Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Nie mam zamiaru przeglądać, forum jest po to, żeby zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi, w dodatku od pouczania są moderatorzy, a nie Brygadziści.
Swoją drogą, dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 15:00, lewak napisał:

A czy wraz z dodatkiem jest naprawiona część błędów? I czy wogóle warto dodatek kupować? A
co do patchy - problem z tym, że trzeba je wgrywać, czy tym, że ich nie ma?


Ja mam dodatek i mówię: Jak najbardziej warto. Dodatek aktualizuje zwykłego Medievala do wersji 1.03, dodaje 4 kampanię: Krzyżacka, krzyżowców, brytyjską oraz podbój Ameryki. Pojawiają się postacie historyczne (np. w kampanii krzyżowców m.in. król Baldwin, a także mój ulubiony Rysio Lwie Serce - takie postaci mają umiejętności specjalne (spokojnie nie są to np.Przywołanie Balroga XD, tylko np Ryszard ma umiejętność "Lwie Serce" która powoduje że jednostki uciekające, wracają z powrotem na pole bitwy) pojawiają się nowe nacje m.in. Krzyżacy, Litwa, Nowogród, Królestwo Jerozolimy, Antiochia, plemiona indian - (teraz Aztekowie są w pełni grywalną nacją, a nie jedynie dodatkiem..), Walia, Irlandia, Norwegia oraz kilka innych. Pojawiają się nowe budowle (dzięki temu zamki Krzyżaków wyglądają niczym Malbork, który nawiasem mówiąc również występuje w grze.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam zamiaru przeglądać, forum jest po to, żeby zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi,
> w dodatku od pouczania są moderatorzy, a nie Brygadziści.

Tylko, że takie działania prowadzą do SPAMU. Wyobrażasz sobie, co by było, gdyby każdy pytał się o to samo? Tym bardziej, że od tego jest chyba temat - pomoc techniczna. A jeśli chodzi o modów, to zależy na jakich trafisz.

A propos dodatku, wiedz, że nie uświadczysz w nim potyczek, np.: Krzyżacy - Antiochia, gdyż każda nacja, ich kampania, to odrębne całości. Tak więc, Bizancjum jest tylko w jednej kampanii wzbogacone, itd. Całe szczęście...
Ogółem kampanie są lepsze, choć małą ilość stron sprawia, że są one dość jednotorowe. Mnie natomiast w dodatku urzekły bitwy ala Empire Total War, co prawda dość ahistoryczne, ale przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 17:27, Luk Zombi napisał:

> A czy wraz z dodatkiem jest naprawiona część błędów? I czy wogóle warto dodatek kupować?
A
> co do patchy - problem z tym, że trzeba je wgrywać, czy tym, że ich nie ma?

Ja mam dodatek i mówię: Jak najbardziej warto. Dodatek aktualizuje zwykłego Medievala do wersji
1.03, dodaje 4 kampanię: Krzyżacka, krzyżowców, brytyjską oraz podbój Ameryki. Pojawiają się
postacie historyczne (np. w kampanii krzyżowców m.in. król Baldwin, a także mój ulubiony Rysio
Lwie Serce - takie postaci mają umiejętności specjalne (spokojnie nie są to np.Przywołanie
Balroga XD, tylko np Ryszard ma umiejętność "Lwie Serce" która powoduje że jednostki uciekające,
wracają z powrotem na pole bitwy) pojawiają się nowe nacje m.in. Krzyżacy, Litwa, Nowogród,
Królestwo Jerozolimy, Antiochia, plemiona indian - (teraz Aztekowie są w pełni grywalną nacją,
a nie jedynie dodatkiem..), Walia, Irlandia, Norwegia oraz kilka innych. Pojawiają się nowe
budowle (dzięki temu zamki Krzyżaków wyglądają niczym Malbork, który nawiasem mówiąc również
występuje w grze.)


Dzięki, jak będę kupował podstawkę, to od razu wyposażę się w dodatek. Aha, jeszcze jedno: warto kupować kolekcjonerkę, czy jest w niej tylko masa zbędnych bajerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak najefektywniej używać opcji "krąg strzelecki" w konnicy łuczniczej? Bo jakoś z reguły mi to nie wychodzi - sporo jednostek tracę podczas bitew :/ Lepiej stanąć dalej od frontu czy też uruchomić Krąg po wbiciu się we wraże linie czy też może w ogóle najlepiej "wycyrkulować" kółeczko, aby wrogi regiment znajdował się w środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 10:33, Sephirath napisał:

Mam pytanie - jak najefektywniej używać opcji "krąg strzelecki" w konnicy łuczniczej? Bo jakoś
z reguły mi to nie wychodzi - sporo jednostek tracę podczas bitew :/ Lepiej stanąć dalej od
frontu czy też uruchomić Krąg po wbiciu się we wraże linie czy też może w ogóle najlepiej "wycyrkulować"
kółeczko, aby wrogi regiment znajdował się w środku?

Ja zawsze używam tego kręgu , bo wtedy o wiele mniej jednostek strzeleckich się traci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Da się zmienić dziedzica frakcji? Z tego co pamiętam to pierworodny syn króla zawsze otrzymywał koronę. Pytam się bo mam problem. Mam doskonałego, młodego ziomka, który ma dużo dowodzenia i pobożności, ale jest 3 synem króla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 10:33, Sephirath napisał:

Mam pytanie - jak najefektywniej używać opcji "krąg strzelecki" w konnicy łuczniczej? Bo jakoś
z reguły mi to nie wychodzi - sporo jednostek tracę podczas bitew :/ Lepiej stanąć dalej od
frontu czy też uruchomić Krąg po wbiciu się we wraże linie czy też może w ogóle najlepiej "wycyrkulować"
kółeczko, aby wrogi regiment znajdował się w środku?


Konnicą strzelecką nie szarżujesz - ona ma trzymać się z dala od wroga i ostrzeliwać go z łuków (dzięki temu mongołowie podbili pół świata), więc ostrzeliwujesz wroga i włączasz krąg strzelecki - konnica będzie krecić koło i będzie trudna do trafienia dla wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 10:27, lewak napisał:

Dzięki, jak będę kupował podstawkę, to od razu wyposażę się w dodatek. Aha, jeszcze jedno:
warto kupować kolekcjonerkę, czy jest w niej tylko masa zbędnych bajerów?


Mam EK i mówię że warto - oprócz gry znajdujemy tam: bardzo ładny materiał w który jest zapakowana gra (imitacja skóry), figurka joannity (wysokość ok 4 - 5 cm metal bardzo ładnie zrobiona, album o tematyce średniowiecznej, wspaniałe wydanie, twarda okładka, 111 stron, 6 artów z gry, na odwrocie jednego jest certyfikat z podpisem Michała Kicińskiego - współzałożyciela CD Project, a w samym pudełku z grą znajdziemy oprócz gry, soundtrack w oddzielnym pudełku, instrukcje i rozszerzony poradnik. Zaraz porobię zdięcia i Ci pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:43, Earthshaker napisał:

Ja mam takie pytanko. Da się zmienić dziedzica frakcji? Z tego co pamiętam to pierworodny syn
króla zawsze otrzymywał koronę. Pytam się bo mam problem. Mam doskonałego, młodego ziomka,
który ma dużo dowodzenia i pobożności, ale jest 3 synem króla


Może po prostu wyślesz pozostałych dwóch synów na samobójczą bitwę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:52, Luk Zombi napisał:

Mam EK i mówię że warto - oprócz gry znajdujemy tam: bardzo ładny materiał w który jest zapakowana
gra (imitacja skóry), figurka joannity (wysokość ok 4 - 5 cm metal bardzo ładnie zrobiona,
album o tematyce średniowiecznej, wspaniałe wydanie, twarda okładka, 111 stron, 6 artów z gry,
na odwrocie jednego jest certyfikat z podpisem Michała Kicińskiego - współzałożyciela CD Project,
a w samym pudełku z grą znajdziemy oprócz gry, soundtrack w oddzielnym pudełku, instrukcje
i rozszerzony poradnik. Zaraz porobię zdięcia i Ci pokaże.


W sumie to nic specjalnego, a płacić za czyjś podpis - przesada.
2 pytania.

1. Jakie są dokładne założenia heroicznych zwycięstw? Bo czasem przy podobnych proporcjach ilościowych, strat, itd. osiągam to zwycięstwo lub nie.
2. Jak szarżować łucznikami pieszymi/konnymi? CO trzeba im wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 12:21, ArnoldAnhilator napisał:

> Mam EK i mówię że warto - oprócz gry znajdujemy tam: bardzo ładny materiał w który jest
zapakowana
> gra (imitacja skóry), figurka joannity (wysokość ok 4 - 5 cm metal bardzo ładnie zrobiona,

> album o tematyce średniowiecznej, wspaniałe wydanie, twarda okładka, 111 stron, 6 artów
z gry,
> na odwrocie jednego jest certyfikat z podpisem Michała Kicińskiego - współzałożyciela
CD Project,
> a w samym pudełku z grą znajdziemy oprócz gry, soundtrack w oddzielnym pudełku, instrukcje

> i rozszerzony poradnik. Zaraz porobię zdięcia i Ci pokaże.

W sumie to nic specjalnego, a płacić za czyjś podpis - przesada.
2 pytania.

1. Jakie są dokładne założenia heroicznych zwycięstw? Bo czasem przy podobnych proporcjach
ilościowych, strat, itd. osiągam to zwycięstwo lub nie.
2. Jak szarżować łucznikami pieszymi/konnymi? CO trzeba im wyłączyć?

Jeśli chodzi o drugie pytani to po prostu trzymasz alt i dwa razy klikasz na wroga PPM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 12:21, ArnoldAnhilator napisał:

1. Jakie są dokładne założenia heroicznych zwycięstw? Bo czasem przy podobnych proporcjach
ilościowych, strat, itd. osiągam to zwycięstwo lub nie.
2. Jak szarżować łucznikami pieszymi/konnymi? CO trzeba im wyłączyć?



1 Co do heroicznych zwycięstw to ja zauważyłem: nie możesz mieć miażdżącej przewagi nad wrogiem najlepiej jak on ją ma, i wygrasz oczywiście:).nie możesz wytracić 9/10 stanu na bezsensowne szarże nieproporcjonalne do strat wroga. Ale i tak wg. mnie ma to też aspekt losowy np. popatrz na screena.:)
2 A konnica strzelecka może szarżować tylko kiedy jej się skończą bełty/strzały dopiero wtedy wyciągają miecze. Jest inny sposób, mało efektowny ale jakiś jest: wyłączyć konnym strzelcom umjętność "podchody" chyba, chodzi o tą w której gdy wróg jest w pobliżu konnica automatycznie ucieka, a następnie kazać galopem na miejsce zaraz za oddziełem wroga. W efekcie będzie naciągana szarża, mało skuteczna ale nawiążą walkę wręcz... z pieszymi to samo. Tak ja robiłem, zastrzegam że nie próbowałem metody rosomk-a:)

20070923123127

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: Wywaliłem pape z Rzymu (chciałem mieć trochę spokoju na półwyspie apenińskim) i teraz państwo papieskie nie ma żadnego miasta, a toczę z nimi rzekomo wojnę i nie wiem jak podpisać teraz z nimi zawieszenie broni :/ Czw wie ktoś jak to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 12:36, Anarchy Soldier napisał:

1 Co do heroicznych zwycięstw to ja zauważyłem: nie możesz mieć miażdżącej przewagi nad wrogiem
najlepiej jak on ją ma, i wygrasz oczywiście:).nie możesz wytracić 9/10 stanu na bezsensowne
szarże nieproporcjonalne do strat wroga. Ale i tak wg. mnie ma to też aspekt losowy np. popatrz
na screena.:)



Rozgrywałem dziś 2 bitwy w Kingdoms (kampania Ameryki)i:
1. Ja miałem 500 ludzi, a wróg łącznie 1500. Straciłem 100, a przeciwnik 1300. Heroiczne zwycięstwo.
2. Ja miałem znów 500 ludzi, a wróg 3000. Straciłem 300, wróg ok, 2,5k, pełne zwycięstwo.

Hmmm... o co tu chodzi? Pytam się, bo takie przypadki są aż zbyt dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanko natury czysto technicznej :)
Mianowicie po wgraniu patcha, nie mogę w ogóle podłączyć do gier multiplayer. Ba, nawet nie mogę się zalogować :/
Proszę o pomoc !!
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto na GameSpy mam, przed zainstalowaniem patcha normalnie wbijałem, ale gier mi nie czytało i powiedzieli mi, że bez patcha ani rusz.
Teraz po prostu po dość długim oczekiwaniu wyskakuje "Utrata połączenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować