Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2012 o 21:39, necron1501 napisał:

Hmm, wokół wh40k kręcę się już od paru dobrych lat, lecz głębiej w lore się nie zapuszczałem.
Gdzie mogę znaleźć jakieś kompendium takowego? A jeśli nie istnieje, to od czego zacząć?

Najprościej moim zdaniem sięgnąć po Lexicanum i ewentualnie WH40k wiki. Znajdują się tam materiały mające swoje źródła w kodeksach, jak i książkach:
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Main_Page
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Warhammer_40k_Wiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 21:53, Arcling napisał:

> Hmm, wokół wh40k kręcę się już od paru dobrych lat, lecz głębiej w lore się nie
zapuszczałem.
> Gdzie mogę znaleźć jakieś kompendium takowego? A jeśli nie istnieje, to od czego
zacząć?
Najprościej moim zdaniem sięgnąć po Lexicanum i ewentualnie WH40k wiki. Znajdują się
tam materiały mające swoje źródła w kodeksach, jak i książkach:
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Main_Page
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Warhammer_40k_Wiki


Lexicanum znam ale jakby nie patrzeć to jest database. A w bardziej przystępnej formie lore''u nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 22:13, necron1501 napisał:

Lexicanum znam ale jakby nie patrzeć to jest database. A w bardziej przystępnej formie
lore''u nie ma ?


Jedyna inna opcja to czytać Codexy i powieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jakiś czs temu wpadła mi w ręce Herezja horusa w książkę wsiąkłem strasznie i mam do was pare pytań (aktualnie czytam Galaktyka w ogniu) :
1. Pierwszy tom to Czas horusa tak? (bo znalazłem Wywższenie Horusa jakiś czas temu na allego i tak się zastanawiam czy to nie jest I tom, ale chyba nie okładki te same więc moze zmieniono nazwe )
2. Z racji tego że porwało mnie uniwersum młotka chciałbym poszeżać swoją więdze o tym świece czy są jakieś polskojęzyczne książki poza Herezją?(ewentulanie jakiś portal gdzie mógłbym czytać o tym uniwersum)
3. Czy jest książka dotycząca Histori Imperatora (jest postacią dość tajemniczą i tak na prawdę nie wiele o nim wiadomo )

Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:13, miodus napisał:

1.


Inna nazwa wynika z tego że Czas Horusa wydała w tym roku Fabryka Słów a Wywyższenie Horusa Copernicus Corporation kilka lat temu.

Dnia 10.11.2012 o 19:13, miodus napisał:

2.


Może uda ci się dorwać jakieś stare publikacje Copernicusa, ale od kiedy nie odnowili licencji nie było żadnych dodruków więc może być ciężko. W 2013 Fabryka rusza z cyklem Duchy Gaunta.

Dnia 10.11.2012 o 19:13, miodus napisał:

3.


Nie ma takiej książki. Jest o nim trochę informacji w podręcznikach Realms of Chaos do bitewniaka z lat 80, ale jeśli nie jesteś gotów wydać paru stów na eBayu to nie masz szans go dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:13, miodus napisał:

1. Pierwszy tom to Czas horusa tak? (bo znalazłem Wywższenie Horusa jakiś czas temu na
allego i tak się zastanawiam czy to nie jest I tom, ale chyba nie okładki te same więc
moze zmieniono nazwe )

Tu Ci niestety nie pomogę. Czytam raczej cykl inkwizytorski Daan Abnetta i przygody Ciaphasa Caine''a autorstwa Sandy Mitchella, które gorąco polecam. Póki co nie ma ich niestety po polsku.

Dnia 10.11.2012 o 19:13, miodus napisał:

2. Z racji tego że porwało mnie uniwersum młotka chciałbym poszeżać swoją więdze o tym
świece czy są jakieś polskojęzyczne książki poza Herezją?(ewentulanie jakiś portal gdzie
mógłbym czytać o tym uniwersum)

W zasadzie jest bardzo niewiele kompendiów w formie książkowej, nawet po angielsku. Są Codexy opisujące poszczególne armie zawierające też działy z otoczką fabularną, ale te tyczą się tylko 41 millenium, czyli "teraźniejszości" tego universum. Do tej pory wydano tylko jedną książkę o Horus Heresy - http://www.forgeworld.co.uk/New_Stuff/THE_HORUS__HERESY_BOOK_ONE_BETRAYAL.html Jest ona jednakże naprawdę POTĘŻNYM kompendium wiedzy o Sons of Horus, Death Guard, World Eaters i Emperors Children oraz ich prymarchów. Forge World (podfirma Games Workshop) jest także wykonawcą modeli doby herezji. Najlepszym źródłem informacji (wg mnie) jednak wciąż niekompletnym jest ta wiki: http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Warhammer_40k_Wiki

Dnia 10.11.2012 o 19:13, miodus napisał:

3. Czy jest książka dotycząca Histori Imperatora (jest postacią dość tajemniczą i tak
na prawdę nie wiele o nim wiadomo )

Jeśli zbierzesz całą wiedzę na temat Władcy Ludzkości dostępną w różnego rodzaju codexach, opowiadaniach czy oficjalnych informacjach od GB i Black Library to dowiesz się naprawdę... niewiele... Nie znamy jego prawdziwego imienia, nie wiemy prawie nic na temat jego pochodzenia (poza szamanami i tą całą historią z reinkarnacją) ani nic na temat jego działań przed zjednoczeniem Terry i początkiem Wielkiej Krucjaty. Znamy jego motywację, ale nie znamy w pełni jego planów, a sposób ich realizacji wydaje się nielogiczny i wręcz samobójczy. Nie wiemy nawet jaki jest jego aktualny stan. Wiemy jedynie, że trwa i prowadzi ludzkość nawet spoczywając na Złotym Tronie.

Dnia 10.11.2012 o 19:13, miodus napisał:

Dzięki za odpowiedzi :)

Nie wiem, czy Cię to zadowoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Fabryka zamierza wszystkie tomy Herezji tłumaczyć, albo ślepy, albo nie umiem znaleźć info? Te nowe też? Duchy Gaunta też znajda się w mojej kolekcji.
BTW. Napisałem do nich z zapytaniem, co myślą o wydaniu cyklu o Ragnarze, tym z Kosmicznych wilków, ale cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 10.11.2012 o 19:38, Alamut napisał:

Tu Ci niestety nie pomogę. Czytam raczej cykl inkwizytorski Daan Abnetta i przygody Ciaphasa
Caine''a autorstwa Sandy Mitchella, które gorąco polecam. Póki co nie ma ich niestety
po polsku.

Jak nie, Kosmiczne Wilki 3 tomy z 6 po polskiemu.

/../

Dnia 10.11.2012 o 19:38, Alamut napisał:

W zasadzie jest bardzo niewiele kompendiów w formie książkowej, nawet po angielsku.(...)

Ja bym dodał Lexicanum, mnie się stamtąd dobrze czytało.

/.../

Dnia 10.11.2012 o 19:38, Alamut napisał:

Jeśli zbierzesz całą wiedzę na temat Władcy Ludzkości dostępną w różnego rodzaju codexach,
opowiadaniach czy oficjalnych informacjach od GB i Black Library(...)

W Lexicanum są zebrane chyba wszystkie informacje o nim, co nie zmienia faktu, że mało ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 00:31, Dregorio napisał:

Fabryka zamierza wszystkie tomy Herezji tłumaczyć, albo ślepy, albo nie umiem znaleźć
info? Te nowe też? Duchy Gaunta też znajda się w mojej kolekcji.


Na razie mają pewną wykupioną licencję na pierwsze 5 tomów Herezji i 3 tomy Gaunta. Wiem też że są zadowoleni z wyników sprzedaży i chcą kontynuować Warhammery, ale czy wykupili coś jeszcze i co konkretnie chcą, tego nie wiem. Na pewno chcą inwestować mocno w Warhammera (stąd osobny dział na niego na ich nowej stronie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 00:35, Dregorio napisał:

Jak nie, Kosmiczne Wilki 3 tomy z 6 po polskiemu.

Co ma ten Chapter niby wspólnego z cyklem inkwizytorskim i pamiętnikami Caine''a?

Dnia 11.11.2012 o 00:35, Dregorio napisał:

Ja bym dodał Lexicanum, mnie się stamtąd dobrze czytało.

Też prawda, ale odnoszę wrażenie, że wikia jest częściej aktualizowana, chociaż tutaj można znaleźć starsze, czasem redconowane rzeczy.

Dnia 11.11.2012 o 00:35, Dregorio napisał:

W Lexicanum są zebrane chyba wszystkie informacje o nim, co nie zmienia faktu, że mało
ich.

To miałem na myśli, podobnie w wikii, ale kolega pytał się o osobną książkę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 01:41, Alamut napisał:

> Jak nie, Kosmiczne Wilki 3 tomy z 6 po polskiemu.
Co ma ten Chapter niby wspólnego z cyklem inkwizytorskim i pamiętnikami Caine''a?

Tzn. źle zrozumiałem. Pomyślałem w ogóle o całym uniwersum. Czy jakos tak, już nie pamiętam jak myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 01:15, Nagaroth napisał:

> Fabryka zamierza wszystkie tomy Herezji tłumaczyć, albo ślepy, albo nie umiem znaleźć

> info? Te nowe też? Duchy Gaunta też znajda się w mojej kolekcji.

Na razie mają pewną wykupioną licencję na pierwsze 5 tomów Herezji i 3 tomy Gaunta. Wiem
też że są zadowoleni z wyników sprzedaży i chcą kontynuować Warhammery, ale czy wykupili
coś jeszcze i co konkretnie chcą, tego nie wiem. Na pewno chcą inwestować mocno w Warhammera
(stąd osobny dział na niego na ich nowej stronie).

Tak z ciekawości się spytam, tam cała lista mailingowa jeszcze istnieje? Dostałem na początku ze 3 informacje, ale bardzo dawna już jest cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 14:46, Kazak napisał:

Tak z ciekawości się spytam, tam cała lista mailingowa jeszcze istnieje? Dostałem na
początku ze 3 informacje, ale bardzo dawna już jest cisza.


Prawde mówiąc nie wiem, nie chcę na takim publicznym forum wchodzić w prywatę, więc powiem że chwilowo grupa znajduje się w limbo i wypatruję wieści co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Fabryka z wyników jest zadowolona, ale pamiętam, że czwarta pozycja z Herezji Horusa miała być dostępna pod koniec października, a kolejna analogicznie w listopadzie. A tutaj widzę, że przenieśli obie premiery na 2013 rok. Ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, wpadła mi w ręce ed. kolekcjonerska rulebooka 4 edycji W40k. Z czym że sam siedzę w rpg''ach a nie w figurkach to chciałbym się dowiedzieć na ile mniej więcej mógłbym ją wycenić(albo raczej wymienić na jeden z podręczników do RPG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi jakaś dobra dusza podać listę, albo link do odpowiedniego sklepu z książkami ze świata w40k z polskim tłumaczeniem ? Ostatnio natknąłem się w matrasie na przetłumaczoną herezję horusa, i jest nawet strawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabryka Słów zabrała się za wydawanie książek ze świata czterdziestki. Z tego co widzę wydali jak na razie tylko trzy.

http://fabrykaslow.com.pl/warhammer/ksiazki

Przedtem wydawcą było Copernicus, pewnie też jest szansa kupić coś z ich książek, więc tutaj ich lista.

http://www.copcorp.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=index&catid=5&topic=&allstories=1

Osobiście nie chce mi się czekać aż ktoś wyda interesującą mnie książkę po polsku, po prostu kupuje je w oryginale. Do czytania po angielsku dużej liczby tekstu da się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieli też wydawać Gaunta, ale póki co wydają jedynie Herezję Horusa. Ciekaw byłbym innych pozycji, bo tamten cykl to już straszny tasiemiec oraz czy zabiorą się też za fantasy. Część książek Copernicusa może być już nie do dostania, bo dodruków już od dawna nie mogą robić. Sam mam dwa tomy Herezji jeszcze wydane przez Copernicusa, ponoć tłumaczenie Fabryki Słów jest dużo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 14:34, Fatal-X napisał:

Fabryka Słów zabrała się za wydawanie książek ze świata czterdziestki. Z tego co widzę
wydali jak na razie tylko trzy.

Spasiba, tak myślałem że to chyba oni.

Dnia 04.01.2013 o 14:34, Fatal-X napisał:

Osobiście nie chce mi się czekać aż ktoś wyda interesującą mnie książkę po polsku, po
prostu kupuje je w oryginale. Do czytania po angielsku dużej liczby tekstu da się przyzwyczaić.

Angielski znam całkiem nieźłe, ale raczej nie dałbym rady z kosmicznym żargonem oraz słówkami dotyczącymi uniwersum. Musiałbym co chwile sprawdzać zapewne coś w słownikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować