Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Ależ mi się mecz trafił. Puchar Polski, Wisła którą gram zmęczona - między 16 a 22.09.2010 gra 3 spotkania:
Atl. Madryt - Wisła 4:0 (Puchar Euro, czyli nasza Liga Europa)
Widzew - Wisła 1:1 (mecz ligowy)
Widzew - Wisła 4:5 (Puchar Polski).

Ten ostatni najważniejszy - od momentu kontuzji Garguły grałem w osłabieniu, ponieważ wykorzystałem limit zmian na mecz. Ładna strzelanina, na koniec Jovanic uratował mi parę razy skórę. Teraz czas na derby w Cracovią :)

20101108182852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja was podziwiam, że rozgrywacie tyle sezonów. Lubię FM''a, bo jest dobry i wciągający, ale... jakoś trudno go włączyć. Jak już uruchomię, to wciągnie, ale trudno jest kliknąć :D Ja rozegrałem tylko JEDEN sezon i to Odrą Wodzisław. Ale za to jaki - 3 miejsce w lidze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 15:59, Budep napisał:

Ja was podziwiam, że rozgrywacie tyle sezonów. Lubię FM''a, bo jest dobry i wciągający,
ale... jakoś trudno go włączyć. Jak już uruchomię, to wciągnie, ale trudno jest kliknąć
:D Ja rozegrałem tylko JEDEN sezon i to Odrą Wodzisław. Ale za to jaki - 3 miejsce w
lidze :P


Panie, My to jesteśmy ciency , poczytaj to:
http://forumcm.net/index.php?/topic/112-world-domination-tour/
(jest tam link do pierwszej części na stare forum).
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciebie drogi kolego, powiedz mi, pojawił się już jakiś konkretny sposób na wysyłanie bramek na YT? Bo wczoraj jak sprawdzałem to ciągle ten sam błąd mi się pojawiał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 16:45, haderQ napisał:

Witam Ciebie drogi kolego, powiedz mi, pojawił się już jakiś konkretny sposób na wysyłanie
bramek na YT? Bo wczoraj jak sprawdzałem to ciągle ten sam błąd mi się pojawiał :(


Język zmień na angielski(już tu pisałem o tym), ponoć czasami pomaga. Można też spróbować zmniejszyć jakość na minimalna dostępną. Ogólnie to bug jest - jednym się bezproblemowo wszystko wysyła, innym nic nie pomaga.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, zainstalowałem ręcznie hotfix''a i teraz mimo tego, że gram przez Steama FM kategorycznie odmawia gry bez płyty w napędzie. Wie ktoś jak to naprawić? Czy muszę przeinstalować grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... trochę tak głupio 3 posty pod sobą, ale trudno:D.
Patrzta jakiego kopacza żem znalazł, i co najważniejsze już zaklepałem i to za niezbyt duże pieniądze, to jest 2,7mln funtów.

Idzie mi całkiem nieźle, pierwszy sezon na 3. miejscu. Początek był fatalny przez 6. kolejek siedziałem w strefie spadkowej, potem powoli piąłem się w górę, ale momentem przęłomowym były dwa zwycięstwa z Ajaksem; najpierw 4:0 w lidze, a zaraz po teym 4:2 w PH, wyraźnie dodały moim kopaczom poczucia pewności. 12 meczów bez porażki i skok na 2. miejsce, jednak w końcówce kolejne załamanie i 3 porażki z rzędu, co równało się ze spadkiem na najniższy stopień podium.
Teraz spokojnie prowadzę w lidze, 7 punktów przewagi nad Ajaxem, w LE wyszedłem z dosyć trudnej grupy (Rubin, HSV, Legia) z pierwszego miejsca, teraz gram z Borussią Monchengladbach.
W screenach dołączam jeszcze transfery z tego i z poprzedniego sezonu.

PS. Niech błogosławione będą raty! :D
PS2. Dziwna sprawa - w tym sezonie kluby mnie obkupują hurtowo, najpierw Saint-Etienne, a teraz Genoa... i to żeby jeszcze byli jacyś dobrzy gracze...

20101113231809

20101113232703

20101113233058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 18:28, walgierz napisał:

Hej.
Znalazłem fajną skórkę, ale przy taktykach pojawia się błąd jak na obrazku. Można to
jakoś naprawić?
FM 2010 :)


Zmieniłem skórkę na inną, problem nieaktualny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? :D Nikt już nie gra w FM? A może wszyscy grają tyle że nie mają czasu pisać :D ?
Ciekawą sytuację miałem... Mam w zwyczaju na mecze pucharowe udostępniać rezerwom dosyć dużą liczbę piłkarzy z pierwszego zespołu. Dzięki temu spotkałem się ze swoimi rezerwami w półfinale Pucharu Holandii :D. Warto zaznaczyć że w ćwierćfinale pokonali PSV 4:0. Ograłem chłopaków tylko 3:0 (oczywiście nikogo im nie udostępniłem z pierwszego zespołu), więc jednak sami też potrafią grać. :)
W FM 2010 miałem jeszcze lepszą sytuację. Otóż przegrałem w półfinale z Ajaxem, a rezerwy wygrały chyba z Feyenoordem. Na finał ustawiłem pierwszy skład i swoją taktykę i wygrałem 3:0. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 20:06, MetaL2 napisał:

Co tu tak cicho? :D Nikt już nie gra w FM? A może wszyscy grają tyle że nie mają czasu
pisać :D ?


Mają mało czasu wolnego, a jak już go mają, to grają w FMa.:>

Dnia 21.11.2010 o 20:06, MetaL2 napisał:

Ciekawą sytuację miałem... Mam w zwyczaju na mecze pucharowe udostępniać rezerwom dosyć
dużą liczbę piłkarzy z pierwszego zespołu. Dzięki temu spotkałem się ze swoimi rezerwami
w półfinale Pucharu Holandii :D. /ciach/


O, kiedyś prowadząc Fortunę Sittard miałem podobnie.:) Zawsze lubię mieć rozbudowaną sieć skautów i ściągać najróżniejszych młodych graczy z całego świata, którzy mogą wyszaleć się w rezerwach. Zresztą mam do tego właśnie zapisu sentyment, bo zbudowałem fajny atak(Nicolas Millan-Carlos Elias-Parlayan Osman/regen/), w którym każdy zawodnik był szybki, silny, skoczny i umiał znakomicie strzelać z dystansu. Dzięki temu czasami nawet udawało się ograć Ajax, który zawsze się straszliwie zbroił.:)

Teraz dalej bawię się w FM 2010 i tym razem obrałem sobie za ''pole bitwy'' Niemcy prowadząc Dynamo Drezno. Fajna sprawa, bo w przepisy są fajne(poza 3 ligą, gdzie jest 0-non EU players) i gęstość spotkań mniejsza niż w Anglii/Hiszpanii. Poza tym Buli jest strasznie ofensywna, a ja też zawsze lubiłem tak grać.
Sam klub był biedny i bazowałem na emerytach za free(Derlei, Jurek Dudek!:D), czasami wspomagając się jakimś juniorem który dał się naciągnąć na grę u mnie. Niezła zabawa, a do tego będąc jeszcze w 3 lidze pyknąłem u siebie 5-1.:D
Do pierwszej Buli wtoczyłem się dość szybko i w miarę pewnie, ale tam nie miało być już tak hop-siup. Z pomocą przyszedł prezes, który zrezygnował ze stanowiska, a Dynamo kupił jakiś australijski milioner.:D Pierwszy raz od CM 3 coś takiego mi się zdarzyło. Pozytywne, bo od razu dołożył do kasy ponad 60 milinów funtów, a 20 dorzucił na transfery - dzięki czemu sobie kilku zdolnych zawodników z listy życzeń mogłem zakupić i pozbyć się tych staruchów w końcu. Fajny efekt jest wśród wszelkich trenerów/skautów, bo nagle każdy(z Barcy czy Chelsea też) chce u mnie pracować.:P
Póki co i tak nie mam zamiaru wiele wydawać(jedyny ''szał'' to 12 milionów za Pablo Mouche z Boca, ale 2 napastnik był mi niezbędny) i dale będę kontynuował politykę sprowadzania tanich juniorów. Mały sukces już jest, bo właśnie skończyłem sezon 2012/13 i zająłem 3 miejsce w Buli, a w finale DFB-Pokal pokonałem Hoffenheim 1-0. Po sezonie za darmo przyjdą Romero na bramkę(ileż można wystawiać 20 letniego Kenijczyka?:P) i Kjaer na obronę, więc może ''coś'' z tego będzie.:)
Co ciekawe, to jakieś spekulacje odnośnie nowej pracy(Man Utd, Barca, Inter) mojego menadżera mam co chwilę, widocznie taka cecha niemieckich realiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 20:44, Nephren-Ka napisał:

Niezła zabawa,
a do tego będąc jeszcze w 3 lidze pyknąłem u siebie 5-1.:D

Dobrze by było jeszcze jakbyś napisał kogo, jak już się chwalisz :D.

Cholera, coś mi cienko idzie w tym 3 sezonie. Po poprzednim w którym wygrałem wszystko co mogłem, teraz w LM odpadłem już w grupie i to w jaki sposób wredny. Przed ostatnim spotkaniem Inter miał zapewniony awans, ja i Shachtar mieliśmy po 7 punktów a Basel miało 4. Przegrałem w końcówce z Ukraińcami 1:0, a Basel również w końcówce strzeliło Interowi na ich stadionie bramkę na 1:0. Liczyłem chociaz na LE, a tu lipa bo z Basel raz zremisowałem (1:1 prawie całą drugą połowę grali na moim stadionie w 9 a i tak nic się nie udało strzelić) i raz przegrałem 1:0. W lidze jestem 4. na 2 mecze przed końcem tracę 6 oczek do Twente, 5 do Feyenoordu i jedno do Ajaxu. Szanse na majstra niby są ale bardzo mizerne. Jedyne co mi pozostało to PH, w finale trafili mi się chłopcy z niższej ligi, czyli Kozakken Boys, więc mam nadzieję, że w tym sezonie będzie chociaz jedno trofeum.
Przed sezonem udało mi się ściągnąć Janczyka i Stojkovica z wolnego transferu, niezłego regena na środek pomocy i Wijnalduma, a w zimie Jucilei''a z Corinthians.

20101121205954

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 21:01, MetaL2 napisał:

Dobrze by było jeszcze jakbyś napisał kogo, jak już się chwalisz :D.


Efekt tego, że się pięć tysięcy rzeczy naraz robi.:P Moim łupem padło HSV, w czym ogromny udział miał maltański napastnik, który najwyraźniej nawdychał się czegoś przed meczem.:)

Dnia 21.11.2010 o 21:01, MetaL2 napisał:

Cholera, coś mi cienko idzie w tym 3 sezonie. /ciach/


Kryzys drugiego(jako pierwszy liczymy ten z sukcesami) sezonu.:P U mnie różne rzeczy się w pucharach krajowych/europejskich zdarzały(nawet jak byłem obrońcą tego pucharu), ale w lidzie zawsze staram się trzymać poziom. Podejrzewam, że dzięki temu do tej pory jeszcze z żadnego klubu mnie nie wywalili.:>
Pomocnik ciekawy, ale na to jego naturalne DM jakoś mi nie pasuje, trochę przeciętny w defensywie i waleczności/współpracy. Za to na MC będzie jak znalazł.:)

Ten mój milioner zapowiada się na ciekawego prezesa - rzucił 31 baniek na transfery(bez możliwości wyboru) i zażądał mistrza w lidze. Będzie ciekawie, nie ma co.:D
Co ciekawe, zauważyłem że w Buli fajne prawa transferowe są odnośnie pozyskiwania graczy za free - bez problemu można podkupić kogoś z samej Buli(w Anglii czy Hiszpanii się nie da), podobnie bezproblemowo można ściągać Brazylijczyków(oczywiście over 18) czy Ukraińców.:>
Edit - zapomniane obrazki z pierwszego posta teraz się pojawią.

20101122002754

20101122002802

20101122002812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 00:28, Nephren-Ka napisał:

Pomocnik ciekawy, ale na to jego naturalne DM jakoś mi nie pasuje, trochę przeciętny
w defensywie i waleczności/współpracy. Za to na MC będzie jak znalazł.:)


Gram 4-3-3 bez defensywnego, także zawsze gra na MC.

Dnia 22.11.2010 o 00:28, Nephren-Ka napisał:

Ten mój milioner zapowiada się na ciekawego prezesa - rzucił 31 baniek na transfery(bez
możliwości wyboru) i zażądał mistrza w lidze. Będzie ciekawie, nie ma co.:D


U mnie na początku pierwszego sezonu też jakiś biznesmen przejął klub, ale niestety nie wiążą się z tym jak do tej pory jakiekolwiek korzyści finansowe :/.

Dnia 22.11.2010 o 00:28, Nephren-Ka napisał:

Co ciekawe, zauważyłem że w Buli fajne prawa transferowe są odnośnie pozyskiwania graczy
za free - bez problemu można podkupić kogoś z samej Buli(w Anglii czy Hiszpanii się nie
da), podobnie bezproblemowo można ściągać Brazylijczyków(oczywiście over 18) czy Ukraińców.:>


I tak najlepsze przepisy są w Holandii :D. Jedna zasada - nie można zgłosić zawodnika U-18 spoza UE. Tyle że to żaden problem bo i tak zawodnicy z poza UE nie mogę przyjść do klubu mając mniej niż 18 lat, więc to tak jakby nie było tego przepisu.

Tamten sezon zakończyłem na 3. miejscu. Teraz po 12. kolejkach też jestem trzeci (Den Haag pierwsze, Feyenoord drugi) ale mam tylko 2 punkty straty do lidera. Rozstrzelał się Cristaldo - 10 meczów, 10 bramek ale niestety jak na razie kontuzja wyklucza go z rozgrywki. W LE mam Lokomtiv Moskwa (3:1 w plecy na wyjeździe), Genoa (2:2 u siebie) i Aris Saloniki (1:0 u siebie wygrana i na wyjeździe 4:3) i jak na razie zajmuje 2 miejsce ex aquo z Genoą.
Musiałem trochę podreperować budżet, więc z klubem pożegnali się Bas Dost, Marcin Budziński, Christian Grindheim, Arthur Boka i Igor Djuric. Uzyskałem w sumie 9,25 mln funtów. Udały się za to łowy na wolnych strzelców. Do klubu przyszedł Fernando Gago i Didier Drogba. Polowałem też na Mexesa, jednak lepszą ofertę złożyło Udinese. Poza tym ściągnąłem Sergiy''a Melnyk''a z Szeriffu Tyraspol za 100 tyś. funtów. W zimie przyjdzie jeszcze środkowy obrońca Leo (regen).

20101123165419

20101123165456

20101123170144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon w Juve za mną. Początek był zupełnie nieudany, 2 porażki przeplatane 3 remisami. Później chwilowa odskocznia dzięki 5 wygranym i znowu w kratkę. A co najlepsze z mocniejszymi przeciwnikami zawodnicy dawali radę, a ze słabiakami przegrywali bądź remisowali. Rozkręcili się dopiero w listopadzie, być może dzięki Buffonowi, który wreszcie powrócił po długiej kontuzji. Powoli piąłem się w górę i awansowałem do kolejnych rund w pucharach.
Walka w Serie A była niezwykle wyrównana, choć pierwsze miejsce ciągle okupował Inter, a ja plasowałem się między 3 a 5. Pod koniec Inter złapał zadyszki i zaczął przegrywać, a miejsca 2-5 dzielił 1 punkt. Ostatnia kolejka była naprawdę zaskakująca, bo 5 zespołów miało szansę na tytuł. Inter, ja, Roma i Milan przegraliśmy swoje mecze, ale wygrało Palermo i wskoczyło z 3 na 1, a ja skończyłem na 3.
Pucharu UEFA również nie udało mi się wygrać, poległem w finale z PSG, które wcześniej wyszło razem ze mną z grupy. Ale walka była niesamowita, do przerwy prowadzili 2:0, po przerwie wyrównałem w 2 minuty, ale niestety przegrałem w dogrywce. Na dodatek kartki sypały się ostro.
Wygrałem jedynie Puchar Włoch po dosyć bezbarwnym pojedynku z Fiorentiną, która skończyła sezon na 14 miejscu i dzięki dotarciu do finału będzie grać w UEFA.

W nowym sezonie będę miał kłopot, gdyż 3 podstawowych zawodników S.Pepe (PL), F.Quagliarella (N) i M.Motta (OP) było wypożyczonych, a w okienku zimowym musiałem sprzedać F.Melo za 15 mln, który beczał po tym jak mu zabrałem tygodniówkę po czerwonej kartce.
Na transfery dostałem teraz 25 mln.
Na prawą obronę mam perspektywistycznego młodzika, którego wyhaczyłem na początku za 1,2 mln Euro (zdj. nr 4), ale nie wiem czy sobie poradzi mecz za meczem.
Na lewą pomoc wraca z wypożyczenia Giovinco (Parma chciała go wykupić za 8 mln, które miał zapisane w klauzuli ale na szczęście nie zgodził się na proponowany kontrakt), więc nie jest źle. Pozostaje tylko problem z napastnikiem. Iaquinta i Amauri mają już po 31 lat (choć ten pierwszy jest w formie i zdobył w sezonie 31 bramek), o Del Piero nie wspominając.
Polecicie mi kogoś max do 20 mln? I może jeszcze jakiegoś młodego skrzydłowego?

20101124165301

20101124165312

20101124165324

20101124165332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2010 o 16:54, sirufok1987 napisał:

Polecicie mi kogoś max do 20 mln? I może jeszcze jakiegoś młodego skrzydłowego?


Romelu Lukaku, Iker Muniain, Jonathan Cristaldo. Na skrzydło Wijnaldum z Feyenoordu albo możesz spróbować wyciągnąć Sancheza z Udinese lub Neymara z Santosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 16:54, sirufok1987 napisał:

Polecicie mi kogoś max do 20 mln? I może jeszcze jakiegoś młodego skrzydłowego?



napadziory - Tim Matavz, Neymar, Lacina Traore, Chris Gadi, Guido Marilungo, Chris Wood (z Nowej Zelandii), Jelle Vossen

skrzydlowi - Keko, Shaquiri z FC Basel, Sodinha, Zezinho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować