Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Legion Alfa raczej trzyma się z daleka od mrocznych bóstw i ich magii, o ile dobrze pamiętam.

btw
czytał ktoś serię "Soul Drinkers"? Jak wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 16:40, Axuwax napisał:

Znacie może jakiś zakon/bandę chaos space marines nie kultywujących mrocznych bogów?
Raczej to będą jacyś piraci albo bandyci.
CHSM ogólnie mi się podobają, ale mroczni bogowie mniej.


Legion Alfa i Władcy Nocy z reguły unikają sprzymierzania się z mocami Chaosu, aczkolwiek znajdują się wśród nich wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 17:01, Fatal-X napisał:

btw
czytał ktoś serię "Soul Drinkers"? Jak wrażenia?


Tak, ja. Seria jest dosyć nierówna, ma naprawdę mocne momenty, ale też jest sporo średnizny. Jeśli szukasz czegoś mocnego to polecam np. serię o Salamandrach Nicka Kyme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 17:07, Nagaroth napisał:

Legion Alfa i Władcy Nocy z reguły unikają sprzymierzania się z mocami Chaosu, aczkolwiek
znajdują się wśród nich wyjątki.


Wiesz może gdzie coś dokładniej pisze o tych zakonach w języku polskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 17:20, Axuwax napisał:

Wiesz może gdzie coś dokładniej pisze o tych zakonach w języku polskim?


Nie, nie czytam nic 40stkowego po polsku już od baaardzo dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ponad dwa miechy temu kilka książek z serii o Herezji Horusa, drugi ''Omnibus'' Kosmicznego Wilka oraz opasły ''The Saint'' o Duchach Gaunta(ja pierniczę, ale to nieporęczne cholerstwo, a na dodatek czcionka taka mała że oczy się męczą....khem). Jakiś czas temu zacząłem czytać o tych duchach, ale w połowie Guns of Tanith znużyły mnie te opowieści o Gwardii. Więc sięgnąłem po ostatnią nieprzeczytaną książkę o Herezji ''Legion''. I co dostaję?
Imperialną Gwardię! Gah! Takie moje szczęście...liczyłem na Legion Alfa od środka.

Tak więc krótkie podsumowanie:

Ze smutkiem muszę stwierdzić że poziom ''Kosmicznego Wilka'' spadł wraz ze zmianą autora, chociaż podszedłem do ich dzieł bez żadnego uprzedzenia. ''Sons of Fenris'' jest bardzo słaby, ''Wolf''s Honour'' to postęp, ale nadal jest słabiej niż u Kinga.

Pierwsze 3 książki z serii o Herezji można brać bez większych obaw, ''The Flight of the Eisenstein '' to taki powiedzmy dodatek do ''Galaxy in Flames'', bez rewelacji, można odpuścić.
''Fulgrim'' jest niezły, myślę że warto. ''Descent of Angels'' to geneza Mrocznych Aniołów, jak na mój gust to można sobie odpuścić, jeśli nie jest się fan tego zakonu.
Nad tym Legionem i Duchami jeszcze sobie posiedzę, bo jakoś już się tak nie palę do czytania po tym wszystkim, przynajmniej na jakiś czas ;).

Są jednak dwie rzeczy które chciałbym zobaczyć, jak Horus nasłał wilki na Prospero(wyjaśnienie pt. ''rozkaz Mistrza Wojny'' mi nie wystarcza) oraz finalny pojedynek Horusa z Imperatorem, obrona Terry. Ale na te ostatnie to sobie chyba jeszcze poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 03:07, Fatal-X napisał:

Pierwsze 3 książki z serii o Herezji można brać bez większych obaw, ''The Flight of the
Eisenstein '' to taki powiedzmy dodatek do ''Galaxy in Flames'', bez rewelacji, można
odpuścić.


Zgadzam się w pełni, otwierająca trylogia Herezji jest bardzo przyjemną lekturą, zwłaszcza "Horus Rising". :)

Dnia 07.10.2011 o 03:07, Fatal-X napisał:

''Fulgrim'' jest niezły, myślę że warto.


Mnie bardzo, bardzo podobały się opisy upadku Fulgrima, dosyć tragicznego. Szkoda tylko że Masakrze na Istvaan V poświęcono tak mało miejsca.

Dnia 07.10.2011 o 03:07, Fatal-X napisał:

''Descent of Angels'' to geneza Mrocznych Aniołów,
jak na mój gust to można sobie odpuścić, jeśli nie jest się fan tego zakonu.


Jak dla mnie to ta książka jest fajna sama w sobie, ale za mało w niej Warhammera, Herezji i całej reszty. Mało Liona, mało Marines, całą historię młodziaków można by opowiedzieć w 100-150 stronach i książka tylko by na tym zyskała.

Dnia 07.10.2011 o 03:07, Fatal-X napisał:

Nad tym Legionem i Duchami jeszcze sobie posiedzę, bo jakoś już się tak nie palę do czytania
po tym wszystkim, przynajmniej na jakiś czas ;).


Bardzo polecam "Legion", to prawda że jest sporo o Imperialnej Armii ale mamy też przedstawione działanie imperialnych szpiegów, Legion Alfa przedstawiony w stylu black ops i świetne, zaskakujące zakończenie. :)
Duchy zaś są też super ale je trzeba sobie dawkować i robić pomiędzy kolejnymi tomami przerwy na coś innego.

Dnia 07.10.2011 o 03:07, Fatal-X napisał:

Są jednak dwie rzeczy które chciałbym zobaczyć, jak Horus nasłał wilki na Prospero(wyjaśnienie
pt. ''rozkaz Mistrza Wojny'' mi nie wystarcza)


Duologia "Prospero Burns/A Thousand Sons" jest zdecydowanie jedną z lepszych części Horus Heresy, świetne książki :). Do tego warto zaopatrzyć się też w "Battle of the Fang", można rzec że to nieoficjalna kontynuacja zatargu między Wilkami i Synami (oczywiście w pełni kanoniczna, przez nieoficjalność mam na myśli że nie jest to książka z Herezji a z serii Space Marine Battles).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie nowe informacje o necronach - jak będą się prezentować różnice między ich frakcjami? Czyżby chcieli wprowadzić coś jak zakony, legiony, craftworldy, klany, septy itd. jak u innych ras? Sądząc po "leaked" obrazkach to teraz każdy lord nekronów będzie miał inny wygląd, swoje imię i zapewne jakieś resztki świadomości i osobowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 19:37, Arcling napisał:

Zastanawiają mnie nowe informacje o necronach - jak będą się prezentować różnice między
ich frakcjami? Czyżby chcieli wprowadzić coś jak zakony, legiony, craftworldy, klany,
septy itd. jak u innych ras? Sądząc po "leaked" obrazkach to teraz każdy lord nekronów
będzie miał inny wygląd, swoje imię i zapewne jakieś resztki świadomości i osobowości.


Nekronów prawie całkowicie przerobiono pod względem fabularnym. Moim zdaniem na plus, ogromny plus. Teraz większość z nich wciąż jest świadoma poza najbardziej podstawowymi jednostkami jak Wojownicy - to dalej bezmyślne automaty. Reszta jednak zachowała pełnie świadomości podczas transferu. Tak samo C''Tanowie nie są już wszechpotężnymi bogami i jedynymi umysłami rządzącymi rasą, C''Tanowie zostali zmasakrowani przez Nekronów i teraz istnieją ich tylko różne Fragmenty (Shards) zniewolone przez Nekronów.

I tak, teraz Nekronowie są podzieleni na tzw. Dynastie, każda z nich ma swoje własne cele, osobistości, motywy i plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 19:47, Nagaroth napisał:

Nekronów prawie całkowicie przerobiono pod względem fabularnym. Moim zdaniem na plus,
ogromny plus. Teraz większość z nich wciąż jest świadoma poza najbardziej podstawowymi
jednostkami jak Wojownicy - to dalej bezmyślne automaty.

To akurat na plus, że podstawowe jednostki pozostały bezmyślne. Już chyba w starym lore było, że lordowie nekronów mają tam jakąś własną świadomość.

Dnia 30.10.2011 o 19:47, Nagaroth napisał:

Reszta jednak zachowała pełnie
świadomości podczas transferu. Tak samo C''Tanowie nie są już wszechpotężnymi bogami
i jedynymi umysłami rządzącymi rasą, C''Tanowie zostali zmasakrowani przez Nekronów i
teraz istnieją ich tylko różne Fragmenty (Shards) zniewolone przez Nekronów.

Czyli można powiedzieć, że oni zbuntowali się przeciwko C''tanom?

Dnia 30.10.2011 o 19:47, Nagaroth napisał:

I tak, teraz Nekronowie są podzieleni na tzw. Dynastie, każda z nich ma swoje własne
cele, osobistości, motywy i plany.

Czyli w samej walce i w składzie jednostek też mogą się między sobą teraz różnić? Porównując ich np. do legionów u chaosu, gdzie istnieją takie specjalne jednostki jak noise marines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 20:01, Arcling napisał:

Czyli można powiedzieć, że oni zbuntowali się przeciwko C''tanom?


Tak, na to wygląda że po pokonaniu Pradawnych Nekroni zwrócili się przeciwko C''tanom.

Dnia 30.10.2011 o 20:01, Arcling napisał:

Czyli w samej walce i w składzie jednostek też mogą się między sobą teraz różnić? Porównując
ich np. do legionów u chaosu, gdzie istnieją takie specjalne jednostki jak noise marines.


Chyba tak, ale tego nie jestem pewien, Codex dopiero jest w przedsprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 20:25, Nagaroth napisał:

Tak, na to wygląda że po pokonaniu Pradawnych Nekroni zwrócili się przeciwko C''tanom.

W takim razie nie podoba mi się ta zmiana. Poza tym kłóci się z tym, co było do tej pory w książkach (Zwiastun Nocy, którego czytałem zawierał przebudzenie C''tana). Chyba, że ten bunt wydarzyłby się niedawno to by miało więcej sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 21:20, Arcling napisał:

W takim razie nie podoba mi się ta zmiana. Poza tym kłóci się z tym, co było do tej pory
w książkach (Zwiastun Nocy, którego czytałem zawierał przebudzenie C''tana). Chyba, że
ten bunt wydarzyłby się niedawno to by miało więcej sensu.


Wydarzył się dawno, dawno temu. To całkowity retcon fabularny a nie dopisanie nowych wydarzeń. Musimy poczekać na Codex żeby się dowiedzieć dokładnie co i jak, ja już złożyłem zamówienie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 21:42, Nagaroth napisał:

Wydarzył się dawno, dawno temu. To całkowity retcon fabularny a nie dopisanie nowych
wydarzeń. Musimy poczekać na Codex żeby się dowiedzieć dokładnie co i jak, ja już złożyłem
zamówienie. :)

Szkoda, bo wolę poprzednich necronów. Chyba, że C''tani nadal istnieją jako w tych fragmentach i kontrolują necronów, bo bez nich to już nie to samo... Inaczej nie mają oni już celu - przecież oni zabijali innych tylko w celu zbierania dusz dla C''tanów. Teraz to będą już tylko kalką tomb kings, jeśli rzeczywiście ma to tak wyglądać. Chyba zostanę przy starym lore :P Najwidoczniej inspirują się Blizzardem niszcząc swoje lore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Power Sword dla wersji PC można było zdobyć tylko dokonując pre-order gry w THQ Store(i możliwe że w jakiś innych sklepach). Może kiedyś Relic wypuści go jako DLC...kto wie. Ale gra nie jest niestety najlepiej wspierana, łagodnie mówiąc, więc raczej nie nastawiałbym się na to.

btw
Nie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informuję...po świecie biegają już osoby biegające z kodeksem Nekronów i Nagaroth miał rację- zrobili retcon. C''Tani są w kawałkach, flayed ones to bodaj ofiary zarazy spowodowanej przez jednego z C''Tanów, która doprowadza do szaleństwa, pariasów nie ma (szkoda, to była jedna z ciekawszych jednostek starego Neca),Wraithy to już nie Nekroni, tylko całkiem spore roboty. I teraz najlepsze: podobno Nekroni do poruszania się szybciej od światła używają...webwaya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 22:28, Shveid napisał:

Tak tylko informuję...po świecie biegają już osoby biegające z kodeksem Nekronów i Nagaroth
miał rację- zrobili retcon. C''Tani są w kawałkach, flayed ones to bodaj ofiary zarazy
spowodowanej przez jednego z C''Tanów, która doprowadza do szaleństwa, pariasów nie ma
(szkoda, to była jedna z ciekawszych jednostek starego Neca),Wraithy to już nie Nekroni,
tylko całkiem spore roboty. I teraz najlepsze: podobno Nekroni do poruszania się szybciej
od światła używają...webwaya.

Trochę poczytałem o tym na zagranicznych forach. Niestety, GW tak jak Blizzard zaczyna niszczyć swoje uniwersa dziwnymi pomysłami. Wprawdzie w przeszłości też pewne rzeczy zmieniali, jednak lore z necronami było już po tych latach zbyt głęboko osadzone w świecie. Teraz część książek, wydarzeń zupełnie nie ma sensu. Tak ja usunięcie pariahów czy wraithów, które były obecne w książkach. W dodatku necroni stracili dawną motywację - to po co spali te 65 milionów lat aby życie w galaktyce się odbudowało skoro jedynie zależało im na dominacji? Budzą się gdy istnieją potęgi, które mogą im zagrozić zamiast te miliony lat temu po prostu zagarnąć to co pozostało... O takich idiotyzmach jak sojusz z Blood Angel nie wspominając. Nowe lore jak dla mnie jest zwyczajnie słabe. Teraz są po prostu metalowymi ludźmi, tomb kings in space. Ja w każdym razie zignoruję tę zmianę lore i pewnie już niczego nowego z Black Library z tym nie kupię. Zostaję przy starym lore, że C''tani nadal nimi tak naprawdę rządzą.

Może kiedyś znowu to zmienią, bo sporo ludzi jest niezadowolonych z nowego stanu rzeczy. Zwłaszcza tamtym sojuszem z Blood Angels...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować