Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Iroks nie ma co windowac koszt rekwizycji na T2 - pamietaj ze niektore rasy nie maja T1,5 (Tau, Eldarzy) i musza wejsc na swoj T2 aby stawic czola np CSM z HB - wystarczy jesli bedzie to az 250 energii (bo rekwizycje i tak wydasz na wojo, zbrojownie lub rdzen, generatory) - koszt rekwizycji obnizylbym w tej sytuacji do 250, zwlaszcza dla CSM oraz SM, ktorzy w tej sytuacji beda musieli wydac przed techem na swoje zbrojownie (200/75) - pamietaj ze wysoki koszt rekwizycji nie spowalnia techa a ogranicza rozgrywke, bo tak mamy teraz (300/105) i dlatego prawie nikt nie robi duzego woja w t1- spowolni go tylko i wylacznie wiekszy koszt energii !!! zas koszt T3 proponuje 350/350, natomiast T4 500/500 oraz zdecydowanie trzeba wykopac FO do T2 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

chodź raz przyznam ci rację faktycznie energi mozna robić max 80 chyba na 1 upie wiem że max 66 także nergia jest potrzeba duzo większa na techy

no i może jakieś minimalne limity wchodzenia na next t np 4min przerwy miedzy t2 a t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2007 o 16:29, Iroks1 napisał:

chodź raz przyznam ci rację
no i może jakieś minimalne limity wchodzenia na next t np 4min przerwy miedzy t2 a t3


ciesze sie ze w koncu sie ze mna w czyms zgadzasz ];->>> zamiast przerwy wystarczy podniesc troche koszt t3 (proponowane przeze mnie 350/350) i zwyczajnie zwiekszyc czas wchodzenia na ten tier - to jest najlepsza metoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większy koszt/dłuższy czas wchodzenia w wyższe tiery spowoduje, że ludzie będą o wiele więcej inwestowali w niższe tiery, i będą szli w wyższe gdy będą mieli już rozwinięte tiery niższe. W t1 walki będą znacznie bardziej intensywne gdy zwiększymy koszt/czas t2. Spowoduje to też, że t1 stanie się bardziej spammerskim tierem (gogogo xxx mass!; xxx - csm/sm/dr/shee/fw/asm/kroot/shoota/slugga/nw/fo/gm/scout/cultist). I za czasów DoWa i WA większość walk rozstrzygano w t1/t2, a t3 widywano tylko w QSach i 3vs3/4vs4. Teraz t4 w 1vs1 nie jest czymś wyjątkowym. Z jednej strony Reric dał nam możliwość wykorzystania wszystkich tierów w 1vs1, jednak zamiast maksymalnie wykorzystywać te tiery mamy tylko tech, tech tech! Gdyby Reric opracował coś co pozwoli w trakcie walki płynnie przechodzić na wyższe tiery BEZ możliwości chamskiego techu, pójdę i wysprzątam im biuro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 16:58, Grond napisał:

tiery BEZ możliwości chamskiego techu, pójdę i wysprzątam im biuro.

chętnie ci pomogę
wszystko ma + i - tylko ze spamu tak aż by sie nie robiło np 5 grupek sm po kiego robić jak mozna za to miećt2 a tam plazmy,hb nowy hero i inne takie bajery czas najwyzszy zwiekszyć koszt i czas techów bo to jest nudne poprostu chaos bezczelnie na hero robi t3 eld szybko pracowuje zew wojny na maxa robi banshee ig to musi akurat bo od kazdego w dupe dostanie jak nie bedzie wyzej o 1 tech sm to tak w połowie, ale teżwiekszość jedzie do gk i kapelana a potem termosy wsprate predatorami nec tylko nie techuje :) u tau to zależy od gracza bo na t1 jak i na t4 mozna wygrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 16:58, Grond napisał:

Spowoduje to też,
że t1 stanie się bardziej spammerskim tierem (gogogo xxx mass!; xxx - csm/sm/dr/shee/fw/asm/kroot/shoota/slugga/nw/fo/gm/scout/cultist).


Boleśnie się o tym przekonałem, gdy w zeszłym tygodniu zagrałem w DoW 1.51 na auto i w pierwszej grze wpadło mi do bazy 3x full CSM, a ja hulałem na FCeku i 2 sm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2007 o 16:58, Grond napisał:

Gdyby Reric opracował coś co pozwoli w trakcie walki płynnie przechodzić na wyższe
tiery BEZ możliwości chamskiego techu, pójdę i wysprzątam im biuro.


wedlug mnie najlepszym pomyslem jest zwiekszenie kosztu energii wlasnie - bo to bedzie poprostu wymagalo czasu i wojska do obrony generatorow - natomiast wyrownalbym koszt rekwizycji do 250 dzieki temu bedzie mozna plynnie wjesc do t2 po uzbieraniu potrzebnej energii, CSM i SM nie bedzie tak bolalo zrobienie zrobrojowni co urozmaici rozgrywke, zas IG tez bedzie mial troche tansze w rekwizycji T2 a generatory sobie obroni siedzac w bazie.

zapraszam takze do dyskusji na ten temat na mojego sajta - niech Mroczni Bogowie oswieca Relic''a !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do przedłużania T1 mówimy stanowcze nie! Jest za dużo sytu w T2, a w T1 to można sobie decapować, zabijać heretyków i tym podobne. Co do opóźnienia T3 to może to być dobre rozwiązanie. Co do FO, to nie wiem co oni palili, kiedy wpadli na ten pomysł - tych typów powinni wywalić do T2 jak nic.

p.s. pozdro zryl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:38, Velya napisał:

Co do przedłużania T1 mówimy stanowcze nie! Jest za dużo sytu w T2, a w T1 to można sobie decapować,
zabijać heretyków i tym podobne. Co do opóźnienia T3 to może to być dobre rozwiązanie. Co do
FO, to nie wiem co oni palili, kiedy wpadli na ten pomysł - tych typów powinni wywalić do T2
jak nic.

p.s. pozdro zryl :D


pozdro pozdro ! ];->>> ale ja jestem zdecydowanie za tym zeby jednak uzywac T1 i T1,5 a to wymaga spowlnienia techow - nie mowie zeby od razu sie mordowac w T1 ale zeby z niego wogole korzystac a nie Zerk/GK-Techy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

tech ma być pomocąw walce a nie czynnikiem decydującym o wygranej lub porażce

Mroku masz stare przyzwyczajenia :P tam sury jest ile wlezie a jest ona oprócz na techy też na jednostki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 18:05, Teokrata napisał:

wogole korzystac a nie Zerk/GK-Techy...

jeszcze masz tech do termosów, do dredów do crisysów i coś tam jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 18:47, nemczek napisał:

Ja tam bym chciał tańsze geny u IG....


Popieram. ;p
Swoją drogą, dlaczego rasy które najbardziej potrzebują energii mają najdroższe geny? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 19:00, Dyzio Diablo napisał:

> Ja tam bym chciał tańsze geny u IG....

Popieram. ;p
Swoją drogą, dlaczego rasy które najbardziej potrzebują energii mają najdroższe geny? :/



to jest super strzeżona tajemnica relica a my zwykłe głupki i tak tego nie zrozumiemy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 15.05.2007 o 19:00, Dyzio Diablo napisał:

Swoją drogą, dlaczego rasy które najbardziej potrzebują energii mają najdroższe geny? :/

Żeby było im trudniej grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie to i prawda. CSM i SM muszą wydać 135 niebieskich za sztukę, a cała reszta po 165 (nie liczę Cronów, bo u nich im więcej, tym droższe one są). Bo np. tacy SM to raczej energie wykorzystują głównie do pojazdów, a tacy Eldarowie to nawet na egzarchów dosyć dużo jej potrzebują. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pytanie pewnie padało wiele razy, pewnie mnie zbesztacie, pewnie dostanę ostrzeżenie... innymi słowy: Winter Assault to stand-alone (albo chociaż straight out of line) ? ;)

Znalazłem to: "WA needs DoW to work with DC" - ale jeśli nie mam DC, to WA pójdzie bez podstawki? Bo nie wiem, czy muszę wydać 40zł czy 20 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 19:39, Qbli napisał:

To pytanie pewnie padało wiele razy, pewnie mnie zbesztacie, pewnie dostanę ostrzeżenie...
innymi słowy: Winter Assault to stand-alone (albo chociaż straight out of line) ? ;)

Znalazłem to: "WA needs DoW to work with DC" - ale jeśli nie mam DC, to WA pójdzie bez podstawki?
Bo nie wiem, czy muszę wydać 40zł czy 20 :)


Ty #@$%*@ jak ja cię zaraz #$%&$!! ;)
A tak na serio to WA potrzebuje podstawowego DoWa i bez niego nie pojadziem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 19:44, dizzy1942 napisał:

Ty #@$%*@ jak ja cię zaraz #$%&$!! ;)
A tak na serio to WA potrzebuje podstawowego DoWa i bez niego nie pojadziem.

No trudno, tak czy inaczej dzięki za pomoc - poczekam na 3-pak za 15zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 19:57, Qbli napisał:

No trudno, tak czy inaczej dzięki za pomoc - poczekam na 3-pak za 15zł ;)


No to poczekasz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować