Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2012 o 16:37, Nagaroth napisał:


Wiadomo już coś co do dnia wydania? To czekanie już nie daje mi spać, a nie chce odłożonej kasy na całą serię wydać na coś innego niechcący w któryś weekend. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 18:37, dizzy1942 napisał:

Wiadomo już coś co do dnia wydania? To czekanie już nie daje mi spać, a nie chce odłożonej
kasy na całą serię wydać na coś innego niechcący w któryś weekend. ;)


"Czas Horusa" już za 8 dni, reszta jakoś w ciągu wakacji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się chciałem zapytać (należę do osób bardziej czytających niż grających w WH40k) co sądzicie o dotychczasowych przeciekach nt. 6 edycji gry? Bardzo się wszystko zmieni? Sam jestem ciekaw miniaturek w nowym starter packu. Wg plotek mają być Dark Angels vs Chaos co gdyby połączyć ten zestaw z Assault on black Reach dawałoby chyba ładną armię SM. Hm... Może nawet zacząłbym grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 01:37, Alamut napisał:

Tak się chciałem zapytać (należę do osób bardziej czytających niż grających w WH40k)
co sądzicie o dotychczasowych przeciekach nt. 6 edycji gry?


Jeśli interesują cie zmiany mechaniczne to na BoLSie ludzie którzy już mają podręcznik sporo opowiadają.
http://www.lounge.belloflostsouls.net/showthread.php?t=22683%22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 02:00, Nagaroth napisał:

Jeśli interesują cie zmiany mechaniczne to na BoLSie ludzie którzy już mają podręcznik
sporo opowiadają.
http://www.lounge.belloflostsouls.net/showthread.php?t=22683%22

Czy fabularnie szykują się w związku z tą edycją jakieś równie idiotyczne retcony, jak ten z necronami, czy na razie nic na temat fabuły nie wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 02:53, Arcling napisał:

Czy fabularnie szykują się w związku z tą edycją jakieś równie idiotyczne retcony, jak
ten z necronami, czy na razie nic na temat fabuły nie wiadomo?


Nie mam pojęcia, sam jeszcze podręcznika na oczy nie widziałem a jak na razie nikt nigdzie nie napisał ani słowa o zmianach w fluffie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, kolejność 40stkowych premier będzie wyglądać tak: Fałszywi Bogowie, Galaktyka w Ogniu, Ucieczka Eisensteina, First and Only, Fulgrim, Ghostmaker, Necropolis. Fałszywi Bogowie pod koniec bieżącego miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wyszła 6 edycja- ktoś już czytał? Jak teraz wygląda uniwersum, bo wedle plotek Chaos miał ruszyć tyłek? Póki co słyszałem, że nie sprzedała się najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 22:59, Shveid napisał:

Jakiś czas temu wyszła 6 edycja- ktoś już czytał? Jak teraz wygląda uniwersum, bo wedle
plotek Chaos miał ruszyć tyłek? Póki co słyszałem, że nie sprzedała się najlepiej.

http://www.belloflostsouls.net/2012/07/40k-rumors-busy-q3-2012.html

Jakieś nowe plotki są, aczkolwiek wygląda to jedynie na nowe modele i nowe zasady w rozgrywce. O żadnych zmianach w lore nie ma tam informacji. Cokolwiek zrobią, bardziej chyba uniwersum i tak już nie mogą bardziej skopać po tym, co zrobili poprzednio z necronami. W dodatku wielu ludziom na forach te zmiany się podobały, jakby upodobnienie wszystkich ras do siebie i odarcie z aury tajemniczości miało być na plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aura tajemniczości nie może trwać wiecznie, cieszę się, że zrobili z Nekronami to, co zrobili - była to w lore stosunkowo nowa rasa, o której ludzkość mało wiedziała, stąd takie, a nie inne wyobrażenie na ich temat. Teraz zaczęli dowiadywać się więcej, to i wyobrażenia zostaną skonfrontowane z tymi odkryciami.

Poza tym naprawdę, jeśli mamy mówić o upodabnianiu ras do siebie, to na pewno nie w kontekście zmian w WH40k. Rasy dalej są naprawdę diametralnie różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 15:33, Mercuror napisał:

Aura tajemniczości nie może trwać wiecznie, cieszę się, że zrobili z Nekronami to, co
zrobili - była to w lore stosunkowo nowa rasa, o której ludzkość mało wiedziała, stąd
takie, a nie inne wyobrażenie na ich temat. Teraz zaczęli dowiadywać się więcej, to i
wyobrażenia zostaną skonfrontowane z tymi odkryciami.

To właśnie było słabe, bo czym teraz są necroni? Mają te same cele, co inne rasy (różne od dynastii). C''tani byli naprawdę dobrym pomysłem, jako przeciwieństwo bogów Chaosu. Stali się takimi dark eldarami, główna różnica to, że nie są organiczni. Poza tym przynajmniej kilka książek teraz można wyrzucić do śmieci, bo np. w cyklu Ultramarines uwolnili Nightbringera. Po prostu zbyt wiele sprzecznych informacji, aby z tego sensowny lore ulepić. Sporo rzeczy trzeba wyrzucić. Był np. wątek o pariahah necronów, jako planie C''tan do wykorzystania ludzkości. Teraz nawet tej jednostki nie ma!

Dnia 22.07.2012 o 15:33, Mercuror napisał:

Poza tym naprawdę, jeśli mamy mówić o upodabnianiu ras do siebie, to na pewno nie w kontekście
zmian w WH40k. Rasy dalej są naprawdę diametralnie różne.

Nie są. Dobra była ta nieludzkość necronów, gdzie byli milczącą siłą, która eksterminowała życie, aby C''tani mogli się pożywić. Teraz wszystko to jest jakieś takie... nijakie. Jednego lorda interesuje np. zbieranie artefaktów, innego podbój, jeszcze mieli np. tymczasowy sojusz z Blood Angels (rzecz nie do pomyślenia w poprzednim lore). Co w tym ciekawego? Kolejne kliszowe postacie a takie już mamy wśród innych ras, które mają identyczne cele. Dlatego sam zignorowałem te zmiany i trzymam się wersji, że to nadal C'tan ich kontrolują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 15:33, Mercuror napisał:

Aura tajemniczości nie może trwać wiecznie, cieszę się, że zrobili z Nekronami to, co
zrobili - była to w lore stosunkowo nowa rasa, o której ludzkość mało wiedziała, stąd
takie, a nie inne wyobrażenie na ich temat. Teraz zaczęli dowiadywać się więcej, to i
wyobrażenia zostaną skonfrontowane z tymi odkryciami.

Poza tym naprawdę, jeśli mamy mówić o upodabnianiu ras do siebie, to na pewno nie w kontekście
zmian w WH40k. Rasy dalej są naprawdę diametralnie różne.

Ale niektóre zmiany wprowadzone w lore Necronów są po prostu kretyńskie, nie jest to co prawda kolejny kodeks ala Grey Knights, ale autor ten sam...;p

Zależy też jak patrzeć bo Nekroni upodobnili się do Eldarów, też jesteśmy starzy, też mieliśmy kiedyś fajne Imperium, też chcemy je odzyskać, też jesteśmy cholernie dumni. Z tą różnicą że Nekroni są metalowi i odcięci od warpu. (Zanim mi ktoś powie, że Eldarzy wymierają, to tak czy inaczej są ich miliardy, nie wspominając o Exodites i DE, z tym całym wymieraniem chodzi bardziej o upadek z piedestału niż dosłowne wymieranie gatunku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 15:33, Mercuror napisał:

Aura tajemniczości nie może trwać wiecznie, cieszę się, że zrobili z Nekronami to, co
zrobili - była to w lore stosunkowo nowa rasa, o której ludzkość mało wiedziała, stąd
takie, a nie inne wyobrażenie na ich temat. Teraz zaczęli dowiadywać się więcej, to i
wyobrażenia zostaną skonfrontowane z tymi odkryciami.

Poza tym naprawdę, jeśli mamy mówić o upodabnianiu ras do siebie, to na pewno nie w kontekście
zmian w WH40k. Rasy dalej są naprawdę diametralnie różne.


To może od razu niech z Tyranidów zrobią ''kosmicznych podróżników'', którzy zgubili się w kosmosie, a ich agresywność i chęć zjedzenie wszystkiego co ma jakieś wartości odżywcze to tylko nieporozumienie wynikające z niezrozumienia? Idąc tym tropem Imperialni odnajdą jakieś schematy, albo opracują urządzenie, które umożliwi im komunikację z Robalami. Okaże się zapewne. że z chęcią podpiszą jakiś pakt pokojowy i od tego momentu będą robić za zwierzątka w zoo, albo odpowiednik kucyków.. Frieeeendship!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 14:35, Arcling napisał:

Śiwetnie oddaje to, co Matt Ward zrobił z Grey Knights i postacią Draigo.


Wiesz, to co spotkało Draigo można interpretować na dwa sposoby. Albo przeczytać to co nieudolnie sklecił Ward i tego nienawidzić. Albo zastanowić się chwilę, porównać z innymi faktami z uniwersum WH40K i dojść do wniosku że to całkiem niezły koncept.

Widzicie, demonów w WH40K nie da się zabić. Całe to latanie Draigo po Osnowie, klepanie demonów, palenie domen bogów Chaosu i tym podobny syf może wydawać się przegięciem, ale przecież Draigo nic w ten sposób nie może osiągnąć, nie jest w stanie nic zrobić co miało by trwały efekt. Równie dobrze można uznać że bogowie Chaosu po prostu się nim bawią. Mam nadzieje że podczas przyszłej edycji kodeksu pisarz za niego odpowiedzialny pociągnie taką interpretacje dalej. O wiele ciekawszą postacią od obecnego Draigo był by Draigo którego spotkało to samo ale od swojego pobytu w Osnowie może i nie zmutował ale kompletnie oszalał, dalej jest wierny ale jednocześnie kompletnie obłąkany. Potencjał dawnego Wielkiego Mistrza który od czasu do czasu pojawia się na polu bitwy wspomóc braci jednocześnie będąc mocniej powalonym niż Joker jest imho naprawdę mocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały chaos jest nielogiczny w samym uniwersum w40k.
Gdyby ukazano go, tak jak robiono na początku w lore- jako zagrożenie niematerialne, skazujące na zagładę całe planety. W dzisiejszym lore widać, że wszystko pisali "ludzie" i związku z tym z ludzkiego punktu widzenia, więc chaos już nie przypomina lovecraftowego tworu, lecz kolejną "materialną" rasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 17:21, Nagaroth napisał:

Potencjał dawnego Wielkiego
Mistrza który od czasu do czasu pojawia się na polu bitwy wspomóc braci jednocześnie
będąc mocniej powalonym niż Joker jest imho naprawdę mocny.

Co kto woli, mnie osobiście nudzą zbyt potężne postaci. Wprawdzie to uniwersum jest pełne przesady, ale nawet SM i CSM czy demony mają jakieś ograniczenia co do swoich możliwości. Poza tym Grey Knights chyba słyną z tego, że żaden z nich nie został jeszcze nigdy opętany, więc Draigo wypaczony przez Chaos niespecjalnie tutaj pasuje. Brakuje jeszcze tylko tego aby Draigo stanął osobiście do pojedynku np. z Khornem.

A filmik też wytyka różne inne fajne "smaczki" - jak np. słabo zarysowana kwestia seksualności marines, ork pośród GK (zapewne nawiązanie do absurdalnego tymczasowego sojuszu Blood Angels z necronami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wokół wh40k kręcę się już od paru dobrych lat, lecz głębiej w lore się nie zapuszczałem. Gdzie mogę znaleźć jakieś kompendium takowego? A jeśli nie istnieje, to od czego zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować