Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2011 o 21:17, Evertsen_Dante napisał:


Jeżeli chcesz do wojskowej to już chyba ostatni dzwonek jak już nie za późno. Z tego
co przeglądałem to spokojnie możesz czekać na wyniki ale wtedy masz nawet 3-4 dni na
wniesienie opłaty. W większości. Czasami rekrutacja kończy się 29 czerwca.

Znajomy idący do szkoły oficerskiej przed początkiem maja lub kwietnia nawet wysyłał podanie. Ale od 1 czerwca zdaje się zaczyna się rekrutacja na uczelnie w większości wypadków+ ew. są jeszcze rozmowy kwalifikacyjne w niektórych wypadkach, dlatego lepiej wcześniej się tym zająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się wybieram tu - http://www.warszawa.swspiz.pl/ - i nie ma tu rejestracji elektronicznej, jeśli chcę się zapisać, muszę dostarczyć różne dokumenty, w tym dyplom ukończenia matur, który dostane gdzieś pod końcem czerwca, więc dopiero wtedy będę mógł się zapisać, każda szkoła ma indywidualnie chyba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 21:50, Mohair napisał:


> I co teraz?

O_O
Zdajesz sobie sprawę, że najgorsze, co mogłaś zrobić po oszustwie na państwowym egzaminie,
to przyznać się do tego w Internecie?... Gratuluję intelektu.
Ale, żeby Cię uspokoić - raczej nikt nie przepisuje wypracować do wersji elektronicznej
tylko po to, żeby sprawdzić, czy to nie kopia, bo chyba nikt z góry takiej możliwości
nie zakłada...
Chryste... O_O



Nie powiedziałam że to ja. Piszę w imieniu koleżanki, miała możliwość więc ściągnęła. Kto by z tego nieskorzystał? Wiadomo to nie fair wobec innych ale w takich chwilach o takich rzeczach się nie myśli. Jak myślicie, duże jest prawdopodobieństwo że się kapną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 23:36, zalamana320 napisał:

>
Nie powiedziałam że to ja. Piszę w imieniu koleżanki, miała możliwość więc ściągnęła.
Kto by z tego nieskorzystał? Wiadomo to nie fair wobec innych ale w takich chwilach o
takich rzeczach się nie myśli. Jak myślicie, duże jest prawdopodobieństwo że się kapną?

Ehm wyobraź sobie, że nie każdy ściąga gdy ma taką możliwość, że są ludzie, którzy jednak używają mózgu, a nie książki pod ławką. Tak jest duże prawdopodobieństwo, że się kapną szczególnie, że większość sprawdzających to raczej zna literature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2011 o 09:39, Hydro2 napisał:

Ehm wyobraź sobie, że nie każdy ściąga gdy ma taką możliwość, że są ludzie, którzy jednak
używają mózgu, a nie książki pod ławką. Tak jest duże prawdopodobieństwo, że się kapną
szczególnie, że większość sprawdzających to raczej zna literature

Ja jednak myślę, że większość ludzi gdyby miała możliwość ściągnięcia, czegokolwiek w sytuacji
gdy nie dysponują odpowiednią wiedzą, nie miałaby specjalnych oprów moralnych. Co prawda
ściągnięcie całego wypracowania jest trochę pójściem po bandzie, ale z drugiej strony cel uświęca środki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 10:35, Dark_elves napisał:


Ja jednak myślę, że większość ludzi gdyby miała możliwość ściągnięcia, czegokolwiek w
sytuacji
gdy nie dysponują odpowiednią wiedzą, nie miałaby specjalnych oprów moralnych. Co prawda

ściągnięcie całego wypracowania jest trochę pójściem po bandzie, ale z drugiej strony
cel uświęca środki:)

A ja z kolei pójdę dalszym tokiem rozumowania, bo jak tworzyć państwo prawa, skoro na egzaminie państwowym dzieją się tego typu motywy. Gdzie efektem tego jest banda idiotów wychodząca po studiach, którzy z kolei tak naprawdę nic nie umieją (dalej też przecież ściągali) i powinni kopać rowy czy wykładać chemię na półkach. Zresztą ta chora mentalność przyzwolenia odbija się na każdym- łapówkarstwo, korupcja, nepotyzm, ale zaczynam sądzić, że mało kogo obchodzi więcej niż nachapać się jak najwięcej w jak najkrótszym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 10:49, Hydro2 napisał:

A ja z kolei pójdę dalszym tokiem rozumowania, bo jak tworzyć państwo prawa, skoro na
egzaminie państwowym
dzieją się tego typu motywy. Gdzie efektem tego jest banda idiotów
wychodząca po studiach, którzy z kolei tak naprawdę nic nie umieją (dalej też przecież
ściągali) i powinni kopać rowy czy wykładać chemię na półkach. Zresztą ta chora mentalność
przyzwolenia odbija się na każdym- łapówkarstwo, korupcja, nepotyzm, ale zaczynam sądzić,
że mało kogo obchodzi więcej niż nachapać się jak najwięcej w jak najkrótszym czasie

Państwo prawa? Poważnie zabrzmiało. Zapomniałeś dodać demokratyczne i o jeszcze kilku zasadach
z tym akcesoryjnych. A tak na poważnie to generalnie się z Tobą zgadzam, tylko nie wiem czy to Twoja wizja
nie jest idylliczna. Dzisiaj oprócz tego, że będziesz miał papierek wyższej uczelni, a nie oszukujmy się, że
o to nie jest wcale tak trudno, liczy się również to, a może przede wszystkim to jak kto jest obrotny, jak umie
sobie radzić. Może i ten ktoś kto ściągał złamał prawo, ale co z tego jak prawdopodobnie nie czeka go za to
żadna sankcja, może z wyjątkiem potępienia tego czynu przez część osób. Po za tym zdaję sobie sprawę, że
pewnie gdybym był tegorocznym maturzystą też pewnie bym się troszkę bulwersował, wszystko zależy od punktu siedzenia, heh. Może dostaniesz się na wymarzone studia i wszystko rozejdzie się po kościach, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2011 o 23:36, zalamana320 napisał:

Nie powiedziałam że to ja. Piszę w imieniu koleżanki, miała możliwość więc ściągnęła.
Kto by z tego nieskorzystał? Wiadomo to nie fair wobec innych ale w takich chwilach o
takich rzeczach się nie myśli. Jak myślicie, duże jest prawdopodobieństwo że się kapną?

A powiedział ktoś twojej koleżance, że jeśli stwierdzą że praca jest ściągnięta (a mogą to zrobić, bo gdy mają wątpliwości, sprawdzają w internecie), to mogą, a raczej powinni, unieważnić maturę na całej sali ! Współczuję koleżance, jak rówieśnicy się dowiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 22:02, kindziukxxx napisał:

> A na jakiej stronie sprawdza się te wyniki ???
podchodzisz do szkoły i odbierasz świadectwo maturalne :D

Zaiste. Genialne w swej prostocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 21:33, Axuwax napisał:

A na jakiej stronie sprawdza się te wyniki ???

Chyba tu https://wyniki.komisja.pl/

Nie wiem tylko jak się to ma do wypowiedzi przedstawiciela Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z początku czerwca tego roku, że wyniki będzie można sprawdzić w połowie czerwca (na podanej wyżej stronie jak wół stoi, że wyniki od 30 czerwca, a więc tak jak w szkołach).

Jeśli podałem złą stronę to proszę żeby mnie ktoś poprawił... a co do "kolegów" wyżej: chyba kiepsko było z czytaniem ze zrozumieniem, Axuwax nie pytał gdzie będzie można sprawdzić wynik tylko na jakiej stronie, z tego co wiem żadna instytucja szkolna nie nazywa się "strona" (a może się mylę?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 13:50, lord0 napisał:

jak jest z rejestracją na studia zaoczne ? osobno się rejestruje czy jak ?

W IRK wybierasz zwyczajnie studia niestacjonarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie trzeba mieć dokumenty przy sobie kiedy składasz podanie na uczelnie, na kierunek ?
-dyplom z liceum
-Jakies tam papiery medyczne
-Swiadectwo zdania matury

Coś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 12:34, Axuwax napisał:

Jakie trzeba mieć dokumenty przy sobie kiedy składasz podanie na uczelnie, na kierunek
?
-dyplom z liceum
-Jakies tam papiery medyczne
-Swiadectwo zdania matury

Coś jeszcze ?

Sprawdź na stronie uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować