Zaloguj się, aby obserwować  
walgierz

Historia magistra vitae

2990 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2006 o 10:26, walgierz napisał:

I zapłakałem nad traktowaniem graczy jak bandy idiotów.

Słuchaj, a może autorzy chcą po prostu coś odkłamać z samej fabuły gry? Bo z tego co wyczytałem, to są tam jakieś kontrowersje. Być może fałszywie jest przedstawiana kwestia prowokacji Gliwickiej?
Rozegraj grę i napisz wrażenia. Być może ta notka znajdzie jakieś uzasadnienie?

A co do homoseksualizmu Hitlera, to masz rację - przegięli. Jakby to (jeżeli w ogóle było, zważywszy na Ewę Braun i inne kobiety), miało jakieś znaczenie w historii II wojny światowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 14:18, A-cis napisał:

Słuchaj, a może autorzy chcą po prostu coś odkłamać z samej fabuły gry? Bo z tego co wyczytałem, to są tam jakieś kontrowersje. Być może fałszywie jest przedstawiana kwestia prowokacji Gliwickiej?

No cóż, co do samej gry to już w nią kiedyś grałem. To mój największy upadek moralny;) Przedtem wstydziłem sie dzieciobójstwa w Mrocznych Wiekach, ale tutaj zdobywałem Warszawę jako Niemiec (sic!).
A poważnie. Zarzuty dotyczyły dwóch rzeczy:
- w jednej z odpraw jest oryginalny rozkaz dla Wehrmachtu, w którym stoi jak wół, że atak na Polskę jest odwetem za polską napaść. Oczywiście to łgarstwo, ale taką formę ten rozkaz miał... Więc autorzy gry tylko przedstawili rzetelnie prawdę. Bo w grze wcielamy się w młodego niemieckiego oficera, który o prowokacji wiedzieć nie musiał.
- w cut-scence pojawia się pijany Polak. Normalnie obraza moralności... Nie wspomnę, że kilka misji dalej pijani Rosjanie wypadają z domu i usypiają, zamiast ścigać kradnących (sic!) czołg Niemców. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie bardziej od takich rzeczy wkurzają ludzie, którzy wszędzie wietrzą antypolskie spiski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze traktowałem gry z przymrużeniem oka, ale czasem błędy są na prawde rażące. Pamietam, że w instrukcji z Commandosami 2 były wypisane - chyba na wszelki wypadek- wszystkie nieścisłości, w stylu:
-na antarktydzie nie ma pingwinów
-most na rzece kwai był drewniany, nie metalowy
(sorki jesli coś pokręciłem, pisałem to z pamięci)
To pokazuje, że czegokolwiek się nie robi trzeba to robić profesjonalnie, a nie dorzucac potem jakieś " karteluszki" z wyjaśnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 14:26, walgierz napisał:

- w jednej z odpraw jest oryginalny rozkaz dla Wehrmachtu, w którym stoi jak wół, że atak na
Polskę jest odwetem za polską napaść. Oczywiście to łgarstwo, ale taką formę ten rozkaz miał...
Więc autorzy gry tylko przedstawili rzetelnie prawdę.

I tu prawdopodobnie jest pies pogrzebany. W gry grają często dzieci z podstawówki, które jeszcze nie miały historii. A jeżeli ją nawet już zaczęły, to do II wojny światowej jeszcze nie dotarli (zwykle zaczyna się od starożytności :)
Dystrybutor polski pragnął więc uniknąć zarzutu, że bezkrytycznie rozpowszechnia nieprawdę historyczną. Wolał dmuchać na zimne...

Dnia 17.04.2006 o 14:26, walgierz napisał:

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie bardziej od takich rzeczy wkurzają ludzie, którzy wszędzie wietrzą antypolskie spiski.

Mnie również. I nie tylko antypolskie, ale w ogóle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 16:36, A-cis napisał:

Dystrybutor polski pragnął więc uniknąć zarzutu, że bezkrytycznie rozpowszechnia nieprawdę historyczną. Wolał dmuchać na zimne...

Racja. Ale uniknąć tego można było dodając taką notatkę:
"Tekst rozkazu dla Wehrmachtu, który zamieszczony jest w grze, zawiera kłamliwe oskarżenie Polaków o agresję na III Rzeszę. Było to propagandowe zagranie, mające na celu przekonanie niemieckich żołnierzy, że walczą w obronie swojej ojczyzny, a także przekonanie międzynarodowej opinii publicznej o czystych intencjach Hitlera."
Plus ewentualnie jakieś ilustracje i fakty historyczne dla rozwinięcia tej myśli. Dla mnie takie podejście jest rzeczowe. A nie wieszanie psów na autorach gry za wykorzystanie w grze źródeł historycznych...
I histeryczne teksty o homoseksualiźmie Hitlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest rocznica wybuchu powstania w Gettcie Warszawskim. Z tej okazji w TVN7 nadano pierwszą część filmu prod. USA o tym powstaniu (z nawet niezłą obsadą). Oglądałem to pod kątem, jak Amerykanie widzą rolę Polaków w pomocy powstaniu. I jak na razie to jest nieźle. Polacy dostarczają broń, żywność itd.
Zobaczymy jak będzie w 2-giej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 17:01, walgierz napisał:

I histeryczne teksty o homoseksualiźmie Hitlera.


Chcieli podkreslic jak bardzo sie od niego odcinaja. Zrobili to jednak w niepoprawny politycznie sposob, bo dzisiaj homoseksualizm to nic zlego. Sama notatka mowi sporo o jej autorach, o Hitlerze niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 09:05, Hegemon napisał:

Chcieli podkreslic jak bardzo sie od niego odcinaja. Zrobili to jednak w niepoprawny politycznie sposob, bo dzisiaj homoseksualizm to nic zlego. Sama notatka mowi sporo o jej autorach, o Hitlerze niewiele.

Pewnie tak. Ale sam przyznasz, że wydumany homoseksualizm Hitlera ma się do ataku na Polskę jak piernik do wiatraka. Może chcieli się pochwalić "wiedzą" historyczną rodem z różnych "Faktów" i takich tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No właśnie, dla mnie jedyną zaletą tego filmu jest chyba obsada, szczególnie Voight.
Znacie może jakiś dobry film wojenny ? Chodzi mi jednak o taki, który przedstawiał by by bardziej Polskę okupowaną, posunięcia SS, a nie walkę na froncie.
I czy ktoś oglądał "Upadek" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Walgierz, co do tej gry ... chodzi o Codename Panzers tak? Jaki był tam właściwie ten oryginalny rozkaz dla Wermachtu? Bo Cenega wprowadziła cenzurę i było tylko wspomniane że "Atakujemy Polskę"

Wiem że wkurzano się o " obrażanie poslkich żołnierzy,nazywanie ich tchorzamio" ale nie mam pojęcia jak brzmiał autentyczny rozkaz. Ktoś w ogole wie?

P.S Nic tak nie boli jak spalenie rodakow przy pomocy miotacza płomieni podczas walk w Warszawie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystko z tą grą zostało wyjaśnione, a cała ta afera to jedna wielka bujda.
Grę nie tworzyli w ogóle Niemcym wszystko zostało wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 22:59, Vaxinar napisał:

Przecież wszystko z tą grą zostało wyjaśnione, a cała ta afera to jedna wielka bujda.
Grę nie tworzyli w ogóle Niemcym wszystko zostało wyjaśnione.

No przecież wiem, ale nigdzie nie miałem okazji poznać tego autentycznego rozkazu.

Swoją drogą to niezłą aferę zrobili z tą grą. "GRa ktora zmienia historię" Buhaha!
P.S Mało kto wie że tak naprawdę afera zaczęła się od artykułu w GameRankingu, a nie programie Uwaga!
Gameranking jako pierwszy spojrzał negatynie na tą grę, ze względu właśnie na te rozkazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 22:44, Darkstar181 napisał:

Walgierz, co do tej gry ... chodzi o Codename Panzers tak?

Tak.

Dnia 19.04.2006 o 22:44, Darkstar181 napisał:

Jaki był tam właściwie ten oryginalny rozkaz dla Wermachtu? Bo Cenega wprowadziła cenzurę i było tylko wspomniane że "Atakujemy Polskę"

Niemieccy żołnierze dostali proklamację kanclerza Adolfa Hitlera, w której jasno było powiedziane, że atakują Polskę w odwecie za zdradziecką napaść. Pewnie wielu w taką wersję uwierzyło. Jeżeli nie większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2006 o 23:07, walgierz napisał:

Niemieccy żołnierze dostali proklamację kanclerza Adolfa Hitlera, w której jasno było powiedziane,
że atakują Polskę w odwecie za zdradziecką napaść. Pewnie wielu w taką wersję uwierzyło. Jeżeli
nie większość.

Aaa... niby ta prowokocja Gliwicka? Co to niby Polacy napadli:) Jasne. To ponoć byli jacyś skazańcy przebrani za Polskich żołnierzy.Ta napaść faktycznie była,ale upozorowana.Wszystkich tych skazańcow ponoć rozstrzeło SS.

Zresztą nieważne.Reklama dla gry była niezła.I darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 23:28, Vaxinar napisał:

Barbarossa to był kryptonim ataku na ZSRR, a na Polskę jak się zwał ?

Fall Weiss czyli Biały Wariant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 22:09, Vaxinar napisał:

Znacie może jakiś dobry film wojenny ? Chodzi mi jednak o taki, który przedstawiał by by bardziej
Polskę okupowaną, posunięcia SS, a nie walkę na froncie.

Pod tym względem polecam serial Polskie drogi. Zresztą filmy wojenne, które by pokazywały Polskę, w zasadzie są robione tylko przez Polaków (ww. "Powstanie" jest raczej wyjątkiem).
Z drugiej strony, za IV RP filmów wojennych nie robiono więc musisz poprzestać na filmach robionych za komuny, a te niestety obiektywne nie były. Stąd i w zachwalanych przeze mnie Polskich drogach są momenty gdzie będzie Cię wykręcało na drugą stronę :D
Ale zawsze to lepsze od Stawki większej niż życie a poza tym niźle pokazane jest życie pod okupacją i działania SS na których Ci tak zależy.

Dnia 19.04.2006 o 22:09, Vaxinar napisał:

I czy ktoś oglądał "Upadek" ?

Ja oglądałem. I nie żałuję choć IMO Hitlera tam za bardzo wybielano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 00:31, A-cis napisał:

/.../

Polskie Drogi oglądałem, ale niestety całą serię jeden jedyny raz, uordziłem się w 89 i niestety jak zacząłem się tymi sprawami interesować to tylko raz okazja obejrzeć była. :(

Dnia 20.04.2006 o 00:31, A-cis napisał:

Ja oglądałem. I nie żałuję choć IMO Hitlera tam za bardzo wybielano.

Dlaczego ?
W sumie żaden z nas Hitlera nie znał, może dla bliskich pod koniec wojny faktycznie był taki hm... "rozklejony" ?
Tego się chyba nigdy nie dowiemy, może pod koniec wojny kiedy widział już, że przegra zaczął się poważnie rozklejać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 00:42, Vaxinar napisał:

może dla bliskich pod koniec wojny faktycznie był taki hm... "rozklejony" ?

No, to jest nawet bardzo prawdopodobne. Przy tworzeniu filmu wykorzystano wspomnienia jego sekretarki, która znała go krótko i to tylko od jednej strony. W tych ostatnich godzinach mógł takim być. Kochającym ojcem, poczciwym pierdołą...
Jednak to zafałszowuje jego obraz. Ktoś kto obejrzy film może pomyśleć: Co oni od tego Hitlera chcą?! Przecież to taki przyzwoity facet!
I to mi właśnie nie pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 22:05, walgierz napisał:

Pewnie tak. Ale sam przyznasz, że wydumany homoseksualizm Hitlera ma się do ataku na Polskę
jak piernik do wiatraka.


Dokladnie.

Dnia 19.04.2006 o 22:05, walgierz napisał:

Może chcieli się pochwalić "wiedzą" historyczną rodem z różnych "Faktów"
i takich tam...


Homoseksualizm to w Polsce powod do wstydu - w niektorych kregach ludzie probuja osmieszac innych mowiac, ze sa homoseksualistami. Cenega widocznie identyfikuje sie z tymi kregami :) i chciala podkreslic, ze ona Hitlera tez bedzie osmieszac, zeby nie bylo, ze popiera jakis rewizjonizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować