Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2008 o 13:50, Shabranigdo napisał:

Ostatnio widziałem jakiś info na temat dodatku do nwn2 o nazwie Mysteries of Westgate,
podobno ma wyjść w tym roku, gdze indziej czytałem ze miał wyjść w 2007... Wiec o co
tu chodzi? Prawda to z tym dodatkiem czy jakaś sciema?


To już wyszło. To jest taki ulepszony mod do ściągnięcia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 13:55, Tomicha napisał:

> Ostatnio widziałem jakiś info na temat dodatku do nwn2 o nazwie Mysteries of Westgate,

> podobno ma wyjść w tym roku, gdze indziej czytałem ze miał wyjść w 2007... Wiec
o co
> tu chodzi? Prawda to z tym dodatkiem czy jakaś sciema?

To już wyszło. To jest taki ulepszony mod do ściągnięcia. :)


do sciagniecia mowisz... a znasz jakis link moze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 14:04, VertigoŁDZ napisał:

> > Ostatnio widziałem jakiś info na temat dodatku do nwn2 o nazwie Mysteries of
Westgate,
>
> > podobno ma wyjść w tym roku, gdze indziej czytałem ze miał wyjść w 2007...
Wiec
> o co
> > tu chodzi? Prawda to z tym dodatkiem czy jakaś sciema?
>
> To już wyszło. To jest taki ulepszony mod do ściągnięcia. :)

do sciagniecia mowisz... a znasz jakis link moze? :)


Za to chyba trzeba parę dolców zapłacić niestety. Poszukaj może na stronie Bioware''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano następny dodatek do NWN 2 ciekawa jak wyjdzie. Mam nadzieję, że lepiej niż ostatni dodatek =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 14:18, 332 napisał:

Zapowiedziano następny dodatek do NWN 2 ciekawa jak wyjdzie. Mam nadzieję, że lepiej
niż ostatni dodatek =

Mówisz o Masce Zdrajcy? Przecież to był superasty add-on! Czułem się jakbym grał znowu w Tromenta, tylko w 3d :D A ja mam nadzieję, że drugi dodatek ukaże się jeszcze w 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 14:55, piecia997 napisał:

> Zapowiedziano następny dodatek do NWN 2 ciekawa jak wyjdzie. Mam nadzieję, że lepiej

> niż ostatni dodatek =
Mówisz o Masce Zdrajcy? Przecież to był superasty add-on! Czułem się jakbym grał znowu
w Tromenta, tylko w 3d :D A ja mam nadzieję, że drugi dodatek ukaże się jeszcze w 2008


Będzie tak koło Jesieni. Zaś według mnie Maska była zaje*ista. Rozgrywka dzięki byciu wiadomo kim ( nie będę może zdradzał diametralnie zmienia rozgrywkę. I to jest fajne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 13:47, Karharot napisał:

W takim razie masz chyba jakiegoś buga:( Spróbuj załadować ostatniego sejwa z I Aktu
i ponownie przejść do II może to coś zmieni.


Chciałbym ale ostatni to był autosave i się automatycznie skasował przy próbie wejścia na tą nieszczęsną mapę świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pogrzebałem trochę na forum BioWare i trafiłem na dosyć dziwną radę - spróbuj zmienić rozdzielczość w opcjach. Naprawdę nie wiem co to może mieć do rzeczy i przede wszystkim czy zadziała, jednak jest to na tyle proste że nie zaszkodzi spróbować.
Co do problemu z towarzyszami którzy znikają i są zastępowani przez chowańce to można temu zaradzić poprzez pozbycie się chowańców. Najpierw wybierz każdą postać ze swojej drużyny która może przywoływać chowańca lub zwierzęcego towarzysza i otwórz okno postaci po czym przejdź do zakładki "Zachowanie" i ustaw aby "Używanie umiejętności" było wyłączone. Jeśli ktoś zdążył już przywołać jakiegoś stworka to wybierz postać która to zrobiła a następnie kliknij PPM na jego chowańcu/zwierzęcym towarzyszu i nakaż jego odesłanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 15:53, Karharot napisał:

No dobra. Pogrzebałem trochę na forum BioWare i trafiłem na dosyć dziwną radę - spróbuj
zmienić rozdzielczość w opcjach. Naprawdę nie wiem co to może mieć do rzeczy i przede
wszystkim czy zadziała, jednak jest to na tyle proste że nie zaszkodzi spróbować.
Co do problemu z towarzyszami którzy znikają i są zastępowani przez chowańce to można
temu zaradzić poprzez pozbycie się chowańców. Najpierw wybierz każdą postać ze swojej
drużyny która może przywoływać chowańca lub zwierzęcego towarzysza i otwórz okno postaci
po czym przejdź do zakładki "Zachowanie" i ustaw aby "Używanie umiejętności" było wyłączone.
Jeśli ktoś zdążył już przywołać jakiegoś stworka to wybierz postać która to zrobiła a
następnie kliknij PPM na jego chowańcu/zwierzęcym towarzyszu i nakaż jego odesłanie.



Hmm faktycznie trochę dziwna rada, ale spróbuję nie uśmiecha mi się przechodzić cały I akt od początku. A z tymi chowańcami to naprawdę śmieszny błąd, bo biegająca z kuszą łasica, wygląda tak dość niezwykle;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:02, eltofix napisał:

Hmm faktycznie trochę dziwna rada, ale spróbuję nie uśmiecha mi się przechodzić cały
I akt od początku. A z tymi chowańcami to naprawdę śmieszny błąd, bo biegająca z kuszą
łasica, wygląda tak dość niezwykle;D


Niestety zmiana rozdzielczości nie pomogła, Jakby ktoś chciał zobaczyć ta łasicę kusznika i czystą mapę świata to wrzucam screeny.

20080405162558

20080405162613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:27, eltofix napisał:

> Hmm faktycznie trochę dziwna rada, ale spróbuję nie uśmiecha mi się przechodzić
cały
> I akt od początku. A z tymi chowańcami to naprawdę śmieszny błąd, bo biegająca z
kuszą
> łasica, wygląda tak dość niezwykle;D

Niestety zmiana rozdzielczości nie pomogła, Jakby ktoś chciał zobaczyć ta łasicę kusznika
i czystą mapę świata to wrzucam screeny.

Nie wiem czy już to sprawdzałeś, ale zobacz czy masz wystarczająco dużo miejsca na partycji, ma której masz folder Moje Dokumenty. Gra zapisuje sejwy w tym właśnie folderze, a zajmują one bardzo dużo miejsca. Wielu ludziom pomogło przeniesienie tego folderu na większą partycję, a mieli oni identyczne problemy jak twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:36, zebara napisał:

Nie wiem czy już to sprawdzałeś, ale zobacz czy masz wystarczająco dużo miejsca na partycji,
ma której masz folder Moje Dokumenty. Gra zapisuje sejwy w tym właśnie folderze, a zajmują
one bardzo dużo miejsca. Wielu ludziom pomogło przeniesienie tego folderu na większą
partycję, a mieli oni identyczne problemy jak twój.


Nie no miejsca jeszcze trochę jest, zaczynam powoli tracić cierpliwość, Jedyne co mi sie udało uzyskać jak zacząłem grzebać w sejwach to drużyna złożona ze wszystkich postaci możliwych do przyłączenia, ale Neeski i tak nie mam, chyba pozostaje mi zaczynać od nowa, nie powiem żebym był zadowolony, nawet Stalker nie miał tak rażących bugów, a podczas gry czułem się jakby to była wczesna beta, ale przynajmniej można było ukończyć grę nie tak jak tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:56, eltofix napisał:

Nie no miejsca jeszcze trochę jest, zaczynam powoli tracić cierpliwość, Jedyne co mi
sie udało uzyskać jak zacząłem grzebać w sejwach to drużyna złożona ze wszystkich postaci
możliwych do przyłączenia, ale Neeski i tak nie mam, chyba pozostaje mi zaczynać od nowa,
nie powiem żebym był zadowolony, nawet Stalker nie miał tak rażących bugów, a podczas
gry czułem się jakby to była wczesna beta, ale przynajmniej można było ukończyć grę nie
tak jak tu.


Zajrzyj do tematu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15891#u1832
Poczytaj przypięte wątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:56, eltofix napisał:

> Nie wiem czy już to sprawdzałeś, ale zobacz czy masz wystarczająco dużo miejsca
na partycji,
> ma której masz folder Moje Dokumenty. Gra zapisuje sejwy w tym właśnie folderze,
a zajmują
> one bardzo dużo miejsca. Wielu ludziom pomogło przeniesienie tego folderu na większą

> partycję, a mieli oni identyczne problemy jak twój.

Nie no miejsca jeszcze trochę jest, zaczynam powoli tracić cierpliwość, Jedyne co mi
sie udało uzyskać jak zacząłem grzebać w sejwach to drużyna złożona ze wszystkich postaci
możliwych do przyłączenia, ale Neeski i tak nie mam, chyba pozostaje mi zaczynać od nowa,
nie powiem żebym był zadowolony, nawet Stalker nie miał tak rażących bugów, a podczas
gry czułem się jakby to była wczesna beta, ale przynajmniej można było ukończyć grę nie
tak jak tu.


Popróbuj wcześniejsze save''y - ja raz miałem taka śmieszną sytuację, że mi zniknęli wszyscy członkowie drużyny :). Nie dało rady nic zrobić, jedynie wcześniejszy save (i 2 godziny rozgrywki szlag trafił :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć drastycznie podchodzisz do błędu, jeśli chcesz zaczynać grę od nowa. Cóż, spróbój użyć konsoli ( ~ ) do naprawienia bugu z zamianą Neeshki w łasicę. Z tego co pamiętam, była tam komenda "unpolymorph". Możesz też ew. usunąć ją edytorem drużyny (kr_roster_edit) i przyłączyć ponownie w ten sam sposób. Zawsze też zostaje zamiana plików .ROS, ale lepiej zrobić ich kopie zapasowe na wypadek, gdyby nie rozwiązało problemu ich podmienienie.

Co do mapy... w katalogu z sejwem są spakowane pliki obszarów z rozszerzeniem .Z, na forum BioWare wiele osób pisało, że podmienienie ich ze "zdrowego" stanu gry naprawiało problem z brakującymi obszarami.

Swoją drogą, przeszedłem całą grę kilka razy i nigdy nie miałem większych problemów...

@piecia997: Może nie każdy lubi mroczne klimaty? Mnie na przykład Maska Zdrajcy w ogóle nie podobała się fabularnie (poza małymi ciekawostkami, które raczej rzadko się zdarzały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 17:08, Zelgadis napisał:

Dosyć drastycznie podchodzisz do błędu, jeśli chcesz zaczynać grę od nowa. Cóż, spróbój
użyć konsoli ( ~ ) do naprawienia bugu z zamianą Neeshki w łasicę. Z tego co pamiętam,
była tam komenda "unpolymorph". Możesz też ew. usunąć ją edytorem drużyny (kr_roster_edit)
i przyłączyć ponownie w ten sam sposób. Zawsze też zostaje zamiana plików .ROS, ale lepiej
zrobić ich kopie zapasowe na wypadek, gdyby nie rozwiązało problemu ich podmienienie.

Co do mapy... w katalogu z sejwem są spakowane pliki obszarów z rozszerzeniem .Z, na
forum BioWare wiele osób pisało, że podmienienie ich ze "zdrowego" stanu gry naprawiało
problem z brakującymi obszarami.

Swoją drogą, przeszedłem całą grę kilka razy i nigdy nie miałem większych problemów...

No cóż widać miałeś szczęście jak ja do Gothica I na przykład wszyscy narzekali a ja pocianałem bezproblemowo, ale jeszcze popróbuję(komenda unpolymorph raczej nic nie da bo te postacie sie po prostu połaczyły, tzn to cos ma imię portret i wspołczynniki chowańca ale ekwipunek Neeshki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba ostatni z moich postów, bo niedługo skończę grę, ale mam jeszcze 2 problemy:
1.W warowni mam 50 ludzi max wyposażonych + najemnicy...mało
2. Mam kłopoty z trudniejszymi przeciwnikami(w tym wypadku diabłem na farmie shandry - nie mogę go zranić nawet do połowy)

Czy ja wogóle mogę ukończyć tą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 15:41, Don Zorro napisał:

To chyba ostatni z moich postów, bo niedługo skończę grę, ale mam jeszcze 2 problemy:
1.W warowni mam 50 ludzi max wyposażonych + najemnicy...mało
2. Mam kłopoty z trudniejszymi przeciwnikami(w tym wypadku diabłem na farmie shandry
- nie mogę go zranić nawet do połowy)

Czy ja wogóle mogę ukończyć tą grę?


A który masz level? Nie bój się o wojowników w warowni. Wygrałem grę z podobną ilością żołnierzy. Ponadto możesz nie walczyć z diabłem. Wystarczy odpowiednio poprowadzić rozmowę z Bishopem, kiedy mówi o zniknięciu Ammona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 15:44, Tomicha napisał:

> To chyba ostatni z moich postów, bo niedługo skończę grę, ale mam jeszcze 2 problemy:

> 1.W warowni mam 50 ludzi max wyposażonych + najemnicy...mało
> 2. Mam kłopoty z trudniejszymi przeciwnikami(w tym wypadku diabłem na farmie shandry

> - nie mogę go zranić nawet do połowy)
>
> Czy ja wogóle mogę ukończyć tą grę?
>

A który masz level? Nie bój się o wojowników w warowni. Wygrałem grę z podobną ilością
żołnierzy. Ponadto możesz nie walczyć z diabłem. Wystarczy odpowiednio poprowadzić rozmowę
z Bishopem, kiedy mówi o zniknięciu Ammona.



Poziom postaci 18 chyba, 12 woj + 5 mistrz broni
A jak tą rozmowę przeprowadzić?
No i 28 pancerza + tarcza chyba 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować