Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 12:50, NecroVisioneR napisał:

Czy jeżeli ktoś ma z dodatkowego przedmiotu mniej niż 30 % to zdał prawda?tyle
że ma wpisany swój wynik do świadectwa?


Z tego, co mi wiadomo, to jeśli z dodatkowego masz mniej niż 30% ,to i tak zdajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę państwa i jak historia? Wg mnie 2 tematy proste, jak nigdy. Zawsze jeden był do napisania a drugi beznadziejny. Test i źródła w miarę. Mam nadzieję że będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie zaskoczyło że było tyle starożytności, za nic nie mogłem sobie przypomnieć tego pałacu na krecie ... a co do wypracowań to dziwne że oba dotyczyły ustroju i oba polski co mogło wielu pogrążyć. Ja wybrałem drugi temat bo wydawało mi się że jest łatwiejszy, mniej dat i zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:19, lord0 napisał:

mnie zaskoczyło że było tyle starożytności, za nic nie mogłem sobie przypomnieć tego
pałacu na krecie ... a co do wypracowań to dziwne że oba dotyczyły ustroju i oba polski
co mogło wielu pogrążyć. Ja wybrałem drugi temat bo wydawało mi się że jest łatwiejszy,
mniej dat i zmian


No starożytności sporo i w teście dużo źródeł. Ja wybrałem pierwszy. Jak sobie zrobiłem rozpiskę w brudnopisie to okazało się że więcej miałem do powiedzenia o latach 1764-1795.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt, w I temacie było więcej do napisania lae trzeba było uważać na reformy i próby reform, a poza tym wyleciało mi z głowy co było w 1764 i dopiero potem sobie przypomniałem ze to był sejm konwokacyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:09, Caymanpl napisał:

No proszę państwa i jak historia? Wg mnie 2 tematy proste, jak nigdy. Zawsze jeden był
do napisania a drugi beznadziejny. Test i źródła w miarę. Mam nadzieję że będzie dobrze:)

Fakt tematy proste,a tak poza tym to nic nadzwyczajnego i w sumie pierwszy raz bez interpretacji obrazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy arkusz nie był jakoś szczególnie trudny, ale tym bardziej jestem zawiedziony. Z części tekstowej zrobiłem 5 błędów (głównie głupie, w tym 2 na mapce ;/). I tak jak ktoś wspomniał - pogrążył mnie esej. W przygotowaniach skupiałem się głównie na stosunkach z innymi krajami, powtarzałem zrywy niepodległościowe itd. Tu coś napisałem, ale straszne lanie wody to było i zdecydowanie szału nie będzie. Dostanę 60%, to będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 16:08, Dared00 napisał:

Na ustnym polskim muszę mieć plan ramowy, czy mogę bez?

Bo wiem, że niby plan ramowy daje się komisji.


Nie trzeba mieć, mnie przynajmniej nikt się nie czepiał jak przyszedłem bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 16:09, Asthariel napisał:

Nie trzeba mieć, mnie przynajmniej nikt się nie czepiał jak przyszedłem bez niczego.

Git. W moim przypadku plan wyglądałby Wstęp-Rozwinięcie tematu-Zakończenie, więc nie widzę większego sensu w tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest tutaj ktos ogarniajacy rozmowy sterowane z angielskiego? mam problem z ustanawianiem kompromisow i wiekszoscia rzeczy zwiazanych z chorobami i lekarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff... No i po chemii. Ogólnie ciężko było pomimo, że połowa arkusza to chemia organiczna, matematyka (pierwszy raz widziałem by trzeba było wyliczyć szybkość reakcji, dobrze, że jednostkę podali) czy proste zadania z elektrolizy i budowy atomu. Jednak, trudne to było, trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 16:29, Malevyn napisał:

jest tutaj ktos ogarniajacy rozmowy sterowane z angielskiego? mam problem z ustanawianiem
kompromisow i wiekszoscia rzeczy zwiazanych z chorobami i lekarzami.

kompromisy proste, zazwyczaj wystarczy ze najpierw zrobisz cos a potem cos, każdy, nawet najgłupszy pomysł przejdzie. a co do lekarza to trzeba się go nauczyć i tyle, powiesz że CI brzuch boli albo masz gorączkę i git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:02, Malevyn napisał:

hmm a ktos moglby ze mna pocwiczyc te rozmowki na gg ? ktos sie czuje na tyle dobry z
angielskiego ?


Pewnie, czemu nie ;) Pisz na 7610668, z chęcią pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś złego się stanie, jeśli w dniu mojej prezentacji wprowadzę drobne zmiany (względem bibliografii) w kwestii materiałów dodatkowych? Na przykład jeśli w bibliografii napisałem, że będę korzystał z karty z cytatami, a jej nie przyniosę, dodatkowo będę korzystał z reprodukcji obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 21:46, Evertsen_Dante napisał:


Jak w prezentacji będzie mniej niż w bibliografii to co najwyżej się podziwią w komisji
i tyle. Jeśli wpisałem reprodukcję obrazu to spoko.

chodzi mi o materiały dodatkowe. czy jak użyję karteczki, a oleję obrazek czy coś w tym stylu, takie pierdoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 21:47, Graszcz napisał:

chodzi mi o materiały dodatkowe. czy jak użyję karteczki, a oleję obrazek czy coś w tym
stylu, takie pierdoły


Pewnie, spokojnie. Chyba, że masz temat z literatury oraz malarstwa i nie użyjesz reprodukcji, to mniej spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem prezentację, dzisiaj rano się jej uczylem, tak jakby spóźniłem się na egzamin i 20/20. Kto jest zajebisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować