Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Widzę, że nowy kodeks rozpalił u niektórych dawne, przestygłe paleniska GNIEWU na Matta Warda (naszego duchowego suzerena). To, albo ostatnio dużo ludzi zabrało się do przeglądania 1d4chana. :)
Nie będę gorszy, też coś wrzucę. Co prawda nieco już toto przeterminowane, ale wspomniana wcześniej współpraca nekronów i Blood Angels nawet po modyfikacjach fluffu "Faraonoterminatorów" wzbudza we mnie jakieś takie dziwne... zaniepokojenie.

20111107182909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 22:45, Nagaroth napisał:

Nie mogli, starzy Nekroni nie byli w stanie w żaden sposób "sfiksować" i odzyskać świadomości,
w starym lore stracili ją bezpowrotnie wraz z duszami i byli całkowicie bezmyślnymi automatami.
Jak mikrofalówka.

Co ciekawe - w nowym lore jest właśnie na odwrót, frakcja Nekronów gdzie podczas Wielkiego
Snu (czas kiedy Nekroni kimali) program zarządzający Światem Grobowcem został uszkodzony,
wymazał pamięć i świadomość Nekronom i ich ożywił i nimi kieruje. Jego celem jest powiększanie
swojej armii i zmienianie reszty Nekronów w bezmyślne automaty.

Ekhm, nawet w starym fluffie Lordowie mieli świadomość, nie byli ludźmi, to fakt, nie tak jak ci teraz, ale coś tam ponarzekać mogli. Wystarczyło dać im jej trochę więcej. Wojownicy to i tak puszki. Podobnie jak większość armii.
Niemniej ten retcon byłby znacznie mniejszy i ucieszył wszystkich, a teraz Ward przesadził z uczłowieczaniem Nekronów. (którzy tematycznie mało brakowało a ukradliby pałeczkę Eldarom(no bo w sumie obie rasy stare, obie przeżyły wielkie tragedie, obie sobie same zgotowały ten los, obie są wystarczająco aroganckie, obie współpracują z ludźmi kiedy trzeba, obie mają zaawansowaną technologię(z tym, że Nekroni bez warpu) etc.).
Czyli co w kolejce, sojusz Tyranidzi Ultramarines?:P (no bo przecież Tyranidzi też nie mają osobowości i w ogóle;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 18:31, ReVanMg napisał:

Czyli co w kolejce, sojusz Tyranidzi Ultramarines?:P (no bo przecież Tyranidzi też nie
mają osobowości i w ogóle;) )


Bardziej by tu pasowała tresura w stylu ''Azor przynieś Panu patyk!'' niż próba jakiegokolwiek sojuszu. Ale raczej to się szybko nie stanie, gdyż trzeba by było danego osobnika ''oderwać'' od roju i jakoś zapanować nad jego bezmózgim zachowanie kiedy nie jest podłączony do synapsy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może skąd jest ten obrazek? Z jakiegoś komiksu z 40k? Jeśli tak to proszę o tytuł. Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś, o ile jest coś dobrego w tym temacie.

20111113030047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 03:01, Arcling napisał:

Ktoś wie może skąd jest ten obrazek? Z jakiegoś komiksu z 40k? Jeśli tak to proszę o
tytuł. Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś, o ile jest coś dobrego w tym temacie.


Chyba fanowski rysunek. Z komiksów bardzo mocno polecam Titan - God Machine i Inquisitor Ascendant. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 14:19, Nagaroth napisał:

Chyba fanowski rysunek. Z komiksów bardzo mocno polecam Titan - God Machine i Inquisitor
Ascendant. :)

Titan zdaje się być interesujący. Ten drugi chyba jest już dość trudny do dostania, bo widzę, że ceny za niego są dość wysokie i o nowe egzemplarze ciężko. Znalazłem też coś takiego: http://en.wikipedia.org/wiki/Damnation_Crusade O Black Templars i w opisie jest coś o walce z nekronami (może stamtąd ten rysunek?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 16:10, Arcling napisał:

Znalazłem też coś
takiego: http://en.wikipedia.org/wiki/Damnation_Crusade O Black Templars i w opisie jest
coś o walce z nekronami (może stamtąd ten rysunek?).


Damnation Crusade tak na prawdę staje się ciekawy w ostatnim numerze kiedy wszystko się wyjaśna. :P Tak to przez 90% czasu mamy masę scen kiedy Marines mordują orków/Chaos/cokolwiek innego bez większego znaczenia fabularnego.

Polecę też komiksy Exterminatus, Bloodquest, Daemonifuge i The Redeemer (jeśli lubisz mniej militarno-polobitwową część 40k)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Nagaroth, czytałeś może "Fallen Angels"?
Książka bardzo mi się spodobała, ale jest coś na końcu co nie rozumiem...

Spoiler


Z ostatnich zdań wątku o Mrocznych Aniołach na Kalibanie wynika że rytuał miał tak naprawdę dobre cele......?

"The psychic bridge he''d witnessed beneath the Northwilds arcology ''hadn''t been to draw the being throught into the physical realm from the warp, like at Sarosh, but to send it back."


Whaaaaaat. To kto stał za tym rytuałem jeśli nie akolici Chaosu? I kto miałby taką moc by zamieniać ludzi w zombie jeśli nie bogowie Chaosu? Watchers in the Dark? Ale jeśli tak to dlaczego pomagali Zaharielowi w zrujnowaniu własnego planu?? ...

I sama końcówka.

"Zahariel knew the source of Caliban''s taint.
And he knew its name."


To jak rozumiem znaczy że nasz bohater został skorumpowany przez Chaos? Ale.....damn.


Jest jakiś sequel do tego który to rozjaśnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 21:45, Fatal-X napisał:

Hej Nagaroth, czytałeś może "Fallen Angels"?
Książka bardzo mi się spodobała, ale jest coś na końcu co nie rozumiem...


Czytać, czytałem ale całe lata temu, tuż po premierze i prawdę mówiąc musiał bym przeczytać jeszcze raz żeby sobie przypomnieć co i jak, ale zdaje się że miałem podobne refleksje do ciebie. Sequela nie ma, ale wspominano parę razy że ktoś kiedyś jeszcze wróci do historii Mrocznych Aniołów.

Ale tak na prawdę chciałem tu napisać na inny temat - Fabryka Słów oficjalnie ogłosiła że zacznie wydawać powieści Black Library, w tym roku na polski rynek trafi 5 pierwszych części Horus Heresy oraz 3 tomy Duchów Gaunta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 14:49, Nagaroth napisał:

Ale tak na prawdę chciałem tu napisać na inny temat - Fabryka Słów oficjalnie ogłosiła
że zacznie wydawać powieści Black Library, w tym roku na polski rynek trafi 5 pierwszych
części Horus Heresy oraz 3 tomy Duchów Gaunta. :)

Wydają od nowa czy kolejne części? Ciekawe czy więcej mają w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 15:20, Arcling napisał:

Wydają od nowa czy kolejne części? Ciekawe czy więcej mają w planach.


Od nowa, zwyczajnie nie mogli by kontynuować wersji nadgryzionej przez Copernicus Corporation z powodów prawnych z tego co wiem.

I tak, mają więcej w planach, 8 pozycji na ten rok a ponoć nawet więcej na przyszły, dodatkowo zamierzają też wejść w Warhammera Fantasy. Ogólnie szykuje nam się o wiele lepszy wydawca 40k od CopCorpa, FS to duże, stabilne wydawnictwo znane z jakości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zamierzają wydawać omnibusy. Gaunta mam każdą część jaka została wydana w Polsce, ale jeśli ich tłumaczenia będą lepsze to może bym kupił coś takiego (chociaż kto wie, może i zwykłe zacznę od nowa). CopCorp był bardzo słabym wydawcą, korektę mieli fatalną i to ich totalne olewactwo klientów bez podawania planu wydawniczego. Najgorsze co wydali to chyba Gwiazda Erengradu (z fantasy) - literówki niemal na każdej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 20:43, Arcling napisał:

Ciekawe czy zamierzają wydawać omnibusy.


Osobiście nie sądzę, większe pieniądze siedzą w normalnych wydaniach. Aczkolwiek być może jest tak że umowa z BL wymaga na nich robienia dodruków już w postaci omnibusa. Kto wie?

Dnia 10.01.2012 o 20:43, Arcling napisał:

Gaunta mam każdą część jaka została wydana w
Polsce, ale jeśli ich tłumaczenia będą lepsze to może bym kupił coś takiego


Osobiście mam obie serie w całości w oryginale (no prawie, nie mam jeszcze świeżego Deliverance Lost do HH) ale polskim wydaniom dam szansę żeby sprawdzić tłumaczenie.

Dnia 10.01.2012 o 20:43, Arcling napisał:

CopCorp był bardzo słabym wydawcą, korektę mieli
fatalną i to ich totalne olewactwo klientów bez podawania planu wydawniczego.


CopCorp był przede wszystkim małym wydawnictwem, mało i rzadko publikowali, do tego ci sami tłumacze pracowali i nad powieściami i RPGami. FS to z kolei duży i bogaty wydawca, ma sporo tłumaczy i publikuje jedynie książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś odnośnie polskiego wydawcy książek z tego świata? Pamiętam, że była jakaś mała afera z poprzednim, nagle usunął wszystkie książki z planu wydawniczego i GW ponoć zaczęło negocjacje z innymi wydawcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 21:27, Mercuror napisał:

Czy wiadomo coś odnośnie polskiego wydawcy książek z tego świata? Pamiętam, że była jakaś
mała afera z poprzednim, nagle usunął wszystkie książki z planu wydawniczego i GW ponoć
zaczęło negocjacje z innymi wydawcami.


Nic takiego, Copernicus Corporation po prostu nie odnowiło licencji i skończyło wydawanie powieści Black Library bo ponoć im się to nie kalkulowało. GW i BL to osobne firmy, i tak dyskusje były zaczęte ale BL stawia na prawdę spore wymagania zagranicznym wydawcom (np. kontrola jakości poprzednich tłumaczeń wydawnictwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 08:20, Maciej2194 napisał:

Wiadomo po ile członków maja zakony SM ?

Z tego co pamiętam, każdy zakon liczy średnio tysiąc marines. Chyba na jakiejś stronce o lore to wyczytałem. Ale to było dawno, i być może nie prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 08:20, Maciej2194 napisał:

Wiadomo po ile członków maja zakony SM ?


Średnio liczą po tysiąc, czasem mniej oczywiście. Jest też parę Zakonów nie podążających za wytycznymi Codex Astartes i mającymi o wiele więcej członków, np. Czarni Templariusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować