Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2007 o 13:47, DarthGhost napisał:

Jest podobnie.

Szkoda.Moja chęć kupienia Jade Empire mocno zmalała.Myślę , że jednym z koniecznych wymogów , jeżeli chodzi o współczesne gry , jest porządna praca kamery.Bardzo brakowało tego w KotOR-ach , a jak dodać jeszcze niewielką rozległość świata i konieczność poruszania się po wytyczonej drodze(podobnie jak w Fable) , to traci się sporo przyjemności z grania.Może jakieś demko będzie , to sprawdze w praktyce jakie są wrażenia z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tam jest dialogf.tlk a ma ktoś dialogm.tlk ?? Bo tam chyba zalezy jaką się postacią gra to są inne pliki
F-FEMALE - kobieta
M-MALE - mężczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 18:51, Gordek napisał:

Hmm ja mam jedno pytanie. Wpadłem dziś do empiku z zamiarem kupna gry i były ale za 129,90
zł, niezależnie czy z koszulką czy nie. Mógłbym mieć taniej zamawiając u dystrybutora, ale
nie chciało mi się czekać i chciałem koszulkę. Nie żebym narzekał, ale się zastanawiam jak
to jest że sugerowana cena wydawcy to 99,99 zł, a w empiku sobie policzyli 30 zł więcej? Zazwyczaj
z tego co pamiętam, w empiku gry były w standardowych cenach, a często nawet taniej.


Każdy empik ustala cenę osobo na podstawie kosztów jakie zostały poniesone na transport + ich "widzimisie". Wielokrotnie spotkałem się z różnicą cenową 10zł w odległości 100 km. A co ciekawe dane mi było kilka razy nawet zauważyć, że w miejscowości która jest dalej o te 100 km cena była niższa o 10 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 13:31, darth 16 napisał:

Mam pytanie. Dostałem klucz do ruin, ale ich nie mogę zalesć. Gdzie one są?? Dzięki za pomoc!!!

Ruiny są niedaleko Lądowiska Thien, to te duże dzwi których wcześniej niedało się otworzyc,powineneś miec zaznaczoną tą lokację na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 14:47, darth 16 napisał:

Ale nie mam! Czy one są koło strażnicy gdzie rozwaliłem Cesarskich Wojowników?? :D


Wyjdz do tego obszaru z pomnkiem ryby, i od pomnika ryby w lewo


Wreszcie przeszedlem, Jade Empire, te ponad 40 godzin jest troche przesadzone, bo ja wykonujac wszystkie mozliwe zadania poboczne ( i glowne rzecz jasna ) gra zajęła mi nie całe 30 godzin, ale fajnie sie grało
Na razie widziałem 2 zakończenia, trzeba się starac o trzecie teraz xD

pOzdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem Jade EMpire :) I nie żałuuje tej stowki... Wnerwiło mnie to ze wersje zkoszulka (koszt ten sam) byly nie dla mnie bo były same rozmiary L ( a ja potrzebje XXL :D) Z instalacja zero problemow. Gierka jest naprawde miodna... NIe pogralem za duzo (wszedłem dopiero do pieczar) ale musze powiedziec ze jest wsio ok. Kamera czasami ma chwile słabośći ALE NAPRAWDE to nie przeszkadza... Przy Kotorze Jade ma duz omniej z tym problemow... Grafika tez jest ok :) Nie oczekiwalem super grafy ale to co otrzymalem jest super :) i te trawy... Denerwuje mnie tylko ze postac przenika przez zwiezratka :) I nie wiem, moze brak mi wprawy ale chwilami gierka jest trudna... Przy bitwie przy statku mialem spore problemy i podchodziłem do niej kilkakrotnie... Jak ktos sie jeszcze zastanawia powiem ze warto ja kupic bo takich gier na pieeca jest niewiele a tak dobrych w tym gatunku w zasadzie brak :] KOTOR przy tym wymieka, leży i kwiczy... Ot i tyla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 14:59, JaMES` napisał:

mam pytanie, ktore style warto rozwijac?
i co bylo le[iej wybrac ta laske czy miecz?


Co do styli, wybieraj te, które najbardziej ci pasują, ale jedna rada - nigdy nie rozwija wszystkich stylów. Lepiej skupić się na paru wybranych niż znać słabiutko wszystkie. Dla mnie podstawą jest styl Skaczącego Tygrysa i Karmazynowe Łzy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 15:09, darth 16 napisał:

Czyli do mostu i tamy, czy do kwatrery wojów??


Po rozbiciu dostałeś polecenie znalezienia nowego latawca. Przy pomniku z rybą miałeś skręcić w prawo, ale wcześniej zapewne skręciłeś w lewo. Byli tam zabójcy Lotosu i jeden weśniak który został wcielony do armii na siłę. Dalej taka strażnica i w środku ołtarz oraz parę skrzyń, a na zewnątrz strażnicy jest brama do ruin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 14:59, JaMES` napisał:

mam pytanie, ktore style warto rozwijac?
i co bylo le[iej wybrac ta laske czy miecz?



Ja rozwijałem Skaczącego Tygrysa, Tysiąc Cięć, Karmazynowe Łzy( miecz, dopiero od 3 rozdziału go miałem) , Nieskazitelny( kij) i Jadeitowego golema( na końcu gry jest nie zastąpiony xD )
Od Gujina wziąłem kij, bo ma większy zasięg, ale jeśli zależy Ci na obrażeniach bierz miecz
W poradniku polecają używac Stylu wspracia: Smok Burzy, który paraliżuje wrogów, ja go w ogóle nie używałem i jakoś przeszedlem grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie często piszę, lecz mówiąc szczerze wciągnęła mnie troszeczkę gierka... niestety przeszedłem już 2 razy (Mistrz i Wielki) dziś zacząłem 3 na tym Mistrzu Jadeitowym (czy jakoś tak) i powiem szczerze załamałem się, bo nie mogę sobie poradzić, ni chu.. :D
Jestem w chorym lesie lecz duchy są silne jak nie wiem (mam tylko 24 lv (ze starego) 6 lv (z nowego)) i co gorsza wpadłem w tarapty :D ani cofnąć się ani iść dalej, wszędzie sieką... nawet z kaplicami aktywowanymi trudno je zabić brrr (wnerwiony właśnie dopiero co wybiłem z gry by odpocząć przed wku...rzeniem) oj czeka mnie powrót do wcześniejszego save''u brrr... moja nie lubić tego.... :D

Może ktoś też właśnie wpadł na ten poziom trudności :P i znalazł na duchy dobrą metode :D byłbym wdzięczny gdyby ktoś się podzielił info :D..

Odziellne pytanko jakich stylów najczęściej używacie?
ja najczęściej zestawu
1Tysiąc cięć
2)czerwony minister (genialny :D)
3)Jadeitowy Golem (dobry lecz na jadeitowy poziom chyba za wolny:/)
4)Legendarne Uderzenie
5)Żelazna dłoń
6Złodziej dusz (czy jakoś tak ni pamięam)
7)Smok Burzy
8)Miecz smoka

Hmm i jak wam się podoba edycja kolekcjonerska?
Moim skromnym zdaniem jest kiepska, jedyne z czego można było się ucieszyć to płytka cd z muzyką...
Na cholere komu taki poradnik gdzie wszystko jasno na białym (dla małpy chyba napisane bo gdy ktoś ładuje w to 150 zł. to chyba woli nie niszczyć sobie zabawy) ?? poza tym moim zdaniem jest on napisany raczej przeciętnie
Gdzie się podziały te czasy gdzie w poradnikach były porady a nie opisy przejścia, czy tak trudno by było dać poradnik z opisanymi stylami walki (1 strona-1 styl opisany + zdjęcia) tak było by naprawdę lepiej :D (jestem zbyt leniwy by wśród tych stylów (niewielu bo niewielu) szukać najlepszego :D
Po co komu odzielne karteluszki z obrazkami postaci... (wolałbym tak jak to w edycji zagranicznej cały Art Book) :D


Swoją drogą coś ledwo żywy ten temat (czyżby wszyscy byli zahipnotyzowani przez monitor?? i nie mogli się oderwać od Jade''a)

od co... taki krótki post... (swoją drogą chętnie bym usłyszał wasze komentarze dot tej gry)


CZEMUŻ TO TAKA SŁABA GRAFIKA :( czemu czasem widze ziemie :D

a i sorka za błędy, mój mózg po całonocnych sesjach z jadem kiepściutko pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 17:58, Archacus napisał:

Swoją drogą coś ledwo żywy ten temat (czyżby wszyscy byli zahipnotyzowani przez monitor?? i
nie mogli się oderwać od Jade''a)


Mnie oderwał od świata na 3 dni :) Jak juz przeszedłem to moge dalej normalnie buszować po necie, a tak to nie, po 8h dziennie grałem w Jade''a :D

Dnia 10.03.2007 o 17:58, Archacus napisał:

CZEMUŻ TO TAKA SŁABA GRAFIKA :( czemu czasem widze ziemie :D


aż taka słaba nie jest, wg. mnie jest b. dobra, a ziemie też czasem widze :P

Dnia 10.03.2007 o 17:58, Archacus napisał:

1Tysiąc cięć
2)czerwony minister (genialny :D)
3)Jadeitowy Golem (dobry lecz na jadeitowy poziom chyba za wolny:/)
4)Legendarne Uderzenie
5)Żelazna dłoń
6Złodziej dusz (czy jakoś tak ni pamięam)
7)Smok Burzy
8)Miecz smoka


1. też go często używałem, b. szybki, przez co efektywny styl , szkoda, ze dopiero na arenie go mogłem kupić
2. hmm.. aż taki dobry jest? nigdy go nie używałem
3. noo, to mój ulubiony styl, tym stylem rozwaliłem wszytskich bossów ( kilkunasto sekundowa walka :P )
4. Miałem go od początku grając Wu Kwait Lotosu, jakoś nie przypadł mi do gustu, wole szybsze style
5. Nie lubie tego tak samo jak każdego innego wolnego stylu ( chyba tylko Biały Demon, poza "dłonią" ), jak dla mnie to za wolny jest, zawsze mnie zdążą uderzyć, zanim on(-a) sie zamachnie
6. Jedyny styl wsparcia którego użyłem w trakcie gry :)
7. Nie używałem tego, choć w poradniku pisali( zorientowałem się, że jest poradnik dopiero po przejściu gry ;] ), że warto używac tego stylu b. często, ja sobie poradziłem bez niego
8. A tego stylu o dziwo nie znam :o, a myślałem, ze mam wszytskie możliwe style, może dlatego, że od Gujina wziąłem kij, a z mieczem zapoznałem się dopiero na Arenie ( dostałem styl: Karmazynowe Łzy, świetny styl)

Dnia 10.03.2007 o 17:58, Archacus napisał:

Gdzie się podziały te czasy gdzie w poradnikach były porady a nie opisy przejścia, czy tak trudno by było dać poradnik z opisanymi stylami walki (1 strona-1 styl opisany + zdjęcia) tak było by naprawdę lepiej :D (jestem zbyt leniwy by wśród tych stylów (niewielu bo niewielu) szukać najlepszego :D


Też bym tak wolał, chciałbym zobaczyć wszytskie możliwe style, jakie są w grze, i je wszystkie zdobyć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff... Jade Empire już za mną. :) Przejście gry zajęło mi niecałe 16 godzin (dokonałem tego w 5 dni). Muszę przyznać, że gra trzyma poziom starych, kultowych eRPeGów. Od jutra zabieram się za przechodzenie gry na "Jadeitowym Mistrzu". Dla niedowiarków kilka screenów z końca gry.

PS. Pod koniec gry polecam walkę z Sun Li. Zakończenie jest o wiele ciekawsze. :)

20070310191856

20070310191912

20070310191932

20070310191950

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować