Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

Ja po prostu zawsze mam problemy z masterlinkiem. u mnie pisze,że jest już w szczecinie, ale kurier jej nie ma. Jak zwykle dostane DZIEŃ po dniu zero. PHI! ale jestem cierpliwy dla takiej gry chyba opłaca się czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 16:57, Anim napisał:

> Mam już swój egzemplarz Jade Empire EK! Wszystko jest super tylko latawiec nie posiada
instrukcji
> jak go złożyć (co mnie zaskoczyło, bo ja się nie znam na składaniu latawców) więc czy
mógłby
> ktoś wytłumaczyć jak to zrobić... nie wiem w jaki sposób ale... mam kilka kijków, klej
i papier
> i nie wiem od czego zacząć... ;))

Instrukcja będzie udostępniona przez gram w formie elektronicznej - już jutro.


Swoją drogą, to papier dołączony do latawca, to trochę lipny jest (zwykły szary papier z chińskimi znaczkami namalowanymi sprayem przez szalon). :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że na pudełko po otwarciu go tam gdzie jest rzepa, nie dość że mam błędy ort to jeszcze zamiast "Każdy" piszę "ka?dy", ehh tragedia typowe w spolszczeniach kolejna spiepszona robota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 19:08, kapec11 napisał:

Tak się zastanawiam czy kupić tą grę. Warto?

Ja powiem że warto bo takich gier na PC-ty jest bardzo mało a walki w tej grze to czysta przyjemność... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno. Dawno nie widziałem tak genialnego EK! Nie dość, że mnóstwo prezentów, to jeszcze cena! Teraz instaluję, by ocenić samą grę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi taką rzecz, jak ta gra ma sięfo Knights of the Old Republic. Chodzi mi o styl gry. to znaczy sposób prowadzenia rozgrywki. Skad to pytanie? I jade empire i Kotor to RPG wprost z X-pudła. Kotor wybitnie mnie pociągał, kupiłem edycje premierową i... I się zawiodłem. Dlatego pytam jak Kotor ma sie do Jade Empire zeby w razie czego nie przeżyć kolejnego rozczarowania... A ssama gierka (mówie o Jade Empire) tez mnie mocniaście interesuje.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:36, Marcin08 napisał:

a powiedzcie mi taką rzecz, jak ta gra ma sięfo Knights of the Old Republic. Chodzi mi o styl
gry. to znaczy sposób prowadzenia rozgrywki. Skad to pytanie? I jade empire i Kotor to RPG
wprost z X-pudła. Kotor wybitnie mnie pociągał, kupiłem edycje premierową i... I się zawiodłem.
Dlatego pytam jak Kotor ma sie do Jade Empire zeby w razie czego nie przeżyć kolejnego rozczarowania...
A ssama gierka (mówie o Jade Empire) tez mnie mocniaście interesuje.. :)


z tego co słyszałem to są skrajnie różne gry. O ile o Jade można ambitna bijatyka z wielką ilością Rpg albo Rpg z dużym naciskiem na walkę to Kotor jest samym czystym cRPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:08, Flesh00er napisał:

Powiem jedno. Dawno nie widziałem tak genialnego EK! Nie dość, że mnóstwo prezentów, to jeszcze
cena! Teraz instaluję, by ocenić samą grę :]


Genialne hmm mi po otwarciu zalecialo cieciami kosztow (moze latawiec byl za drogi ;] )
1. soundtrack w zwyklym opakowaniu cd ? Nie mozna bylo dokoptowac jeszcze jednego "plastika" do boxu z gra ?
2. "Obszerna instrukcja do gry" smiech na sali ;]
3. brak pudelka tekturowego w ktorym zawsze byla instrukcja i poradnik no i sama gra. Podstawowa wersja ma ,a kolekcjonerka nie ma ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeby Was zadowolic, to juz nawet gry w zlotych pudelkach bylby nie wporzadku, bo np. zloto byloby 16 karatowe -.- Dajcie spokoj, macie swiadomosc tego co sie bedzie znajdowac w EK, jesli nie pasuje to nie kupuje sie i tyle :P
Ja zawsze kupowalem podstawowa wersje i zawsze po otwarciu pudelka bylem zadowolony, co nie zmienia faktu ze mialem stycznosc z EK. Ostatnio zakupilem EK NWN 2 i bylem zadowolony z wyposazenia tym bardziej, ze bylem przyzwyczajony do standardowych edycji, w ktorych nie bylo tyle gadzetow. W sumie bylem mile zaskoczony, wiec zamiast narzekac to proponuje zaczac rozkoszowa sie gra, a eleganckie wydanie postawic na polce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ja się wypowiem na temat gry oraz pudełka itp itd. Pudełko, poradnik, instrukcję bardzo ładne, wszystkie ładnie zapakowane aż żal otwierać, ale po otwarciu pudełka czytam sobie tekst na pudełku a tam co jest ?! Zamiast "każdy" to "ka?dy" więc myślałem że mnie szlag trafi. Jak zwykle w naszym ojczystym kraju polonizacje nie stoją na najlepszym poziomie i rzadko się coś zdarza bez usterek. Ale dobra, przegrałem już w grze około 3 godzin, doszedłem do 2 rozdziału. Grafika bardzo ładna, walka jest na prawdę dobra dostarcza dużo frajdy, jest wymagająca i czasem trzeba myśleć niż wciskać klawisze na pałę, łączyć style itp. Co do wymagań gry mam 2,7 Celeron "D", 1024Ram KingStone 400Mhz oraz 6600GT 128DDRIII ASUS, gra chodzi na 1280x1024 all high/on oraz AA x4 , chodzi perfekcyjnie, przy falkach zdarzają się zacięcia trudne to wyłapania okiem, więc jak sami widzicie komputer średni a gra chodzi na dosłownym maksie, sama rozgrywka jak i questy są ciekawe i rzeczywiście trzeba wybierać odpowiednie dialogi tak żeby nasza postać kroczyła jasną stroną mocy, jeżeli miał bym ocenić grę od 1 do 10, śmiało myślę że można dać 8+, w porywach dla wielkich fanów tego gatunku 9. Polecam kupno, nie powinniście się zawieść na prawdę, przeczytajcie sobie również recenzje gry na www.gamespot.com na przykład.

Pozdrawiam oOreV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

recka pojawiła sie w nowym Clicku... No i coż, wygląda na to że w piatek moj finans zmniejszy sie o 99.90... ahh kupie i nie pożałuje... mam taka nadzieja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do krótkie recki, zgadzam się z o0reVen0o, chociał ja nawet poksuiłbym się o ocenę 9+, jedyce co mi się nie podoba to filmiki. Nie są wg. mnie zbyt ładne, takie...konsolowe. No, ale cóż, gram dalej! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra niestety ma to czego sie najabrdziej obawialem, zajezdza konsolowka, a miala byc niby zrobiona od podstaw na PC. Co sie rzuca w oczy to zamkniety teren, czuje siie nieco jak w fable, nie podoba mi sie to ze np. wchodzimy z duzego obszaru na podworze i tam zaczyna sie walka, w tym momencie pole sie zamyka i nie mozemy postacia wycofac sie tam z kad przyszlismy bo automatycznie dookola pojawiaja sie szklane sciany.dopiero po walce odblokowuja sie. Menu, mapa, dziennik, postac, ekwipunek rodem z konsoli. Ktos tu napisal ladna grafika? jest mila dla oka i klimatyczna ale do ''Ladna'' jej bardzo daleko, ladny to jest oblivion. Kamera tez momentami nie nadaza szczegolnie jak sie oberwie i poleci pare metrow wstecz to juz malo widac co sie dzieje, podczas wolnego biegu nie mozna oddalac ekranu albo ja przynajmniej nie wiem jak. Co do sterowania jak mam style walki od 1-9 to ciezko mi jest kliknac 2 i wyprowadzic kilka ciosow pozniej 7 czy 9 i tak co chwile zmieniac by zrobic kombinacje. Momentami slabo rowniez widac dystans pomiedzy swoja postacia a przeciwnikiem, myslie ze goscia trafie a tu okazuje sie ze nie stoje blisko niego. I pare innych rzeczy ktorych moglbym sie przyczepic. Co do zalet to napewno wyglad walk, style, klimat...to tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

A więc jednak się przełamałem i dokonałem kolejnego preordera z sklepie na edycję kolekcjonerską. I tutaj byłem mile zaskoczony, gdyż w końcu po zainstalowaniu nie miałem efektu betatestera, a po prostu czysta przyjemność z zabawy.

Co do plusów:
+ grafika
+ glosy pozostawione w wersji oryginalnej (każdy komu nie podobają się polskie speeche już nie będzie narzekał, gdyż wszystkie teksty mówione są po angielsku, a jest tego masa) oddające świetnie klimat zabawy
+ jak na razie do tłumaczenia uwag nie mam, stoi na wysokim poziomie i oddaje klimat zabawy
+ szybkość działania (bardzo pozytywne zaskoczenie)
+ ogólnie przy grze bardzo szybko czas ucieka (dobre wyważenie walk i dialogów)
+ klimat
+ podkładka w EK dobrej jakości (ogólnie EK świetnie wykonana)
+ ograniczona do 600 sztuk liczba EK na rynku
+ szybkość wczytywania etapów
+ płynność działania
+ wiele wiele innych...

Minusy zaś (w większości drobiazgi):
- chwilowa niemożliwość zarejestrowania produktu na stronie Bioware z użyciem kodu kreskowego z opakowania
- brak krwi (wersja ocenzurowana taka jak na rynek niemiecki, nie wiedzieć czemu)
- jedna literówka wewnątrz rozkładówki
- w EK brak instrukcji do złożenia latawca
- czas instalacji (u mnie 33 minuty), ale to raczej spowodowane ilością plików do wypakowania z archiwów

Mam nadzieję, że większość minusów zostanie bardzo szybko usuniętych (rejestracja, ustawienia przemocy oraz instrukcja do latadła dla posiadaczy EK).

Zaś co do zarzutu konsolowatości, owszem lokacje może nie są tak wielkie jak w Gothic (gdzie jest tylko jedna wielka lokacja) ale jednak chyba czuć tutaj nieco większą swobodę niż w NWN2, wczytywanie etapów jest mniej uciążliwe niż w NWN2 czy Fable, uruchomienie gry nie zajmuje kilku minut potrzebnych na wczytanie niezbędnych danych jak w Gothic3, gra działa płynnie i postać nie tnie nam się co kilka kroków (jak to miało miejsce w G3), a radość z zabawy jest wielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może w Empiku lub Media i widział już Jade Empire ? Bo wprawdzie premiera dopiero jutro, ale możliwe że gdzieś już jest, a jutro nie mam za bardzo czasu jechać na miasto, a dziś mam tego czasu za dużo, a nie chce wracać do domu z niczym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w preorderze Jade Empire (nr ET00850795). Pieniądze przelałem 2 marca o 21:44. Następnego dnia otrzymałem przypomnienie i informację, że jeśli nie zapłacę do poniedziałku zamówienie zostanie anulowane. Do dziś nie otrzymałem nawet jednej wiadomości.

Nie wiem czy moje zamówienie jest zrealizowane (gra nie dotarła) czy anulowane. Nie wiem czy pieniądze dotarły czy nie. Próbowałem wejść na swoje konto, ale zapomniałem hasła (reinstalacja Windows). Na nowe powinienem czekać nie więcej niż godzinę, prawda? A czekam już 24. Założyłem więc nowe konto i próbuję szczęścia tutaj :( Powinienem dostać potwierdzenie, że mail do pomocy technicznej dotarł - nie dostałem. Zaczynam tracić cierpliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 10:54, djsound123 napisał:

Zamówiłem w preorderze Jade Empire (nr ET00850795). Pieniądze przelałem 2 marca o 21:44.


Sprawdziłem przypominanie hasła na nowym koncie. Niestety wina leży po stronie Onetu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować