Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2010 o 18:36, Szary_Wilk napisał:

> (...)

Dobra; już wyczytałem. Wystarczy wrzucić jedynkę.


To zależy jak stoisz, jeśli przodem auta ku kierunkowi spadku to wrzucasz wsteczny, jeśli dodatkowo stoisz równolegle do krawężnika to skręcasz koła maksymalnie w jego stronę.Jeśli stoisz tyłem ku kierunkowi spadku to wrzucasz najmocniejszy bieg ciągnący oczywiście do przodu ... prościej pisząc wrzucasz 1-kę z kołami robisz to samo o ile stoisz równolegle do krawężnika oczywiście w odpowiednią stronę. W zimę niektórzy nie polecają hamowania ręcznym ze względu na to, że jeśli linka od tego hamulca zamoknie a przyjdzie przymrozek to albo nie dasz rady spuścić hamulca do końca albo pęknie linka i będzie do wymiany.Może Ci też nic się nie stać ... Mam paru znajomych, którzy używają w zimę ręcznego i nie mają problemów ...

Ja Ci powiem tak ja zdawałem na prawko w zeszłą zimę ... robiłem i kurs i egzamin. Nie narzekałem nigdy na to, że jeździ mi się ciężko a sami wiecie, że warunki drogowe w zeszłą zimę były okropne ... Zawsze sobie mówiłem, że przynajmniej wiem czego się spodziewać i jak sobie radzić w takich warunkach ... za to w lato jak pomykałem sportowym/usportowionym jak zwał tak zwał autem czułem się bardzo pewnie nawet przy większych prędkościach ... a z takimi też potrafiłem kawałek się przejechać.Na pewno było to zasługą nowoczesnych systemów bezpieczeństwa jak i szerokich kół oraz dobrych opon jednak ... Nie stwarzałem zagrożenia dla innych i nie miałem jakiś trudnych sytuacji.


Co do cen na pewno one wrosną ale nie sadzę, że aż o tak dużo jak napisał Citkowsky ... Vat skoczy nam tylko o jedno oczko w górę tj. z 22% na 23% oraz z 7% na 8% nie chce mi się liczyć ale na oko już widzę, że nie powinny ceny o tyle wzrosnąć ... chyba, że dojdą jakieś dodatkowe koszta dla szkół typu więcej szkoleń etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 22:35, Budo napisał:

Kurs już mam za sobą, to mi rybka, ale czy egzaminy zdrożeją? Bo mnie instruktor straszył,
że dwie stówki za egzamin państwowy, to chyba ich pogięło i to konkret.

No jeśli skoczy o dwie stówy, to chyba daruję sobie kategorię A i zostanę przy ''czterech kółkach''

A apropo tych zmian z fotoradarami to mam nadzieję, że wejdą w końcu w życie, a nie skończy się na gadaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Tego nie wiem, slyszałem tylko o podwyżce kursów ale i egzaminy zapewne tez.

Pare lat temu jak ja zdawalem to kosztowało to jakieś 100zł ale pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 22:36, Codipar napisał:

Co do cen na pewno one wrosną ale nie sadzę, że aż o tak dużo jak napisał Citkowsky ...
Vat skoczy nam tylko o jedno oczko w górę tj. z 22% na 23% oraz z 7% na 8% nie chce mi
się liczyć ale na oko już widzę, że nie powinny ceny o tyle wzrosnąć ... chyba, że dojdą
jakieś dodatkowe koszta dla szkół typu więcej szkoleń etc.



Nic nie przeskoczy. Zauważ, że kursy obecnie nie są obciążone podatkiem VAT. Dolicz sobie 23% vatu do kosztu kursu w chwili obecnej i ci wyjdzie.


1300*123%= 1599zł. Dziękuję za uwage;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2010 o 22:59, Citkowsky napisał:

Nic nie przeskoczy. Zauważ, że kursy obecnie nie są obciążone podatkiem VAT.
Dolicz sobie 23% vatu do kosztu kursu w chwili obecnej i ci wyjdzie.


1300*123%= 1599zł. Dziękuję za uwage;)



Faktycznie, masz rację mój błąd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka... robię 7 egzamin... ale tym razem wpadli na pomysł, żeby w wordzie zmienić auta. Cały czas uczyłem się jeździć na Puncie, na którym miałem egzamin. A teraz zmieniają na Toyoty Yaris. Moje pytanie brzmi czy w prowadzeniu widać wielką różnicę? Bo za bardzo nie mam możliwości douczenia jazdy na tym aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 23:16, Kapas napisał:

Krótka piłka... robię 7 egzamin... ale tym razem wpadli na pomysł, żeby w wordzie zmienić
auta. Cały czas uczyłem się jeździć na Puncie, na którym miałem egzamin. A teraz zmieniają
na Toyoty Yaris. Moje pytanie brzmi czy w prowadzeniu widać wielką różnicę? Bo za bardzo
nie mam możliwości douczenia jazdy na tym aucie.



Hmm, na Twoim miejscu wykupiłbym sobie z 2 godziny jazdy na Toyocie.Moja koleżanka żeby długo nie czekać na egzamin poprawkowy zgodziła się na egzamin właśnie na toyocie .. także się bała.W każdym bądź razie miała wujka z takim autem więc trochę się na nim podszkoliła.Podobno te Toyoty mają 6 biegów zamiast 5.I przełączniki od świateł i różnych innych rzeczy są inaczej umiejscowione ... także polecam także zapoznać się albo z instrukcją obsługi tego auta albo poszukać na necie opisów co i jak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..............

Co do przełączników, układu pod maską itp to polecam zajrzeć na allegro do ogłoszeń sprzedaży samochodów. Tam znajdziesz szczegółowe zdjęcia wnętrza i tego co pod maską się kryje.

7 raz?
Moze czas dać sobie spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 06.12.2010 o 23:26, Citkowsky napisał:

7 raz?
Moze czas dać sobie spokój?



Jak zdawałem w Gdyni swój pierwszy i jedyny zresztą egzamin była jakaś dziewczyna, która zdawała po raz 28 o zgrozo ... aż mnie ciarki przeszły jak to usłyszałem ...

Myślę, że zamiast allegro lepiej pobrać ze strony producenta albo jakiejś innej instrukcję obsługi w PDF tam także są obrazki i przy okazji zaznaczone co gdzie jest oraz opisane jak to włączyć etc. Na pewno będzie to dla niego jaśniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 23:16, Kapas napisał:

Moje pytanie brzmi czy w prowadzeniu widać wielką różnicę?

Przesiadając się z jednego modelu samochodu na drugi zawsze jest różnica w prowadzeniu, ale to od kierowcy zależy to jak szybko się potrafi do tych różnic przystosować.
Niektórzy mają problem przesiadając się z punto do yarisa albo micry, a inni nie mają problemu przesiadając się z punto do samochodu dostawczego, więc wiesz...

@Citkowsky:
przecież sam wiesz, że zanim się dostanie w łapki prawo jazdy to właściwie nic Cię nie jest w stanie powstrzymać przed próbami jego zdobycia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2010 o 23:28, Codipar napisał:


Myślę, że zamiast allegro lepiej pobrać ze strony producenta albo jakiejś innej instrukcję
obsługi w PDF tam także są obrazki i przy okazji zaznaczone co gdzie jest oraz opisane
jak to włączyć etc.


No bez przesady, instrukcja włączania świateł? Albo masz przy kierownicy pstryczek albo tak jak w moim samochodzie z lewej strony gałkę do ustawienia. Nie przesadzajmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2010 o 23:31, Belegdil napisał:

przecież sam wiesz, że zanim się dostanie w łapki prawo jazdy to właściwie nic Cię nie
jest w stanie powstrzymać przed próbami jego zdobycia ;)


I zapewne tak jest ale nie zdać 6 razy to już sygnał, że coś jest nie tak. Ok, można nie zdać raz, drugi, trzeci ale 6 razy? Tak jak nie każdy jest stworzony do sterowania myśliwcem tak nie każdy musi być kierowcą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 23:31, Citkowsky napisał:

No bez przesady, instrukcja włączania świateł? Albo masz przy kierownicy pstryczek albo
tak jak w moim samochodzie z lewej strony gałkę do ustawienia. Nie przesadzajmy:)


Wiesz, na egzaminie dojdą nerwy i możesz nawet świateł nie ogarnąć.
Ale dla większości samochodów egzaminacyjnych są w necie, nawet na youtube filmy instruktażowe dotyczące wnętrza, oleju, płynu hamulcowego i wszystkich tych pierdół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2010 o 23:36, Budo napisał:

Wiesz, na egzaminie dojdą nerwy i możesz nawet świateł nie ogarnąć.
Ale dla większości samochodów egzaminacyjnych są w necie, nawet na youtube filmy instruktażowe
dotyczące wnętrza, oleju, płynu hamulcowego i wszystkich tych pierdół.



Ja powiem tak.Jak się uważało na kursie i powtarzało kilka razy to samo w domu to nie powinno się mieć dużego stresu na egzaminie.Poza tym trzeba się skupić na jeździe i na tym co się na drodze dzieje a nie patrzeć co egzaminator w arkuszu wypełnia ... Poza tym jeśli ktoś nie umie jeździć to instruktor od jazd nie powinien mu w ogóle wystawić zaświadczenia o odbytym kursie.Ja pod koniec kursu czułem się jakbym jeździł sam ... instruktor mówił tylko gdzie jechać ewentualnie gdzie zaparkować lub jaki manewr wykonać a przez resztę czasu albo sobie luźno zemną gadał na różne tematy albo rozmawiał przez telefon ... a jeździłem a właściwie byłem odwożony przez osoby, które miały już kilka egzaminów za sobą a przychodzili tylko na dodatkowe godziny do niego to nie raz musiał interweniować w banalnych sytuacjach ... Jeśli on zdawał 6 razy nie można zdać to istnieje tylko kilka wytłumaczeń gdzie w każdym podstawą jest wątpliwość co do jego predyspozycji jazdy samochodem.Egzaminy nie są jakieś strasznie trudne, wykonuje się na nich podstawowe manewry jeśli zżera go za każdym razem stres i popełnia błędy to co by było gdyby jechał sam i był w jakiejś trudnej sytuacji? Ewentualnie dochodzi zwykły brak wiedzy i umiejętności do prowadzenia auta ... jednak od tego są egzaminatorzy a nam pozostaje gdybanie tym bardziej nie wiemy za co go oblewano ... i muszę dodać, że czasami zdarzają się nadgorliwi egzaminatorzy jednak zawsze jest możliwość odwołania się i nie wierzę, że za każdym razem się taki mu trafiał. Od razu dodaję, że nikogo nie oskarżam/posądzam/oceniam to po prostu moje zdanie na ten temat i mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok po kolei...

1. Wnętrze auta tzn przełączniki są takie same, chodziło mi o prowadzenie.
2. 7 raz to dla Ciebie dużo ? ja widziałem tam kolesia, który zdawał 35 raz.
3. A za co mnie oblewano?

- za pierwszym razem oblałem na łuku - za wcześnie zakręciłem kierownicą i przekroczyłem linie
- za drugim razem na parkowaniu przy wjeździe się nie zmieściłem i egzaminator mi zahamował
- za trzecim razem zdaje się znów na łuku - tym razem za późno zakręciłem i potrąciłem przednim kołem pachołek
- za czwartym razem oblałem na przejeździe tramwajowym, nie popatrzyłem się a potem chyba nie zatrzymałem się przed stopem na skrzyżowaniu następnym i na tym mnie oblał
- za piątym razem jeździłem godzinę, zrobiłem niemal wszystko oprócz przejazdu i już jechaliśmy w strone wordu, po czym jak głupi widząc stop zatrzymałem się przed nim, bo pamiętałem, że na tym ostatni oblałem. Niestety było to za sygnalizacją świetlną, a jak wiadomo, ten znak już nie obowiązywał, skoro miałem zielone światło
- za szóstym razem oblałem znów na łuku - zrobiłem dwa razy je idealnie, tylko, że za wcześnie się zatrzymałem na kopercie, bo się bałem, że uderzę w tylni słupek i mi przedni zderzak zostawał na linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 23:31, Belegdil napisał:

@Citkowsky:
przecież sam wiesz, że zanim się dostanie w łapki prawo jazdy to właściwie nic Cię nie
jest w stanie powstrzymać przed próbami jego zdobycia ;)


W sumie Kapas moglby sobie nieoficjalnym (niczego nie sugeruje :D) sposobem wyrobic... jak tak dlugo mu to idzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 20:41, Tyler_D napisał:

To zdałeś że tym siódmym razem czy dopiero będziesz zdawał?

Będę zdawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi halo z tymi testami, bo od 3 stycznia weszły nowe wersje... dodali 3 pytania na krzyż związane ze zmianą prędkości maksymalnej na autostradach i ekspresówkach, a w kilku innych zmieniono brzmienie pytań :P A ludzie się plują choćby nie wiem co to było xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować