Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Grając teoretycznie trudniejsze mecze spróbuj zastosować cofniętą linię obrony i wyłącz ścisłe krycie. Wtedy obrońcy rzeczywiście będą zostawali w okolicach pola karnego i nie będą wychodzili za przeciwnikiem, aż do połowy. W ten sposób uchronisz się przed kontrami i szybkimi atakami. Podania spróbuj zmienić na mieszane - w przypadku naprawdę silnych klubów czasem lepiej jest pozostawić decyzję zawodnikom - oni najlepiej będą wiedzieli jak podać w danej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 14:22, kolektor napisał:

W tej grze nie można grać cały czas tą samą taktyką. Na wyjazdach i w domu trzeba grać inną.
Na wyjazdy bardziej defensywną a w domu bardziej ofensywną. ;D

w wersji 2007 dodatkowo trzeba czesto zmieniac niezaleznie gdzie grasz ;/ Przeciwnicy maja dobrych scautow=trzeba przejsc na cos zupelnie innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 14:35, Rafal G napisał:

Grając teoretycznie trudniejsze mecze spróbuj zastosować cofniętą linię obrony i wyłącz ścisłe
krycie. Wtedy obrońcy rzeczywiście będą zostawali w okolicach pola karnego i nie będą wychodzili
za przeciwnikiem, aż do połowy. W ten sposób uchronisz się przed kontrami i szybkimi atakami.
Podania spróbuj zmienić na mieszane - w przypadku naprawdę silnych klubów czasem lepiej jest
pozostawić decyzję zawodnikom - oni najlepiej będą wiedzieli jak podać w danej sytuacji.

No właśnie. Też myślałem, żeby jeszcze dopracować samą grę obronną, bo wszelkie akcje ofensywne dużo lepiej wyglądały niż gra w obronie.

Zastanawia mnie jeszcze tylko gra mojej pomocy, ponieważ raz grają świetnie (zarówno skrzydła jak i środek, a zdarzają się momenty w meczu, że nie potrafią dłużej pograć piłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 14:41, demrenfaris napisał:

> W tej grze nie można grać cały czas tą samą taktyką. Na wyjazdach i w domu trzeba grać
inną.
> Na wyjazdy bardziej defensywną a w domu bardziej ofensywną. ;D
w wersji 2007 dodatkowo trzeba czesto zmieniac niezaleznie gdzie grasz ;/ Przeciwnicy maja
dobrych scautow=trzeba przejsc na cos zupelnie innego :P

To jeszcze bardziej przerąbane :/ W 2006 to mam dwie taktyki, od czasu do czasu coś zmienię. Półmetek sezonu a ja dalej liderem ! I to wygrywam z Legią i Wisłą po 3-1 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 14:42, RakuPL napisał:

Zastanawia mnie jeszcze tylko gra mojej pomocy, ponieważ raz grają świetnie (zarówno skrzydła
jak i środek, a zdarzają się momenty w meczu, że nie potrafią dłużej pograć piłką.


Z tym już jak tak łatwo nie będzie. To już zależy raczej od samych zawodników. Ale: na pewno ustawiasz ich po odpowiednich stronach i na ich ulubionych pozycjach? Czasem nawet w środku pomocy warto zawodnika ustawić po "właściwej" stronie środka. Jeśli masz lepszych skrzydłowych - ustaw podawanie oboma skrzydłami - jeśli środkowych - rzecz jasna środkiem (w tym przypadku możesz też ustawić wąskie pole gry - wtedy więcej piłek będzie do nich trafiało). Później, w zależności od statystyk poszczególnych graczy, możesz się bawić ich poleceniami indywidualnymi - to czasami naprawdę sporo daje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2007 o 15:21, kolektor napisał:

To jeszcze bardziej przerąbane :/ W 2006 to mam dwie taktyki, od czasu do czasu coś zmienię.
Półmetek sezonu a ja dalej liderem ! I to wygrywam z Legią i Wisłą po 3-1 !

Niezle, ja Koronka w drugim sezonie bylem w fazie grupowej LM, ale zajalem 4 miejsce. Rok pozniej znow bylem w fazie grupowej. Niezapomniane mecze:
2-5 z ManU na Old Traford (bylo 2-1!!!)
2-3 z Sevilla u nich
3-2 z Feyenoordem w Holandii
4-1 z Feyenordem w Kielcach
2-3 u siebie z Sevilla
2-3 u siebie z MaNU
Dziwny sezon, wrecz nieprawdopodobny :D
Na szczescie dzieki FENOMENALNEJ grze w UEFA dotarlem az do FINALU!!! Niestety przegralem 1-3 po dogrywce :( takie mecze jak 3-2 i 3-4 z atleito madrit zapadaja w pamiec. To byl super sezon 17 latka wychowanka korony (newgen) Czarnieckiego! 3 gole z Madryckimi gwiazdami i nawet 4 gole w dwumeczu torresa nie pomogly :D
Nastepny sezon i grupa z Juve Valencia i CSKA - smierci :( Ale awansowalem!
1-1 i 3-1 z Valencia
4-0 i 1-0 z Juve
1-2 i 0-3 z CSKA
Nie wiem tylko czemu tak gralem z Ruskimi ;/
Ale dotarlem az do Polfinalu (remisy z Realem M., 2-2 i 1-0 z Betisem, 1-0 i 1-2 z ManU)
Niestety dostalem baty w OE gdzie na mecie wygralem lige mistrzow (2 miejsce) wygrala wisla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, co ja przeżyłem ... Na 3 kolejki przed końcem przegrałem u siebie z Wisłą 1-6. Ale jeszcze byłem liderem (Wisła 1 pkt za mną). Przedostatnia kolejka - mecz z Lechem na wyjeździe. Nie wiem co się dzieje - przegrywam 1-3 i tracę lidera ! (Wisła 2 pkt przede mną !) Ostatnia kolejka. Ostatnia nadzieja. Mecz z Wisłą Płock u siebie. Po dwóch golach Matusiaka, wygrywam 2-1. Wisła grała z Legią. Pokazują się wszystkie wyniki. Nerwowo szukam meczu Legia-Wisła (grali w Warszawie). Znalazłem. Przed spojrzeniem na wynik zamknąłem oczy. Otwieram. 3-1 DLA LEGII! Jestem Mistrzem xD Poniżej screen z tabelą xD

20070619202927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...Później,

Dnia 19.06.2007 o 16:42, Rafal G napisał:

w zależności od statystyk poszczególnych graczy, możesz się bawić ich poleceniami indywidualnymi
- to czasami naprawdę sporo daje:)

Pobawiłem się Poleceniami dla drużyny (wszystko bardziej zbalansowane ku mieszanemu - wg instrukcji ;)) i efekty są oszałamiające jak na razie ;)

Z Recreativo u siebie 6:0, z Alicante (w pucharze w półrezerwowym składzie) też 6:0 (W), z Saragossą na ich terenie 4:2 no i w LM na Estadio da Luz z Benficą 2:0 :) Poza tym kolejni piłkarze coraz wyższą formę łapią, a sprowadzony za $1,1M z Anderlechtu Roland Juhasz dzielnie spisuje się w środku obrony wraz ze swoim mentorem Cannavaro ;)

Trzeba było wcześniej poczytać instrukcję jednak :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:29, kolektor napisał:

Boże, co ja przeżyłem ... Na 3 kolejki przed końcem przegrałem u siebie z Wisłą 1-6. Ale jeszcze
byłem liderem (Wisła 1 pkt za mną). Przedostatnia kolejka - mecz z Lechem na wyjeździe. Nie
wiem co się dzieje - przegrywam 1-3 i tracę lidera ! (Wisła 2 pkt przede mną !) Ostatnia kolejka.
Ostatnia nadzieja. Mecz z Wisłą Płock u siebie. Po dwóch golach Matusiaka, wygrywam 2-1. Wisła
grała z Legią. Pokazują się wszystkie wyniki. Nerwowo szukam meczu Legia-Wisła (grali w Warszawie).
Znalazłem. Przed spojrzeniem na wynik zamknąłem oczy. Otwieram. 3-1 DLA LEGII! Jestem Mistrzem
xD Poniżej screen z tabelą xD

W FM przydarzaja sie historie o jakich filozofom sie nie snilo :D

PS Nie kupuj FM 2007 - duzo bugów i baza danych nazywajaca sie DUZA jest mniejsza niz mala w 2006 (sic!) Zeby grac potrzeba sciagnac plik tworzacy baze HUGE :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2007 o 08:13, demrenfaris napisał:

PS Nie kupuj FM 2007 - duzo bugów i baza danych nazywajaca sie DUZA jest mniejsza niz mala
w 2006 (sic!) Zeby grac potrzeba sciagnac plik tworzacy baze HUGE :/


Możesz podać link do stronki z tą bazą? Pewnie jest na Sourtist.net, ale nie chce mi się szukać:P Pewnie dlatego, aby był Liguera muszę zaznaczyć zawodników z Urugwaju:/ Czy nikt już nie chodzi do szkoły?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w FM zawsze tak jest, że druga część sezonu jest dużo słabsza od pierwszej ? Ja zagrałem dwa sezony i zawsze tak miałem. A może coś źle robię ? Podpowiedzcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zazwyczaj jest słabsza jeśli nie zmieniamy taktyki. Taxe powinniśmy zmieniać jeśli zauważymy, że nasi podopieczni grają nie tyle słabiej, co rywale lepiej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 09:42, kolektor napisał:

Ale czy w FM zawsze tak jest, że druga część sezonu jest dużo słabsza od pierwszej ? Ja zagrałem
dwa sezony i zawsze tak miałem. A może coś źle robię ? Podpowiedzcie !


Być może stosujesz za ciężki reżim treningowy, albo zbyt małą rotację w składzie i zawodnicy są po prostu przemęczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2007 o 09:08, fataem napisał:

Możesz podać link do stronki z tą bazą? Pewnie jest na Sourtist.net, ale nie chce mi się szukać:P
Pewnie dlatego, aby był Liguera muszę zaznaczyć zawodników z Urugwaju:/ Czy nikt już nie chodzi
do szkoły?:D

Nie dokonca wiem, ja to sciagalem z jakiegos norweskiego bodaj sajta (lol)

Ja tam dzis mialem dzien sportu i nawet bylem ale zdyskwalifikowali maja klase z braku zawodnikow i sobie poszedlem (ze stadionu mam 50m do domu :D)

Pliczek nazywa sie nation league panel.xml - sprawdz w google! Aha i nie sciagaj z speedyshare ani innych takich g**** bo wirki sa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:30, Adidas66 napisał:

Być może stosujesz za ciężki reżim treningowy, albo zbyt małą rotację w składzie i zawodnicy
są po prostu przemęczeni.


Reżim treningowy ustaliłem taki jak był polecony w poradniku. Rotacja w składzie też jest dość duża - mam sporą liczbę dobrych zawodników. Podejrzewam że to tak jak podał fataem chodzi tu o taktykę.
PS. Znalazłem fajnego zawodnika - Marcin Nowacki. Jednak nie chce przejść do mojego teamu :( Dziwne. Gra w Cracovii która właśnie spadła z ligi, jest młody i nie chce przejść do mistrza Polski, mimo że oferuje mu zarobki 8 razy większe od tych co teraz zarabia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:11, fataem napisał:

W tej grze jest coś takiego jak przywiązania do barw klubowych no i rzeczy, o którym się ''fizjologom''
nie śniło:p

Chce tantien za to powiedzenie :P A tak na marginesie - sciagnales ta baze danych? Jesli tak to jak sie ci gra? I kim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie udało mi się ściągnąć Grosickiego ! To chyba przez te uaktualnienia bazy danych był taki drogi. I w dodatku to jest OP Ś a nie napastnik :( Ale na środku pomocy też mi się wzmocnienie przydało :D Kupiłem jeszcze Napierałę - niezły obrońca. Teraz poluje jeszcze na tego Nowackiego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować