Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2006 o 23:10, gmx napisał:

hmm, wiesz, a ja mam wrazenie ze cos jest niezle skopane - nie wiem czy sprawdzales ale gra
w oknie (tak ze widac pulpit) chodzi 10x lepiej niz w tej samej rozdziałce na pelnym ekranie
(?!)

Chyba w oknie nie aktywuje się AA. Tak przynajmniej jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Brigo oraz Solstheim:

Więc, grafika w NWN po prostu jest. Jeżeli, ktoś grał na max detalach w Obliviona w wyższej rozdzielczości, tutaj nic na pewno nie powinno nas zaskoczyć. Nie razi w oczy i nie wprawia w jakikolwiek podziw. Czasem nawet wędrujemy po pustym zielonym placu. ;) Jest to jednak -moim zdaniem-zdrowy objaw. Jak ktoś juz zauważył w cRPG nie grafika jest najważniejsza. Jeżeli twórcy nie spędzieli wieków nad tworzeniam niesamowitej oprawy wizualnej, mamy szanse, że czas ten poświęcili na doprawcowanie fabuły, klimatu czy epickości. Czyli rzeczy, które w cRPG liczą się najbardziej.

Co do płynności... No, nie zachwyca. A biorąc pod uwage, że grafika nie jest jakaś nadzwyczajna, wręcz dziwi.
U mnie (Athlon 3700+; GF7900GT; 2048RAM; SB Audigy) FPS w kryptach oscyluje przy wartości 30, na otawrtych terenach w granicach 21-22. Na bagnach, gdzie jest sporo drzew, lian, itepe, spada do ''oszałamiających'' 13-15. Aczkolwiek w NWN 2 gramy raczej z widoku ptaka, bo ustawiamy sobie kamerę pod preferowanym kątem i do boju. Jedynie nią obracamy od czasu do czasu. Nie ma widoku FPP ani TPP (a jak jest, to nie używam :D), wiec brak tej płynności nie doskwiera. Ekran przesuwa się miarowymi, malutkimi skokami bez jakichs szarpnieć.
A, bym zapomniał. :P Gram w 1024x768, wsztsko najwyzej, jak tylko mogłem.


Tak więc NWN 2 nie jest dobrym produktem do testowania nowego kompa. Po pierwsze grafika nie prezentuje dzisiejszych mozliwości. Po drugie nie ma wydajnego silnika graficznego. Do takiego celu poleciłbym wpomnianego już Obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 19:47, Selv napisał:

około 12gb :)
Możliwe, że wyjdzie coś koło 11+ ale lepiej te 12 zostawić ;P



to chyba bez rzadnych haków, bo u mnie sama jedynka + dodatki zajmuje ok 22 gb :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 23:15, flymar napisał:

> hmm, wiesz, a ja mam wrazenie ze cos jest niezle skopane - nie wiem czy sprawdzales ale
gra
> w oknie (tak ze widac pulpit) chodzi 10x lepiej niz w tej samej rozdziałce na pelnym ekranie

> (?!)
Chyba w oknie nie aktywuje się AA. Tak przynajmniej jest u mnie.

err, poprawka - problem byl, ale z moim kompem - zainstalowalem najnowsze stery i gra chodzi w 1440x900 na srednich jak burza - az zal sie klasc spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patch 1.03 nieoficjalny działa znakomicie, nie ma problemu z wchodzeniem na serwy.

w NWN 2 nastąpiła zmiana, żeby grać na serwie trzeba mieć moduł , jaki jest uruchomiony, dlatego najlepiej szukać PW z Audolo, które automatycznie sprawdza update

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 13:51, Azrathel napisał:

... i nie wiadomo gdzie iść najpierw, którego questa zrobić, którą odnogę drogi wybrać.
dziękuję, postoję - wolę standardowe mapy z NWN.

oczywiście w takim Gothicu to nie ma znaczenia - świat jest tak zapchany różnymi ciekawostkami
(pamięta ktoś tego Orka w lesie koło Khorinis?) że nie ma problemów z jego eksploatacją. a
w takim Oblivionie albo Morrowindzie to nie wiadomo w co najpierw ręce włożyć... ale to nie
ten temat, więc kończę swoje dywagacje.

mapy w NWN sprawdzają sie moim zdaniem świetnie - jeno że wjedynce wyglądały strasznie kiepsko
i były niezbyt ciekawie zaprojektowane. mam nadzieję, że w dwójce uległo to jakiejś poprawie.

Właśnie w tym cały urok, by samemu dochodzić do sekrecików. Choć liniówka jest prostsza do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie male pytanko co do questow - z czystej ciekawosci :
ktos przylaczal Qare ? a jezeli tak to za kogo
--
co do gry to ta jej liniowosc mnie denerwuje...np. nie moge komus zwyczajnie wlezc do domu....wywazyc drzwi czy cos... zbyt sztywno jest gra zrobiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 23:10, gmx napisał:

gra w oknie (tak ze widac pulpit) chodzi 10x lepiej niz w tej samej rozdziałce na pelnym ekranie (?!)

No pewnie, flymar ma rację. Fullscreen antialiasing ma to do siebie, że musi być "pełnoekranowy". Polega na wyrenderowaniu obrazu o większej ilości pikseli niż będzie wyświetlane, a następnie zredukowanie tej rozdzielczości do docelowej przez redukcję nadmiarowych sąsiednich pikseli czyli użycie na obrazie efektu smooth (w uproszczeniu).
W każdym razie grafika z FSAAx2 jest renderowana do 2x2 więcej pikseli niż oryginalny, 4x4 = 16 itd. Jak to wpływa na wydajność, to chyba możesz sobie wyobrazić?
Jeżeli odpalisz więc grę w okienku, to renderowane jest tylko tyle pikseli ile w okienku. Koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 01:34, GuzikTheGreat napisał:

co do gry to ta jej liniowosc mnie denerwuje...
np. nie moge komus zwyczajnie wlezc do domu....wywazyc

To nie ma nic wspólnego z liniowością czy nieliniowością. Każda gra zbudowana na koncepcji rozdziałów jest z definicji liniowa na ich poziomie. Nieliniowość może zachodzić tylko w obrębie rozdziału i dotyczy głównie przemieszczania w dowolne dostępne lokacje oraz swobodnego wyboru kolejności questów. Jeżeli jeszcze questy te mogą wpływać na siebie wzajemnie (czasem nawet z pominięciem granic rozdziałów), to gra jest w tym zakresie nieliniowa. W przypadku D&D, kilkunastu klas i ras chciałbyś, żeby było tak jak w BG, gdzie dialogi i to okazjonalne (pojedyncze) różnicowały się w obrębie wojownika/kapłana/maga/złodzieja i bez znaczenia był charakter? Chyba nie.
W NWN2 dialogi są rozpisane na mnóstwo wariantów (przynajmniej na tyle ile zauważyłem), różnicują je klasy, rasy, charakter, cechy postaci, umiejętności, sposób wykonania innych zadań. I chyba wiekszość ma całkowicie różne dwa zakończenia.
To mało?
Wolałbyś zamiast tego tylko jeden wariant w którym nie dochodzi do rozmowy bo zabijasz rozmówcę?

Dnia 12.12.2006 o 01:34, GuzikTheGreat napisał:

drzwi czy cos... zbyt sztywno jest gra zrobiona...

Żadna nowa gra nie pozwoli Ci już na wchodzenie do domów i zabijanie mieszkańców, żeby pokryc tym swoje ograniczenia. Możliwość ta była w BG1/2, bo było to urozmaicenie zbyt prostych questów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zamówiłem sobie dzisiaj w końcu NWN2 :). Planowana wysyłka już 13 grudnia więc pogram sobie prawdopodobnie już w czwartek. Już za niedługo, już za momencik wrócę na Wybrzeże Mieczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 01:34, GuzikTheGreat napisał:

w sumie male pytanko co do questow - z czystej ciekawosci :
ktos przylaczal Qare ? a jezeli tak to za kogo
--
co do gry to ta jej liniowosc mnie denerwuje...np. nie moge komus zwyczajnie wlezc do domu....wywazyc
drzwi czy cos... zbyt sztywno jest gra zrobiona...

Wziąłem, za Zborowskiego:D Nieźle smaży.
A jak chcesz sie włamywać to spróbuj Obliviona lub Morrowinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 06:03, Olamagato napisał:

W każdym razie grafika z FSAAx2 jest renderowana do 2x2 więcej pikseli niż oryginalny, 4x4 = 16 itd

wiem jak to dziala (nawet kiedys musialem to napisac na zaliczenie) :)
jak wyzej sie poprawilem - problemem byly stery - mialem jakies z serii 8x.xx i bylo straszne szarpanie - gra rwala nierownomiernie, jakby caly czas doczytywala z dysku chociaz tego nie robila. po sciagnieciu najnowszych gra chodzi genialnie, wczesniej w 1280x720 max to byly okolice 20fps, teraz w 1440x900 napewno srednia przekaracza 40... w zasadzie to pierwszy przypadek gdy upgrade sterow zrobil taka roznice na +, do tej pory uzywalem starszych bo wlasnie nowe robily problemy...

a co do zabijania rozmowcow
na samym poczatku gry jest dialog z rannym straznikiem miejskim gdzie jest opcja "juz dosc zostalo powiedziane" i hmm, przynajmniej ja zrozumialem ze konczy dialog ale nie wiedzialem ze poderznieciem gardla rozmowcy (w innych przypadkach byl opis ze do tego dojdzie)... no ale, "wypadki sie zdazaja" a "zycie toczy sie dalej (przynajmniej moje)" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie do konca o to mi chodzi - ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem mozliwosci zabijania osob postronnych niezwiazanych z questami, ale jezeli mam zlodziejke ktora ma na wysokim poziomie wlamy to mozliwosc wywazenia komus drzwi powinna byc oczywista...
Tyle, ze kwestia powinna miec i swoje zabezpieczenia i to inne niz tylko nietykalne domy jak to tutaj jest - w wielu grach gdy zabijales potronnych, wlamywales sie rzucali sie na Ciebie wychodzacy gdzies nagle z uliczek straznicy w takiej ilosci ze wiadomo ze po tylku dostaniesz :-) i tu takie rozwiazanie powinno moim zdaniem byc...
a dialogi fakt - pikne sa :-)
---
==
---
flymar - krasia wywaliles ? jak tak mozesz przeciez to siecze tak ze hej, ja gram czarodziejem i ten kras zawsze na pierwszy ogien idzie a ja ich sobie z oddali ladnie przyzmazam :-)
Zreszta w Neverwinter masz ta swiatynie Tora i jakies zadanka dla Krasia :-)
ja osobiscie - wywalilbym Neeschke (tylko nie wiem gdzie zastepczego zlodzieja znajde) albo Elanee z naciskiem na Elanee - strasznie slaba jest, ale jeszcze sie waham :-)
---
a tak w ogole to po kazdej lokacji poradnik czytam - tak zeby sie upewnic czy all zrobione i jak narazie ok tyle, ze --- w Highcliff jest quest, zeby oczyscic dom Para ktory nie zostal w ksiazeczce ujety
to samo sie tyczy Neverwinter i swiatyni Tora,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 08:57, flymar napisał:

Wziąłem, za Zborowskiego:D Nieźle smaży.

Nie wiem czemu w próbkach wrzucono tylko głosy znanych aktorów i to tylko męskie. Głos np. Neeshki (chwilowo nie wiem kogo) jest moim zdaniem aktorsko na dużo lepszym poziomie i dużo bardziej pasuje do postaci niż np. Mariana Opani, który czasem deklamuje jakby czytał w dialogi w zbyt słabych okularach. ;)

ps. Czy ktoś sie orientuje ilu przyłączalnych NPC można oczekiwać?
ps.2 Nie czytam poradnika w ogóle bo zawsze psuje mi to zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 10:07, GuzikTheGreat napisał:

a tak w ogole to po kazdej lokacji poradnik czytam - tak zeby sie upewnic czy all zrobione
i jak narazie ok tyle, ze --- w Highcliff jest quest, zeby oczyscic dom Para ktory nie zostal
w ksiazeczce ujety
to samo sie tyczy Neverwinter i swiatyni Tora,

poradnika nawet kijem nie dotkne - rpg jest po to zeby samemu wszystko odkrywac. no i licze na jakies atrakcje przy koleinym przechodzeniu gry, teraz wojownik, kiedys druid albo jakis mag(gus)...

swoja droga ciekawe jak wyjdzie
http://www.roguedao.com/PlanescapeTrilogy.html

jak narazie nic innego ciekawego nie widzialem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrazki z gry z cyklu Krasnolud i wkurzona złodziejka.
Oraz pogoń za krasnalem, wydrą, naszym krasnalem, świnią i obcym krasnalem. Proszę zwócić uwagę na niesamowite zaangażowanie postaci w trening wysokogórski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorcem grasz?
Ja cały dzień spędziłem na zastanawianiu kim grać. Czarownik czy czarodziej :)
Czarodziej wygrał przez tworzenie przedmiotów! :)
Crafting nie zabiera PD więc crafting = fun!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 11:41, Selv napisał:

Sorcem grasz?

Niby tak, ale zauważ, że ma tarczę. :)
Właściwie jest to kapłanka z 2 poziomami czarownika. Nie jest to może idealna kombinacja, ale jak na razie pasuje do reszty ludków.

Dnia 12.12.2006 o 11:41, Selv napisał:

Crafting nie zabiera PD więc crafting = fun!

W sumie tak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować