Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2007 o 06:54, Luk Zombi napisał:

Wczoraj w Kingdoms w kampanii krzyżowców z kumplem znalazłem ....interesujący sposób na armie
dżihadu....


Cała ta historia ma być odpowiedzią na mój post? Wątpię, ale pomysł ciekawy, nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 17:15, ArnoldAnhilator napisał:

Cała ta historia ma być odpowiedzią na mój post? Wątpię, ale pomysł ciekawy, nie powiem.


Chciałem opisać inny przykład debilnej bierności AI - mimo że ich armia była atakowana i niszczona w żałosny sposób, to komputer kompletnie nie wiedział co robić, gdzie ma się udać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poszedł na cel dżihadu? Ale to nawet realistyczne, bowiem ani krzyżowcy, ani dżihadowcy (hmmm... ktoś wie jak to się poprawnie nazywa?) nie liczyli się ze stratami tylko parli do celu, a potem je uzupełniali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 19:56, ArnoldAnhilator napisał:

Pewnie poszedł na cel dżihadu? Ale to nawet realistyczne, bowiem ani krzyżowcy, ani dżihadowcy
(hmmm... ktoś wie jak to się poprawnie nazywa?) nie liczyli się ze stratami tylko parli do
celu, a potem je uzupełniali.


Właśnie problem że kręcili się na południe od Jerozolimy jakoś widocznie bez celu... dopiero po kilku turach i moich samobójczych atakach rozdzielili swe wątłe siły - 1 arma na zachód, 2 na Jerozolimę, ogólnie... szachy se śpiącym przeciwnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 22:45, ArnoldAnhilator napisał:

Skąd ja to znam? Mongołowie z podstawki i ich bieganina bez celu?

Jak to bez celu ?! Mongołowie przybyli aby wyniszczyć chrześcijan więc mieli jakiś cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WTF?
Mongołowie przybyli by podbijać, wzorem każdego barbarzyńskiego ludu, czego też nie odwzorowano jak należy w MedievaluII, tym bardziej, że ci sobie biegają zamiast walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy każda nacja w Medivalu ma właściwe dla siebie, historyczne jednostki? Np. czy Polska ma husarię i piechotę wybraniecką? Albo czy Czesi mają cepników i wozy bojowe?
Chciałbym też wiedzieć w jakich latach rozgrywa się kampania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zacznijmy od ostatniego pytania. Kampania rozpoczyna się w roku 1080 i trwa 225 tur, licząc 2 lata na turę. Co do jednostek, to frakcje mają unikalne jednostki, jednak na zupełny realizm pod tym względem nie ma co liczyć, np: w grze wogóle nie na Królestwa Czech, a Polce jedynie odwzorowano dobrze część konnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lata to masz 1080-1530, a Nowy Świat możesz eksploatować od 1400r. z tym tylko, że statki z Hiszpanii płyną tam jakieś 15 tur. Jeśli chodzi o odwzorowanie armii. Jest dobrze, ale mogłoby lepiej. Np. w schyłku Niemcy polegają wyłącznie na piechocie na dwurąkach co jest absurdem. Każda nacje ma swoje specyficzne jednostki, ale nie jest ich dużo, zwykle od 2-5. Natomiast odwzorowanie armii XVI stulecia to śmiech. Tylko, Hiszpania i Portugalia ma normalne jednostki nowożytne, ale w Kingdoms jest jeszcze gorzej, gdzie w wieku XVIII można walczy się jednostkami rodem z początków XVI wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 16:17, Mediv napisał:

Czy każda nacja w Medivalu ma właściwe dla siebie, historyczne jednostki? Np. czy Polska ma
husarię i piechotę wybraniecką? Albo czy Czesi mają cepników i wozy bojowe?
Chciałbym też wiedzieć w jakich latach rozgrywa się kampania.

co do jednostek (może być ) - ale są absurdy w stylu słoni z armatami na plecach :P
co do husarii - to jest jej wczesny model (w późniejszych etapach gry - właściwie pod koniec)- taki bez skrzydełek bo to nie te czasy :P
co do piechoty wybranieckiej- to chyba też nie ten okres
husytów nie ma - ogólnie nie ma nacji - czechy - są wegrzy w zamian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 15:20, ArnoldAnhilator napisał:

(...) tym bardziej, że ci sobie biegają zamiast walczyć.


Walczą, walczą. Tyle że najpierw urządzają sobie zwiedzanie obcego państwa. Niekiedy takie wycieczki to i prawie w nieskończoność trwają. Widocznie są zachwyceni:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 08:43, scott napisał:

co do husarii - to jest jej wczesny model (w późniejszych etapach gry - właściwie pod koniec)-
taki bez skrzydełek bo to nie te czasy :P

Co do husarii, to w tym zdaniu jest jeden malutki błąd merytoryczny :). Husaria w Medieval''u 2 właściwie nie jest ograniczona okresem w której się pojawia. Można ją rekrutować po wybudowaniu odpowiednich budowli (stajnie hrabiego w zamku lub wielki mur w miastach). Czasowo ograniczone są tylko jednostki wykorzystujące proch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 08:53, Matiz666 napisał:

> co do husarii - to jest jej wczesny model (w późniejszych etapach gry - właściwie pod
koniec)-
> taki bez skrzydełek bo to nie te czasy :P
Co do husarii, to w tym zdaniu jest jeden malutki błąd merytoryczny :). Husaria w Medieval''u
2 właściwie nie jest ograniczona okresem w której się pojawia. Można ją rekrutować po wybudowaniu
odpowiednich budowli (stajnie hrabiego w zamku lub wielki mur w miastach). Czasowo ograniczone
są tylko jednostki wykorzystujące proch.

no... w sumie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 15:20, ArnoldAnhilator napisał:

WTF?
Mongołowie przybyli by podbijać, wzorem każdego barbarzyńskiego ludu, czego też nie odwzorowano
jak należy w MedievaluII, tym bardziej, że ci sobie biegają zamiast walczyć.


Właśnie, właśnie ich zachowanie jest co najmniej dziwne - mając największą armię w grze stoją sobie spokojnie na granicy z Polską, nie robią nic (zwłaszcza podbojów) oprócz dziwnych manewrów na granicy (dzielenie armii, spacery bez celu...), kumpel mi mówił że łatwo ich pokonać - wystarczy poczekać aż zaczną dzielić armię na małe grupy, wtedy łatwo ich wybić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnośnie tej gry.Po pierwsze od którego do którego roku trwa kampania gry.Po drugie czy morzna podbijać nowy świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 12:26, Tyron napisał:

Mam dwa pytania odnośnie tej gry.Po pierwsze od którego do którego roku trwa kampania gry.Po
drugie czy można podbijać nowy świat

1) A spójrz kilka postów do góry... Już wszystko jasne?
2) Nowy świat jest potraktowany w podstawce epizodycznie, natomiast w dodatku poświęcono mu jedną z czterech kampanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 09:06, Luk Zombi napisał:

Właśnie, właśnie ich zachowanie jest co najmniej dziwne - mając największą armię w grze stoją
sobie spokojnie na granicy z Polską,


ONI STOJĄ PRZY GRANICY POLSKI?????
Ile razy grałem to Mongołowie zawsze pojawiali się koło Jerozolimy, a dokładniej nieco na północ od Bagdadu!
Herezje głosisz! Wytłumacz się, czemu u Ciebie pojawiają się tam, gdzie byli w historii, a nie głowach twórców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zauważyłem, to Mongołowie:
1. Pojawiają się w 3 (!!!) różnych miejscach startowych, czyli okolice Bagdadu, Ereweniu i tej malej miejscowości na północno-wschodnim końcu mapy (na samej górze),
2. Zależy to do tego ile razy graleś w kampanię lub elementu losowego, po prostu za każdym razem powinni pojawić się w innym z tych miejsc.
Przynajmniej u mnie tak zawsze było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 14:28, ArnoldAnhilator napisał:

> Właśnie, właśnie ich zachowanie jest co najmniej dziwne - mając największą armię w grze
stoją
> sobie spokojnie na granicy z Polską,

ONI STOJĄ PRZY GRANICY POLSKI?????
Ile razy grałem to Mongołowie zawsze pojawiali się koło Jerozolimy, a dokładniej nieco na północ
od Bagdadu!
Herezje głosisz! Wytłumacz się, czemu u Ciebie pojawiają się tam, gdzie byli w historii, a
nie głowach twórców!


No podbili Ruś Kijowską, ale mam Jerozolimę i ani widu, ani słychu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować