Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2011 o 18:47, Tomek1120 napisał:

Skąd pochodzą te zestawy na maturę ustną z angielskiego? Są one z CKE czy jak? Wykaz
zestawów jest gdzieś w internecie?

zestawy pochodzą z CKE a z tego co wiem ich wykaz nie jest nigdzie upubliczniony, choć w wszelakich podręcznikach możesz znaleźć zestawy niemalże identyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry materiał, szkoda, że teraz już mi nie pomoże. Ogólnie to jestem przerażony wizją środy. Zdaję rozszerzenie. Problem w tym, że tak naprawdę uczę się od ubiegłej środy, bo wcześniej moją uwagę przykuwały inne przedmioty maturalne. Teraz żałuję, ale nic nie poradzę. Na sprawdziany uczyłem się regularnie, kojarzę pojęcia i wydarzenia, ale nigdy nie kułem pamięciówki, więc mam problem z datami itd. Do tego dochodzi stres związany z oczekiwaniami - na koniec z historii dostałem 5, niejako na kredyt zaufania. Oj, chyba nie będę mógł później spojrzeć w oczy Panu Januszowi (pozdrawiam)... Próbę napisałem bez nauki na 36%, co oczywiście w żadnym stopniu mnie nie satysfakcjonuje, ale nie liczę na jakiś szczególnie wyższy wynik. Wszystko powyżej 50% mnie zadowoli, choć zdaję sobie sprawę z tego, że stać mnie na więcej. Cóż, wszystko zależy praktycznie od tematu eseju. Dajcie mi odkrycia geograficzne, albo coś z PRL i mogę jechać ;)

Całe szczęście, że reszta poszła mi raczej dobrze (choć patrząc na wyniki, jakie osiągają tutaj niektórzy, to zastanawiam się, czy mają jakieś życie poza szkołą ;)), więc może nie będzie najgorzej przy rekrutacji. Niech już będzie po tej środzie, bo od pół miesiąca o niczym innym nie potrafię rozmawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po maturze z informatyki. :) W sumie była całkiem przyjemna tylko na siłę starałem ją sobie utrudnić (zakopując się w prostym algorytmie z pierwszego arkusza i pisząc program do zadania z Excela). Tak czy inaczej jestem zadowolony ze wszystkich zadań poza zamkniętymi gdzie chyba niczego nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 14:46, o_Orange napisał:

I po maturze z informatyki. :) W sumie była całkiem przyjemna tylko na siłę starałem
ją sobie utrudnić (zakopując się w prostym algorytmie z pierwszego arkusza i pisząc program
do zadania z Excela). Tak czy inaczej jestem zadowolony ze wszystkich zadań poza zamkniętymi
gdzie chyba niczego nie jestem pewien.

Wow, informatyka. ;) U nas straszyli ludzi tym, że są tak z dupy pytania, że 30% to najwięcej, na co możemy liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 15:09, Dared00 napisał:

Wow, informatyka. ;) U nas straszyli ludzi tym, że są tak z dupy pytania, że 30% to najwięcej,
na co możemy liczyć.


Absolutnie nie, informatyka (nawet rozszerzona) jest dosyć przewidywalna, a w drugim arkuszu (szczególnie baza danych) można powiedzieć, że schematyczna. Myślę, że 80% powinienem mieć bez problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem iść na jutrzejszą historię rozszerzoną, ale chyba sobie odpocznę ;p Zimą taką miałem chęć, takie plany... ale nic materiału nie ruszyłem xD Nie sądzę żeby udało mi się choćby zbliżyć do wyniku sprzed 2 lat (60% wiem, nie tak dużo, ale to było właściwie bez uczenia się). Tak więc życzę powodzenia innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2011 o 17:30, Pitej napisał:

Tak więc życzę powodzenia innym.


Głupia taktyka. Iść możesz, zawsze to te kilka(naście) % więcej. Czym się przejmujesz? Obniżeniem poziomu szkoły? Jesteś już po liceum i nic Cię to nie powinno obchodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z jego wypowiedzi wynika że już raz zdawał maturę, więc rzeczywiście, może to mu zaszkodzić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 18:53, lord0 napisał:

z jego wypowiedzi wynika że już raz zdawał maturę, więc rzeczywiście, może to mu zaszkodzić

W jaki sposób? Przecież gorszy wynik nie powoduje żadnych ujemnych konsekwencji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 19:36, Dark_elves napisał:

> z jego wypowiedzi wynika że już raz zdawał maturę, więc rzeczywiście, może to mu
zaszkodzić
W jaki sposób? Przecież gorszy wynik nie powoduje żadnych ujemnych konsekwencji:)

a nie przypadkiem liczy się ostatni wynik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 20:18, lord0 napisał:

a nie przypadkiem liczy się ostatni wynik ?

Nie. Mało tego jeśli nie poprawisz, to na aneksie do świadectwa dojrzałości nawet nie będziesz
miał wpisanego wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 22:33, azure83 napisał:

na historię wykujcie stosunki Polski z sąsiadami ;)
http://matura2011.net/matura-2011-z-bagnetami-na-historie/

Od conajmniej matury w 2008 roku jest to tematem. Jedyne co się robi to zmienia państwa odpowiednio pod całą maturę, tak by jak najwięcej wiedzy było powiązanej z programem. Jakoś pisanie wypracowania nt. dziejów politycznych Polski i Węgier od 1918 do 1956 nie było trudne.

EDIT: Obstawiam, że teraz będzie coś z Czechami, ale po głowie z tematu 20 wieku chodzi mi Litwa, ew. nawet koncepcje polityki zagranicznej (federalna i korporacyjna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 12:50, NecroVisioneR napisał:

Czy jeżeli ktoś ma z dodatkowego przedmiotu mniej niż 30 % to zdał prawda?tyle
że ma wpisany swój wynik do świadectwa?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować