Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2008 o 10:04, VertigoŁDZ napisał:

czy ktos tu wie jak upgraedowac esencje?


musisz je dać od ekwipunku Safiy. Uzbierać miniumum osiem sztuk danej esensji i wtedy użyć na nich alebnika. A użycie samych esensji na przedmiotach jest dokładnie opisane w opisie esesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że esencje musisz włożyć do plecaka postaci o imieniu Safiya (z Maski Zdrajcy).
Tak właściwie to chyba inne postacie też mogą dokonać tego połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Mógłby ktoś wysłać mi save''y po tym,gdy było się już po otrzymwaniu warowni? Aktywowałem te... no,te posągi... Ech,nie pamiętam dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 12:10, Karharot napisał:

Że esencje musisz włożyć do plecaka postaci o imieniu Safiya (z Maski Zdrajcy).
Tak właściwie to chyba inne postacie też mogą dokonać tego połączenia.


dziękuję Watsonie,

(rzeczywiście powinno być "do" a nie "od", sorry literówka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem tą grę - muszę przyznać że finał był wyjątkowo trudny. Wkrótce zabiram się za dodatek.

Ps Dzięki wszystkim którzy odpisywali na moje posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na na koniec pytanie - przeszedłem grę i klikam za "wczytaj", by usunąć stare sejwy. No i przez przypadek wczytałem jednego sejwa(miałem skasować). No to dawaj wszystkie klawisze by to przerwać(alt+ cltr+del)...

No i chodzi o to, czy wczytanie sejwa po przejściu gry, a także reset/restart kompa przy tym nie usunął "zapisu"
o tym, że przeszedłem grę( no bo tą postacią chcę grać w dodatek)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy taki zapis istnieje, wydaje mi się (przynajmniej ja tak robiłem) że musisz po prostu wyeksportować swoją postać w czasie gry (najlepiej tuż przed pokonaniem Króla Cieni).
Mam nadzieję że nie skasowałeś wszystkich swoich sejwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 17:06, Karharot napisał:

Nie jestem pewien czy taki zapis istnieje, wydaje mi się (przynajmniej ja tak robiłem)
że musisz po prostu wyeksportować swoją postać w czasie gry (najlepiej tuż przed pokonaniem
Króla Cieni).
Mam nadzieję że nie skasowałeś wszystkich swoich sejwów...



Wyeksportować...ale jeszcze nie mam dodatku, a żadnego sejwa nie usunąłem

Masz na myśli export do dodatku( tak miałe m w speelforce 1)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasie gry możesz wyeksportować swoją postać, działa to tak jak w Baldur''s Gate - wszystkie cechy twojego bohatera/bohaterki zostają zapisane i gdy rozpoczynasz nową grę możesz zamiast tworzyć nową postać zaimportować starą.
Przepraszam że nie mogę podać więcej szczegółów jak to zrobić ale w tej chwili po prostu nie mogę tego sprawdzić:(
Może coś więcej napisze ktoś kto w tej chwili może uruchomić grę. Jeśli nikt tu nie napisze to wieczorem odpalę grę i sprawdzę jak to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 17:30, Karharot napisał:

W czasie gry możesz wyeksportować swoją postać, działa to tak jak w Baldur''s Gate -
wszystkie cechy twojego bohatera/bohaterki zostają zapisane i gdy rozpoczynasz nową grę
możesz zamiast tworzyć nową postać zaimportować starą.
Przepraszam że nie mogę podać więcej szczegółów jak to zrobić ale w tej chwili po prostu
nie mogę tego sprawdzić:(
Może coś więcej napisze ktoś kto w tej chwili może uruchomić grę. Jeśli nikt tu nie napisze
to wieczorem odpalę grę i sprawdzę jak to było.


Dobra, ok, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, zamierzam grać magiem, ok, gram magiem, i nie mam pojecia w co głównie inwetować, jakie skille, atuty w czary nie trzeba pomagac bo mialem maga którym walczyłem już królem ciemności ale mi się znudził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 18:26, BANITA PL napisał:

Mam prośbę, zamierzam grać magiem, ok, gram magiem, i nie mam pojecia w co głównie inwetować,
jakie skille, atuty w czary nie trzeba pomagac bo mialem maga którym walczyłem już królem
ciemności ale mi się znudził



Jakim magiem?
Czarownikiem, czarodziejem czy czarnoksiężnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Sprawdziłem. Robisz to następująco:
Otwierasz opcje i klikasz na przycisku "Eksport postaci" - twoja postać zostaje automatycznie wyeksportowana.
Zaczynasz nową grę i klikasz na przycisk "Wybór postaci" - pojawi się cała lista postaci które możesz wybrać (to bohaterowie umieszczeni tam dla tych którym nie chce się tworzyć własnej postaci), pośród nich będzie też imię twojego bohatera. Wybierz go i zacznij nową grę.
W Masce Zdrajcy twoja postać zachowuje wszystkie swoje cechy fizyczne, umiejętności i atuty (także te historyczne) oraz przedmioty które ma wyekwipowane (z wyjątkiem broni), traci natomiast wszystko co znajdowało się w ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 19:43, Don Zorro napisał:

> Mam prośbę, zamierzam grać magiem, ok, gram magiem, i nie mam pojecia w co głównie
inwetować,
> jakie skille, atuty w czary nie trzeba pomagac bo mialem maga którym walczyłem już
królem
> ciemności ale mi się znudził


Jakim magiem?
Czarownikiem, czarodziejem czy czarnoksiężnikiem?


a co lepsze? wlasnie dlatego sie pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarodziej zna największą ilość czarów (jeśli nie wybierzesz mu specjalizacji może poznać wszystkie zaklęcia czarodzieja w grze), jednak z tych trzech klas może rzucać najmniejszą ich ilość "na dzień" (czyli pomiędzy okresami odpoczynku) a także musi zawczasu wybrać które ze znanych sobie zaklęć będzie mógł danego dnia rzucić. Dzięki swojej bardzo rozległej wiedzy o czarach jest to najlepsza klasa do tworzenia lyb zaklinania magicznych przedmiotów.
Czarownik wybiera swoje czary spośród tych samych do których dostęp ma czarodziej jednak może poznać tylko ograniczoną ich liczbę. Zaklęcia z wyższych poziomów (czarów) poznaje o jeden poziom (postaci) później niż czarodziej. W zamian za to nie musi tych zaklęć przygotowywać i już w trakcie walki decyduje których ze znanych sobie zaklęć chce użyć. Pomiędzy odpoczynkami może też rzucić większą ilość czarów niż czarodziej. To dobra klasa jeśli orientujesz się jakie czary chcesz sobie wybrać na kolejnych poziomach (aby skompletować najbardziej potężny i wszechstronny zestaw zaklęć), a także jeśli nie chcesz się bawić w tworzenie lub zaklinanie magicznych przedmiotów (lub planujesz aby zajął się tym Sand). Dobrym pomysłem jest dobranie w trakcie awansów atutów metamagicznych dla tej postaci - jeszcze bardziej zwiększa to jej potencjał bojowy.
Czarnoksiężnik zna najmniejszą ilość zaklęć co nieco ogranicza dostępne w czasie walki opcje, jest on też całkowicie nieprzydatny przy tworzeniu magicznych przedmiotów. W zamian za to czarnoksiężnik nie ma żadnych ograniczeń co do liczby czarów rzucanych na dzień - każdego ze znanych sobie czarów może używać tyle razy ile zechce. Poza tym jako jedyna z powyższych klas może on nosić pancerze inne niż magiczne szaty i nie ponosić przy tym żadnych kar do czarowania, dzięki temu może on w razie czego stanąć też do walki wręcz (choć nie dorówna tu oczywiście wojownikowi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować