc liczbę tych głupich chłopów.A i kupców też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz porozmawiać z kapitanem (nie pamiętam jak się nazywała bo dawno grałem) w warowni i tak pokierować rozmową żeby nie nakładać wysokich podatków i zapewnić policję na drogach, a spec od budowy musi wybudować jak najlepsze drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz porozmawiać z kapitanem (nie pamiętam jak się nazywała bo dawno grałem) w warowni i tak pokierować rozmową żeby nie nakładać wysokich podatków i zapewnić policję na drogach, a spec od budowy musi wybudować jak najlepsze drogi.

EDIT
[ERROR: coś się podwójnie wysłało-proszę moda u usunięcie tego posta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować